Колики!

  • 1 448
  • 27
  •   1
Отговори

Анкета

Имало ли е вашето дете колики?

Опции:

* Гласуването приключено: сб, 27 авг 2005, 11:22
* Може да изберете максимум 2 опции.

# 15
  • Мнения: 4 358
Отговорих с друго,т.к. започнака,докато беше на кърма,продължиха при смесеното хранене и изцяло на адаптирано.
При Оги положението беше същото - независимо на кърма, смесено или на адаптирано мляко, той имаше колики.
Само дето аз гласувах с четвъртата опция... дали не сбърках  newsm78

# 16
  • Мнения: 763
Имаше колики, когато беше само на кърма, спряха точно като навърши два месеца.

На мен ми се струва, че бяха от системното преяждане, тъй като искаше постоянно да суче.

# 17
  • Мнения: 843
И двете деца ми са секцио и на изкуств. хранене. Баткото никога не е имал колики, мъничето се съсипа. Като часовник - 3 часа между 6 и 9ч., вечер. 4 вида млека сменихме..Нищо...
 Коликите намаляха на 40 мин. или хич , чак като купихме шише със система за намаляване на погълнатия въздух и продължиха до началото на 4 месец.
Снаха ми кърми до година и двете деца. Момченцето нямаше колики, момиченцето се дереше по цяла нощ...4 месеца.

Въпрос на стомахче. Хубаво , че отминава:-))

# 18
  • Мнения: 2 807
Първото - момче, родено с форцепс, кърма + смесено хранене -> нямаше колики.
Второто - момиче, само на кърма -> упорити колики от 10-я ден до края на 3-ти месец.

Според мен обаче има значение най-вече пола и ако е хранено с кърма: дали е директно от гърдата, или е изцеждана и е давана от шише.

Момичетата, или поне тези, които аз познавам (съвсем не са малко Wink) имат по-силни и по-продължителни колики.

Кърмата - ако бебето е кърмено (като моята Ива) гълта повече въздух = > повече колики.
               - ако кърмата е давана от шише (както при Дани) => никакви колики


Не знам дали и другите мами имат такива наблюдения  Thinking
 

# 19
  • Мнения: 2 274
И двамата ми сина са родени чрез секцио.
Гого, кърмен до 5-6- месец имаше страшни колики в продължение на месец.
Дани нямаше никакви колики.

# 20
Моето бебче на 28,08,2005 ще направи 2 месеца.
До преди две седмици беше само на кърма и според мен имаше колики, но не по едно и също време. След като започнах с дохранването с NAN започнах да му давам преди всяко хранене и капки САБ СИМПЛЕКС и коликите спряха или поне намаля ревът на бебо.
Но тъй като ги давам вече няколко седмици на всяко хранене реших да ги спра за да не привикне към тях. Дано да не греша и да се появят отново. Някои знае ли дали е редно да се дават на всяко хранене и колко време може да продължи даването на капките? newsm78

# 21
  • Мнения: 46 437
.....Момичетата, или поне тези, които аз познавам (съвсем не са малко Wink) имат по-силни и по-продължителни колики.......

Аз нямам наблюдения, но по всички книги пише обратното Rolling Eyes
А според мен няма никакво значение, до детенце си е  Thinking

# 22
  • Мнения: 6 315
Йоан е роден нормално, от втората си седмица бе на смесено хранене и имаше зверски колики до третия си месец. Давах Саб Симплекс и прилагах разни магически техники като масажи и разнасяне на рамо - я на моето, я на татковото  Laughing.

Според мен обаче има значение най-вече пола и ако е хранено с кърма: дали е директно от гърдата, или е изцеждана и е давана от шише.

Полът според мен няма особено значение. Всяко бебе има колики (така пише по книжките си), но някои бебета са по-издръжливи от други или просто са по-нечувствителни. Относно храненето - от гърда или не - твърди се, че при правилно засукване от гърдата няма толкова силни колики, колкото от пиене от шише. Аз не мога да кажа нищо, защото бебето ми е хранено и от шише (с ад. мляко) и от гърда.

# 23
  • Мнения: 292
Това е най болната тема за нас -колики още имаме почти 5 м. -направо безобразни ,вечер сякаш ми се сменя детето от проклетите колики , на кърма е и е роден секцио.

# 24
  • Мнения: 5 299
При нас дните с колики се броят на пръсти(3-4 ), и беше почти незабележимо. 2 пъти само е плакала по-сериозно, но за не повече от половин час. Кърмила съм 18 дена, после адапте и в давата случая е имала.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 969
роден е секцио няма6е колики  лекарите казаха 4е понеже е доста едър(4.300 се роди)и затожа нямал колики...но не мога да съм сигурна дали е имал за6тото когато бебо бе6е на 20 дена изведнъж спря да су4и и реве та се куса(по4наха се едни дълги 3 дни)на цедене ,ревове,даване на кърма от 6и6е и естествено се отказах и го отбих...та както казах детето реве къса се и ние като мислим колики даваме здраво капки за коликите  и на 3 ден ве4е иззвиках бърза помо6т викам на лекарката токолики,колики ама 4ак пък толкос ли?и тя като взе да изрежда -болят го у6ите,за4ервено гърло,температура  Embarassedи като ни метнаха на едни антибиотици и про4ие..то така или ина4е си изпи доста капки противколики детето  но за второто ако даде Господ 6те знаем Embarassed Hug

# 26
[Като почнахме дохранването нещата се пооправиха, а като минахме само на адаптирано забравихме за коликите (2ри месец).

Като става въпрос за дохранване,  как му даваше допълнителното мляко - с шише или с лъжичка - за да не се отбие рано? И как определяше количеството което да му подадеш допълнително?
Аз дохранвам моя сладур от три седмици /бебока е на два месеца и започва третия/ и винаги се чудя колко мляко да му направя зя допълнително и дали не го прехранвам newsm78

# 27
  • Мнения: 2 807
Аз нямам наблюдения, но по всички книги пише обратното Rolling Eyes

Да, и аз заради това се бях зачудила.

Общи условия

Активация на акаунт