И з р а е л 36

  • 13 908
  • 286
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 410
Цитат
Ааааа моля моля. В миналата тема май беше виртуален подарък там за нечий рожден ден и още един имен ден ама вече не помня на кого.
За мен,за мен .... newsm68 newsm68

Бубе,щаслива е моята Мади.И само чака с Плюшката да й пишете.Не иска с нейните наборки да си пише,не й е интересно...

Пете,много ми липсваш душо кукурузена !

# 76
  • Мнения: 490
 Наздраве Wine Glass Drunk хора , аз вече привърших бутилка вино. Да живее битовото пиянство Mr. Green,
 Бубе, трябва да ви донеса малко сръбска ракия на родата и да я караме по балкански Party
   

# 77
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Каква е разликата между сръбската и българската ракия? Ако върви със саладка всъщност все ми е едно каква е разликата  Mr. Green А да ти кажа аз сама ще си я пия тая ракия както сама си пия и виното-попаднах в семейство в което бирата е най-силния алкохол и се употребява само от мъжо  Rolling Eyes

Танче,малката ми обеща рисунки  Grinning Ще я правим дизайнер  Peace

И да напиша все пак нещо свързано с темата:Днес Папата беше в Назарет което е близко до моето даскало.Мъжа на една от колежките е полицай та по нейна информация Папата е охраняван по време на престоя си от 80 000 полицаи  Shocked като всички са били снабдени с специални очила които са стрували по 10 000 шекела бройката  #Crazy

Пете,да си жива и здрава такова пивко винце ми донесе   bouquet

# 78
  • София
  • Мнения: 7 871
Каква е разликата между сръбската и българската ракия? ...

Ми май сърбите повече наблягат на сливовата, пък ние на гроздовата. Ама знае ли човек.

# 79
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
... по нейна информация Папата е охраняван по време на престоя си от 80 000 полицаи  Shocked като всички са били снабдени с специални очила които са стрували по 10 000 шекела бройката  #Crazy

Не вярвай на всяка дума... 80 000*10 000=800 000 000 (осемстотин милиона шекела) то бива, бива, ама такива легенди... Върни се десетина теми назад да прочетеш вица за урока по математика в еврейското училище. 32 е прекалено!

# 80
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ааааа не вярвам аз...затова и написах по нейна информация...  Peace
Но пък хеликоптерите си бръмчаха доста,тях и ги видях и ги чух  Mr. Green Но сега като се замисля може да е бил един и същ-да не са били много  newsm78 Абе Тиги остави да си бъда доверчива гледай сега ме караш да се замислям  Mr. Green

Дядо Хаджи,моето семейство е от Силистренско (аз съм първо поколение варненка) та ние наблягаме на кайсиевата  Grinning В Бг си правим ракия и вино а тук правят лимончело и разни други такива ликьорчета.Приятни са за лятото ама до там...

Хах мойто мъж е Пепеляшко-прибра се 5мин.преди 12 часа...Страха да не се превърне в тиква е голям ...

# 81
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563

Но пък хеликоптерите си бръмчаха доста,тях и ги видях и ги чух  Mr. Green Но сега като се замисля може да е бил един и същ-да не са били много  newsm78 Абе Тиги остави да си бъда доверчива гледай сега ме караш да се замислям  Mr. Green


Извинявай, не съобразих... Но ако случайно можеш да гепиш и за мен едни от тези очила, няма да ти се разсърдя? А?

# 82
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Израелската полиция ще проведе във връзка с визитата най-голямата си операция за сигурност от посещението през 2000 г. на предшественика на Бенедикт Шестнайсети на Светия престол Йоан Павел Втори. За охраната на папата ще отговарят около 30 хиляди полицаи, като над неговия кортеж ще кръжат полицейски хеликоптери.
Като намеря нещо за очилата и ги видя как изглеждат ще ти купя  Mr. Green А пък от 80 до 30 разликата е само 50...Е ти сега за някакви си 50 000 полицая проблем ли ша прайш  Mr. Green

# 83
  • Мнения: 20
Наздраве и от мен!!! С биричка.
Момичета, много ви завиждам, че учите езика и че общувате всеки ден с него (на тези които сте в Израел). Аз тук такива усилия полагам, търся от къде ли не да си набавям знания....и децата "тормозя". На Еленка вече така и омръзна от мен и иврита...явно не съм добра учителка...Е то е ясно, че не съм добра, но все и казвам "Учи, ще ти е от полза, ще бъдеш една крачка преди другите, които не познават този език и култура..." Но на нея и се играе и хич не ще да ме слуша.
Жаки, Елена много обича да рисува, но аз никак не я насърчавам. Не ми се иска децата ми да наследят професиата ми, но знае ли човек. Ще има време да обмисля разумно надявам се. Аз натискам за сериозните предмети.
Мимкис, Кари наистина расте и се променя с всеки изминал ден. Станала е доста по-послушна и спокойна, говори много смешки и много се забавлявам с нея. Всички смешни и интересни неща които говорят децата ми ги записвам в тефтерчета (и на двете поотделно) След време тези бисери се оказват безценни.
Аз сега бдя над температурата на Кари. Има някакъв бъбречно-пикочен проблем и заедно с това и възпалено гърло....Изписаха ни антибиотик. Но ме притеснява, че много зачеснихме лекуването с антибиотици. ....

# 84
  • Мнения: 160
След два дни пътувам! Оказа се, че в Израел ще бъдем няколко дни после в България за 3 дни и обратно в Израел ще се побъркам от пътуване. Момичета ако искате да се видим дайте идея къде да се съберем. Аз сигурно ще се обадя на Петя като пристигна тя ще ни е свръзката  Mr. Green Нати е много доволна, че е при баба и дядо чак не мога да повярвам, че сме разделени от почти 2 седмици.

Кажете ако искате нещо от Канада или България.

# 85
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Добро утроооо поспаланки и  поспаланковци  Grinning

# 86
  • Мнения: 2 952
Я  да се стягате в кръста , пиянки ! hahaha

Ханд , чакам да ми звъннеш още от миналата година  Joy !  Стана поетично, а ?  Hug Хайде , не остана ! Simple Smile

Очертава се срещаджийско време ! Party



# 87
  • Мнения: 0
Добро утро и от мен Winkнадявам се никой да не се е събудил с махморлук Joy

# 88
  • T"A
  • Мнения: 2 515
А, дядо Хаджи, писал си докато майка ми  е била тук и кръстосвахме Светите земи с нея. Само вечер успявах да ви чета, даже не точно успявах, защото едната вечер от умора заспах с лаптопа в леглото  Blush Може би сладките ви приказки да са ме приспали  Simple Smile
Ще се върна да ви дочета, а ти имаш за задача да започнеш да пишеш разказ и за моя рожден ден, който е чак през есента, но не е лошо човек от рано да се подготвя  Mr. Green

Hand, колко време ще сте в Израел? Аз пътувам на 22 май, още през нощта и се връщам на 26-ти  Hug

имаина, а в местната еврейска организация няма ли нещо, някакви дейности да подпомогнат езика?
 
Бубе, аз не че в България съм била голяма пияндура, но тук съвсем спрях да пия, донякъде заради времето - на тези жеги не ми се налива със спирт... Покрай мъжа ми и това, че той бира не обича и това спрях да пия, само по чаша вино веднъж в седмицата - на отварянето на съботната трапеза в петък вечер със семейството на свекърва ми, а вкъщи - много рядко се случва да си налеем нещо. Най-много чашка японско саке или някое ликьорче, за виното и бирата - нямам компания, сама си ги пия и то се случва сигурно 2 пъти в годината...

За Папата - ясно, но и Депеш Мод бяха охранявани. В деня на концерта им над нас кръжаха хеликоптери, но то не е само заради тях, а заради това, че много хора на едно място в Израел винаги подсилва нуждата от мерки за сигурност. И в парка има концерти - така усещам, че лятото е дошло - по събитията в амфитеатъра, наизлязоха хората по живот  Mr. Green

Лек ви ден и честит петък!   bouquet

# 89
  • Мнения: 490
  Добро утро, момичета и момчета!
   Аз се събуждам с лек махмурлук, но няма страшно кафето вече действа ефективно Tired
    Има доста голяма разлика между българската и сръбската ракия, сръбската е около 60 градуса и както каза Дядо Хаджия е предимно сливова, и дюлева също много се прави.  Аз се нокаутирам само от една чаша, не мога да я пия тая усойница.. Sick
     Инче, дано бързо се оправя Кари, и аз много антибиотици съм изпила на нейната възраст, гадна работа.
         Мента , Бубе   Hug
       На всички желая хубав и слънчев ден и честит петък!

Общи условия

Активация на акаунт