Отговори
  • Мнения: 199
Здравейте,преди няколко седмици излъчиха в предаването "На кафе" интервю с доц.Анна Арнаудова,която твърди,че има голямо подобрение с този метод върху поведението и развитие на деца с хиперактивно поведение,проблеми с говора,както и деца с  ДЦП.Тя твърди,че дори има деца  които ВЕЧЕ СА ИЗЛЕКУВАНИ Thinking.МЕТОДЪТ ПОМАГАЛ НА МЪРТВИ КЛЕТКИ В МОЗЪКА ИЛИ НЕ ЗНАМ ТОЧНО КАКВО.
МИЛИ МАМИ,МОЛЯ ВИ АКО ИМАТЕ МНЕНИЕ ИЛИ СТЕ ОТ ТЕЗИ КОИТОВЕЧЕ СА ПРЕМИНАЛИ НЯКАКВО ЛЕЧЕНИЕ ПО ТОЗИ МЕТОД-РАЗКАЖЕТЕ ПОДРОБНО,ОПИШЕТЕ.Иска ми се да повярвам,но за тези проблеми има толкова много шарлатани,че ........... Crazy
Ако има деца които са проговорили,или пък се е подобрило поведението им с този метод-моля пишете  Praynig Praynig Praynig

# 1
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
оффф  Twisted Evil
преди 15 години, когато се опитвах да обясня влиянието на точно метода на Арнаудова върху развитието на речта, светилата на медицинската наука ме посъветваха - "Права си, но нищо не можеш да докажеш, защото не си лекар"

публично няма да коментирам, защото не бих искала мама и тати да ме баннат Wink, но ако някой се интересува от мнение да ми пише на лични или на мейл  bouquet

# 2
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Някой може ли да напише повече подробности за този метод? Чесно казано ми звучи доста страшничко с този "лазер",но наистина за пръв път чувам за доц.Арнаудова и за този метод,ако е ефективен защо няма гласност,а и nnnnina е написала,че знае за него от преди 15г.,което ме води на мисалта,че не е толкова нов метод и ако наистина има излекувани деца от него къде са те?Има ли информация?

# 3
  • Мнения: leet
За доц. Арнаудова:
Доц. д-р А. Арнаудова има над 30 научни публикации. Дисертационният й труд за придобиване на звание “Кандидат на медицинските науки" е в областта на приложение на нискоинтензивните лазери при лечение на заболяванията.

Клиника за лазерна терапия

София, ул. "Балкан" 2
тел.      02 8 320 062,
0887 41 93 44


“ Има два вида лазери и първото което се чу за тях беше за въздействието върху човешкия организъм на твърдите лазери – военните лазери, хирургичните, които режат, пробиват, убиват. Ние работим с голямата група на меките лазери - по същество това е разградена слънчева светлина, която действа уникално на клетъчно ниво с определена дължина на вълната. Цяла армия от учени при лабораторни условия е установила как действат на култури, на клетките на животни на хора и т.н.

Всяка дължина на вълната има определено въздействие върху дадената клетка или организъм. Индикациите и приложението на червени лазери едно, друго на инфраруж лазерите (в невидимия спектър), както и комбинацията между тях.Нашата дейност се базира на тяхното приложение. “

Всъщност, това, с което доцентката лекува е нисковолтово електричество.
Получих добри отзиви от една майка, правили са с детето 6 курса с терапии от по 10 дена и състоянието му се подобрила, в интелектуално отношение, детето е с ДЦП- физически – нищо. След това намерих инфо от друга майка, чието дете, също с ДЦП, се подобрило по време на лечението с мек лазер, но след приключване на “лечението”, спряло да ходи окончателно, което, естествено, ме потресе.

Ето мнения от родители от форума:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=150025.0

Имах записан час за консултация, но след инфото, естествено, се отказах.

# 4
  • Мнения: 3 914
Не мислех да пиша,но виждам че се налага
Аз водих дъщеря си шест поредни месеца,направихме шест курса от десет дни в месеца.Това което направи детето е едно голямо нищо,освен че тотално спря да говори,а казваше вече някой неща.Сега тепърва отново се появиха думички,но това което знам че направи лазера ,е че изтри и без това малкото информация,която детето имаше.За шестте месеца на улица Балкан,не видях нито едно дете ,което се е оправило до някаква степен,това което виждах като хвалби беше и е само в телевизионни предавания Peace

# 5
  • Мнения: 17
Аз също посещавах каб. на доц.Арнаудова.Седем месеца водих децата си там ние сме близнаци с диагноза аутизам ефектат беше една голяма нула.Когато я гледах при Гала бях бясна. smile3514

# 6
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Ужас,всичко това което прочетох.......едно е да няма резултат от дадена терапия,но пък да дръпне децата назад това за мен си е направо подсъдимо  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 7
  • Мнения: 838
Ние също направихме няколко курса преди 5г-имахме подобрения само по отношение на интелекта,на физиката не,но правихме и преди 10г-тогава с помощта на лазера(по мнение на други лекари,не на самата Арнаудова) вътрешната ни хидроцефалия спря да нараства и остана на нивото,на което беше и вече 10г не е мръднала.
Какво да ви кажа-мойто дете е все на опаци явно или просто е извадило късмет. Praynig
Съжалявам за децата,които не само не са се подобрили,но и даже са се влошили.
За съжаление масово различните специалисти си противоречат коренно в мненията и трябва ние родителите на риск да избираме каква терапия да проведем с децата си, надявайки се на положителни резултати и да поемем цялата отговорност при такива или провал.
Всеки ден трябва да вземаме трудни решения за това ви пожелавам-винаги да успяваме да вземем правилните.  bouquet

# 8
  • Мнения: 199
Здравейте,аз с течение на времето се отказах,защото направо ме е страх Crazy #Crazy защото тази интервенция ще дойде в повече като емоция на моето детенце,затова в края на юни направихме среща при д-р Мета ,която среща беше организирана от нашата хомеопатка Вилма Михайлова-Медицински център Хирон и до днешна дата имаме доста промени в държанието на Ана-Мария.Дай боже това да е верният път, и да даде резултат,защото ако нещата се случват както трябва-ще ви държа в течение,все пак надеждата умира последна... Peace

# 9
  • гр. София
  • Мнения: 44
 newsm78
Бях писала в тази тема! Но не намирам нито писаното от мен,  нито това което ми е отговорено.
Да знаете защо? Случвало ли  се е и на някой от вас?
 newsm78

# 10
  • Мнения: 6
ПРЕДИ НЯКОЛКО ГОДИНИ ХОДИХ НА ТАЗИ ТЕРАПИЯ,НО ТАКА И НИЩО НЕ СЕ СЛУЧИ.СИНЪТ МИ НЕ ГОВОРЕШЕ, КАКТО И ДО ДЕН ДНЕШЕН НЕ ГОВОРИ,А Е НА 10 ГОД.
8 МЕС. ХОДИХМЕ ПРИ АРНАУДОВАВА,НО НИЩО.ПОНЕ НЕ Е БОЛЕЗНЕНО И НЯМА НИЩО СТРАШНО.ОСВЕН ЛАЗЕРИТЕ ДОЦЕНТКАТА ПРАВИ ПУЛСОВА  ДИАГНОСТИКА, АКО ИСКАШ ПОВЕЧЕПОДРОБНОСТИ МИ ПИШИ НА ЛИЧНИ И ЩЕ ТИ ОБЯСНЯ ВСИЧКО.
УСПЕХ

# 11
  • Мнения: 1
Синът ми е на 7 години. Не знам каква е причината, но до миналата година не си знаеше името, дума не обелваше, и се виждаше, че няма голяма адекватност изобщо в комуникацията. разчекнахме се от изследвания, във всички клиники, частни и държавни, диагнозата му е "задръжка в експресивната реч с неизяснен произход". Скенери на мозъка, ЕЕГ, психолози, какво ли не - не можаха да установят от какво, съмнения за аутизъм, синдром на Аспергер, не се разбра. Той прояви пълна непоносимост към всички лекарства, получаваше кръвоизливи от носа дори и при 1/5 доза от предписаната. С много усилия намерихме  лекарството Клережил от Франция, което правело чудеса, и към него имаше непоносимост. Обърнах се към една лекарка, която познавам от години, занимава се точно с проблеми от този произход, неврологични и всякакви подобни. Приложихме лазерна терапия 2 пъти седмично. За 1 година детето ми стана друг човек. Тръгна в първи клас, макар, че преди 1 година беше немислимо в нашите представи, един от първите в класа е, справя се идеално. Нямаше приятели, дори двегодишните бяха по-развити от него и го отбягваха, а сега е приятел с всички и играят чудесно. Оказа се, че има огромен потенциал, който не е можел да се прояви, поради липсата на израз. От тази лекарка знам, че има определена възраст, в която трябва да се вземат тези мерки, после е късно и безплодно. Също така, и че апаратурата й е съвременна и притежава определана честота вълни, които са от изключително важно значение за решаването на този проблем. Има и много случаи, в които тя казва и преценява, че не може да помогне, за съжаление. Но ако няма наличие на тежък или физиологичен проблем, а само блокиране на мозъчен център по знайни или незнайни причини, има голям резултат или поне си струва да се опита. Ако няма смисъл, тя просто го казва, но ако има- резултатите може да надминат и очакванията. Аз поне се смятам за късметлийка, защото един човешки пълноценен живот на детето ти е най-голямото щастие за един родител, който не е виждал светлина в тунела. оставям телефона си, ако някой прояви интерес - 0888780060.

Общи условия

Активация на акаунт