Отговори
# 15
  • Мнения: 1 187
Честита ни нова темичка! Белла,от къде ги вадиш тия сладки снимки с бебоци.. Hug А заглавието страшно ми хареса!  bouquet

Честит Рожден Ден на Тедсън и Линка Буболинка! Да сте много здрави,красиви и щастливи момичета! Hug  bouquet


Rila Фризопепа ни го изписа Доц.Ковачева от детската педиатрия.При нея бяхме и с каката пак на същата вързст,и тогава го пихме 9м.На каката беше поставена диагноза АБКМ(алергия към белтъка на кравето мляко).Фризопеп е точно за деца с такава непоносимост,както и деца с дерматити и други,и дали е била вярна диагнозата( и до днес дълбоко се съмнявам,по други причини),но е факт,че само за два дни с това мляко всякакви обриви изчезнаха!
Сега за Ади Ковачева каза,че е АД(Атопичен дерматит) и изписа крем Елоком(кортикостероиден,за съжаление Confused ) но пък за 3 дни мазане на бузките и вратлето всичко се изчисти..бях забравила с каква хубава здрава кожа се прибрахме от болницата,а после каква стана.. ooooh! И пак сега ми изписа Фризопеп,той преди се поемаше изцяло от касата,със заверена рецептурна книжка и протокол се взима,и добре че е така,че едната кутия е 20лв! Money Сега бумащините са същите,само че доколкото разбрах,ако примерно 1 кут.струва 20-22лв.,касата поема 14лв. Thinking И се изписвало до годинката(счита се,че до тогава лечението трябва да се е повлияло  Rolling Eyes)
Още не сме направили протокол,засега педито ми изписа една кутия,която взехме но не съм я почвала-хич не искам да дохранвам,ама хич!! Tired На вторичен преглед при гастроентероложката сме на 20-ти,тогава ще се решава какво ще правим. Rolling Eyes

Млякото е разработено въз основа на предварително разграден по естествен път протеин. . При тази специална обработка се отстраняват повечето алергенни компоненти, намиращи се в кравето мляко.Процесът на разграждане в червата е възпроизведен чрез ензимна хидролиза.Съдържанието на витамин С е високо в съотношение с желязото, и това прави желязото по-лесно усвоимо.Фризопеп е единственият продукт на базата на протеинов хидролизат, който съдържа бета- каротин (антиоксидант).Може да се използва и за лечение на диария, тъй като не съдържа лактоза.
Затова е и такава горчилка!! Sick

Шапчица и ние си имаме-с къдрички(оранжева).Тони,и аз съм фенка на този цвят! Wink

vili_st от колко време дохранваш само вечер,и по колко мл.че ми стана любопитно..? Rolling Eyes

Някоя от мамите кърмачки с второ дете-ползвали ли сте Рицинос комунис CH5? Веднъж го пих,опитвайки се да кърмя каката,но хич не помня по колко и на какъв интервал се взимаше..? newsm78


Последна редакция: чт, 14 май 2009, 17:53 от БОДЛИВКА

# 16
  • Мнения: 276
 Аз да попитам има ли майки от Борово, че да разхождаме заедно бебоците?

# 17
  • Мнения: 151
Мацки вън е страшна жега .Днес излизахме до гребната база и там подухва ветрец ,което е добре,но като се качихме в колата да се прибираме малееееее жегааааааа и на бебо му печееее- ужассс .Незнам ама трябва да излизаме или много рано или вечер.То не се издържа тая жега бе. Вие по кое време ходите на разходки?

# 18
  • София
  • Мнения: 459
Белла,   bouquet

Аз да почерпя, че днес взехме Акт 16 и вече мога да почна да си мечтая, че до 2 месеца ще се пренесем в новия апартамент  Whistling

# 19
  • София
  • Мнения: 673
животинче, дано по-бързо се преместите

# 20
  • Мнения: 108
Честито на jivotinche
 И аз да почерпя днес пристигна на баткото колелото, че преди известно време ни откаднаха старото/тамън се бяхме прибрали от родилното/ и той се беше доста разстроил.. #Milti
Тук е страшна жега , утре в Кайлъка, само ще видим дали да се облечем с къс ръкав.

# 21
  • Мнения: 4 428
Животинче, честито  Hug Като си спомня и при нас каква радост беше за този акт преди няколко месеца  Whistling

Някоя от мамите кърмачки с второ дете-ползвали ли сте Рицинос комунис CH5? Веднъж го пих,опитвайки се да кърмя каката,но хич не помня по колко и на какъв интервал се взимаше..? newsm78
Бодливка, какво е това чудо  newsm78 Аз между другото съм много несериозна и нищо не пия в момента  Blush А винаги съм си казвала, че кърмя ли задължително ещ пия витамини. Да не забравя да питам педито края на месеца какво ещ ми препоръча  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 288
Здравейте!Ние днес бяхме на ортопед.Голяма нерва беше,педито ни препоръча да отидем във В.Търново,че тук в нашата болница ортопеда нямал ехограф,а било хубаво да се види.Да,обаче не можаха да ни приемат сутринта,върнаха ни да сме отидели следобед дрън-дрън.А ние нямаме кола,бяхме взели от приятел и само си навъртяхме километрите с този мой ревльо.Много се изнервих,а с какъв истеричен плач тръгнахме,за това пък да не говорим. Rolling Eyes Много плаче туй моето дете,направо не издържам вече.Та си го заведохме в Горна Оряховица и минахме набързо.Добре,че ни пуснаха чакащите преди нас хора,че толкова  много бяха...а  доктора и сестрата ни подминаваха като малка гара-какво им пука,че сме с двумесечно бебе!!!Само се молех да не се събуди да ревне,че тогава набързо щяха да ни вкарат в кабинета! Laughing иначе се държа добре малчо,обади се само като го събличахме и доктора вика "нищо,нищо,нека плаче". smile3532 Ама той не знае що е туй рев! Бебчо си е добре поне,всичко му е наред.

Тедсан,ЧРД!  bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 5 751
Белла,   bouquet
Бодливка, а в как изглежда това обривче? Защото на Алекс кожата на бузките е като шкурка, релефни пъпчици има.  Rolling Eyes Педито не го намери за проблем, ама бебешката кожа не трябва да изглежда така, според мен.  Rolling Eyes А това хомеопатичното за какво е - увеличава кърмата ли?
Животинче, честито  Peace
Добре дошла на новата мама!  Hug
 Десис, вие и торта сте имали за първия месец  Simple Smile Цветка, снимката с двамата друскащи татковци е номер 1  Laughing Страхотни бебчета!  Heart Eyes
Алекс мама, и ние така - адашчето все реве, а един път се паднахме като спеше на д-р и тя взе, че се притесни - вика - все така отпуснат ли е  Crazy  ooooh! , той не млъква някои дни и се радвам на минутка тишина, тя реши, че глас не му се чува.  Laughing

# 24
  • Мнения: 361
Хайде и ние тук
Белла-   bouquet
Гале- дано не ви се случват вече такива неща.  Hug
Животинче- честито.  Hug

Ето малко снимки от днес http://www.snimka.bg/album.php?album_id=374177&pid=12277015

А ето и снимки на Елия http://www.snimka.bg/album.php?album_id=365874&pid=12277373

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 18:38 от Elg

# 25
  • Мнения: 35
Инкогнито шапката я взехме от главната, но за съжаление не помня как се казваше магазина. Намира се след Канапе, но от другата страна, първия или втория магазин детски се пада. Сега се сещам, че има същия магазин в Ростов, до Райфайзенбанк.

Бодливке, от около месец дохранвам, след като и на мен ми казаха, че много малко е качил. Но една от причините той да не качваше е, че много повръща. Та първоначално додавах по 60, той отново си се дереше, след това започнах да давам по 90, докато няколко вечери не ми се наложи да се изцедя и познай-почти нищо не изкарах. Сега си му правя по 120, като винаги първо го слагам на гърдите. Но той май се научи, че вечер има бутилка и не му се дърпа - седи по 5 мин. на едата - рев, после го слагам на другата - 5 мин. и рев и докато не му дам шишето. Аз много се дразнех, не исках да дохранвам и то не беше цедене, следобеден сън, чай за кърмачки, ядки - резултат никакъв (дано да не предизвикам някой спор) Затова реших, че е по-важното  аз да съм спокойна, а не да сънувам как се цедя, защото все пак кърмя и всичкото това неспокойство го прехвърлям  и на него, това е което мисля.
Сега освен вечер давам АМ и като излезем, защото нямам какво да дам, кърмата която цедя след като се наядеАлек е крайно недостатъчна, но важното е че му стига. Разбира се има и дни, в които имам какво да изцедя и тогава гледам да додавам само кърма.

Много дълго стана, дано да съм ти била полезна Hug

# 26
  • Мнения: 2 495
Страхотни снимки! Hug  А бе мамчета, не ги ли навличате много тия бебоци... newsm78, Радослав вече спи по блузка с къс ръкав, в нашата стая е такава жега, понеже е южна, и вечер термометъра показва 26, 27 градуса  Shocked Даже и чорапките му събувам като спи и пак си мисля че му горещо.
Галина, знам какво ти е било, щото и на мене малкия ми скрои този номер отдавна.. Sad

# 27
  • Мнения: 74
Бела мерси за темата   bouquet
И аз се чудя вече как да го обличам ,че през деня като напече и не се живее, а нощем бая хладничко си става  Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 5 284
Здравейте и от нас. Имате поздрави от Россикв, вчера се размятахме ЦЯЛ ДЕН в техния край на Люлин, а днес - в нашия  Mr. Green За протокола, цял ден = цял ден, например днес ние с Калин сме излезли 9.15 ч. и сме се прибрали 18.05 ч.  Whistling Доволна съм, добре ни се отразява. КАлин беше днес само по боди с къс ръкав (е, сутринта имаше и блузка отгоре с ръкав, че беше още хладно)... 


За ортопеда да кажа, че съм натоварила майка ми да ни запише час, защото тя ще ни вози с колата и ще се съобразим с нейния график, ще си платим, но да го видят Калин... Само ме притеснява, че той вече поотрасна, близо 3 месеца, ама... Но пък върви голям - 6.350 кг. беше вчера  Mr. Green


За буденето на бебето, за да яде съм против, освен в началото, когато са по-поспаливи и нямат силици. И, разбира се, по лекарско предписание. Да го будя, че да му правя режим - не, благодаря. Ми то мен ако някой ме буди, че да ям.... Разбира се, не се заяждам с тези, които го правят, моля да бъда разбрана правилно, просто не го правя, защото не го намирам за нормално.


Само ние ли съвестно даваме Вигантола ВСЕКИ ДЕН  newsm78



ВИГАНТОЛ и всякакви лекарства се назначават ОТ ЛЕКАР, вкл. за количеството, а не от форумски съвети!!!
Смяната на млеката също се консултира с педиатъра!!!
Лечението на пъпна херния - също!!!





За всички, които идват по срещи в София:
1) Все пак децата не са будилници, че да ги навие човек за срещата да са точни, на всеки се случва. Може от списъците и с още някого да си размените ГСМ, че то и аз съм човек, случва се и аз да закъснея - за Борисовата пътят ми е час и 40 минути в не-делничен ден, за петък смятам да тръгнем в 9 ч. и дано до 11 да стигнем - ще бъдем 3 мами и ще сме по-бавнички. За предната среща в Борисовата закъснях 3 минути и имаше вече чакаща мама  Embarassed  Embarassed  Embarassed
2) Срещите ще се редуват Западен парк и Борисова градина с превес на Западен парк (по-често), тъй като повечето мами са с коли  Whistling Като пуснат метрото до Софийския, ще се редуват по равно. Отбелязвам, че от Люлин до Борисовата без кола е около 2 часа пътя (с количка - метро и пеш). Предимно ще са уикендски, но понякога в Борисовата ще са през седмицата.
Който не знае, метрото в момента още не е "свързано" - в центъра има дупка  #Crazy



ЧЕТВЪРТА СОФИЙСКА СРЕЩА: Борисовата градина (до езерото Ариана - това е откъм Орлов мост, истинско езеро, макар и изкуствено - например до сергията със сладолед), 15.05.2009 г.  П Е Т Ъ К. ВНИМАНИЕ: от 11 ч., че да не е голяма жега
Записваме: зелено човече, Тони_ст, поли+, TaniaR, окич, вероники, добро настроение, Вили_ст (3-ма), Рила, Шу, дидето, rossykv, 1 не-форумска мама МАРТеничка

# 29
  • Мнения: 4 428
Само ние ли съвестно даваме Вигантола ВСЕКИ ДЕН  newsm78

И ние, и ние  Laughing Давам го сутрин. Възползвам се, че е ревнала тогава и й го давам много лесно  Mr. Green Не, че през деня не ревем порядъчно, но тогава съм си го създала, като навик  Peace

Общи условия

Активация на акаунт