Гаранционен ремонт на новопостроена сграда

  • 799
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 641
Къде мога да намеря повече информация относно "гаранционните ремонти" на сграда?
Как се процедира, на всички нива?
В какъв срок трябва да бъдат отстранени проблемите?
Всякаква информация ще ми е от полза.

# 1
  • София
  • Мнения: 794
В договора ви за покупко-продажба не са ли упоменати гаранционните срокове?

# 2
  • Мнения: 641
Сега ще чета.

Не съм убедена че попадаме в графа гаранционни ремонти, затова питам.
Извинете за "изстреляните" въпроси, ама в момента съм меко казано същисана...

Проблемът: по външната страна на стъклата на прозорците (две балконски врати+ голям двоен прозорец) работниците са "оставили" следи от заварка, пръски или както там се наричат, къде по-малко къде повече... Както се досещате чак толкова не съм се заглеждала, пък то си беше и прилично прашно при предаване на сградата, както и да е. Уведомяваме "продавача" (за краткост) устно, на което ми отвръща: "Ми помислете за перденца!" Shocked... Поне да бяха дошли да видят... Не става въпрос за 5-10-15 капки, пък и за толкова да е... това ли е начина. Усещането, че те правят на глупак винаги дразни.

Зададох толкова въпроси за да се информирам, по моята логика щом в договора пише ".... със стъклопакет" и не са упоменати екстри, би трябвало да си е стъклопакет.
Изобщо не повдигам въпроса за дълбоките драскотини по дограмата, също издрани интериорни врати (множественото число не е случайно) и още малки и не толкова забележки...


В договора ви за покупко-продажба не са ли упоменати гаранционните срокове?

"Гаранционният период се определя съгласно Наредба №2 от 31.07.2003г."
Ще я търся, благодаря за сламката.

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 16:34 от Палечка

# 3
  • Мнения: 77
Здравей, гаранцията, според Наредба 2 е за качеството на извършените СМР - т.е начин на полагане.. в случая с дограмата.. т.е дали има течове или не, тя не визира качеството на самата дограма за съжаление, освен ако изрично не е записано в договора за покупкаа и. В този слуай продавачът няма да си мръдне пръста, за това че има накапано от заваряване.. пак за съжаление. Одрасканите врати влизат в същата категория.. визира се монтажът им, дали се затварят добре или не, имат ли си всичко.. патрони, дръжки. Драскотините не можеш да ги докажеш, че не си ги направила ти, защото предполагам нямаш приемо-предавателен протокол за състоянието, в което приемаш жилището или някаква клауза за отстраняване на проблемите. В заключение искам да кажа, че Наредба 2 е много хубава, но в БГ почти не може да се приложи, особено ако частно лице си търси правата. Ако те интересува друго нещо в този дух, ще се радвам да ти отговоря!
Поздрави и успех!

# 4
  • Мнения: 641
nelence, благодаря ти!
Точно това ме интересуваше, да не си късам нервите значи.
Ще си ги сменим сами, здраве да е!

Общи условия

Активация на акаунт