Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • София
Моммичета, спешно ми трябва съдействие, въпросът е на няколко часа. Работя по безсрочен трудов договор с едномесечно предизвестие за напускане, валидно и за двете страни. Нали и уж законът ме бранел - майка съм на дете до 3 годишна възраст.

Сега ни закриха отдела, сляха ни с друг и нашите длъжности ги махнаха, ние приехме длъжностите на отдела, с който се сляхме. И в допълнителното споразумение към трудовия ми договор има клауза за "3 месечен пробен срок за изпитване годността на служителя да се справи с дадените задачи в полза на работодателя" (цитирам по памет, докъментът не е при мен. В самата длъжностна характеристика има параграф, по който могат веднага да ме махнат - има изискване за шоф. книжка, аз нямам такава, работодателят ми знае. Ако подпиша документа, това може да е повод за отстраняването ми, нали?

И дори да го оправят, както обещаха, имат ли право да искат да подпиша такъв 3-месечен пробен период? През него фактът, че съм майка на дете до 3 години защитава ли ме още от уволнение? Мога ли да откажа да подпиша споразумението заради пробния срок и какво може да ми се случи при това положение, може ли да е пак повод за уволнение?

МОЛЯ ВИ, МОМИЧЕТА, ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ БЪРЗО, въпросът е на часове.  Cry

Благодаря предварително на всеки отзовал се!

# 1
  • София
През изпитателния перод закона не защитава майките на деца до 3 години!
Това го казвам от собствен опит.
Но след като си на безсрочен трудов договор, по-добре недей да подписваш това споразумение.

Ако се опитат да те уволнят и даже да те уволнят, може да заведеш дело и ще ги разкатаеш, защото съдът ще реши в твоя полза!

# 2
През изпитателния перод закона не защитава майките на деца до 3 години!
Това го казвам от собствен опит.
Но след като си на безсрочен трудов договор, по-добре недей да подписваш това споразумение.

Ако се опитат да те уволнят и даже да те уволнят, може да заведеш дело и ще ги разкатаеш, защото съдът ще реши в твоя полза!
Точно така, щом си на безсрочен договор, не могат да те махнат без разрешение на инспекцията по труда, т.к. си майка на дете под 3-год. възраст. Обаче и тук имат вратичка - могат да ти съкратят щата и тогава няма да имат проблеми.
По въпроса за подписването на изпитателния - не бързай да го подписваш, защото тогава веднага могат да те махнат от работа. Закона няма да те защити. вземи си болнични ако трябва, отиди в Инспекцията по труда - там дават безплатни консултации /имат си приемни часове/ и ще те посъветват как да постъпиш. Между другото, ако си в болнични, никой с пръст не може да те пипне /разбирай да те съкрати/.
Успех и пиши какво е станало!

# 3
Потърси възможно най-бързо Инспекцията по труда! Само това ще ти помогне.

Моммичета, спешно ми трябва съдействие, въпросът е на няколко часа. Работя по безсрочен трудов договор с едномесечно предизвестие за напускане, валидно и за двете страни. Нали и уж законът ме бранел - майка съм на дете до 3 годишна възраст.

Сега ни закриха отдела, сляха ни с друг и нашите длъжности ги махнаха, ние приехме длъжностите на отдела, с който се сляхме. И в допълнителното споразумение към трудовия ми договор има клауза за "3 месечен пробен срок за изпитване годността на служителя да се справи с дадените задачи в полза на работодателя" (цитирам по памет, докъментът не е при мен. В самата длъжностна характеристика има параграф, по който могат веднага да ме махнат - има изискване за шоф. книжка, аз нямам такава, работодателят ми знае. Ако подпиша документа, това може да е повод за отстраняването ми, нали?

И дори да го оправят, както обещаха, имат ли право да искат да подпиша такъв 3-месечен пробен период? През него фактът, че съм майка на дете до 3 години защитава ли ме още от уволнение? Мога ли да откажа да подпиша споразумението заради пробния срок и какво може да ми се случи при това положение, може ли да е пак повод за уволнение?

МОЛЯ ВИ, МОМИЧЕТА, ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ БЪРЗО, въпросът е на часове.  Cry

Благодаря предварително на всеки отзовал се!

# 4
  • София
Успях да се договоря промяната да е без изпитателен срок. Подписах документите, изчетох ги внимателно, няма пробен период, само смяна не длъжността и длъжностната характеристика. Старата позиция, на която бях, вече не съществува. При това положение продължавам да съм под закрилата на закона, нали?

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт