Прекъснато кърмене!Да започнем ли отново?

  • 887
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте,
Бебето на моя приятелка вече е на адаптирано мляко(от 1 месец), тъй като кърмата й спря. То е на 3 месеца почти. Моето бебе е на 5 месеца и половина и все още не може да ме изсуква. Цедя по 120-240 мл. след цукане. Предложих и да и давам от кармата, но трябваше да замина за 1 месец с бебо. Тя продължи с адаптираното мляко вече от месец. След 2 седмици се връщам и вече мога да храня и нейното бебче, но съм чувала, че след прекъсване не е добре да се започва отново с кърмата. Някой ми каза, че бебетата имат жлеза, която обработва специално майчиното мляко и при спиране на употребата тя закърнявала и не функционирала. Не знам какво да правя. Питаме вас тъй като тя няма компютър и няма от къде да прочете. Моля ако някой е чувал нещо по темата да пише. Благодаря за отделеното време.

# 1
  • Мнения: 220

но съм чувала, че след прекъсване не е добре да се започва отново с кърмата. Някой ми каза, че бебетата имат жлеза, която обработва специално майчиното мляко и при спиране на употребата тя закърнявала и не функционирала.


Не съм консултант, но това ми звучи много глупаво. Кърмата е храна и се обработва от стомаха. Адаптираното мляко също. Не виждам причина бебето да не яде кърма

# 2
  • Мнения: 5 401
Здравей!

Преди всичко приеми моите поздравления и искрени възхищения за усилията ти и желанието да кърмиш още едно бебе!   bouquet

Бих искала да те успокоя, че такова нещо като "жлеза, която отработва майчиното мляко" и която закърнява, в човешката анатомия не съществува. Има доста митове и легенди за кърменето, което се предават от поколение на поколение и приемам, че това е поредната бабина деветина. Друга подобна, която можеш да срещнеш е, че при прекъсване на кърменето, млякото се вкисва.  Tired Спокойно, можеш да продължиш да храниш две бебета.  Simple Smile

Бих предложила вариант приятелката ти да опита релактация, ако желае, тъй като може би това все още е възможно при нея. Ето нещо повече:

Основи на релактацията и кърмене на осиновено дете

Релактация

Ако приятелката ти е от Пловдив, като теб, би могла да се свърже с лидера-консултант на Ла Лече Лига. Така ще получи ценни практически съвети и помощ!  Simple Smile

И накрая, ако чувстваш дискомфорт от изцеждането на над 120 мл кърма, би могла постепенно да намалиш цеденето след кърмене докато кърмата постепенно се саморегулира от "работата" на бебето.

# 3
  • Мнения: 51
Цитат
И накрая, ако чувстваш дискомфорт от изцеждането на над 120 мл кърма, би могла постепенно да намалиш цеденето след кърмене докато кърмата постепенно се саморегулира от "работата" на бебето.
Много благодаря за информацията! Относно изцеждането трябва да спомена, че и аз си го мислех, но много ме е страх тъй като явно произвежда много  мляко да не получа мастит, а от друга страна си мисля, че цедейки се образува повече кърма и когато моето бебче има нужда от повече  вече ще има. Знам ли и аз. Чета много, но мнения различни. Ако имаш някой линк по темата може да ми го пратиш. Още веднъж мерси за отговора.

# 4
  • Мнения: 5 401
Заповядай:

Изцеждане на кърмата - кога е необходимо това?

Твърде много кърма

За да предотвратиш запушване на канали или мастит, а същевременно да предизвикаш промяна в количеството мляко, би могла постепенно, не изведнъж, да изцеждаш все по-малко и по-малко кърма. В един момент изобщо няма да е необходимо да се цедиш, освен ако не си правиш запаси и не кърмиш другото бебе.

Наблюдавай гърдите, за да избегнеш евентуални проблеми (болезнено място, запушени канали) и да можеш да реагираш бързо. Ето как се процедира при подобни проблеми: Запушени канали и мастит.

# 5
  • Мнения: 51
Много благодаря за информацията. Мисля да кърмя другото бебче ако майка му все още иска, но след това тази информация ще ми е много полезна. Мерси!!!

# 6
  • Мнения: 2 531
Предложих и да и давам от кармата, но трябваше да замина за 1 месец с бебо. Тя продължи с адаптираното мляко вече от месец. След 2 седмици се връщам и вече мога да храня и нейното бебче, но съм чувала, че след прекъсване не е добре да се започва отново с кърмата. Някой ми каза, че бебетата имат жлеза, която обработва специално майчиното мляко и при спиране на употребата тя закърнявала и не функционирала. Не знам какво да правя.
Ами моя син така си има млечен брат  Laughing Кърмих го до 3 м. ,като почти през цялото време с дохранване. 2 седмици след като мина изцяло на АМ една приятелка с малко бебе ми сподели че изхвърля доста кърма, и я помолих да я взимаме... така до 7 м.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт