Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Туризъм
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-260 от 260 отговора

in the boulevard of broken dreams

Привет!
Планирали сме си еднодневна екскурзия на север от Варна. Дайте идеи къде си струва да се отиде. Няма да спим никъде, дори и манджата ще си носим, барабар с кафето в термос, че напоследък заплатите са кът...пък на нас ни се митка  Mr. Green
Цитирай

софия

Балчик...ботаническата градина.
Нос калиакра...
Ние се разходихме и на Златни пясъци...
Цитирай

София, в планината

и аз съм наумила да се разходим за някой и друг ден по северното черномория и най вече да разгледаме Балчик, нос Калиакра и да ви питам Аладжа манастир беше там някъде нали  Laughing
Цитирай

Варна,на края на улицата

Аладжа манастир е веднага след Варна,минаваш през кв.Виница и след 3км. завой си на Аладжата.
Не знаех,че представлява някакьв интерес за гледане Blush
Цитирай

София, в планината

ive7aaa не е ли интересно да се види, не съм ходила на там и незнам
Цитирай

out of space

Крепостта на Кариакра  Peace
Цитирай

Варна,на края на улицата

Незнам какво точно очакваш да видиш.Това са едни скали,има вдльбнатини образуващи,като малки пещери.Всьщност вече всичко е малко занемарено.Ако не друго има две страхотни поляни за пикник,може да си спретнете барбекю.
Всьщност аз живея вьв Виница,водим малкия всеки свободен уйкенд там да беснее на воля.Може за това да не ми се вижда нещо особено,но си е факт,че още от миналия месец туристите се избиват да гледат Аладжа манастир(главно чужденци)
Цитирай

Аз съм си наумила чак до Дуранкулак да стигнем, ама миото нещо се опъва...
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Балчик, Калиакра, Каварна дори... В Тюленово били много чисто...
Ма не си губете времето с Аладжа манастир.  Naughty
Цитирай

Варна

На 18 км преди Варна, по пътя София-Варна, са Побитите камъни. Интересни са. http://velina.info/favorite_places/pobiti_kamani/
Между Кранево и Албена има резерват Балтата, красиво е : http://www.bulgariaphotos.net/?pit=328&pt=444&it=447& … abd9bf8b22294eef5
Аладжата не ми се струва интересно.
В Балчик е красиво.
На нос Калиакра е невероятно:http://www.snimka.bg/album.php?album_id=367706&pid=12293328
Цитирай

Стара Загора

От нос Калиакра на север е интересно... Там е едно такова пусто, почти празно...
Тръгвате от нос Калиакра към Каварна и на село Българево се отклонявате вдясно... Минавате всред "гора" от вятърни генератори... После село през село Свети Никола (от него вдясно може да се отклоните към курорта Русалка, но там няма да ви пуснат вероятно с колата), Камен Бряг, Тюленово... След Камен Бряг пътят е успореден на морето и се множество остаряли работещи и неработещи съоръжения за добив на нефт и природен газ... Картината е една такава носталгична, ситуацията е полузапустяла, гадния комерсиализъм го няма... Стигате до нос Шабла, най-източната точка на България... Има стар мостик, който влиза доста навътре в морето но е полуразрушен и е затворен за посещение... Началото му е непосредствено до фара на носа...
На север от нос Шабла са блатата, езерото Тузла, Шабленското езеро... Пътят се връща навътре към сушата до гр. Шабла и от там отново тръгвате на север през Езерец, Ваклино и Дуранкулак до границата... Можете да се отбиете и до с. Крапец - малко рибарско село на самия морски бряг, където атмосферата е тотално различна от другите места по морето... Има шест километров девствен плаж със запазени естествени дюни в северна посока към Дуранкулак...
И като за край на пътуването има страхотно ресторантче с морски деликатеси в Дуранкулак...
Ама ти пишеш, че само ще миткате...
Ами, приятно миткане тогава...! Определено има какво да се види...
Да не забравите фотоапарата...!
newsm10

П.С. Нали знаеш, че с лични карти можете да врътнете и до румънско... Wink
Цитирай

резерват Яйлата, местността Дълбока, Болата...Дуранкулашкото езеро/има хубава кръчма/
Цитирай

Варна

Забравих Мидената ферма Smile
А тук можеш да разгледаш какво има интересно по Северното Черноморие и да си набележиш местата предварително:
http://www.bg-tourism.com/bg/region-select.php?reg=17
На Златните не мисля, че има кой знае какво за гледане. На Албена е по-чисто и по-красиво, и не толкова пренаселено. Peace
Цитирай

Миналата година ходих, много приятно местенце. Добре поддържано, а скалният манастир е много интересен. Препоръчвам го  Peace
Цитирай

Мнооого ви благодаря   :bouquet: Таман ще приготвям сандвичите и термоса с кафето  Very Happy Милото обаче нещо се опъва, много далеч му се струва (точка на тръгване - Варна...) - сякаш на Камчатка ще ходим  ooooh!
А мидената ферма къде се намира - Балчик или Каварна...Шабла?

Румънско ще го пропуснем, защото децата нямат паспорти. За там сме си наумили друга екскурзийка, с едни приятели от Русе - те ще са ни гидове, уж до Букурещ се каним, ама както вече споменах, всичко извън Варна е мнооого далече  Very Happy

После и снимки ще кача  Wink
Цитирай

Мидената ферма е до Българево. Има 2 рибни ресторанта точно до морето.  За гледане препоръчвам - Калиакра и Балчик.
Ние посетихме и Камен бряг, но е опасно за деца.
Цитирай

София

Препоръчвам десния ресторант, ако си с лице към морето. На външен вид е по-непретенциозен, но готвят по-вкусно.
Цитирай

София, в планината

и аз ви благодаря за полезната информация  bouquet
Цитирай

Привет!
Таман се върнахме от разходката. Малко раничко според мен, ама...
Мидената ферма не я намерихме...така и не се ориентирахме къде точно преди Българево да завием. И с Шабленското езеро стана така - стигнахем до някаква бариера и нататък...нъцки. Отстрани имаше къмпинг, на брега на морето, но на самото ерезо не слязохме. Опитахме се да намерим някакъв черен път: на излизане от Шабла, към с. Езерец, но мъжа ми нещо го нахапаха калинките, "къде щал да се вре по чукарите той" и тръгнахме.
Я някой по-ориентиран да си каже думата...за следващия път.
Цитирай

Стара Загора

Не се завива ПРЕДИ, а СЛЕД Българево... Когато се движиш от Каварна към Българево и нос Калиакра...
Там където се разделя пътя всред Българево - наляво за Свети Никола и Камен Бряг, направо - за нос Калиакра...
Отбелязваш с колата точно четири километра и едва тогава завиваш ВДЯСНО...
Към морския бряг... Денивелацията е много голяма...
Там е мидената ферма Дълбока... Wink
Цитирай

Уважаеми Седящ Пън,
Вземи слез от пъна, мятай Деница и Росица на гръб и да ни водиш другия път  Very Happy
Българево много ни хареса, не е запуснато...някой да каже нещо за Тюленово...чувала съм, че е много красиво като природа, но лесно ли е да се слезе на самия бряг, ако има такъв, става ли за палатка с деца??
Цитирай

вкъщи

само Балчик и Шабла да се види
Цитирай

София

само Балчик и Шабла да се види

Бабината ти трънкина.  На северното Черноморие има много какво да се види, но то е за ценители. 
И не подценявайте Аладжата.
Цитирай

София

Почваш - Албена, Балчик - града и двореца, Тузлата - ама тя вече е доста занемарена /кални бани и мин. вода/ с това е известна, Икантълъка-малко полуостровче с 2 малки плажчета, но и там почнаха да строят, Тюленово е село с плаж, но отдавна не съм ходила там, помня, че се слизаше по стълби, Каварна, Дълбока - преди с. Българево е, има табела, но тя е 50 м след отбивката, нос Калиакра, преди нос Калиакра вляво е Болата- малко заливче /плаж/ с форма на мида, ако се гледа отгоре, там има водолази дето се гмуркат в скалите. По-нататък с.Свети Никола, ако се отбиете вдясно е В.С. Русалка, отвисоко се открива хубава гледка, а вдясно се вижда резервата Тауклиман /залива на птиците/, но в него не може да се влезе. Още на север е Камен бряг, в него има информ. тур. център, където миналата година много любезно ме информираха за забележителностите в района. Там е Яйлата - скален резерват с останки от крепост, с бебешка количка не може да се разхождаш, но с бебе на ръце - да Wink. Продължавате към Шабла - и Седящия път го е обяснил. Шабленското езеро няма как да го видите, защото е резерват и се охранява. В къмпинга край Шабла има един ресторант със страхотна прясна риба и рибена чорба. Може да продължите и след Дуранкулак и да отбиете към къмпинга - от него се открива страшна гледка на 7 км пуст плаж. Накратко на север има много резервати и е пущинак, но поне на мен и сем. ми ни харесва, пътя е прав добруджански и разстоянията се минават бързо. Ако отидете през юли ще хванете жътвата, децата много се впечатляваха от комбайните, ако по тъмно минавате край нивите е още по-впечатляващо - нивите са осветени, а хората жънат на пълни обороти. Мин. год. мъжа ми каза - "все едно си в друга държава" - контрастта с южното мръсно и презастроено Черноморие е голям. Айде дано и на мъжа ти да му хареса.
Цитирай

Ето една снимка от Тюленово
http://media.snimka.bg/2983/012221965-big.jpg

Няма стълби, има скали, като на Камен бряг е, разликата е това заливче. Лятно време много хора ходят там на палатка, но е широко и не става нагъчкано.
Цитирай

Ето и малко красоти...

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=378570
Цитирай

Стара Загора

Уважаеми Седящ Пън,
Вземи слез от пъна, мятай Деница и Росица на гръб и да ни водиш другия път  Very Happy

А Ивелин къде да го зарежа...? Laughing
Цитирай

Варна

За Дълбока/Мидената ферма/ се завива преди  да се влезе в с.Българево.Малко преди табелата е отбивката вдясно Peace
Цитирай

Абе, мидената ферма....  Thinking  тя стана адски популярна, комерсиална... Като наспрат колите на 20см от масите, и все едно си седнал на паркинга да ядеш. Стана адска скъпотия - цените качени, порциите намалели, качеството много паднало...  Аз повече там няма да отида и не го и препоръчвам.
Цитирай

А къде е подходящо за палатки? Има ли бунгала- май бях чувала за Шабла или се лъжа?
Цитирай

А къде е подходящо за палатки? Има ли бунгала- май бях чувала за Шабла или се лъжа?

Ние стигнахме до едни бунгала, нямаше никой...плажа беше приличен, с хубава ивица, горичка, имаше и ресторант, с написано меню отвън, но затворен; може би работи този къмпинг, но лятото. Мисля, че се казва "Добруджа"...и като че ли става за палатки, само незнам морето как е - дали е дълбоко, има ли камъни...

Уважаеми Седящ Пън,

А Ивелин къде да го зарежа...? Laughing

Ивелин майка му ще го носи  Very Happy
Цитирай

При гларусите

В къмпинга край Шабла има един ресторант със страхотна прясна риба и рибена чорба.

Някой може ли да ми каже нещо повече за това заведение в Шабла.
Чувала съм че е много хубаво но къде е и как се стига до там??? newsm78
Цитирай

Наскоро бях там - преди има няма 2 седмици. Някак, не е точно по мой вкус. Доста препълнено, добре че има 2 зали. Масите нагъчкани, глъч от човешки говор оглася заведението и кънти в ушите, атмосфера никаква за мен.  Thinking Чорбата е от блатна риба, не е по всеки вкус.

Иначе е на брега на езерото, става за бърз поглед и няколко снимки.
Тръгва се от центъра на селото (опа, града), минава се през един двор - нещо като ТКЗС, кара се по черен път, все до езерото.

Айййй, ама аз за Дуранкулак пиша  ooooh! Laughing Laughing   Шабла, знам там едно, ама не е страхотно...  Smile
Цитирай

Аз си имам рибар и то завиден. Чорбата ще ми е от прясна риба.  Laughing
Важно е наистина как е дъното и май друго не ни трябва- ние сме калени оцеляващи. Ще потърся този къмпинг "Добруджа". Близо ли е до морето?

Ето:
http://store4.data.bg/topolitemore/
Цитирай

При гларусите

Наскоро бях там - преди има няма 2 седмици. Някак, не е точно по мой вкус. Доста препълнено, добре че има 2 зали. Масите нагъчкани, глъч от човешки говор оглася заведението и кънти в ушите, атмосфера никаква за мен.  Thinking Чорбата е от блатна риба, не е по всеки вкус.

Иначе е на брега на езерото, става за бърз поглед и няколко снимки.
Тръгва се от центъра на селото (опа, града), минава се през един двор - нещо като ТКЗС, кара се по черен път, все до езерото.

Айййй, ама аз за Дуранкулак пиша  ooooh! Laughing Laughing   Шабла, знам там едно, ама не е страхотно...  Smile
Някой може ли да ми каже как се стига до това заведение в Шабла с кръчмата и рибената чорба??? bouquet bouquet bouquet
Цитирай

МАРИЯНКАА , 90% от заведенията в БГ предлагат рибена чорба (много модерна е станала), а в Шабла 100% ще да я предлагат. Мисълта ми е, че с рибена чорба няма да можеш да идентифицираш въпросното  Peace
Цитирай

При гларусите

МАРИЯНКАА , 90% от заведенията в БГ предлагат рибена чорба (много модерна е станала), а в Шабла 100% ще да я предлагат. Мисълта ми е, че с рибена чорба няма да можеш да идентифицираш въпросното  Peace
Ами препоръчаха ми кръчма в близост до шабленското езеро-блато но неможаха да ми кажат точно името та затова някой ако се сеща нека пише моля Ви! bouquet
Цитирай

В тоя къмпинг, дето ние стигнахме нямаше живот, незнам дали лятото работи. Аз исках до Шабленското езеро да идем, но не било писано за простосмъртни.

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12343848

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12343813

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12343816

Това са три снимки от къмпинга, не става много ясно къде какво има, но това снимах. А едната, дето има бяло петно, резнах милото, че ходеше по нужда  Mr. Green
« Последна редакция: пн, 18 май 2009, 11:50 от Филаделфия »
Цитирай

Благодаря ти. Hug Аз разгледах оня сайт горе и мислех да напиша коментар, но понеже излизам от темата и се въздържах. Та бунгалата наистина са това, но тези на сайта ми се видяха опасни за малки деца- пред тях има малка ивица земя, която изведнъж свършва  отвесно изрязана към плажа. Видя ми се около 5 м височина м/у нивото на плажа и на бунгалата и не е обезопасено.  Confused
Цитирай

Там, където ние се спряхме (от снимките) няма нищо стръмно, плажната ивица е широка, става за деца.
Разгледах сайта по-горе, явно са същите. А кога отваря този къмпинг?
Цитирай

Варна, морето и сините вълни...

За Шабла не знам, но за Дуранкулак - със сигурност става за палатки. Ако искаш на къмпинга "Космос", ако не има доста тихи и закътани местенца в близост до брега на морето - посока румънско. Много хора го предпочитат този край заради все още девственната си природа, но до кога не се знае... Също и за Крапец съм чувала, че се ходи много на палатки.
Цитирай

Айде семейно по форумски на палатка...Шабла или Дуранкулак все едно  Very Happy

ПП Мойте са големи, много обичат малки дечица и бебчета и са много грижовни, може да им се има доверие. Пари за детегледачестване няма да вземам  Mr. Green
Цитирай

Sofia - Младост

Записвам се да следя темата  Peace. Много повече харесвам северното ни черноморие от южното. За сега остава малко по-чисто и по-слабо населено.
Цитирай

Да така е, което е малко тъжно все пак. Аз никога не съм ходила по на север от Варна. Тази година живот и здраве ми се иска да пропътуваме цялото крайбрежие за седмица и нещо. така че ми е  много полезна темата. А не са ли много голи- без сянка местата на север?
Цитирай

При гларусите

Абе никой ли не знае тези кръчми в шабла до морето/езерото как се стига до тях и как се казват??? newsm78 newsm78 newsm78
Цитирай

Абе никой ли не знае тези кръчми в шабла до морето/езерото как се стига до тях и как се казват??? newsm78 newsm78 newsm78

До колкото разбрах езерото е резерват (Шабленското) и няма достъп за простосмъртни. Иначе в Шабла минахме покрай някаква кръчма, отвън изглеждаше много добре, но не знам дали това е, което търсиш. Като влезеш в Шабла откъм нос Шабла и фара, малко след като влезеш в града в ляво (не завиваш...кръчмата е на самия път).
хич ме няма да обяснявам  Very Happy
Цитирай

Като каза фар, може ли да се влиза в него? Дали някъде има от този вид, където можеш да се качиш горе?
Цитирай

Не знам, имаше някаква портичка, но беше затворена. Пък и милото бързаше  Mad и не сколасахме да се качаваме.
Цитирай

Стара Загора

В България официално фаровете са стратегически обекти и не е позволено влизането на външни лица в тях... Принципно де... Mr. Green
Цитирай

В България официално фаровете са стратегически обекти и не е позволено влизането на външни лица в тях... Принципно де... Mr. Green

Тю! Отиде ми детската мечта... Sad
Цитирай

И понеже е България, принципите не винаги се спазват (което понякога не е лошаво).
Цитирай

София

В къмпинга край Шабла има един ресторант със страхотна прясна риба и рибена чорба.

Някой може ли да ми каже нещо повече за това заведение в Шабла.
Чувала съм че е много хубаво но къде е и как се стига до там??? newsm78

Има един сем. хотел с кръчма "Лазур" не знам дали е същото, но миналата година ядохме на корем местна морска риба и рибена чорба. Рибата беше прясна, защото гледахме рибарите като излизат с лодките,  минаваха през кръчмата и им продаваха. За 10 дена си отядохме на риба. Значи преди да влезеш в къмпинга на Шабла се завива наляво и втората пряка вдясно беше - има табела к-с "Лазур"-има разкошна градина и за деца е идеално . А близо до Шабленския фар в рибарското селище имало една рибарска кръчма на "Бай Иван", за нея трябва да се пита на място, също много я хвалеха, но ние не стигнахме до нея.
Цитирай

ааа, ще запазя искрица надежда за фара все пак- поне някаква файда от неспазването на законите...
Цитирай

София

В тоя къмпинг, дето ние стигнахме нямаше живот, незнам дали лятото работи. Аз исках до Шабленското езеро да идем, но не било писано за простосмъртни.

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12343848

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12343813

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12343816

Това са три снимки от къмпинга, не става много ясно къде какво има, но това снимах. А едната, дето има бяло петно, резнах милото, че ходеше по нужда  Mr. Green
Работи, работи, миналата година почивахме там. Не точно в тези бунгала, в средата на юли бяха заети. Къмпинга наистина е запустял, но си работи и в най-нагъчкания период там е много спокойно, на плажа в радиус от 5 метра няма хора и децата си щъкаха доволно без да газят чуждите хавлии. Ей ще взема да кача снимки, че да видите.
Цитирай

Ми хади де...давай фотосите  bouquet
Цитирай

София

Ми хади де...давай фотосите   :bouquet:

http://picasaweb.google.bg/slavinaj/Shabla2008#
http://picasaweb.google.bg/slavinaj/More2008#
http://picasaweb.google.bg/slavinaj/CampKosmosDurankulak#
http://picasaweb.google.bg/slavinaj/MorePlajBolataDoKaliakra#
http://picasaweb.google.bg/slavinaj/KaliakraYaylataRusalkaITauklimanOtvisoko#

То пък сега се усетих колко малко сме снимали, пу  smile3511 newsm09
Цитирай

bouquet  bouquet  bouquet
Цитирай

хо-хо, била съм в кръчмата на Бай Иван!  ooooh!  Mr. Green 'Кръчма' е добре употребено.........................
Цитирай

Добре изглежда плажа. Благодаря за снимките, lavina! bouquet
Жалко, че няма от вътрешността. А дъното как е- бързо ли става дълбоко?
Цитирай

На изток от рая

Едва сега виждам тази тема!Нашето семейство е влюбено в Северното Черноморие!Е,имаме роднини в Българево,но сме влюбени в спокойствието,прохладните вечери лятото и сравнително чистите плажове!Славина,плажът,на който си показала снимки,Болата,ни е най-близо и затова го предпочитаме!На мен много ми харесват огромните ветрогенератори и все се снимам около тях!В Ботаническата градина в Балчик мога да ходя всеки ден,докато сме там!Забелязах,че се изнервяме от безчислените орди по Южното Черноморие,вярно,по-топло е,но ни се натрупват отрицателни емоции.
Цитирай

деси макс, колко ти е хонорар за екскурзовод  Mr. Green
Цитирай

София

Добре изглежда плажа. Благодаря за снимките, lavina! bouquet
Жалко, че няма от вътрешността. А дъното как е- бързо ли става дълбоко?

За кой плаж питаш по-точно? Шабленския е нормален, около 1/2 - 1 метър е много плитко и после става дълбок до над коленете, на Болата пясъка е по-фин и морето е по-плитко, за деца е идеален, а Дуранкулашкия не го знам, беше лошо времето и не ходихме тогава на плаж. На юг от Шабленския фар имаше едно малко плажче, много го хвалеха, но като отидохме имаше хора и ни се видя "нагъчкан" - 20 човека на 50 кв. м плаж, та избягахме от там Laughing Ние уцелихме някакво студено морско течение /12-13 юли/ и водата беше ледена 2 дена, но после бързо се стопли, местните казаха, че понякога се случва през тия дни да се обърне , но било рядко. Ама и моите деца са ентусиасти, големия едва го вадех от морето. Много ни плашеха с комари, ама нямаше повече отколкото на южното черноморие. Питай , ако те интересува, аз миналата година едва намерих къде да спим, дори и в интернет почти няма информация. От друга страна е по-добре, защото се запазва спокойствието там, не знам.

Цитирай

Sofia - Младост

Давайте инфо: адреси, телефони на места , където може да се отседне. Например за тези бунгала, които Филаделфия беше снимала. Аз намерих в нета някакви телефони за бунгала на Шабленската Тузла, но незнам дали са същите. Бунгалцата изглеждаха старички, но пък плажа и водата изглеждаха супер Smile.
Цитирай

Аз пуснах запитване на един майел за Шабленските бунгала, но нямам отговор.
Цитирай

София

Давайте инфо: адреси, телефони на места , където може да се отседне. Например за тези бунгала, които Филаделфия беше снимала. Аз намерих в нета някакви телефони за бунгала на Шабленската Тузла, но незнам дали са същите. Бунгалцата изглеждаха старички, но пък плажа и водата изглеждаха супер Smile.

Тези бунгала дето ги е снимала Филаделфия се казват бунгала "Панорама", има сайт в интернет с координати, някой го беше написал в по-предните страници. Ние случайно намерихме на място едни бунгала, с чудесна гледка, но тепърва щяха да ги ремонтират. Не знам дали мъжа ми пази тел. ще го попитам, но не са лукс да знаеш. Аз мога да ти препоръчам сем. хотелче "Лазур", има и ресторантче с прясна риба. То е 1 ет. постройка с 5-6 стаи може би и от собствениците разбрахме , че по това време трябва да се резервира, защото е малко и се пълни, а и те си имат редовна клиентела. На нас не ни вършеше работа, защото сме 4 души , но е хубаво. На предната стр. съм дала линкове със снимки, там е и двора на кръчмето, има си кът за деца, то те търчаха навсякъде, гледка към морето, вечер палеха свещи и слагаха по всяка маса спирали за комари. На рест. цените бяха нормални, не високи, а рибата гарантирано прясна, аз от 10 год. отказах да ям риба на морето, но миналата година ядох само такова. На входа на къмп. също имаше едни бунгала със сайт в интернет с кръчмичка, там имаше повече чужденци и тях ги хвалеха. Ще разровя да видя с какво мога да помогна.
Ето го "Лазур" - обади се по тел. най-добре http://www.namore.info/index.php?REQ=view&id=2070&page=0 … 0&subsubcat=0
Бунгала "Панорама" http://www.namore.info/index.php?REQ=view&id=533&page=0& … 0&subsubcat=0
Аз ви съветвам по тел. да ги търсите, през мейла е малко умряла работа.
« Последна редакция: ср, 20 май 2009, 14:44 от lavina »
Цитирай

Вижте тук: http://uvk.durankulak.info/info2.htm
Съвсем в близост до плажа е, страхотно местенце за лятото - прохладно, чисто, идеално и за деца.
Цитирай

При гларусите

Съвсем в близост до плажа е, страхотно местенце за лятото - прохладно, чисто, идеално и за деца.
Ходили сме там голяма мизерия си е не съветвам никой да ходи там.
А за кръчмата в Шабла сеща ли се някой за името???
Цитирай

Това е почивната база на DELL. За цени не знам как е, но освен тези бунгала  други сносни няма. Остават палатките.
Цитирай

София

Ами коя точно кръчма търсиш, къде точно се намира, щото Шабла е едно , а къмпинга е 5 км източно на морето.
Цитирай

Аз имам мерак на тези бунгала 'Панорама".
Цитирай

София

http://pochivka.bg/o-2610-%D0%B1%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D … B2%D0%B5%D0%BA_21

И тия бунгала са сносни и са на входа на къмпинга, имаше си и кръчмичка, но не сме я тествали.
Цитирай

Някой не ще ли да ми стане екскурзовод, бе  Very Happy
Цитирай

Варна

Има една много посещавана кръчма до Крапец/между Крапец и Шабла/,последните 2 години мисля че направиха и стаи за спане към нея,казва се "Златната рибка",може би за нея питаш Rolling Eyes
За друга известна не се сещам в самия гр.Шабла.
Цитирай

Пловдив

Миналото лято бяхме на море по Северното Черноморие. Страхотно е! Пусто, диво, ненаселено, не е така комерсиално като на юг.
Тази година, живот и здраве, пак там... newsm41
Цитирай

Има една много посещавана кръчма до Крапец/между Крапец и Шабла/,последните 2 години мисля че направиха и стаи за спане към нея,казва се "Златната рибка",може би за нея питаш Rolling Eyes
За друга известна не се сещам в самия гр.Шабла.
Златната рибка е на Дуранкулашкото езеро.Скоро не сме ходили и нямам впечатление от бунгалата.Ако ни се отвори път ще докладвам как са Wink
Цитирай

На изток от рая

Филаделфия,за екскурзовод вземам множко,но за съфорумка-безплатно!Само че няма да ти свърша работа,аз по-на север от Русалка не съм ходила-като сме зациклили на Каварна и Балчик-само там си ходим,много сме ограничени!Все им мрънкам на шофьорите да ни закарат на някое по-различно място,ама те...
И друго се сетих,прави ми впечатление,че на Северното Черноморие вечер спя като къпана,става си хладно през нощта!А една година бяхме на Китен,естествено на квартира без климатик,ей нямаше сън направо! Naughty
Тъкмо днес обсъждахме с една колежка плюсове и минуси да летуваш на север.Като й изтъкнах на тази женица,че не искам да е пренаселено,да няма вечер къде да вечеряш по кръчмите,да е шумно и т.н.,тя ме изгледа страшно учудено и ме попита за какво,аджеба,ходя аз на море,като НЯМАЛО ДА МЕ ВИДЯТ ХОРАТА Shocked?Видите ли,където няма други курортисти,не е хубаво!Само ние ли сме толкова задръстени или има и други като нас?
Цитирай

Ти се радвай, че двамата сте си паснали. При нас е подобно разминаване- аз обичам спокойствието, моя мъж- глъчката. Много ми е позната тази логика на твойта колежка. Но поне използвам, че е рибар, а в пълни плажове няма риболов... Laughing И сега се се хвали как ние лежим, а на два метра са въдиците.
Цитирай

И аз напоследък предпочитам спокойствието. Най-много с още 1-2 семейства. Но може и само двамата с децата (което за милото е равносилно на скука...за което аз пък му се сърдя  Mr. Green ).
Преди две години минахме за малко през Несебър - зер не бяхме миткали натам - отвратихме се (и децата). То народ, то глъчка...то чудо  ooooh! Не знам какво очаквах да видя, но това, на което станах свидетел ме разочарова. Може би защото беше жалко подобие на Златните...
абе одъртявам и гюрултията не ми понася Mr. Green
Цитирай

Пловдив

И ние предпочитаме на тихо и спокойно...без много народ наоколо.
На мен не ми трябват хора и град, нали затова съм на почивка, ако ми трябваха, щях да си седя в Пловдив, не да щъкам по морето... Laughing
Цитирай

Sofia - Младост

... като НЯМАЛО ДА МЕ ВИДЯТ ХОРАТА Shocked?Видите ли,където няма други курортисти,не е хубаво!Само ние ли сме толкова задръстени или има и други като нас?
  35 35 35 Съжалявам! Не се сдържах!
Миналата година бяхме на "Елените". Ужас - децата лепнаха някакъв вирус, гъчканица, народ, руснаците ти бутат нещата, за да ти вземат шезлонга! Пълен кошмар! Предната година бяхме на къмпинг Св. Георги до Каварна. Супер си изкарахме. Спокойствие, тишина, децата останаха здрави и доволни, още повече, че едното беше на 7 месеца Smile.
В тоя ред на мисли си говорихме с мъжа ми, че не искаме повече на такива "уредени" ваканционни селища. А и заради концертите в Каварна сега усилено търся нещо между Балчик и Шабла  Mr. Green.
Цитирай

Ловеч

Напълно споделям мнението ви, че на северното черноморие се почива по пълноценно.
Майка ми е от Балчик и си ходя поне веднъж на година.
Заслужава си човек да посети Мидената плантация, Ботаническата градина в Балчик, нос Калиакра и още мнооогоо други забележителности.
Дори на Кранево е страхотно /приятелката ми разполага с бунгала там/, но само до края на юни, после става лудница.
Цитирай

На изток от рая

Е,успокоих се,имало и други като нас,ама дали наистина е от възрастта newsm78?Едва ли,на по 32 години,чаак толкова стари не сме Wink!
Цитирай

32 си е направо тийн възраст бе  Very Happy
Някой знае ли колко са билетите за ботаническата градина и двореца?
Цитирай

гр.Варна

Северното черноморие ми е любомио, миналата година чак до Крапец стигнахме Cool
Делте, една колежка дава виличка на Крапец ако искаш да питам за цените на нощувките.
Гледам маршрута вече са ти го начертали за почивката, затова ще си трая.
Цитирай

Я питай за виличката. Може пък баш в кризата да я сколасам за почивка  Very Happy
Цитирай

Ловеч

32 си е направо тийн възраст бе  Very Happy
Някой знае ли колко са билетите за ботаническата градина и двореца?
Билета е 10 лв - 5 лв. за ботаническата и 5 лв. за двореца.
Забравих да ви предложа като дестинация и Аладжа манастир. Там е страхотно ......
Цитирай

гр.Варна

Я питай за виличката. Може пък баш в кризата да я сколасам за почивка  Very Happy
етооо Hug

http://enevi.hit.bg/vila.html
Цитирай

Да на Аладжа манастир е готино,също и на Каварна, Балчик и някои закътани плажчета във Варна Wink
Цитирай

Бени, много нереална ми се струва цената бе...25 лв на ден за цялата къща  newsm78
Цитирай

гр.Варна

Толкова е бе Laughing просто къщата не е супер лукс, чисто и спретнато е обаче,то и на снимките се вижда.
Цитирай

Sofia - Младост

Мацки, някой да е отсядал тук: http://pochivka.bg/o-2610-%D0%B1%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D … B2%D0%B5%D0%BA_21 или тук: http://pochivka.bg/o-4051-%D0%B1%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D … D0%B8%D0%BD%D0%B0 или да има някакви впечатления / ако сте минавали покрай тях/. Ако има такива, моля да споделят впечатленията си Smile.
Намерих и това, но не е ясно дали работи: http://www.delfinpr.hit.bg/.
Другото, което открих беше за някакви бунгала преди Българево, но май са доста далеко от морето и половинката се дърпа  Confused.
Цитирай

София

Мдаа.
Камен бряг, вечното огънче. Невероятно усещане е да застанеш на ръба на 30 метровия отвесен бряг и да се взираш в хоризонта.
Близо до Камен бряг е и археологическият резерват Яйлата. Напомня до известна степен Перперикон, макар че е старина от друг тип. Има доста развита и достъпна инфраструктура, много интересни пещери, скални ниши.
Цитирай

Никой ли няма желаЮщ да ми стане екскурзовод бееее  Very Happy
Цитирай

София

Мацки, някой да е отсядал тук: http://pochivka.bg/o-2610-%D0%B1%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D … B2%D0%B5%D0%BA_21 или тук: http://pochivka.bg/o-4051-%D0%B1%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D … D0%B8%D0%BD%D0%B0 или да има някакви впечатления / ако сте минавали покрай тях/. Ако има такива, моля да споделят впечатленията си Smile.
Намерих и това, но не е ясно дали работи: http://www.delfinpr.hit.bg/.
Другото, което открих беше за някакви бунгала преди Българево, но май са доста далеко от морето и половинката се дърпа  Confused.

В първите не знам, изглеждаха прилични. Миналата година видях, че имаше чужденци, кръчмичката беше посещавана, и се намират на 50-100 м от централния вход на плажа.
А второто - ЗАКЛЕВАМ ТЕ НЕ ХОДИ ТАМ, МИЗЕРИЯТА Е СТРАШНА!!! На снимка бунгалата изглеждат много добре и миналата година резервирах едно бунгало за "Регина". В действителност е едно оградено място, бунгалата са на около 1,5м едно от друго, много тесни. Не ми се описва даже, ние пристигнахме в 6 вечерта и като ги видяхме, казахме че ще се поразходим и почнахме да търсим на място. Случайно имаше свободно ведомствено бунгало в съседство и бързо се изнесохме, изгоряхме само с една нощувка.
Не знам колко души сте, но мога да ти препоръчам и сем. хотел "Лазур", в района на къмпинга, на метри от плажа, с 5-6 стаи, а в ресторанта рибата е много вкусна и прясна.
Цитирай

София

Ох, аз искам, ама мъж ми няма да ме пусне  newsm45
Цитирай

Sofia - Младост

Абе мъжо нещо се дърпа за Лазур  Tired. Показах му го, ама той искал на диво, не на хотел  Rolling Eyes. То и аз искам на палатка, но с двете деца / едното ще е почти на 3 години тогава/ - не става   Rolling Eyes! С други думи сме четирима Smile.
Цитирай

Ох, аз искам, ама мъж ми няма да ме пусне  newsm45

Ами и него ще вземе, какъв е проблема  Very Happy
Моя пък не обича да скитосва,  без да знае къде отива.  Трябва или да знае мястото или някой да ни води  ooooh! Тежка гемия е той, тежкааа...
Цитирай

София

Абе мъжо нещо се дърпа за Лазур  Tired. Показах му го, ама той искал на диво, не на хотел  Rolling Eyes. То и аз искам на палатка, но с двете деца / едното ще е почти на 3 години тогава/ - не става   Rolling Eyes! С други думи сме четирима Smile.

И ние сме четирима - децата бяха на 1,5 год. и на 5 год., бяхме в едни ведомствени бунгала на шабленска фирма. Не си спомням коя точно фирма беше, бунгалата бяха с 2 големи стаи, кухненски бокс, симпатични - точно до "Лазур". Банята беше мизерна, ама ние пробихме дупка в мрежата, вадехме слушалката на душа и къпахме децата на верандата. Канеха се да ги ремонтират, но не знам докъде са стигнали. В събота мога да дам координати, ако те интересува. Бунгалата бяха голяма тръпка, една вечер валя проливен дъжд и покрива протече, а шефа на фирмата беше в съседното бунгало, та на сутринта да видиш , викахме го на инспекция на място. Та твоя мъж, ако иска диво, няма проблем.
Гледам, че рекламират едни бунгала "Елисейна", те са над плажа и са с 2 звезди, сигурно са хубави.
А то целия къмпинг е много голям и е бил само с бунгала, но всичко е занемарено, иначе се е водил луксозен.
Бунгалата "Панорама" също са добри, но нас ни спря факта, че са над плажа, а то малкия точно беше проходил и се притеснявахме да не скочи надолу, че е доста диво дете.
Цитирай

София

Ами и него ще вземе, какъв е проблема  Very Happy
Моя пък не обича да скитосва,  без да знае къде отива.  Трябва или да знае мястото или някой да ни води  ooooh! Тежка гемия е той, тежкааа...
[/quote]

А, моя е същия, аз 10 год. го навивах да ходим на север, резервирах бунгало, то излезе голяма издънка и на място търсихме. Ама поне накрая мъжа ми каза "е такава почивка исках, да ми е спокойно" и аз се успокоих. Сега е зарибен пак да ходим нагоре. Пък що риба ядохме, почнах да се облизвам. Laughing
« Последна редакция: вт, 26 май 2009, 23:15 от lavina »
Цитирай

Пловдив

benighted, що да не става на палатка с деца?

Ние също сме с две. От малки ги влачим навсякъде, на дивотия...и на балкан из Родопите, и на море... Mr. Green
Палатката ни е голяма, с подходящо оборудване сме, с комби, и най -важното -  с компания приятели, почти всички с деца колкото нашите, обичащи дивотията... Laughing
Като разпънем някъде лагера и сме цял къмпинг.  Wink
Цитирай

Sofia - Младост

Абе малкия ми се вижда още малък за палатка /но пък големия много се кефи/. Не че имаме, де  Mr. Green. Вземаме палатката на сестрата на любимия  Mr. Green. Тя е с две помещения и навес и могат да се събират едно семейство с 2 деца и няколко пияни приятели под навеса / както се случи едното лято  35/. А и ако сме на палатка ще сме сами или с приятели, които нямат деца. Всичките ни приятели с деца ходят по хотели, на all inclusive. Едната дори беше заявила, че ако няма топла течаща вода - не тръгвала никъде / това изявление и е от времето преди децата Smile/.
Колкото до Панорама - и там мислех да звънкам, но и мен ме притеснява, че не е обезопасено. Като го знам дребния какъв е...
А за бунгалата, които казваш -  мишки вътре бих могла да понеса, но да ми тече вода докато спя...
Преди години бяхме в Шкорпиловци в едни супер мизерни бунгала. Имаше мишки, обаче беше супер яко. Банята беше обща, а топлата вода се получаваше от нагряването на едни контейнери от слънцето  35. Честно ви казвам такава готина почивка съм си изкарвала само още веднъж на къмпинг Св. Георги. Може би, защото гадините така и не ги видях / само ги чувах /, но бунгалата бяха в една горичка. Бабата, която ги стопанисваше, беше направила скари пред всяко бунгало, а в селото имаше страхотен месарски магазин. Всяка вечер правехме скари, намерихме сродни души / рокерски / и такива купони си правехме, че ни комарите, ни мишките, ни чакалите /нощем/ ни впечатляваха. А плажът беше невероятен. Чист, водата също. Децата не искаха да си тръгват / моят, тогава 5 годишен и племеницата на 6г/. Една седмица не им стигна да се нащуреят  Mr. Green.
Цитирай

гр.Варна

Аз бе, мен искаш ли ме Laughing Знам всяко камъче на север от Варна bowuu
Цитирай

Верно ли? Чак до Дуранкулак?? Искам та, Бене, земам та  Hug
Цитирай

Sofia - Младост

Мацки, благодаря ви за помоща в избирането на място за спане на север Smile. Рзервирахме една стая в Лазур и се надявам да си изкараме добре. Дано не е голяма лудница, че в същия период щяло да има и някаква полска група, което малко ме притеснява.
Ще използваме това, че сме там, за да огледаме за по-диви и приятни местенца с читави бунгала и плажове за следващата година.
Ако някоя от вас е в района на Шабла около средата на август - да свирне. Може да направим едно форумско моренце с повечко бира  Mr. Green.
Цитирай

Пловдив

benighted, може би ще се засечем.
Нашата още не е много сигурна, но си правим сметки като миналата година да бъдем някъде около Шабла... newsm41. Началото или средата на август, най -вероятно...
Ако сме там по същото време, ще се уговорим за една среща на   beer
Цитирай

София

Мацки, благодаря ви за помоща в избирането на място за спане на север Smile. Рзервирахме една стая в Лазур и се надявам да си изкараме добре. Дано не е голяма лудница, че в същия период щяло да има и някаква полска група, което малко ме притеснява.
Ще използваме това, че сме там, за да огледаме за по-диви и приятни местенца с читави бунгала и плажове за следващата година.
Ако някоя от вас е в района на Шабла около средата на август - да свирне. Може да направим едно форумско моренце с повечко бира  Mr. Green.

Супер, да докладваш, че ние тая година май ще сме в Гърция, ще тестваме един къмпинг. А в "Лазур" предлагат едни риби с неизвестни имена, местни са, ще ви харесат.
Цитирай

София

http://shabla.be/

Чак сега намерих тази, виждам, че е от няколко месеца, но ако все още някой търси - намерих този сайт. Някой се е постарал да събре всичката полезна информация за района.
Ако някоя от вас има пресни впечатления, моля ви да споделите, че аз от два дена изрових всичко за летуването по тези места и решението клони към Шабла.

Цитирай

Ех, от малка не съм ходила до Дуранкулак, аз те искам.
 За ботаническата градина в Балчик, както каза някой по- горе и аз бих ходила всеки ден. За сега веднъж годишно.
Цитирай

Пред;лагам да си организираме еднодневна екскурзия на север от Калиакра. Цял ден да обикаляме и да миткаме по целцата и скалите. За по-безпаричните - ще си носим манджа и бира в хладилната чанта  Very Happy . Амам да е някоя събота или неделя.
Цитирай

София

Мишленце, мерси за интересния линк!  bouquet
В момента опаковам багажите и утре потегляме за къмпинга на Шабла, така че след десетина дни ще се включа с прясна информация за района. Препоръчаха ни го наши приятели, които миналия месец бяха там и са останали страшно доволни.
Северното черноморие ми е слабост още от 99 год, когато заради затъмнението бяхме на Камен бряг.  Поради една или друга причина обаче все почивахме на юг. До миналата година, когато уж заради малката (тогава на 8 мес.) бяхме на all inclusive на Елените и въпреки че беше почти изцяло на кърма и още не ходеше, успя да хване ужасния летен вирус с висока Т, повръщане, разстройство. Най-вероятно от мръсотията в морето. Затова сега решихме да избягаме от цивилизацията и навалицата и да си починем истински.
Цитирай

София

Мишленце, мерси за интересния линк!   :bouquet:
В момента опаковам багажите и утре потегляме за къмпинга на Шабла, така че след десетина дни ще се включа с прясна информация за района. Препоръчаха ни го наши приятели, които миналия месец бяха там и са останали страшно доволни.

Супер. Мога само да ти пожелая приятно изкарване. И разчитам да пишеш - как е мястото, цените, времето, обстановката. С нетърпение ще чакам. И само хубави неща чакам.  bouquet bouquet bouquet bouquet
Цитирай

Ловеч

Ех, момичета как тайничко ви завиждам!
На мен морето ми се размина!!!! Получих болки и за жалост няма да посетя тези девствени местенца!
*Мирка*, стига да имате възможност посетете мидената плантация, определено ще ви хареса. После чакаме новини.
Цитирай

София

http://krapets.com/bg/vili_spasovi.html

Прясно инфо за тези вили. Вчера се чухме със собственичката. Звънна ми жената, след като бях пратила мейл. Цената на къща е 100лв. и има свободни места след 29 август. Дотогава всичко е заето. Аз много исках да наемем едно бунгало от тези "Панорама" в Шабла за десетина дни и да отскочим и до вили Спасови, защото ми се видяха много хубави. За съжаление, смятаме да сме на почивка между 5 и 25 август. Днес ще звъня и на "Панорама", защото започвам да се притеснявам дали ще има свободни места и там.  newsm78

Някоя от вас да има по-пресни впечатления? Ще се от полза.  bouquet
Цитирай

Плевен

Здравейте, някой може ли да ми предложи нещо изгодно за престой в Балчик за възрастен и 5 годишно дете, по възможност с включено хапване или пък с нещо удобно в близост - ресторант, кръчма и тн...
Цитирай

Навсякъде и никъде.

Айде семейно по форумски на палатка...Шабла или Дуранкулак все едно
Хайде. Peace
Цитирай

Baile Átha Cliath

Айде семейно по форумски на палатка...Шабла или Дуранкулак все едно
Хайде. Peace

Утре отиваме към Крапец, ще докладвам като се върнем.
Цитирай

гр.Варна

Ние се върнахме миналата седмица от Крапец, супер беше!

Който ходи към него район обезателно да посети "Златната рибка" или Кедровата къща!
Цитирай

Baile Átha Cliath

Къде спахте в Крапец ? Ние сме решили на палатка, брат ми ще ни води.
Цитирай

Навсякъде и никъде.

Важно е да има от къде да пълним вода за миене и къпане.
Цитирай

гр.Варна

Вила Саша, бяхме много доволни. Не ходете на вила Тузлата, там децата са със статут на дом.животни и не ги искат. Вдигали много шум  Twisted Evil
За палатка също е много хубаво и е толкова спокойно..ако сте решили да си починете от врявата на града, там е идеално!
Цитирай

Baile Átha Cliath

Важно е да има от къде да пълним вода за миене и къпане.

Ще намерим, брат ми каза, че не е проблем.

За палатка също е много хубаво и е толкова спокойно..ако сте решили да си починете от врявата на града, там е идеално!

Това е целта на занятието Smile
Цитирай

Навсякъде и никъде.

МерСедес, BENI MAMA, Mr Bean, заформи се група ми се струва.
Цитирай

София

Да дам още актуално инфо.

База Елисейна в къмпинг Шабла.
Стаите, които са показани в сайта shabla.be/rooms/eliseina_camping_shabla/ са заети до 19 август. Но имат и бунгала в доста по-непретенциозен вид, които могат да предложат от 1 август. Вчера разговарях с жената, които ги отдава под наем - много мила и приятна жена. Нас ще ни пуснат с кучето, след някои уговорки - каква порода е, какви са навиците му и т.н.
Тъй като си бяхме харесали и хотел Лазур, който има свободни места едва от 17 август, жената обеща да ни намери други стаи или бунгала при колеги до тази дата. Просто - пълно съдействие и много добро отношение. Надявам се и на място да са толкова отзивчиви хората.

P.S. Планирам да обиколим повечето места по Северното Черноморие, ще снимам навсякъде и обещавам да пиша. Ще сме чак август там, ако не е полезно за повечето от вас сега, поне за догодина ще има някакво инфо за този регион.
Цитирай

Пловдив

Ако успеем и ние тази година да се организираме и стигнем до морето, ще сме там... Wink
На дивотия, на палатка... newsm41
Цитирай

Русе

За палатка препоръчвам Езерец.Ходихме преди 2 години-плажа е невероятен,суринта като станахме се наслаждавахме на делфините.Самото селце се намира малко след Шабла.
Цитирай

гр.Варна

Там сме  Laughing Peace

Аз пък до сега на палатка не съм спала и ми е много интересно каква е тръпката. Лесно ли се свиква без банята с топлата вода и удобното легло, не сме ли вече на възраст бе хора?   35
Цитирай

Пловдив

За палатка препоръчвам Езерец.Ходихме преди 2 години-плажа е невероятен,суринта като станахме се наслаждавахме на делфините.Самото селце се намира малко след Шабла.
И ние... Wink
« Последна редакция: чт, 23 юли 2009, 17:27 от Бенджи2710 »
Цитирай

Тъй, тъй...ми аз  Crossing Arms

На палатка не е ли студено вечер на брега? За децата имам предвид.
Цитирай

Навсякъде и никъде.

За палатка препоръчвам Езерец....
Записвам си.

...Лесно ли се свиква без банята с топлата вода и удобното легло, не сме ли вече на възраст бе хора?   35
Ква баня при толчаво море, бе Бени?

..Тъй, тъй...ми аз
Кво ти?
Специална покана ли искаш?
Нали темата е твоя все пак?
На който му е студено да се облече, бе.

Май датата остана да уточним.
Ние след 18/08/2009 можем да се домъкнем.
Цитирай

София

На който му е студено да се облече, бе.

Хехе. В тази връзка да попитам - студено ли е през август по Северното Черноморие. Всички казват, че на север сезонът бил един месец. Да, ама кой месец?  newsm78
И понеже за първи път ще ходим към Шабла, моля ви, кажете как е с комарите там, да се запасявам ли с факли, ленти и всякакви други приспособления. Признавам си без бой, че за втори път ще ходя на бунгало /после съм била като дете/ и за първи път толкова на север. Тръпката е голяма и очаквам да е страхотно, но ако имате съвети как да не го превърнем в кофти изживяване, споделете.
Цитирай

Sofia - Младост

Мишленце, като бях тинейджърка / разбирай преди поне едно 15 години/ времето по северното черноморие се прецакваше към средата на август. Сега заради климатичните промени се надявам да се задържи хубаво поне до края на август Smile. Ние сме на Шабла в Лазур от 09.08 до 16.08. Като наемахме стаята, тази беше единствената свободна за този период, а беше края на юни  #Crazy!
Цитирай

А такси за палатки и каравани искат ли на Езерец?  newsm78
Аз съм навита за там, остава да навия и милото. Ама нещо колелцата му са ръждясали и скърца твърде (разбирай таман се изпокарахме ще се ходили някъде през август  ooooh! ).
Аз от 10 до 23 август съм в отпуск, ако не го навия за къмпингуване на север, ще му тегля една и ще ходя с децата на Кранево, че ми е по-близо (все пак стара кола, сама жена, движение по пътя... жената една шофьоркааа...  Very Happy )
Цитирай

Baile Átha Cliath

Здравейте, тъкмо се прибрахме от Крапец, бяхме на палатка на плажа, но тази сутрин към 4-5ч такава буря се изви, че се наложи по спешност да си тръгнем. Табелата за Езерец я видях, точно преди Крапец е, но селото остава някакси встрани, може ли който е ходил да ни светне къде се опъват палатките. Иначе спахме и първата нощ малко преди фара на Шабла, имаше някакъв паметник наблизо, и страхотно заливче с камъни. На Крапец мъжете уловиха риба-кефал и нещо си друго, снощи  я изядохме. За първи път отивам на палатка, при това с 3г дете, без течаща вода, тоалетна и т.н. Очаквах да е по-зле положението, честно казано, но за 3-4 дни се преживява . След 2 седмици ще повторим.
Цитирай

Здравейте, тъкмо се прибрахме от Крапец, бяхме на палатка на плажа, но тази сутрин към 4-5ч такава буря се изви, че се наложи по спешност да си тръгнем. Табелата за Езерец я видях, точно преди Крапец е, но селото остава някакси встрани, може ли който е ходил да ни светне къде се опъват палатките. Иначе спахме и първата нощ малко преди фара на Шабла, имаше някакъв паметник наблизо, и страхотно заливче с камъни. На Крапец мъжете уловиха риба-кефал и нещо си друго, снощи  я изядохме. За първи път отивам на палатка, при това с 3г дете, без течаща вода, тоалетна и т.н. Очаквах да е по-зле положението, честно казано, но за 3-4 дни се преживява . След 2 седмици ще повторим.

Я кажи финансово как излиза (че това ни е голям проблем напоследък). Предполагам, че излиза по-тънко, отколкото на бунгало, хотел и т.н....
Цитирай

Baile Átha Cliath

Ами финансите не бяха водещи при нас- бяхме със семейството на брат ми, а те са големи фенове на палатките.
Смятай гориво и обичайните разходи за храна. Палатките бяха опънати директно на плажа. Къмпинга в Крапец е нефункциониращ, така че няма как да опънете палатка в него. съответно и да плащате такса за това. Освен нас имаше и други . На плажа има две заведения тип скара-бира, които работят до 19ч вечерта, цените съвсем сносни. Ние си бяхме напазарували основните неща от Кауфланд Добрич,  беше ни на път. Само вода и бира си купихме от Крапец.
На децата им хареса много.
Цитирай

София

и аз се записвам да изчета и да следя темата  Embarassed

Тази година по чудо се очертава да ходим на море на планнирана почивка, а  не по работа или между другото.

Поради това искам да наема за 2 семейства -  4 (5 под въпрос) възрастни с 1 бебе и 1 тригодишно - къща,  вила , апартамент или не съвсем мизерно бунгало на север - Крапец, Езерец, Дуранкулак, Българево.

На място дето няма да ми плюят по главата семки, да ми пускат силно чалга, да ми хвърлят пясък по главата респективно и моето дива4е да полива с пякък някой.

Намерих хубави оферти в нета, но нямам реални отзиви от никого.

За мен водещото е, че искам тиха мързелива почивка дето мога да се препичам на спокойствие и съседната кърпа с чадър да е поне на 50м.

Идеалната вечер е : с мъжете пием бира, ядем днешна риба на скара лично опечена, едната дама кърми, другата - тича с детето боса по двора и вее коси нересани от тръгването. В главата ми е съвършена пустош с къща на сянка и слънчев пуст плаж.  

Минусите започват от там че тръгваме около  20.08 , а по-запознати от мен споделиха , че в края на август времето се разваля рязко , водата става студена (ама колко ли ) и не си заслужава да бием 700км от София.

ПС : не сме палаткаджии, т.е катунът ни е слабо оборудван и имам един злощастен опит на палатка преди 12г. та психически не съм готова да повторя Smile
« Последна редакция: нд, 26 юли 2009, 20:08 от harmony_broken »
Цитирай

Мерседес, а как се спи на палатка с две деца на 10 и 6? Къде се къпете (освен в морето) и колко дни оставате?
Цитирай

Навсякъде и никъде.

Мерседес, а как се спи на палатка с две деца на 10 и 6? Къде се къпете (освен в морето) и колко дни оставате?
Е, ти пък намери кво да питаш.
Влизаш, лягаш, завиваш се и си спиш като у дома си.
Ако държиш да се къпеш, слагаш няколко туби с вода на слънце и вечерта се къпеш с тях.
На мен къпането в морето ми е достатъчно.
Вечер си пия текилата и лижа сол от бедрото на дамата до мен.
Цитирай

Baile Átha Cliath

Тубите с водата с канелка...криво ляво се оплакваш 35
Децата...то за тях си е по-голям купон даже. Ние бяхме само с малкото, големия е на лагер. Стига да не ви е двуместна палатката, ще се съберете спокойно.
Сега трябваше три дни да стоим, ама заваля и си тръгнахме. Така или иначе аз лично повече от 3-4-5 дни не бих издържала в такива условия.
Цитирай

гр.Варна

Тубите с водата с канелка...криво ляво се оплакваш 35

Ама с душ-гел ли?  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Боре, едно бедро до къде ще ти стигне бе човек  Laughing Hug
Цитирай

Baile Átha Cliath

Хахаха, смейте се вие, ама аз като за първи път даже и шампоан, четка и паста за зъби си бях взела 35, също и крем за лице и крака Crazy
Цитирай

гр.Варна

Хахаха, смейте се вие, ама аз като за първи път даже и шампоан, четка и паста за зъби си бях взела 35, също и крем за лице и крака Crazy
Аз съм същата бе, като тръгна някъде мъкна по една торба козметика+ сешоар  Laughing Та не мога да си се прадставя да отида някъде само с една хавлия и калъп сапун  Hug
Цитирай

Навсякъде и никъде.

Без паста за зъби и аз не тръгвам.
Цитирай

София

Вчера се прибрахме от къмпинга на Шабла. Бяхме в бунгала "Видин" http://shabla.be/bungala/vidin/ и понеже никой не е писал за тях, да дам малко инфо. Намират се почти до самия бряг, на около 50 м. от морето, в прохладна тополова горичка. Условията са меко казано "непретенциозни" (в прав текс мизерни), но нашата първоначална идея беше да сме на палатки, така че нас ни устройваха. Бунгалата са без санитарен възел (ползва се общ такъв), цената е 6 лв на легло, като допълнително са заплаща 2 лв за хладилник. Въпреки че не са реновирани, са чисти и просторни. В голямата неделна буря, покривът не протече.  Very Happy Между отделните бунгала има достатъчно пространство, така че не си пречехме със съседите и имаше място малката хала (на 1,5 год) да дивее на воля.
Доволни сме и от храната в ресторанта, към който са бунгалата. Всеки ден имаше готвено - супи и манджи. Цените са средни (месна супа 2 лв, постна 1.50, готвено 4 лв, бира или безалкохолно 1.50, цаца 2.50).
Да не забравя и безжичния интернет, от който не успяхме да се възползваме, защото си бяхме "забравили" лаптопа.
Сега минусите - има режим на водата, която спира сутрин между 9 и 11 и вечер от 19 до 23 ч. (ресторанта и стаите към него са със собствен водоизточник, така че вода там има); комарите бяха цяло бедствие и поне аз не успях да се спася от нарешетване; също голяма напаст са мухите.
Плажът е направо пуст в сравнение с южното Черноморие. Водата е малко по-студена и вълните по-големи, но пък е кристално чиста.
Самата атмосфера е заредена с нещо различно. Сякаш изпадаш в някакво безвремие. Толкова е спокойно и  релаксиращо. Успяхме да си починем истински и много ни хареса. Смятаме да повторим и догодина.
Цитирай

Sofia - Младост

Мирка, а плажната ивица как е? В смисъл пясък ли е или е каменисто?
Цитирай

Ловеч

Мирка, а плажната ивица как е? В смисъл пясък ли е или е каменисто?

Плажната ивица е с пясък!
Миналата година ходихме на плаж там и останах очарована!
Цитирай

Значи да си носим текила  Mr. Green
А палатката ни е триместна, но според мен и четиримата ще можем да преспим 2-3 нощи.
Цитирай

София

*Мирка*, много ти благодаря за това инфо.
Понеже знам, че там е един огромен къмпинг с различни бунгала и стаи, обиколихте ли наоколо? Имаш ли някакви впечатления от Елисейна и Лазур?
Цитирай

София

Мишленце, обиколихме из къмпинга, но конкретно за Елисейна и Лазур не мога да дам инфо. Виж за Панорама мога да кажа, че мястото на което са е страхотно, точно над брега, на първа линия и с невероятна гледка (та името им е съвсем на място). За съжаление обаче, както вече бе споменато в темата, полянките пред тях завършват с отвесен склон към плажа и не са обезопасени. Затова ми се струва, че не са подходящи за малки деца. Дори и да не са току що проходили, съществува реалната опасност играейки, бягайки и тн неволно да се пребият. Затова и къмпинга на който бяхме ми хареса, защото има простор, където спокойно може да се оставят децата да играят, но както казах условията там не са за всеки. Става за нискобюджетна почивка, алтернатива на палатките. Макар че имаше хора с всякакъв социален статус.
Цитирай

На изток от рая

Момичета(и момче Wink),вземете си и топли дрехи!Вечер на север си е хладничко август месец.Но през деня е ОК,колкото до морската вода-имало е години,когато от 10-15.08.е ледена,ама като казвам ледена-чешмяна!А друг път сме ходили на 14.09.и сме се къпали в 18 часа,просто всеки път е различно!Но при всички случаи една връхна дреха не е излишна!И се спи страхотно-прохладно е,никога през нощта не е задушно!В тези градове сме като на екватора!Аз миналата година на плаж Болата(преди да стигнете нос Калиакра,завивате наляво),всеки ден си спях като пеленаче под чадъра.
Много се радвам,че ви е харесало моето любимо море Hug!
Цитирай

Навсякъде и никъде.

Момичета(и момче Wink),...
Благодаря за милите думи.
С голям ентусиазъм тръгваме, ще пишем като се върнем.
Цитирай

Sofia - Младост

Момичета(и момче Wink),...
Благодаря за милите думи.
С голям ентусиазъм тръгваме, ще пишем като се върнем.
Весело изкарване! Ние тръгваме в събота. Дано не вали, че ще ни се обърка почивката  Peace!
Цитирай

Пловдив

И ние тръгваме в събота...
Цитирай

София

Здравейте, аз пък пиша вече от къмпинг Добруджа /след като ни тресна сутринта земетръса/.
Карам накратко:

- имахме уговорка за къмпинг Елисейна. Тотално разочарование. Снимките в сайта, който дадох преди да тръгнем, са на 2-те ремонтирани бунгала. Има още 2, които са оправени, всичко останало е ужас. Стари, олющени, няма налягане на топлата вода сутрин и вечер. Две сутрини не мога да си измия детето като се наака. Стаите са тесни, банята е тоалетна с душ /поне в нашето бунгало, на което беше ударена само една боя/. Гледката наоколо е изоставени бунгала, макар и извън Елисейна, но на нас ни се стори гадно. Има един бар, в който обслужването е странно - според настроението на келнерката. Веднъж може да не ти отговори на "добър ден", другият път може и да е любезна. Сутрин отваря в 10,30 - ако някой е зорлия за кафе, ще чака. Има семейства с деца, много приятни са хората, тихо е. Е, изключвам една компания, която се появи снощи и пуснаха от джипа народни песни, но поне в 23:00 приключиха. Слава богу, освободи се едно от бунгалата Панорама и сега сме на хлад, гледаме морето и съм направо щастлива. Вчера мислехме да се прибираме в София, защото никъде из къмпинга нямаше свободни места, а нямаше как да изтърпя мизерната гледка по цял ден / с малко дете ходим на плаж рано сутрин и вечер/.

В Панорама не е никак лукс - обзавеждането е хепи соц, но поне стаята и банята са широки и гледката е наистина невероятна. Плажът е прекрасен - малко хора, водата е топла, пространство и въздух. Няма как да намериш подобно нещо по Южното Черноморие.

Не мога да разбера защо в този къмпинг има толкова изоставени бунгала. Като казвам изоставени, имам предвид празни, изпотрошени и изоставени.

Снощи бяхме в Лазур. Облагородено, зелена трева, цветя - на фона на разрухата наоколо е супер. Срещу него има изоставени, призрачни бунгала. Хората са много любезни, обслужването е супер, порциите големи. Рибата беше кофти, но аз като не разбирам и поръчвам граца, която е малко по-голяма и по-скъпа цаца, си е за моя сметка. Има люлки и за децата е много приятно.   

За Крапец да кажа. Ужасно село в привкус на море. Разбирай, с мирис на мърша, заради която се сещаш, че има море. Пет улици и в края има скали под които има пясък и вода. Плаж няма.  Има хубави вили с басейнчета, но не мога да разбера къде е удоволоствието да отидеш на село и да не можеш да отидеш на плаж, защото такъв реално в това село няма. А, има един много сладък хотел Яница - прекрасен басейн, почти до морето, кръчма в дворчето, уютно е. Но миризмата беше чутовна. 

Вчера обиколихме Крапец и Шабла, за да търсим нещо друго.
Ще пусна снимки от блога, за да има повече материал. Но сега отивам на плаж.
Цитирай

София

След колебание, Резово или другата крайност- на север, накрая е решено.

Hug Много се радвам на такова актуално инфо, но и съм обезпокоена, пътуваме на 21 за една от вилите с басейни до Топола между Балчик и Каварна.  Надявам се да не се "минем". Именно заради евентуалната мизерия се решихме на този по-скъп вариант с вилата и в4ера капарирах.  С бебе и детенце сме, та поне да имаме удобства.

Моля те Малко мишленце, напиши по-късно къде там има хубави плажове с плитки води (особено фрии, пусти и красиви).

Нашето ежедневие там се о4ертава сутрин на плаж, следобяд басейн , надве4ер разходка из околностите с колите и пеша.

Как бе земетръса?
Цитирай

Baile Átha Cliath

Мишленце, има плаж на Крапец, не знам къде сте ходили, трябвало е в посока къмпинга да тръгнете. Бяхме преди две седмици и пак ще ходим. Обаче плажа е неохраняем. Ето една снимка, вижда се на задна линия. Закриила съм човека, че не знам дали ще е съгласен да го изтипосам тука. Ние се бяхме паркирали по-към  скалите, понеже вечерта мъжете ловиха риба, а любителите като тях са там, но нататък към Румънско има много дълъг плаж, доколкото знам. В селото аз не съм ходила, минахме пътьом, може и да мирише на мърша Mr. Green. Да не би от блатата да мирише така Thinking. Затова и вечер има много комари на брега на морето, при все, че няма дървета съвсем наблизо.

Цитирай

София

harmony_broken, между Балчик и Каварна нямам идея къде има хубави плажове. Странното на пътя по Северното Черноморие е, че не виждаш директно морето. Можеш да видиш прекрасната плодородна земя, вятърните генератори, но морето - не. Все пак, ако ви се пътува до Шабла, плажът е прекрасен. Има хора, но на 3 км. плаж около 100 души не се забелязват.  Very Happy

За вариант по-скъпо е добре, но зависи какво търсите. Ние не се интересувахме от цената, защото търсим спокойствие, не ниски цени. Въпросът е, че тук луксозни места няма. Заради това и няма хора, де.  Very Happy Тук важни са гледката, тишината, липсата на строежи, тълпи, дискотеки и всякакви "екстри" на цивилизацията. Като гледах сайта на Крапец, вилите бяха прекрасни и имаше и по 100лв. на вечер. Факт - прекрасни са, но са в село, което на мен никак не ми хареса. Усещането ми беше, че съм си на моето село и ако си сложа един басейн в двора и ми мирише гадно, ще постигна атмосферата. Но, споко - Балчик и Каварна са все още цивилизация, така че едва ли ще сбъркате.

МерСедес, сигурно има хубав плаж в Крапец, просто ние не успяхме да стигнем до него. Изобщо, преминаването през цялото село ми се стори неприятно. НО... не вземайте моето мнение предвид - не обикаляхме много, бяхме афектирани от мизерията в Елисейна, планирахме да се връщаме в София, така че всяко нещо под 3 звезди би ми се видяло гадно.  Peace
Цитирай

София

Мерси и ние тъкмо търсим спокойно море , за лукса не знам, не дуържа на него, но нека не сме на палатака, 4е сме с бебе Според снимките вилата, изглеждаше прекрасно и това ми стигна да капарирам . Става дума за частно селище 10 тина къщи, предимно 4ужденци , охрана, мин. басейн  и т.н.

Не е до Крапец точно, тръгваме малко на сляпо, никой от тайфата не годил в разумна възраст . детството не броим. При4ината да търсим фрий плаж е да избегнем капан4етата и музинките да сме само ние   Mr. Green. Но ако е по-лош от концесионирания, рабира се - ще сменим. Нато4ила съм се да полегна и на Бялата лагуна , която знам само по снимки.

Аз и на село с басейн съм навитак, щото си нямам.  Гадното на риба  ли вони или на добитък?

И ние водим рибар с нас, затова ще посетим и някое езеро.
Цитирай

Абе хора, да си сложите по една табелка с никовете или поне с надпис БГ-МАММА   Mr. Green
Да се намерим по-лесно.
Цитирай

Sofia - Младост

Аз ако знаеш как се надявах плажните топки с логото на Ла Лече Лига да са готови преди морето, че да се разпознаваме, ама не би Sad!
Цитирай

Навсякъде и никъде.

Аз ако знаеш как се надявах плажните топки с логото на Ла Лече Лига да са готови преди морето, че да се разпознаваме, ама не би Sad!
Какви са тези топки, бе?
Цитирай

Sofia - Младост

Какви са тези топки, бе?
Надуваеми, сини и с логото на ЛЛЛ  Mr. Green! Запазено за кърмачки  Wink и екс такива  35!
Цитирай

Навсякъде и никъде.

Надуваеми, сини и с логото на ЛЛЛ  Mr. Green! Запазено за кърмачки  Wink и екс такива  35!
С нарисувани цици, нали?
Цитирай

Faraway,so close

Къде са хубавите плажове от балчик до границата?
Цитирай

София

Всеки има различни критерии за хубав плаж.
За малки деца препоръчвам "Болата" до нос Калиакра - закътан залив и плитко и "Русалка". За тези, които търсят пълното спокойствие - 6-километровия шабленски плаж
Цитирай

Sofia - Младост

С нарисувани цици, нали?
Нъц! Не се надявай! Цици само натюр, но и те вървят в комплект с висящо на тях кърмаче  Mr. Green!
Цитирай

Faraway,so close

Балчик-хелиос, юпитер или топола скайс?
Цитирай

Навсякъде и никъде.

Цици само натюр, но и те вървят в комплект с висящо на тях кърмаче  Mr. Green!
Разтапяща гледка.
Цитирай

София

почивахме по-миналата година в Хелиос и сме много доволни-плажът ти е под хотела-слизаш по стълбички,в края, избягваш най-голямата лудница,ако искаш,слизаш долу, ако не,си ползваш шезлонгите на басейна , спокойно си се къпеш в морето,самият хотел беше доста добър-чист и поддържан,близо до крайморската и в същото време вечер не се чува данданията от заведенията.
Цитирай

Русе

Определено Хелиос-това е един от най-хубавите хотели в Балчик-обслужване,хигиена всичко е на ниво!
Цитирай

Плевен

Здравейте! Искам да попитам някой от вас да е попадал на каравани, които да се дават под наем по северното черноморие? Намерих ето това http://rosioazis.hit.bg/index.html, но там караваните са само 2 и са заети за периода, който аз търся.
Цитирай

Baile Átha Cliath

Някой беше похвалил плажа на Езерец Thinking, може ли спокойно да се опъне палатка и как е морето, в смисъл става ли за малки деца.

Здравейте! Искам да попитам някой от вас да е попадал на каравани, които да се дават под наем по северното черноморие? Намерих ето това http://rosioazis.hit.bg/index.html, но там караваните са само 2 и са заети за периода, който аз търся.

Не съм виждала подобно нещо.
Цитирай

Навсякъде и никъде.

...попадал на каравани, които да се дават под наем...
Доколкото разбирам, тези каравани се дават под наем, но си стоят там. Не може да ги ползваш на друго място.

Иначе преди време бях гледал кемпери, но скъпи ми се сториха.
http://www.zotirental.com/bg/index.htm
Цитирай

Baile Átha Cliath

Да, определено 260 лв дневно ми се вижда мнооого скъпо.
Цитирай

Плевен

...попадал на каравани, които да се дават под наем...
Доколкото разбирам, тези каравани се дават под наем, но си стоят там. Не може да ги ползваш на друго място.

Дам, стоят си там, вместо бунгало примерно Smile. В Румъния бях виждала едно такова къмпингче само за каравани. Много симпатично изглеждаше и както са самите каравани над тях имаше покривче. Просто като конструкция беше като отворено гаражче от всички страни и мушната една каравана.
Тези от Езерец по телефона казаха, че мислят още каравани да вземат, така че евентуално другата година Smile
Цитирай

Sofia - Младост

И така накратко: прибрахме се от Шабла. Беше супер, водата беше много по-чиста от тази по южното черноморие, жегата беше по-поносима, имаше делфини, имаше страшно вкусна риба и рибена чорба, запознахме се с malko mishlence, децата не се разболяха, което се случваше всяко море на юг... С две думи - нямам думи  Mr. Green! Страхотна почивка  Peace! Обаче така и не се намазахме с тая гнусна лечебна кал  35. Така и не разбрах от къде я носят тия хора  Mr. Green!
Иначе хотелчето не беше точно това което очаквах, но не беше лошо. "Лазур" всъщност е комплекс - хотел+бунгала. Бунгалцата много ми харесаха и смятам, че са по-подходящи за семейство с 2 деца отколкото стаята в хотелчето. Мисля другата година да наемем или там бунгало или в Панорама. Ами това е накратко от мен. На Шабла беше и бойното ми шофЕрско кръщене  Mr. Green! Хайде лека от мен и прекрасно време на морето  bouquet!
Цитирай

София

benightedq, радвам се, че ви е харесало.
Да допълня - калта, която някой е казал, че е лечебна, се въди в езерото до плажа /зад ресторант Тополите/. Според мен няма нищо лечебно в нея, а само се мацотят хората и току някой обикаля начернен по плажа.  Very Happy Very Happy Very Happy

Ние още сме тук. Сменихме една смяна беларуски баби с беларуски тинейджъри, които си летуват тук от години и заемат бунгала Панорама.
Денят, в който са се появили делфини, ние не сме били тук. Всички разказваха за тази атракция. Даже споменаха за кучета, които след това не искали да влизат във водата от страх от големите морски животни.  Чакам ги още делфините, не искам да си тръгна от тук без да ги видя.

Иначе за здравето на децата - и моето не е кихнало нито веднъж, въпреки юнашкия вятър, който брули на първа линия. Има дни, в които е супер тихо, има дни, в които ти отнася чашата с бирата. Но детето е босо, с мокра коса и няма и помен от разболяване.  Praynig Praynig Praynig

От няколко дни обикаляме невероятни места - Камен бряг, Болата, Тюленово, Яйлата и не съжалявам и за миг, че предпочетохме района. Днес ни заведоха на прословутия плаж на Крапец - гмеж. Видях сигурно 4 софийски компании, включително и групичка от предаването Сблъсък с единия от водещите /не знам кой от двамата/.

Както и да е - районът е прекрасен, дано остане все така девствен, изоставен и нелуксозен. Ако може да идват малко хора. и да остане само за ценители.

Ето малко инфо в блога ми. Сори, но ме мързи да пиша, така че засега само това: http://mishlence.wordpress.com/2009/08/13/%d0%bb%d1%8f%d1%82%d0% … d0%bb%d0%b0-2009/ 

Цитирай

София

дове4ера пътувам с малчо Smile . в голф къщи4ките на иканталъка под топола сме  - английските вили. 2 двойки, 2 деца и баба- без ку4е . ако има някой - да свирка .

надявам се да има красив , див плаж, рибена чорба и морски вълци с лули и бради ресани само от вятъра Smile

ПС. Малко мишленце, много ми хареса статията в блога Smile
Цитирай

Мен в крайна сметка не ме заведоха на север (след Балчик имам предвид).
Специлани извинения на Мр Бийн и Фантичка за отсъствието ми от Крапец, но останах без мъж и без кола.
Иначе бяхме на Кранево за 5 дни. Доволна съм, не беше супер лукс, но аз знаех къде оптивам...и най-важното: плажа беше под носа ни, по цял ден печене/ къпане/ ядене/ спане  Very Happy . И на хубаво време случихме. Морето два дни беше с червен флаг, но се плацикахме на брега.
Цитирай

Baile Átha Cliath

Върнахме се от Крапец Laughing. Страхотно си изкарахме. Мрл Бийн И Фантичка се прибират утре. Имахме посещение от БЕНИ МАМА, беше ми много приятно да се запознаем.
Цитирай

Ееее, завиждам ви, ама много  Very Happy
Цитирай

Хайде и то мен снимка на прекрасен безлюден плаж по нашето северно черноморие (на 15тина км от Варна). Добре че все още има такива места  Love

Цитирай

София

Крепостта на Кариакра  Peace

Ето това е място, което наистина трябва да се види!  Hug
Цитирай

На изток от рая

Най-сетне дойде и моят звезден миг!И тази година във фирмата я сколасахме чак сега.Излизаме в отпуск в петък.Потегляме за Българево в събота(29.08.)рано сутринта.Надявам се поне 2 плажа да направим,за отбий номер.Пък и на 03.09. трябва да сме в Търново.Пет дни спокойствие,много сън,разходки,това чакам аз с огромно нетърпение!
Мишленце,радвам се,че ти е харесало северното Черноморие! HugМного точно си описала атмосферата,браво!
Цитирай

Лу, къде е това от снимката?
Цитирай

Филаделфия, ще се опитам да обясня, макар че хич ме няма в тая област.

От Варна по пътя към Бургас е посоката. Малко преди село Близнаци, се завива наляво по един безлюден път, който въври между бивши лозя, сега запустели. След-2-3 километра, пътят си става черен и карането е леко сложно. Стига се до голям портал на военните (те са заградили част от района). Там се оставя колата.

Има обаче обиколна пътечка, от която се открива приказна гледка и води към този плаж, но е доста стръмна. Самият плаж се казва Света Марина. След него е Родни Балкани, който съм чувала, че е божествен, но там няма как да се отиде, военните са заградили всичко.

Дано съм те ориентирала. Laughing
Цитирай

Горе-долу...ако тръгнем и милото не получи нервна криза  Mr. Green (понеже мрази да търси място без да знае пътя), ще го намерим.
В началото си помислих, че е на север от Варна.
Цитирай

Ами трябва си яко оглеждане, с нас беше човек, който е ходил и така се оправихме.

Ако ти трябва по-подробно описание, кажи  Laughing

Цитирай

Пловдив

Айде малко снимки и от нас:
http://www.facebook.com/album.php?aid=5143&id=10000007734233 … &l=4ca39de3a3
Цитирай

София

Ние следобяд си кацнахме обратно след 10 дни на море. Изкарахме много хубаво. Прилагам малобройни симки, за да не дразня завърналите се или незаминалите. Smile
http://margobb.multiply.com/photos/album/31#
Бяхме на Тузлата под къмпинг "Топола", до Вила "Романа", на една плюнка от Бялата лагуна. Разходихме се на плаж от Дуранкулак надолу до Балчик. Много ми хареса. Имахме си малък не ососбено натоварен и цивилизован плаж под носа,в комплект с 2 прекрасни диви плажа с истински къмпингари , дето само им завиждам ама нямам кураж, за да съм като тях. Обиколихме и плитката лагуна до фара на Шабла, където бе зашеметително красиво, и ветровития плаж на Дуранкулак , но там имаше големи вълни. Мотахме се из Блачик, Кваварна и Калиакра за малко културна програма  Mr. Green, и мога само да кажа, че искам още поне 10 дни.
На удобства и глезотии се наслаждавахме всякакви, но и на собственоръчно уловени скариди, риба и рапани. Една много добра кръчма ни бе под носа и още ми мирише на рибена супа и пресни миди с мастика .

Цитирай

София

harmony_broken, наистина сте си изкарали страхотно, а снимките са супер.  Peace
Къде точно бяхте отседнали?
Цитирай

София

Бяхме отседнали в един комплекс английски вили на Тузлата, под къмпинг Топола, непосредствено до вила Романа над плажа. Нямат сайт за съжаление.
Цитирай

http://bg.netlog.com/antoniagardewa/photo/setid=17600
ето малко снимки от Аладжа манастир ,правени миналият уикенд.те едвали ще решат спора засужава ли си или не ,но тези ,които още не са го посетили ,могат да си преценят .
моето мнение е ,че " нашите си "/русенски Ивановски скални църкви и Басарбовският манастир  са много по-съхранени и по- има какво да се види  във всяко едно отношение .
 за да не бъда обвинена в местен шовинизъм ,при възможност ще кача снимки от Басарбовският манастир,правени този уикенд.

Аладжа манастир възприех по-скоро като природен феномен ,красиво е -спор няма. а и е разработена туристическа атракция -идваха автобус ,след автобус ,вход -5 лв.
като цяло, 5 дневната ни разходка по Северното Черноморие ме спечели за пореден път :дива природа ,девствени плажове ,спокойствие ...
...изключая шир-потребата на Албена Wink
Цитирай

София

Да повдигна и тази година темата за Северното черноморие , че не открих такава  Smile

Понастоящем ме вълнува какво е времето и каква е Т на водата след 15 юни. Обхванала ме е една щръклица отсега.
Цитирай

Sofia - Младост

Да повдигна и тази година темата за Северното черноморие , че не открих такава  Smile

Понастоящем ме вълнува какво е времето и каква е Т на водата след 15 юни. Обхванала ме е една щръклица отсега.
За след 15 юли и август мога да ти кажа, че водата е супер, но как ще е втората половина на юни - не знам. Предполагам, че ще е по-хладничка отколкото на юг с поне 1-2 градуса.
Цитирай

София

Туй ми е ясно мерси, и в 2та аспекта.
Дано все пак се включи някой топнал се в юнска вода
Цитирай

На изток от рая

Да,около 2-3 градуса е по-хладна водата.Говоря за морето северно от нос Калиакра,плажа Болата по-специално.А по чистота е сигурно 100 пъти по-чиста от водата на юг Peace!
Цитирай

София

Точно Болата ме интересува , Благодаря! Значи е около 20 градуса, мерси Smile
Цитирай

Варна

Да,около 2-3 градуса е по-хладна водата.Говоря за морето северно от нос Калиакра,плажа Болата по-специално.А по чистота е сигурно 100 пъти по-чиста от водата на юг Peace!
Как се стига от Калиакра до Болата? Има ли табели? Много искаме да отидем там. Praynig
Цитирай

София

По шосето за Калиакра , дебнеш отбивка през нивите. Миналата година нямаше табела , т.е беше изкъртена.
Цитирай

На изток от рая

Как се стига от Калиакра до Болата? Има ли табели? Много искаме да отидем там. Praynig
Няма табела,да.В момента е недостъпен плажът,защото се снима някакъв филм.Не знам кога ще приключат снимките,но не пускат никого.Като се завие вляво,се кара няколкостотин метра направо,после пътя се разклонява,завиваш надясно и след няколко завоя слизаш до морето.Това е плажа Болата Hug.
Цитирай

Варна

Благодаря за отговора. Дано скоро свършат снимките там Very Happy
Цитирай

София

И мен това ме терзае, дали ще става морето за къпане към 26-27 юни....
Ако този студ се задържи, не знам.

За плажа "Болата" четох вчера как се е "цивилизовал" по нашенски и вече не бил като преди.
Цитирай

Варна

Люлин:
Дуранкулак е мястото, където живеят свекърва ми и свекър ми. Ходим често, плажът е доста ветровит, а водата е леко хладна. Ако времето е топло юни - към края става за къпане Peace
Цитирай

София

Елена, честит имен ден!  bouquet  И благодаря за отговора!
Цитирай

у дълбоката провинция

Нещо за "Иканталъка" някой може ли да каже?
Знам само че е на около 6км. от Балчик.
Свекъра се чуди още дали да взема карти за там.
Малко ме е страх така да тръгна без да знам какво ще видя.
Цитирай

София

…….
http://margobb.multiply.com/photos/album/31#
Бяхме ………под къмпинг "Топола", до Вила "Романа", на една плюнка от Бялата лагуна. Разходихме се на плаж от Дуранкулак надолу до Балчик. Много ми хареса. Имахме си малък не особено натоварен и цивилизован плаж под носа, в комплект с 2 прекрасни диви плажа с истински къмпингари , дето само им завиждам ама нямам кураж, за да съм като тях.

Това е мястото дето почивахме миналата година.

Иканталъка (Карвуна) е до/след Тузлата  на север и някои хора объркват имената (до скоро и аз). Всъщност бяхме на Иканталъка. Това е малък нос гледащ на ЮИ , с малък плаж подходящ за деца. Няма особени забавления. Има няколко нови сгради с апартаменти и студия, къщи, няколко хотела, от които повечето не реновирани и не особено добри, Вила "Романа", разрушаващият се мастодонт „Бялата лагуна” , няколко заведения, и най важното спокойствие. В дивата природа наоколо има змии , тъй 4е внимавайте. Наблизо има голф игрища. Има 3-4 къмпинга с мизернички бунгала - ведомствени на Горско стопанство, на ДСК или ДЗИ и още не помня на кого.   

Ако о4акваш море с хора, забавления, светлини, търговкса улица, въртележки, паркове.. и прочее цивилизация няма да я намериш там. Според мен задължително Ви трябва кола на разположение.

Ако имаш конкретни въпроси, тук съм. [/b]
Цитирай

у дълбоката провинция

harmony broken направо ме шашна с изказването за змийте.
На свекъра от службата предлагат карти /НАПИ/,
но нещо ме е страх да тръгна за там.
Имало база и бунгала /не знам от коя година са де /.
С дете сме и ми трябва наистина спокойно място.
Цитирай

София

За дете е чудесно, според мен- лагуната плитка, плажът приятен.  Змиите са извън почивната зона , в песъкливите баири с хума наоколо. Според мен там не е подходящо за разходка.

Честно казано там свестни бунгала не видях. Вътре може и да са ок, но миналата година дворовете на вси4ките бяха ужасяваши, с трева до кръста , неподдържани, без алеи. В началото помислихме че са изоставени .....
Цитирай

София

Много жалко, значи със сигурност има и кърлежи.
Цитирай

София

Не знам, вероятно, макар че не забелязах животни наоколо.
Ние подбрахме мястото, където да отседнем внимателно и не сме се вряли много по дивотията.
Цитирай

у дълбоката провинция

http://margobb.multiply.com/photos
Аз ли съм нещо недоскиф или няма снимки от нашето черноморие.
Цитирай

София

Моя грешка, бяха заключени.
Ето, но не всички са от Иканталъка... но все са от север....
http://margobb.multiply.com/photos/album/31
Цитирай

у дълбоката провинция

Много благодарско за снимките  bouquet
Точно за такъв плаж мечтая - да има хавлий тук таме,
а не да се разхождат хора по главата ми и съответно и детенце да играе на воля.
Цитирай

София

Уточнявам:
Пустият плаж е до фара на Шабла, неохраняем.
Най -дивият и празен е на Иканталъка - неохраняем достъпен с кола.
Общественият плаж е този с шезлонгите - там е плитко, топло и ОК за деца. Останалите ги посетихме като се мотаехме Smile на мего има платена и свободна част.
Цитирай

Любопитно ми е за Шабла, къде точно се намира плажът, делят ли го километри от самата Шабла, зашото с такова впечатление оставям от прочетеното в нета...Идеята ми е ако се наеме квартира в самото градче, плажът достатъчно близо ли е че да се ходи пеша?
Цитирай

София

Всъщност не знам къде е Шабленския плаж- официалният имам предвид.
Този е далеч, след някакви изоставени военни съоръщения, след мястото което се правят годишните учения на ВВС.
Не става за пеша, то и с кола е далеч.

Ако имате Google earth провери. В момента аз не мога.
Цитирай

София

От Шабла до плажа пеша не става.
Цитирай

Благодаря!
Цитирай

Sofia - Младост

Плажът на Шабла е на няколко километра от самото градче. Ние от 2 години си наемаме бунгало до самия плаж /но трябва да се внимава, кои бунгала наемаш, че има едни мизерни от соц време с обща баня/. Плажът е чист, водата също /има делфини/. Няма прекалено много хора. Морето е плитко и много плавно се увеличава дълбочината. Има две страхотни кръчмета с прясна риба.
Цитирай

benighted, дай идея за свестни бунгала близо до плажа bouquet Четох четох но нещо за къмпингуване не откривам положителни впечатления  Confused

Аз вече организирах кратка юнска ваканция, но почнах да се оглеждам и за юли и и ми се ще по-спокойно и непретенциозно местенце...
Цитирай

Sofia - Младост

benighted, дай идея за свестни бунгала близо до плажа bouquet Четох четох но нещо за къмпингуване не откривам положителни впечатления  Confused

Аз вече организирах кратка юнска ваканция, но почнах да се оглеждам и за юли и и ми се ще по-спокойно и непретенциозно местенце...
Ами тези, в които отсядаме ги няма в нета. Иначе за къмпинг Добруджа казват, че не е лошо и миналата година бунгалата там бяха пълни със семейства с малки деца. Предполагам, че няма да отседнат там хората ако е зле. Иначе може да разгледаш тук: www.shabla.be
Цитирай

София

Ами тези, в които отсядаме ги няма в нета. Иначе за къмпинг Добруджа казват, че не е лошо и миналата година бунгалата там бяха пълни със семейства с малки деца. Предполагам, че няма да отседнат там хората ако е зле. Иначе може да разгледаш тук: www.shabla.be

Внимавайте със снимките в този сайт, миналата година се водих по него и ми идеше да убия тези, които държат Елисейна. Снимали са само ЕДНОТО читаво бунгало, което е над плажа и е с изглед към морето. Другите са едни коптори, наблъскани едни до други и с изглед към задната част на къмпинга, където е пълно с порутени и изоставени бунгала. Ние преспахме там една нощ и бяхме решили да си търсим нещо друго на Север, но се освободи едно бунгало от "Панорама" и останахме над 20 дни. "Панорама" са  на първа линия, не са никакъв лукс /голяма стая, коридор и баня със старо обзавеждане/, но имат невероятен изглед към морето. Отваряш си очите и морето е пред теб. Отдолу е плажът на Шабленска тузла. За тези 20 дни обиколихме целия район и това е най-хубавото и диво море, което имаме като семейство. Тази година отскочихме до Слънчев бряг на all inclusive и за пореден път се убедих, че хотелските комплекси и всичката дандания около тях никак не ми понасят.
Цитирай

София

Малко Мишленце, точно "Елисейна" бях харесала, добре че се включи да прочета!

"Панорама" всъщност не наблягат ли на ресторанта, притесних се да не е много фолк там? В бунгалото има ли условия за готвене и хранене? bouquet
Цитирай

София

Малко Мишленце, точно "Елисейна" бях харесала, добре че се включи да прочета!

"Панорама" всъщност не наблягат ли на ресторанта, притесних се да не е много фолк там? В бунгалото има ли условия за готвене и хранене? bouquet

Бунгала "Панорама" са на една редица над плажа. До тях има барче и ресторант, който вечер около 21 часа затваря.
http://pochivka.bg/o-1684-%D0%B1%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D … D0%B0%D0%BC%D0%B0

В бунгалата, в коридорчето има хладилник. Ние си пазарувахме от Шабла, купихме си и барбекю и зад бунгалото, на тревата си правехме разни нещица. Кефът да седнеш вечер пред бунгалото, да ти мирише на скара и да гледаш луната над морето е неописуем. Като не ни се хапваше скара, вечеряхме в Аквариус. На една поляна разстояние са бунгалата на бар Аквариус. И двата ресторанта са приятни като за къмпинг. Ние обядвахме в Панорама, а вечеряхме от време на време и гледахме мачове в Аквариус. Готвят добре, рибените им супи са много вкусни. До Аквариус правеха и палачинки и катми, иваше и две магазинчета с всякакви неща, които са ти необходими - от репеленти, детски кофички, поясчета, до лакочистител и тампони. Бунгалата на Аквариус са зле като цяло, но има и някои с климатици и направени добре.

За фолк не знам. Едната вечер в Елисейна дойдоха едни тъпаци с джипове, които си направиха скарата и слушаха яко чалга до 12 часа, после утихнаха. Проблемът там е, че са ти до вратата. На бунгалата "Панорама" за 20 дни не сме попадали на неприятни хора. Имаше беларуси, които си ходят там от соц-а - баби, после тинейджъри. Имаше и семейства с деца, младежи, които си бяха дошли за екстремни спортове заради вятъра, но като цяло всеки се съобразяваше и не е имало дандании.

Цитирай

София

http://shabla.be/rooms/eliseina_camping_shabla/
Е това, което гледах аз.

http://shabla.be/hotels/lazur/ За това място си мислех, че може да е доста шумно, но то е "Лазур", не "Панорама". Объркала съм се.  Embarassed
Бунгалата от твоя линк за първи път ги виждам.  Благодаря ти  bouquet
Имат ли климатик?
Цитирай

София

http://shabla.be/rooms/eliseina_camping_shabla/
Е това, което гледах аз.

http://shabla.be/hotels/lazur/ За това място си мислех, че може да е доста шумно, но то е "Лазур", не "Панорама". Объркала съм се.  Embarassed
Бунгалата от твоя линк за първи път ги виждам.  Благодаря ти   :bouquet:
Имат ли климатик?

На "Елисейна" точно това й е единственото читаво бунгало. Може тази година да са направили още 2-3.

"Лазур" не е хотел, а бунгала с ресторант с хубава градина. Тук четох много хвалби за ресторанта, даже като се запознах със собствениците, им казах за БГ мама и бяха седнали и те да четат какво се пише за тях, но аз не съм хипер впечатлена - ресторант като ресторант. Бунгалата са като останалите - една идея по-чисти и нямат изглед към плажа - нещо, което ние търсехме.

"Панорама" нямат климатици. Но вечер си става хладно, а през деня е сянка. Слънцето, което грее в стаята е до обяд. Имай предвид, че на първа линия е много ветровито. Има дни, в които ти отвява чашите от масата, а в други дни е тихо и приятно. Бунгалата на Аквариус и Лазур са на завет, защото нямат пряк излаз на плажа.
Цитирай

София

Много голямо благодаря!
Цитирай

София

Много голямо благодаря!

За нищо. Където и да отидете - Северното Черноморие е скромно и диво, но ако търсите уединение и липса на градски придобивки, ще ви пасне идеално.
Цитирай

София

Почивали сме на "Русалка", преди две години през септември, тогава си правихме разходки из района и за това сега гледам Шабла.
Мъж ми обаче точно заради вятъра не е склонен. Но изброените от теб неща много ни харесаха - спокойствието и природата са невероятни Smile
Ще видим.  Wink
Цитирай

Дали е започнал сезона на Шабла?
Цитирай

София

Някой може ли дад даде някакви отзиви за Еко къща за гости в Шабла?
Ето го и сайта http://www.ekohouse-bg.com/.
И като цяло за Шабла отзиви за почивка на компания далеч от шума и лудницата на големите морски курорти.
Цитирай

София

Някой може ли дад даде някакви отзиви за Еко къща за гости в Шабла?
Ето го и сайта http://www.ekohouse-bg.com/.
И като цяло за Шабла отзиви за почивка на компания далеч от шума и лудницата на големите морски курорти.

Като начало трябва да сте наясно, че самата Шабла е на 2км. от къмпинг Шабла, където има плаж. Трябва ви кола, за да ходите и да се връщате. Шабла се води град, но си изглежда като обикновено селце с една главна улица с универсален магазин, малко пазарче и един денонощен супермаркет. Това е. Иначе къщата не изглежда никак зле.
Цитирай

Здравейте,

Темата за най-северното ни черноморие е малко замряла.
Предстои ни пътуване края на юли там.

Всякаква нова информация относно интересни места и състоянието на легловата база ще е от голяма полза за този красив край.
Цитирай

Не разбрах, обаче тези бунгала Панорама имат ли баня и тоалетна или са с общи такива?
Цитирай

София

Не разбрах, обаче тези бунгала Панорама имат ли баня и тоалетна или са с общи такива?

Всяко бунгало си е отделно. Голяма стая, коридорче с малък хладилник и баня с тоалетна. Пред бунгалото има маса и столове, отстрани или отзад можеш да си правиш барбекю. Препоръчително е всъщност да си носите барбекю.  Wink Пак казвам, ако се готвите за лукс, недейте. Не знам тази година как е, миналата беше скромно, но чисто. 
Цитирай

етооо Hug

http://enevi.hit.bg/vila.html

Сайтът на виличката липсва, с нещо актуално към тази дата да ме насочиш. Hug 
Цитирай

Sofia - Младост

Мишленце, добре, че си ти да отговаряш Smile. На мен ми бяха писали много мами докато съм била по морето, но аз не ходя с лап топ и нямам нет.
Да кажа за нашите впечатления тази година от обиколката от Каварна нагоре към Дуранкулак.  Докато бяхме в Каварна на феста, ходихме всеки ден на Болата, където морето е до колене, но народът по малкия плаж е в повече.
 Следващите дни отидохме в Дуранкулак, къмпинг Космос. Голяма грешка! Може да става за каравани и палатки, но бунгалата са ултра мизерни. Вярно, имат пристроени бани с бойлер, но самите бунгала са дървени, с мравки в огромни количества, незатварящи се врати и комарници, да не говорим, че последните бяха на дупки или направо срязани. Вътре смърдеше ужасно. Масичката отвън беше от старите разтегателни, която сама се събираше, защото беше счупена, столчетата също бяха от времето, когато не съм била родена. Поне по една метла и лопата да бяха оставили в бунгало. Добре, че не течеше в бунгалото, когато вали, защото разбрахме, че имало и такива случаи. С мъжа ми се шегувахме, когато търсехме ключа от бунгалото с думите - Къде е ключа от палатката?, защото като си на палатка поне знаеш, че ще спиш с буболечки  35.
  Един от дните решихме да отидем до Крапец. Плажът е хубав, водата чиста, но малко по-бързо става дълбоко. Видяхме, че ремонтират едни от масивните тухлени бунгала от бившия къмпинг до плажа. Бунгалата изглеждаха много добре, жената, която ги е взела беше много любезна и каза, че всяко бунгало има собствен санитарен възел и има бойлер. Тепърва щяха да внасят леглата. Мислехме да и искаме телефон, за другото лято, но нещо се отплеснахме, та ако някой минава покрай бар Изгрев, който е малко преди плажа в Крапец, да иска тел. на жената, моля!
  Такааа в деня, в който заваля си вдигнахме чукалата от Дуранкулак и отидохме до Шабла да видим дали няма някое свободно бунгало. В Панорама щяха да имат свободно едва в края на нашата почивка, но за наша радост от Лазур имаха свободно и така на следващия ден си взехме всичко от Дуранкулак и отидохме в Шабла. Засякохме се с приятели и си прекарахме чудесно. За съжаление имаше силно вълнение и морето изхвърляше много миди и си понарязахме краката на влизане във водата, а и морето пак започна да "изяжда" плажа като миналата година Sad. Колкото до ресторанта аз не харесвам много как готвят в Лазур, а харесвам другото ресторантче над плажа.
  Отидохме и до прословутия ресторант "Златна рибка" в Дуранкулак. Ами не бях впечатлена много от рибената чорба. Да, не беше лоша, но тази, която ядох в "Стара къща" в центъра на Шабла ми хареса повече. Въпрос на вкус явно! Собствениците на последната са държали бунгала Панорама до тази година, а от този сезон вече ги стопанисват ТИМ. Дано не ги опропастят и да цопнат някой хотел на мястото им  Praynig! Ще е голяма загуба!
  Ами май това е   Mr. Green. Лично на мен не ми се тръгваше от Шабла. Пожелавам ви прекрасно и слънчево време на морето!
Цитирай

София

Собствениците на последната са държали бунгала Панорама до тази година, а от този сезон вече ги стопанисват ТИМ. Дано не ги опропастят и да цопнат някой хотел на мястото им  Praynig! Ще е голяма загуба!

Мда, явно кризата е свършила. Когато бяхме там преди 2 години, си говорихме с жената, която държи бунгала Панорама. Чудех се как може това райско кътче да е пълно с изоставени и изпотрошени бунгала, а някога там е било пълно с ресторанти, къмпинги и лагери. Оказа се, че земята е купена в разгара на балона, но заради кризата всичко стои така и никой не инвестира в нищо - нито в ремонт на бунгалата, нито в ресторантите. Имало е проект всичко да стане на голям хотелски комплекс, жената предвиждаше това да е предпоследната или последната година на незастрояване на Шабленска тузла. Е, явно моментът е дошъл. И това място ще си замине както стана с всичко диво по Южното Черноморие. Ние и без това вече не ходим на море из България, сега вече съвсем се отказах.
Цитирай

Собствениците на последната са държали бунгала Панорама до тази година, а от този сезон вече ги стопанисват ТИМ. Дано не ги опропастят и да цопнат някой хотел на мястото им  Praynig! Ще е голяма загуба!

Затова ли цените в мизерните бунгала Панорама са 17лв/човек и 50% от цената за дете...?!?...За такива условия на юг сигурно цената е под 10лв...или просто други такива условия няма ooooh!
Цитирай

В бунгала Регина не са лоши условията за семейство а и ялото бунгало е 40 лв има топла вода хладилник плажа е точно под нас.За трима възрастни и 2 деца условията са нормални.Все пак не сме търсили лукс.А чисто море огромен плаж и тишина-това е Шабла! Smile
Цитирай

Затова ли цените в мизерните бунгала Панорама са 17лв/човек и 50% от цената за дете...?!?...

Поправям се с прясна информация - 85лв/бунгало на вечер...изумителна алчност ooooh!

справка за условията
 ooooh!
Цитирай

Мами Блю наистина този който стопанисва панорама е изумително алчен вижте само каква формула на цени ми прати за семейство- [(2 човека+2 половинки)х17лв. на ден]х3 дни+[(2ч.+2пол.)х14лв.]х1д.=195лв.

Който е ходил знае,че бунгалата не са нищо особенно,а пък за малки деца да не говорим като нищо ще се пребият знаете как са разположени.

Цитирай

Sofia - Младост

Както казах, вече ги държат ТИМ. Ние като ходихме ни казаха, че някои са на твърда цена от 60лв. на вечер, а други са на легло по 17лв. за възрастни и 50% за децата. Така и не схванахме от момчето какъв е критерия за определяне на цяло бунгало и на легло  Thinking.
Цитирай

Здравейте!Малко да побутнем темата има ли желаещи тази година за северното ни черноморие? SmileПрекрасно и щастливо лято Ви желая! beer3 sport027 grinning039
Цитирай

Пловдив

Естествено.  Hug

Пак ще сме някъде на север, най -вероятно.  Peace
Цитирай

Hug Hug Hug
Цитирай

Бургас

Здравейте, миналата седмица си направихме екскурзия по северното черноморие и съм направо очарована-спокойствие и тишина Peace Не знам как е в разгара на сезона, но засега определено си е все още диво.
Цитирай

Десито и ние това търсим диво и спокойно място не знам юни само как ще е защото тогава плануваме моренце! Wink
Цитирай

На изток от рая

Юни е една идея по-хладна водата,но тази година доста рано се затопли времето,така че ще е ОК.А за спокойствието-дааа,такова е и през сезона!Много обичам в диаметър от 5 метра от хавлията ми да няма никой!
Плаж Болата,вляво преди нос Калиакра е нашето местенце,ама все в края на август излизаме в отпуск и понякога вече се е захладило.
Цитирай

Много обичам в диаметър от 5 метра от хавлията ми да няма никой!
  Peace Peace :peace:Yesssss me too!!! Laughing Laughing Laughing
Цитирай

Какви впечатления имате от семеен хотел Лазур на Шабла?
Цитирай

Здравейте! И ние ходим на северното. Сега се оглеждам за оферта за почивните дни по 24.05. Някой ако е попаднал на изгодна,моля да сподели! На Албена ми се ходи,ама нещо не виждам оферти!
Цитирай

Здравейте! И ние ходим на северното. Сега се оглеждам за оферта за почивните дни по 24.05. Някой ако е попаднал на изгодна,моля да сподели! На Албена ми се ходи,ама нещо не виждам оферти!
Във visit има доста оферти за Албена в майски празници
Цитирай

Здравейте!
Интересуваме тази еко къща в Шабла http://shabla.be/vili/%D0%B5%D0%BA%D0%BE-%D0%BA%D1%8A%D1%89%D0%B0/
Ако някой е почивал тук,моля да даде информация. Какви са условията, далеч ли е от плажа?
Цитирай

София

Здравейте!
Интересуваме тази еко къща в Шабла http://shabla.be/vili/%D0%B5%D0%BA%D0%BE-%D0%BA%D1%8A%D1%89%D0%B0/
Ако някой е почивал тук,моля да даде информация. Какви са условията, далеч ли е от плажа?

Минавала съм покрай тази къща на път за Шабленска тузла, където всъщност са плажът и морето. Не изглежда зле отвън, но не съм проверявала условията. Ако нямате проблем да пътувате всеки ден с кола до плажа, не изглежда лош вариант.

Момичета, ние вече втора година ходим на море в Гърция и да ви кажа, не знам дали ще се върна към туризъм у нас. Ако е вярно това, че ТИМ вече стопанисват бунгалата и плажа на Шабленска тузла, със сигурност няма да стъпя вече...
Цитирай

София

Моята последна справка от преди седмица - плажът "Болата" вече не е ака девствен, не е така чист и е доса пренаселен, особено уикендите.
Цитирай

Варна

Здравейте!

Не се заблуждаваите за плаж в Шабла-пеша не става.Градчето е на поне 5-6 км. от морето.Иначе има голям пясъчен плаж на шабленската тузла,там има и къмпинг и бунгала разни.В дясно от фара към Тюленово също има хубави местенца макар и да е на камъни.
Цитирай

Благодаря Ви за отговорите!
Сега видях бунгала Невена  http://shabla.be/bungala/nevena/
Имате ли информаця за тях?
Цитирай

София

Здравейте, ако някой е ходил вече в Шабла /къмпинг Дружба/ нека сподели как е плажа тази година,  понеже зимата имаше репортажи, че морето го е отнесло.
А иначе ние там отсядаме в една соц почивна станция, цените по спомен са около 30 лв. за двойна стая, има баня към всяка стая, балкон и малък хладилник, лелките там са доста мили и се стараят, но всичко е ужасно старо и захабено, а леглата саааа   Shocked няма такъв ужас, все едно спиш на дъска /всъщност то си е така, понеже е една дъска в/у която има дюшек/, по тази причина се замисляме дали  да не се прехвърлим в съседната сграда, която беше на същото дередже, но миналата година са я ремонтирали, сега е хотел Нави, ама 55 лв стая с климатик, пробвах да си изпрося някаква отстъпка, обаче са непреклонни, та се чудя още  newsm78
Цитирай

Аз съм фен на с. Крапец, но за кратка почивка- 2-3 дни. Вземаме стая в някой от семейните хотелчета и наемаме велосипеди. С велосипед можеш да обиколиш Дуранкулашкото езеро покрай морето за около час и половина, да хапнеш в заведението на другия край и да се върнеш. Изживяването е много приятно, гледките- великолепни. Не се налага да си в супер спортна форма, защото е равно,само малко off road. Вечер можеш да си запалиш огън край морето, но трябва много да се внимава за гората, затова най-добре, на ползвани огнища. Можеш да си донесеш и собствено барбекю- така е най-безопасно. За любителите на кайта, морето също предлага чудесни възможности. Определено не е подходящо за хора, които търсят удобство и лукс.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-260 от 260 отговора