Северното Черноморие – какво да гледам?

  • 61 682
  • 323
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 517
А къде е подходящо за палатки? Има ли бунгала- май бях чувала за Шабла или се лъжа?

Ние стигнахме до едни бунгала, нямаше никой...плажа беше приличен, с хубава ивица, горичка, имаше и ресторант, с написано меню отвън, но затворен; може би работи този къмпинг, но лятото. Мисля, че се казва "Добруджа"...и като че ли става за палатки, само незнам морето как е - дали е дълбоко, има ли камъни...

Уважаеми Седящ Пън,
Вземи слез от пъна, мятай Деница и Росица на гръб и да ни водиш другия път  Grinning

А Ивелин къде да го зарежа...? Laughing

Ивелин майка му ще го носи  Grinning

# 31
  • Мнения: 674
В къмпинга край Шабла има един ресторант със страхотна прясна риба и рибена чорба.

Някой може ли да ми каже нещо повече за това заведение в Шабла.
Чувала съм че е много хубаво но къде е и как се стига до там??? newsm78

# 32
  • Мнения: 11 747
Наскоро бях там - преди има няма 2 седмици. Някак, не е точно по мой вкус. Доста препълнено, добре че има 2 зали. Масите нагъчкани, глъч от човешки говор оглася заведението и кънти в ушите, атмосфера никаква за мен.  Thinking Чорбата е от блатна риба, не е по всеки вкус.

Иначе е на брега на езерото, става за бърз поглед и няколко снимки.
Тръгва се от центъра на селото (опа, града), минава се през един двор - нещо като ТКЗС, кара се по черен път, все до езерото.


Айййй, ама аз за Дуранкулак пиша  ooooh! Laughing Laughing   Шабла, знам там едно, ама не е страхотно...  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 494
Аз си имам рибар и то завиден. Чорбата ще ми е от прясна риба.  Laughing
Важно е наистина как е дъното и май друго не ни трябва- ние сме калени оцеляващи. Ще потърся този къмпинг "Добруджа". Близо ли е до морето?

Ето:
http://store4.data.bg/topolitemore/

# 34
  • Мнения: 674
Наскоро бях там - преди има няма 2 седмици. Някак, не е точно по мой вкус. Доста препълнено, добре че има 2 зали. Масите нагъчкани, глъч от човешки говор оглася заведението и кънти в ушите, атмосфера никаква за мен.  Thinking Чорбата е от блатна риба, не е по всеки вкус.

Иначе е на брега на езерото, става за бърз поглед и няколко снимки.
Тръгва се от центъра на селото (опа, града), минава се през един двор - нещо като ТКЗС, кара се по черен път, все до езерото.


Айййй, ама аз за Дуранкулак пиша  ooooh! Laughing Laughing   Шабла, знам там едно, ама не е страхотно...  Simple Smile
Някой може ли да ми каже как се стига до това заведение в Шабла с кръчмата и рибената чорба???  bouquet  bouquet  bouquet

# 35
  • Мнения: 11 747
МАРИЯНКАА , 90% от заведенията в БГ предлагат рибена чорба (много модерна е станала), а в Шабла 100% ще да я предлагат. Мисълта ми е, че с рибена чорба няма да можеш да идентифицираш въпросното  Peace

# 36
  • Мнения: 674
МАРИЯНКАА , 90% от заведенията в БГ предлагат рибена чорба (много модерна е станала), а в Шабла 100% ще да я предлагат. Мисълта ми е, че с рибена чорба няма да можеш да идентифицираш въпросното  Peace
Ами препоръчаха ми кръчма в близост до шабленското езеро-блато но неможаха да ми кажат точно името та затова някой ако се сеща нека пише моля Ви!  bouquet

# 37
  • Мнения: 1 517
В тоя къмпинг, дето ние стигнахме нямаше живот, незнам дали лятото работи. Аз исках до Шабленското езеро да идем, но не било писано за простосмъртни.

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12343848

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12343813

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12343816

Това са три снимки от къмпинга, не става много ясно къде какво има, но това снимах. А едната, дето има бяло петно, резнах милото, че ходеше по нужда  Mr. Green

Последна редакция: пн, 18 май 2009, 11:50 от Филаделфия

# 38
  • Мнения: 1 494
Благодаря ти. Hug Аз разгледах оня сайт горе и мислех да напиша коментар, но понеже излизам от темата и се въздържах. Та бунгалата наистина са това, но тези на сайта ми се видяха опасни за малки деца- пред тях има малка ивица земя, която изведнъж свършва  отвесно изрязана към плажа. Видя ми се около 5 м височина м/у нивото на плажа и на бунгалата и не е обезопасено.  Confused

# 39
  • Мнения: 1 517
Там, където ние се спряхме (от снимките) няма нищо стръмно, плажната ивица е широка, става за деца.
Разгледах сайта по-горе, явно са същите. А кога отваря този къмпинг?

# 40
  • Мнения: 250
За Шабла не знам, но за Дуранкулак - със сигурност става за палатки. Ако искаш на къмпинга "Космос", ако не има доста тихи и закътани местенца в близост до брега на морето - посока румънско. Много хора го предпочитат този край заради все още девственната си природа, но до кога не се знае... Също и за Крапец съм чувала, че се ходи много на палатки.

# 41
  • Мнения: 1 517
Айде семейно по форумски на палатка...Шабла или Дуранкулак все едно  Grinning

ПП Мойте са големи, много обичат малки дечица и бебчета и са много грижовни, може да им се има доверие. Пари за детегледачестване няма да вземам  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 2 274
Записвам се да следя темата  Peace. Много повече харесвам северното ни черноморие от южното. За сега остава малко по-чисто и по-слабо населено.

# 43
  • Мнения: 1 494
Да така е, което е малко тъжно все пак. Аз никога не съм ходила по на север от Варна. Тази година живот и здраве ми се иска да пропътуваме цялото крайбрежие за седмица и нещо. така че ми е  много полезна темата. А не са ли много голи- без сянка местата на север?

# 44
  • Мнения: 674
Абе никой ли не знае тези кръчми в шабла до морето/езерото как се стига до тях и как се казват??? newsm78 newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт