Северното Черноморие – какво да гледам?

  • 61 666
  • 323
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 517
Абе никой ли не знае тези кръчми в шабла до морето/езерото как се стига до тях и как се казват??? newsm78 newsm78 newsm78

До колкото разбрах езерото е резерват (Шабленското) и няма достъп за простосмъртни. Иначе в Шабла минахме покрай някаква кръчма, отвън изглеждаше много добре, но не знам дали това е, което търсиш. Като влезеш в Шабла откъм нос Шабла и фара, малко след като влезеш в града в ляво (не завиваш...кръчмата е на самия път).
хич ме няма да обяснявам  Grinning

# 46
  • Мнения: 1 494
Като каза фар, може ли да се влиза в него? Дали някъде има от този вид, където можеш да се качиш горе?

# 47
  • Мнения: 1 517
Не знам, имаше някаква портичка, но беше затворена. Пък и милото бързаше  Close и не сколасахме да се качаваме.

# 48
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
В България официално фаровете са стратегически обекти и не е позволено влизането на външни лица в тях... Принципно де... Mr. Green

# 49
  • Мнения: 1 494
В България официално фаровете са стратегически обекти и не е позволено влизането на външни лица в тях... Принципно де... Mr. Green

Тю! Отиде ми детската мечта... Sad

# 50
  • Мнения: 1 517
В България официално фаровете са стратегически обекти и не е позволено влизането на външни лица в тях... Принципно де... Mr. Green

И понеже е България, принципите не винаги се спазват (което понякога не е лошаво).

# 51
  • София
  • Мнения: 121
В къмпинга край Шабла има един ресторант със страхотна прясна риба и рибена чорба.

Някой може ли да ми каже нещо повече за това заведение в Шабла.
Чувала съм че е много хубаво но къде е и как се стига до там??? newsm78

Има един сем. хотел с кръчма "Лазур" не знам дали е същото, но миналата година ядохме на корем местна морска риба и рибена чорба. Рибата беше прясна, защото гледахме рибарите като излизат с лодките,  минаваха през кръчмата и им продаваха. За 10 дена си отядохме на риба. Значи преди да влезеш в къмпинга на Шабла се завива наляво и втората пряка вдясно беше - има табела к-с "Лазур"-има разкошна градина и за деца е идеално . А близо до Шабленския фар в рибарското селище имало една рибарска кръчма на "Бай Иван", за нея трябва да се пита на място, също много я хвалеха, но ние не стигнахме до нея.

# 52
  • Мнения: 1 494
ааа, ще запазя искрица надежда за фара все пак- поне някаква файда от неспазването на законите...

# 53
  • София
  • Мнения: 121
В тоя къмпинг, дето ние стигнахме нямаше живот, незнам дали лятото работи. Аз исках до Шабленското езеро да идем, но не било писано за простосмъртни.

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12343848

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12343813

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12343816

Това са три снимки от къмпинга, не става много ясно къде какво има, но това снимах. А едната, дето има бяло петно, резнах милото, че ходеше по нужда  Mr. Green
Работи, работи, миналата година почивахме там. Не точно в тези бунгала, в средата на юли бяха заети. Къмпинга наистина е запустял, но си работи и в най-нагъчкания период там е много спокойно, на плажа в радиус от 5 метра няма хора и децата си щъкаха доволно без да газят чуждите хавлии. Ей ще взема да кача снимки, че да видите.

# 54
  • Мнения: 1 517
Ми хади де...давай фотосите   bouquet

# 55
# 56
  • Мнения: 1 517
  bouquet   bouquet   bouquet

# 57
  • Мнения: 11 747
хо-хо, била съм в кръчмата на Бай Иван!  ooooh!  Mr. Green 'Кръчма' е добре употребено.........................

# 58
  • Мнения: 1 494
Добре изглежда плажа. Благодаря за снимките, lavina!  bouquet
Жалко, че няма от вътрешността. А дъното как е- бързо ли става дълбоко?

# 59
  • Мнения: 1 159
Едва сега виждам тази тема!Нашето семейство е влюбено в Северното Черноморие!Е,имаме роднини в Българево,но сме влюбени в спокойствието,прохладните вечери лятото и сравнително чистите плажове!Славина,плажът,на който си показала снимки,Болата,ни е най-близо и затова го предпочитаме!На мен много ми харесват огромните ветрогенератори и все се снимам около тях!В Ботаническата градина в Балчик мога да ходя всеки ден,докато сме там!Забелязах,че се изнервяме от безчислените орди по Южното Черноморие,вярно,по-топло е,но ни се натрупват отрицателни емоции.

Общи условия

Активация на акаунт