Северното Черноморие – какво да гледам?

  • 61 684
  • 323
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 274
Мацки, някой да е отсядал тук: http://pochivka.bg/o-2610-%D0%B1%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D … B2%D0%B5%D0%BA_21 или тук: http://pochivka.bg/o-4051-%D0%B1%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D … D0%B8%D0%BD%D0%B0 или да има някакви впечатления / ако сте минавали покрай тях/. Ако има такива, моля да споделят впечатленията си Simple Smile.
Намерих и това, но не е ясно дали работи: http://www.delfinpr.hit.bg/.
Другото, което открих беше за някакви бунгала преди Българево, но май са доста далеко от морето и половинката се дърпа  Confused.

# 91
  • Мнения: 809
Мдаа.
Камен бряг, вечното огънче. Невероятно усещане е да застанеш на ръба на 30 метровия отвесен бряг и да се взираш в хоризонта.
Близо до Камен бряг е и археологическият резерват Яйлата. Напомня до известна степен Перперикон, макар че е старина от друг тип. Има доста развита и достъпна инфраструктура, много интересни пещери, скални ниши.

# 92
  • Мнения: 1 517
Никой ли няма желаЮщ да ми стане екскурзовод бееее  Grinning

# 93
  • София
  • Мнения: 121
Мацки, някой да е отсядал тук: http://pochivka.bg/o-2610-%D0%B1%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D … B2%D0%B5%D0%BA_21 или тук: http://pochivka.bg/o-4051-%D0%B1%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D … D0%B8%D0%BD%D0%B0 или да има някакви впечатления / ако сте минавали покрай тях/. Ако има такива, моля да споделят впечатленията си Simple Smile.
Намерих и това, но не е ясно дали работи: http://www.delfinpr.hit.bg/.
Другото, което открих беше за някакви бунгала преди Българево, но май са доста далеко от морето и половинката се дърпа  Confused.

В първите не знам, изглеждаха прилични. Миналата година видях, че имаше чужденци, кръчмичката беше посещавана, и се намират на 50-100 м от централния вход на плажа.
А второто - ЗАКЛЕВАМ ТЕ НЕ ХОДИ ТАМ, МИЗЕРИЯТА Е СТРАШНА!!! На снимка бунгалата изглеждат много добре и миналата година резервирах едно бунгало за "Регина". В действителност е едно оградено място, бунгалата са на около 1,5м едно от друго, много тесни. Не ми се описва даже, ние пристигнахме в 6 вечерта и като ги видяхме, казахме че ще се поразходим и почнахме да търсим на място. Случайно имаше свободно ведомствено бунгало в съседство и бързо се изнесохме, изгоряхме само с една нощувка.
Не знам колко души сте, но мога да ти препоръчам и сем. хотел "Лазур", в района на къмпинга, на метри от плажа, с 5-6 стаи, а в ресторанта рибата е много вкусна и прясна.

# 94
  • София
  • Мнения: 121
Никой ли няма желаЮщ да ми стане екскурзовод бееее  Grinning
Ох, аз искам, ама мъж ми няма да ме пусне  newsm45

# 95
  • Мнения: 2 274
Абе мъжо нещо се дърпа за Лазур  Tired. Показах му го, ама той искал на диво, не на хотел  Rolling Eyes. То и аз искам на палатка, но с двете деца / едното ще е почти на 3 години тогава/ - не става   Rolling Eyes! С други думи сме четирима Simple Smile.

# 96
  • Мнения: 1 517
Никой ли няма желаЮщ да ми стане екскурзовод бееее  Grinning
Ох, аз искам, ама мъж ми няма да ме пусне  newsm45

Ами и него ще вземе, какъв е проблема  Grinning
Моя пък не обича да скитосва,  без да знае къде отива.  Трябва или да знае мястото или някой да ни води  ooooh! Тежка гемия е той, тежкааа...

# 97
  • София
  • Мнения: 121
Абе мъжо нещо се дърпа за Лазур  Tired. Показах му го, ама той искал на диво, не на хотел  Rolling Eyes. То и аз искам на палатка, но с двете деца / едното ще е почти на 3 години тогава/ - не става   Rolling Eyes! С други думи сме четирима Simple Smile.

И ние сме четирима - децата бяха на 1,5 год. и на 5 год., бяхме в едни ведомствени бунгала на шабленска фирма. Не си спомням коя точно фирма беше, бунгалата бяха с 2 големи стаи, кухненски бокс, симпатични - точно до "Лазур". Банята беше мизерна, ама ние пробихме дупка в мрежата, вадехме слушалката на душа и къпахме децата на верандата. Канеха се да ги ремонтират, но не знам докъде са стигнали. В събота мога да дам координати, ако те интересува. Бунгалата бяха голяма тръпка, една вечер валя проливен дъжд и покрива протече, а шефа на фирмата беше в съседното бунгало, та на сутринта да видиш , викахме го на инспекция на място. Та твоя мъж, ако иска диво, няма проблем.
Гледам, че рекламират едни бунгала "Елисейна", те са над плажа и са с 2 звезди, сигурно са хубави.
А то целия къмпинг е много голям и е бил само с бунгала, но всичко е занемарено, иначе се е водил луксозен.
Бунгалата "Панорама" също са добри, но нас ни спря факта, че са над плажа, а то малкия точно беше проходил и се притеснявахме да не скочи надолу, че е доста диво дете.

# 98
  • София
  • Мнения: 121
Ами и него ще вземе, какъв е проблема  Grinning
Моя пък не обича да скитосва,  без да знае къде отива.  Трябва или да знае мястото или някой да ни води  ooooh! Тежка гемия е той, тежкааа...
[/quote]

А, моя е същия, аз 10 год. го навивах да ходим на север, резервирах бунгало, то излезе голяма издънка и на място търсихме. Ама поне накрая мъжа ми каза "е такава почивка исках, да ми е спокойно" и аз се успокоих. Сега е зарибен пак да ходим нагоре. Пък що риба ядохме, почнах да се облизвам. Laughing

Последна редакция: вт, 26 май 2009, 23:15 от lavina

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
benighted, що да не става на палатка с деца?

Ние също сме с две. От малки ги влачим навсякъде, на дивотия...и на балкан из Родопите, и на море... Mr. Green
Палатката ни е голяма, с подходящо оборудване сме, с комби, и най -важното -  с компания приятели, почти всички с деца колкото нашите, обичащи дивотията... Laughing
Като разпънем някъде лагера и сме цял къмпинг.  Wink

# 100
  • Мнения: 2 274
Абе малкия ми се вижда още малък за палатка /но пък големия много се кефи/. Не че имаме, де  Mr. Green. Вземаме палатката на сестрата на любимия  Mr. Green. Тя е с две помещения и навес и могат да се събират едно семейство с 2 деца и няколко пияни приятели под навеса / както се случи едното лято  Joy/. А и ако сме на палатка ще сме сами или с приятели, които нямат деца. Всичките ни приятели с деца ходят по хотели, на all inclusive. Едната дори беше заявила, че ако няма топла течаща вода - не тръгвала никъде / това изявление и е от времето преди децата Simple Smile/.
Колкото до Панорама - и там мислех да звънкам, но и мен ме притеснява, че не е обезопасено. Като го знам дребния какъв е...
А за бунгалата, които казваш -  мишки вътре бих могла да понеса, но да ми тече вода докато спя...
Преди години бяхме в Шкорпиловци в едни супер мизерни бунгала. Имаше мишки, обаче беше супер яко. Банята беше обща, а топлата вода се получаваше от нагряването на едни контейнери от слънцето  Joy. Честно ви казвам такава готина почивка съм си изкарвала само още веднъж на къмпинг Св. Георги. Може би, защото гадините така и не ги видях / само ги чувах /, но бунгалата бяха в една горичка. Бабата, която ги стопанисваше, беше направила скари пред всяко бунгало, а в селото имаше страхотен месарски магазин. Всяка вечер правехме скари, намерихме сродни души / рокерски / и такива купони си правехме, че ни комарите, ни мишките, ни чакалите /нощем/ ни впечатляваха. А плажът беше невероятен. Чист, водата също. Децата не искаха да си тръгват / моят, тогава 5 годишен и племеницата на 6г/. Една седмица не им стигна да се нащуреят  Mr. Green.

# 101
  • Мнения: 830
Никой ли няма желаЮщ да ми стане екскурзовод бееее  Grinning
Аз бе, мен искаш ли ме Laughing Знам всяко камъче на север от Варна bowuu

# 102
  • Мнения: 1 517
Никой ли няма желаЮщ да ми стане екскурзовод бееее  Grinning
Аз бе, мен искаш ли ме Laughing Знам всяко камъче на север от Варна bowuu

Верно ли? Чак до Дуранкулак?? Искам та, Бене, земам та  Hug

# 103
  • Мнения: 2 274
Мацки, благодаря ви за помоща в избирането на място за спане на север Simple Smile. Рзервирахме една стая в Лазур и се надявам да си изкараме добре. Дано не е голяма лудница, че в същия период щяло да има и някаква полска група, което малко ме притеснява.
Ще използваме това, че сме там, за да огледаме за по-диви и приятни местенца с читави бунгала и плажове за следващата година.
Ако някоя от вас е в района на Шабла около средата на август - да свирне. Може да направим едно форумско моренце с повечко бира  Mr. Green.

# 104
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
benighted, може би ще се засечем.
Нашата още не е много сигурна, но си правим сметки като миналата година да бъдем някъде около Шабла... newsm41. Началото или средата на август, най -вероятно...
Ако сме там по същото време, ще се уговорим за една среща на   beer

Общи условия

Активация на акаунт