Северното Черноморие – какво да гледам?

  • 61 668
  • 323
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 209
и аз се записвам да изчета и да следя темата  Embarassed

Тази година по чудо се очертава да ходим на море на планнирана почивка, а  не по работа или между другото.

Поради това искам да наема за 2 семейства -  4 (5 под въпрос) възрастни с 1 бебе и 1 тригодишно - къща,  вила , апартамент или не съвсем мизерно бунгало на север - Крапец, Езерец, Дуранкулак, Българево.

На място дето няма да ми плюят по главата семки, да ми пускат силно чалга, да ми хвърлят пясък по главата респективно и моето дива4е да полива с пякък някой.

Намерих хубави оферти в нета, но нямам реални отзиви от никого.

За мен водещото е, че искам тиха мързелива почивка дето мога да се препичам на спокойствие и съседната кърпа с чадър да е поне на 50м.

Идеалната вечер е : с мъжете пием бира, ядем днешна риба на скара лично опечена, едната дама кърми, другата - тича с детето боса по двора и вее коси нересани от тръгването. В главата ми е съвършена пустош с къща на сянка и слънчев пуст плаж.  

Минусите започват от там че тръгваме около  20.08 , а по-запознати от мен споделиха , че в края на август времето се разваля рязко , водата става студена (ама колко ли ) и не си заслужава да бием 700км от София.

ПС : не сме палаткаджии, т.е катунът ни е слабо оборудван и имам един злощастен опит на палатка преди 12г. та психически не съм готова да повторя Simple Smile

Последна редакция: нд, 26 юли 2009, 20:08 от harmony_broken

# 136
  • Мнения: 1 517
Мерседес, а как се спи на палатка с две деца на 10 и 6? Къде се къпете (освен в морето) и колко дни оставате?

# 137
  • Мнения: 1 047
Мерседес, а как се спи на палатка с две деца на 10 и 6? Къде се къпете (освен в морето) и колко дни оставате?
Е, ти пък намери кво да питаш.
Влизаш, лягаш, завиваш се и си спиш като у дома си.
Ако държиш да се къпеш, слагаш няколко туби с вода на слънце и вечерта се къпеш с тях.
На мен къпането в морето ми е достатъчно.
Вечер си пия текилата и лижа сол от бедрото на дамата до мен.

# 138
  • Мнения: 3 219
Тубите с водата с канелка...криво ляво се оплакваш Joy
Децата...то за тях си е по-голям купон даже. Ние бяхме само с малкото, големия е на лагер. Стига да не ви е двуместна палатката, ще се съберете спокойно.
Сега трябваше три дни да стоим, ама заваля и си тръгнахме. Така или иначе аз лично повече от 3-4-5 дни не бих издържала в такива условия.

# 139
  • Мнения: 830
Тубите с водата с канелка...криво ляво се оплакваш Joy

Ама с душ-гел ли?  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Боре, едно бедро до къде ще ти стигне бе човек  Laughing Hug

# 140
  • Мнения: 3 219
Хахаха, смейте се вие, ама аз като за първи път даже и шампоан, четка и паста за зъби си бях взела Joy, също и крем за лице и крака Crazy

# 141
  • Мнения: 830
Хахаха, смейте се вие, ама аз като за първи път даже и шампоан, четка и паста за зъби си бях взела Joy, също и крем за лице и крака Crazy
Аз съм същата бе, като тръгна някъде мъкна по една торба козметика+ сешоар  Laughing Та не мога да си се прадставя да отида някъде само с една хавлия и калъп сапун  Hug

# 142
  • Мнения: 1 047
Без паста за зъби и аз не тръгвам.

# 143
  • София
  • Мнения: 308
Вчера се прибрахме от къмпинга на Шабла. Бяхме в бунгала "Видин" http://shabla.be/bungala/vidin/ и понеже никой не е писал за тях, да дам малко инфо. Намират се почти до самия бряг, на около 50 м. от морето, в прохладна тополова горичка. Условията са меко казано "непретенциозни" (в прав текс мизерни), но нашата първоначална идея беше да сме на палатки, така че нас ни устройваха. Бунгалата са без санитарен възел (ползва се общ такъв), цената е 6 лв на легло, като допълнително са заплаща 2 лв за хладилник. Въпреки че не са реновирани, са чисти и просторни. В голямата неделна буря, покривът не протече.  Grinning Между отделните бунгала има достатъчно пространство, така че не си пречехме със съседите и имаше място малката хала (на 1,5 год) да дивее на воля.
Доволни сме и от храната в ресторанта, към който са бунгалата. Всеки ден имаше готвено - супи и манджи. Цените са средни (месна супа 2 лв, постна 1.50, готвено 4 лв, бира или безалкохолно 1.50, цаца 2.50).
Да не забравя и безжичния интернет, от който не успяхме да се възползваме, защото си бяхме "забравили" лаптопа.
Сега минусите - има режим на водата, която спира сутрин между 9 и 11 и вечер от 19 до 23 ч. (ресторанта и стаите към него са със собствен водоизточник, така че вода там има); комарите бяха цяло бедствие и поне аз не успях да се спася от нарешетване; също голяма напаст са мухите.
Плажът е направо пуст в сравнение с южното Черноморие. Водата е малко по-студена и вълните по-големи, но пък е кристално чиста.
Самата атмосфера е заредена с нещо различно. Сякаш изпадаш в някакво безвремие. Толкова е спокойно и  релаксиращо. Успяхме да си починем истински и много ни хареса. Смятаме да повторим и догодина.

# 144
  • Мнения: 2 274
Мирка, а плажната ивица как е? В смисъл пясък ли е или е каменисто?

# 145
  • Ловеч
  • Мнения: 145
Мирка, а плажната ивица как е? В смисъл пясък ли е или е каменисто?

Плажната ивица е с пясък!
Миналата година ходихме на плаж там и останах очарована!

# 146
  • Мнения: 1 517
Значи да си носим текила  Mr. Green
А палатката ни е триместна, но според мен и четиримата ще можем да преспим 2-3 нощи.

# 147
  • Мнения: X
*Мирка*, много ти благодаря за това инфо.
Понеже знам, че там е един огромен къмпинг с различни бунгала и стаи, обиколихте ли наоколо? Имаш ли някакви впечатления от Елисейна и Лазур?

# 148
  • София
  • Мнения: 308
Мишленце, обиколихме из къмпинга, но конкретно за Елисейна и Лазур не мога да дам инфо. Виж за Панорама мога да кажа, че мястото на което са е страхотно, точно над брега, на първа линия и с невероятна гледка (та името им е съвсем на място). За съжаление обаче, както вече бе споменато в темата, полянките пред тях завършват с отвесен склон към плажа и не са обезопасени. Затова ми се струва, че не са подходящи за малки деца. Дори и да не са току що проходили, съществува реалната опасност играейки, бягайки и тн неволно да се пребият. Затова и къмпинга на който бяхме ми хареса, защото има простор, където спокойно може да се оставят децата да играят, но както казах условията там не са за всеки. Става за нискобюджетна почивка, алтернатива на палатките. Макар че имаше хора с всякакъв социален статус.

# 149
  • Мнения: 1 159
Момичета(и момче Wink),вземете си и топли дрехи!Вечер на север си е хладничко август месец.Но през деня е ОК,колкото до морската вода-имало е години,когато от 10-15.08.е ледена,ама като казвам ледена-чешмяна!А друг път сме ходили на 14.09.и сме се къпали в 18 часа,просто всеки път е различно!Но при всички случаи една връхна дреха не е излишна!И се спи страхотно-прохладно е,никога през нощта не е задушно!В тези градове сме като на екватора!Аз миналата година на плаж Болата(преди да стигнете нос Калиакра,завивате наляво),всеки ден си спях като пеленаче под чадъра.
Много се радвам,че ви е харесало моето любимо море Hug!

Общи условия

Активация на акаунт