Северното Черноморие – какво да гледам?

  • 61 675
  • 323
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 209
Туй ми е ясно мерси, и в 2та аспекта.
Дано все пак се включи някой топнал се в юнска вода

# 196
  • Мнения: 1 159
Да,около 2-3 градуса е по-хладна водата.Говоря за морето северно от нос Калиакра,плажа Болата по-специално.А по чистота е сигурно 100 пъти по-чиста от водата на юг Peace!

# 197
  • Мнения: 1 209
Точно Болата ме интересува , Благодаря! Значи е около 20 градуса, мерси Simple Smile

# 198
  • Мнения: 745
Да,около 2-3 градуса е по-хладна водата.Говоря за морето северно от нос Калиакра,плажа Болата по-специално.А по чистота е сигурно 100 пъти по-чиста от водата на юг Peace!
Как се стига от Калиакра до Болата? Има ли табели? Много искаме да отидем там. Praynig

# 199
  • Мнения: 1 209
По шосето за Калиакра , дебнеш отбивка през нивите. Миналата година нямаше табела , т.е беше изкъртена.

# 200
  • Мнения: 1 159
Да,около 2-3 градуса е по-хладна водата.Говоря за морето северно от нос Калиакра,плажа Болата по-специално.А по чистота е сигурно 100 пъти по-чиста от водата на юг Peace!
Как се стига от Калиакра до Болата? Има ли табели? Много искаме да отидем там. Praynig
Няма табела,да.В момента е недостъпен плажът,защото се снима някакъв филм.Не знам кога ще приключат снимките,но не пускат никого.Като се завие вляво,се кара няколкостотин метра направо,после пътя се разклонява,завиваш надясно и след няколко завоя слизаш до морето.Това е плажа Болата Hug.

# 201
  • Мнения: 745
Благодаря за отговора. Дано скоро свършат снимките там Grinning

# 202
  • Мнения: 2 037
И мен това ме терзае, дали ще става морето за къпане към 26-27 юни....
Ако този студ се задържи, не знам.

За плажа "Болата" четох вчера как се е "цивилизовал" по нашенски и вече не бил като преди.

# 203
  • Мнения: 745
Люлин:
Дуранкулак е мястото, където живеят свекърва ми и свекър ми. Ходим често, плажът е доста ветровит, а водата е леко хладна. Ако времето е топло юни - към края става за къпане Peace

# 204
  • Мнения: 2 037
Елена, честит имен ден!   bouquet  И благодаря за отговора!

# 205
  • у дълбоката провинция
  • Мнения: 125
Нещо за "Иканталъка" някой може ли да каже?
Знам само че е на около 6км. от Балчик.
Свекъра се чуди още дали да взема карти за там.
Малко ме е страх така да тръгна без да знам какво ще видя.

# 206
  • Мнения: 1 209
…….
http://margobb.multiply.com/photos/album/31#
Бяхме ………под къмпинг "Топола", до Вила "Романа", на една плюнка от Бялата лагуна. Разходихме се на плаж от Дуранкулак надолу до Балчик. Много ми хареса. Имахме си малък не особено натоварен и цивилизован плаж под носа, в комплект с 2 прекрасни диви плажа с истински къмпингари , дето само им завиждам ама нямам кураж, за да съм като тях.

Това е мястото дето почивахме миналата година.

Иканталъка (Карвуна) е до/след Тузлата  на север и някои хора объркват имената (до скоро и аз). Всъщност бяхме на Иканталъка. Това е малък нос гледащ на ЮИ , с малък плаж подходящ за деца. Няма особени забавления. Има няколко нови сгради с апартаменти и студия, къщи, няколко хотела, от които повечето не реновирани и не особено добри, Вила "Романа", разрушаващият се мастодонт „Бялата лагуна” , няколко заведения, и най важното спокойствие. В дивата природа наоколо има змии , тъй 4е внимавайте. Наблизо има голф игрища. Има 3-4 къмпинга с мизернички бунгала - ведомствени на Горско стопанство, на ДСК или ДЗИ и още не помня на кого.   

Ако о4акваш море с хора, забавления, светлини, търговкса улица, въртележки, паркове.. и прочее цивилизация няма да я намериш там. Според мен задължително Ви трябва кола на разположение.

Ако имаш конкретни въпроси, тук съм. [/b]

# 207
  • у дълбоката провинция
  • Мнения: 125
harmony broken направо ме шашна с изказването за змийте.
На свекъра от службата предлагат карти /НАПИ/,
но нещо ме е страх да тръгна за там.
Имало база и бунгала /не знам от коя година са де /.
С дете сме и ми трябва наистина спокойно място.

# 208
  • Мнения: 1 209
За дете е чудесно, според мен- лагуната плитка, плажът приятен.  Змиите са извън почивната зона , в песъкливите баири с хума наоколо. Според мен там не е подходящо за разходка.

Честно казано там свестни бунгала не видях. Вътре може и да са ок, но миналата година дворовете на вси4ките бяха ужасяваши, с трева до кръста , неподдържани, без алеи. В началото помислихме че са изоставени .....

# 209
  • Мнения: 2 037
Много жалко, значи със сигурност има и кърлежи.

Общи условия

Активация на акаунт