Бъдещи ЮНСКИ мами 2009! Тема №63

  • 12 715
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Плевен
  • Мнения: 854
Записвам се и аз. Благодарим на нашата авторка на темата   bouquet
Благодаря ви за поздравите за баба, довечера ще и ги предам  Hug

Кари, все забравям да ти кажа, че съм голяма фенка на дъщеря ти, голяма е сладурана.

А за шумните съседи не ви завиждам. Ние живеем на село и е тишина и спокойтвие, по цяла нощ ми пеят птичките и ставам да затворя прозореца, че в един момент ми идват в повече песните им  Rolling Eyes

Мариета, радвам се, че всичко с теб и с бебечето е наред.  Hug

edno_momiche, аз казах, че ползвах силиконови зърна, много ми помогнаха да продължа да кърмя, но трябват само в случай на разранени зърна. Надявам се този път да не стигна до тях  Peace

# 16
  • Мнения: 3
здравейте и от мен......и аз ходих на лекцията на 9 месеца и се видяхме с другите и с и направихме после страхотно хапване......няма да пиша какво да не сви се прияде......

лекцията беше за хомеопатията......и не беше хич интересна нищо не научих ново или интересно.......но поне после имаше презентация на нУк и там имаше по интересни неща........като компреси за многократна употреба т.н.

За описанията за раждането аз съм за да си споделяме това е един от най важните неща който ни се случват и е грехота след толкова искрено споделяне във форума да си спестим най красивите моменти ,всички знаем е ще боли и ще има кръв......но това е живота.......така поне си мисля искрено се надявам да не съм обидила някой с думите си........

Ние нямаме шумни съседи да чукна на дърво .....само че комшийката е луда от време на време я взимат в лудницата ........ и понякога като получи криза крещи.......ама няма как да и се правят забележки то си е болест и вече съм и свикнала......

Тенкю на Самбоди за телефона  на склада за креватчета ......в неделя ще идем с Марти да го поръчаме......

Аз след лекцията ....нещо имах много енергия и се прибрах изкъпах се и пазарувах, а сега вече и втората пералня простирам.......знам че не трябва.....ама се чувствам добре и не ми се чакаха мъжете да простират.........

За силиконови зърна бих ползвала ако имам проблем иначе не......а за компресите съм твърдо за ....но се слагат топли....за отпушване на канали.,а и студени може но между кърменията с цел разхлаждане в жегите...........

# 17
  • Мнения: 4
Ами... за графика ни Simple Smile Храним се през 3 часа като мама "точи" кърма в бутилчица...колкото повече,толкова по-добре Simple Smile слагам я в хладилника и за следващото хранене имаме наточено и само притопляме в гореща водичка,за да стане млекцето топличко Simple Smile И така сега се цедя на 6 часа,а не на 3 и се чувствам добре. Не са ми напрегнати гърдите. режима ни е 06-09-12-15-18-21-00-03 ч. Като я нахраня в 00.00 ч. си лягаме да спим,но аз и тя сме като по часовник - събуждаме се в 02.40 ч., сменяме памперса и започваме да папкаме. После така спинкаме до 06.00 ч. Общо взето спя вечерта и часовете м-у 12.оо-15.оо ч. Не чувствам кой знае каква голяма преумора.

Вчера купих 1 кутия адаптирано мляко, за всеки случай,ако нещо се случи и се наложи да дохранвам. До вчера пиехме по 50 мл. млекце,но днес направоооо ударихме 70 мл. Simple Smile Чак се озадачих. На кутията от адаптирано мляко пише,че 2-рата седмица храненията трябва да станат 6,т.е. без нощното и тя трябва да изпива по 90 мл. мляко на хранене.... уаааау това наистина ми се струва много Simple Smile
3-4 седмица го дават пак 6 хранения, но цокането е м-у 90-120 мл. на хранене.

Нашият доктор ни изписа капки против колики Саб Симплекс, но чух,че много бебета получавали запек от тези капки. На всяко хранене се давало по 15 капки,но ние с мъжа ми решихме да слагаме по 7-10 капки и да разредим през 1-2 хранения. Моят съвет е бебечетата да се оригват много добре след хранене, защото неуригването води до по-силни колики.
Така.... като цяло си ходим редовно по голяма нужда.... Дори днес ходихме 3 пъти под ред и тези памперси за нищо ги нямаме  Flutter ,ама той тати ще купи пак Simple Smile

След почти всяко хранене се появавя едно яко хълцане. Давам й от подсладената водичка ,за да се успокои.... но това помага в около 40% от случаите Simple Smile След хранене задължително й дава подсладена водичка,за да си изплакне устичката, защото неизплакнатата устичка е добра среда за развитието на Млечица. Давам биберон,само ако се забавя много с храненето и тя не издържа - така се успокоява като си цока нещо  Heart Eyes

Много й говоря.

Много обича да й сресвам косичката с четката на Чико от естествен косъм-усмихва се винаги,докато го правя  Heart Eyes

Обича и да й мия дупенцето на топлата водичка Simple Smile

И още 1 съвет от мен: НЕ слушайте какво ви говорят свекърви,баби... и т.н. просто правете това, което ви идва отвътре,защото то наистина ви идва отвътре и всичко ще бъде наред с бебе!  newsm03

Внимавайте да не претоплите малките юначета,че ще станат целите в пъпки - затова се избягва обилното мазане с преварен зехтин през лятото. По-добре си купете някой гел-олио,защото според мен е по-леко като мазило.
На изписването ми подариха СУДОКРЕМ против подсичане - оказа се ,че ни действа чудесно!

Оставяйте бебчето всеки ден за по 10-15 минутки голичко от кръста надолу да си поритква,защото така му се проветрява и дупенцето - не е добре по цял ден да седи с този памперс и да му се спарва дупата.
След баня като го мажете правете масажче на гърдичките и цялото тяло. Намазвайе добре вратлето,защото там кожичката е много тънка и уязвима Simple Smile

Общо взето,когато сме наакани ревем, когато сме гладни пак ревем и когато много ни е топло пак ревем Simple Smile Но тя мама си знае работата и започва да проверява нещата едно след друго , докато улучи в целта Simple Smile

Ами това е засега, което се сещам...., ако нещо ми дойде пак ще пиша.

# 18
  • Germany
  • Мнения: 7 923
Мишел, много сладък разказ! Възхищавам ти се колко си спокойна и уверена. Като се сетя аз каква бях с Бобо...

# 19
  • Мнения: 3
Имаме си бебче.....
 
Jenist  е родила днес момче Константин 2,940 кг,,Всичко е минало бързо и гладко......и двамата са добре.....


да са е живо и здраво и много късмет и щастие да спохождат майката и бебчето......... newsm20

# 20
  • Мнения: 9 814
Имам удоволствието да ви съобщя, че днес се е родил бебе Константин на  мама Jenist, с тегло 2940гр., 49 см. Всичко е минало бързо и гладко, а мама и бебо се чувстват добре!

Да е жив и здрав малкия Константин!

# 21
  • Мнения: 59
Привет на всички Simple Smile
Аз чак сега се прибирам от разходки цял ден . Бях и на лекар в Окръжна  и много ме зарадваха , тъй като каза че тоновете на бебо са като за учебник , а и другото коеъто ме зарадва е че  в парите за избор на екип се включва и упойката (епидурална) както и ваксината ми Simple Smile
Аз мислех да раждам без упойка ама лекрката каза че това е излишен мазохизъм и другата седмица имам реща с анестезиолога  newsm44
та това е при мен ама съм много щастлива Simple Smile

ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ КОНСТАНТИН И МАМА JENIST И МНОГО ДА СЕ СЛУШКАТ Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 419
Йееее, на това му се вика късмет - влизам в къщи, чета пропуснатото и ... бебееееее! Знаех си че ще имаме всеки момент новина - от 2-3 дни съм в трепетно очакване  Mr. Green

Да е жив и здрав малкия мъж Константин, а мама Жени бързо да се възстановява и да се прибират в къщи   bouquet

Днес официално казах чао на офиса и макар и да имам още малко за поработване, вече ще е само от къщи  Grinning. Така че, съм и аз от отбора на волните пИпИруди  Crazy

# 23
  • Мнения: 187
А аз си мислех, че са единични слчаи! Ужас явно последно време всеки си прави каквото си реши без да се съобразява с никой! ще не мога да се успокоя, ама пък и аз сега взе, че ми стана гадно, че се отнесах така с хората! Ама и аз съм една... ooooh! За викането на полиция: ами още не съм стигнала до този етап, но както ви писах по-горе вчера пуснах оплакване срещу тях в общината! Надявам се да има резултат иначе имам обещанието на районния да идва като се обадя и да ги скастрят гадните пубери, ама това е стъпка номер 2! Иначе и това ако не уважат ще почна с гадните номера, а пък аз съм измислила доста! Или просто ще събера целия вход и ще ги накарам да ги изгонят! Така или иначе закона за етажната собственост така е променен, че не е чак толкова трудно! Една смешна случка от преди години: првдните собственици под нас редовно правеха секс в три сутринта на балкона! ooooh! И тая като се разпищеше сякаш я колят! И да се чудиш какво да правиш, ако им направиш забележка вземат да се заклещят нещо, после хайде пак ще ми е съвестно за тях! А бе купон си е тук в Меден рудник, Бургас!
Както и да е, ще ми мине!
anyto , аз пък ти завиждам най-чистосърдечно! Като почина баба ми миналата година, мойте родители се изместиха да живеят на село! На около 50 км от Варна. Майка ми е супер щастлива и доволна! Именно защото няма гадни съседи (тях пък ги тормозеха с прахосмукачки между 6:30 и 7 сутринта и подобни! Ние имаме план в най-скоро време да започнем да събираме пари и да си купим място някъде извън Бурга си да започнем да си струим къща! А този апартамент да го даваме под наем! Самото жилище е страхотно, изцяло южно изложение, много топло през зимата!Е и през лятото, но пък с един климатик става!
Инче за сърната: моята акушерка ми каза да ги обтривам с тривка като си вземам душ(най-редовно забравям Embarassed) и после да ги мажа с Гармастан (това не го забравям, ама само защото крема е до леглото ми и като се намъквам да спя го виждам)! Иначе бях решила да не се занимавам с това, според мен организма сам се подготвя за всичко, ама хайде за крема от мен да мине!
edno_momiche, аз смятам да си купя, но за активно ползване не съм много сигурна! Ако се наложи може би, но иначе не мисля!
За шарката: цялата страна е  пламнала! НАвсякъде я има! Много внимавайте, че 20 дена преди термин е особенно опасно! Добре, че има и съвестни хора и ни информират, че имат болно дете вкъщи! Че както обикаля по адреси моя Георги... колко му е да ми докара нещо! Иначе той милия днес ходи на лекар! Имаше проблем с носоглъдката и личната веднага му изписала антибиотик, за да не ме зарази! МАй довечера аз ще спя във всекидневната...

Да ни е честит поредния юнак! И на мама Jenist поздрявления и много прегръдки! Дано за всички от нас се чува само, че всичко е минало бързо и лесно! Офф аз кога ще спра да се разревавам на тези прекрасни новини!?

# 24
  • Мнения: 136
Суууупеееееееееееер! Да е жив и здрав малкият Константин и много да слушка и радва своята мама newsm44 newsm68 newsm44

Добре че направихме срещата вчера, та успя и тя да дойде. А и колко спокойна изглеждаше....

Аз тъкмо се включих, за да ви кажа още нещо - тези дни на който и канал да включа телевизора, само за бременни и раждания дават  newsm10  Все едно всички са се наговорили  smile3521

# 25
  • Мнения: 46
 newsm44 newsm44 newsm44 Още едно бебеееееееееее! Честито на Jenist! Да и е живо и здраво синчето!
Мишел, много ми хареса разказа ти. Осведомявай ни по-честичко как вървят нещата при вас.
Колкото до подготовката на гърдите - аз следвам съветите на доктора и продължавам да излагам  моите на слънце и въздух на терасата hahaha, в резултат на което постигнах страхотен тен. Сутрин и вечер мажа зърната и с Гармастан. Дано да даде резултати и да ми се размине разраняването на зърната, защото много искам да кърмя.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 658
Честито момченце на мама Jenist! Да е живо и здраво!

# 27
  • Мнения: 1 291
Браво Jenist БРАВО newsm44  вчера каза че имала разкритие ама не очаквах днес вече да имаме нов беборан! Много съм щастлива и им желая безмерно щастие и много здраве  bouquet

ЮНКИ ОТЛИЧНИЧКИ Simple Smile

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 746
Да и е честито и живо и здраво бебето Константин и бързо възтановяане на Jenist .
michelle_varna благородно ти завидях като четях разказа ти. Така ми се иска и аз вече да се грижа така за малката бебека. Нямам търпение. Пожелавам ти да е все така кротка.
Момичета моя мъж току що ме изненада, че утре няма да работи и ми каза да стягам багажа и да ходим при мама и татко в Карлово. Толкова се радвам. Да знаете, че няма да ме има и да не се притеснявате.
Желая ви на всички лек и приятен уикенд и дано да нямате никакви болки и оплаквания. Петя - дръж се малко ти остана. Франчи на теб бързо оздравяване.

# 29
  • Мнения: 136
Навсякъде, където съм чела за кърменето+на лекцията на "9 месеца" ни казаха, че зърната се разраняват и болят само при неправилно кърмене. Ако усетим болка, трябва веднага да махнем бебето от зърното и след малко пак да го сложим. Нали трябвало да захапе цялата ареола. (Сори, че се повтарям, знам, че не откривам топлата вода и че вече е писано това тук).

То така острани много лесно звучи, ама на практика и идея си нямам как е. Дано всички се справим, важното е да сме упорити и да вярваме, че ще успеем. Нали успешното кърмене зависело единствено и само от психическата нагласа  Peace

Е*аси жегата  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт