Препоръчайте ми хумористична книга

  • 15 500
  • 108
  •   1
Отговори
# 60
  • гр.София
  • Мнения: 380
Сега се сещам за още една много любима моя книга от юношеските години, но предполагам, че може да се намери в някоя библиотека или на площад "Славейков"-"Аз, баба, Илико и Иларион"-от Нодар Думбадзе-грузински автор.

# 61
  • Мнения: 1 352
Много искам хора, които са чели "Полет над кукувиче гнездо" да напишат мнение за тази книга. Какво ви хареса или какво не ви хареса там?
Аз много хвалби съм чела за нея, успях да я прочета до половината. Забавна е, интересна е, има много хумор, но ми омръзна по средата и я оставих. ПРекалено откачена ми се видя, дори за откачен човек като мен. Е, кажете, заслужава ли си да я довърша?

# 62
  • Мнения: 274
" Левски в евротурнирите" . Ще умреш от смях, гарантирам ти  Mr. Green

# 63
  • Мнения: 116
Много искам хора, които са чели "Полет над кукувиче гнездо" да напишат мнение за тази книга. Какво ви хареса или какво не ви хареса там?
Аз много хвалби съм чела за нея, успях да я прочета до половината. Забавна е, интересна е, има много хумор, но ми омръзна по средата и я оставих. ПРекалено откачена ми се видя, дори за откачен човек като мен. Е, кажете, заслужава ли си да я довърша?
естественно!!има книги,които трябва да се прочетат!тази е една от тях,.за мен една от любините ми Peace

# 64
  • Мнения: 116
КАК ДА УБИЕШ СЪПРУГА СИ
(и други полезни домакински съвети)
Кати Лети
препоръчвам я горещо

# 65
  • Мнения: 12 662
" Левски в евротурнирите" . Ще умреш от смях, гарантирам ти  Mr. Green

Само не похващай за ЦСКА - горко ще плачеш.

# 66
  • Мнения: 4 585
Много искам хора, които са чели "Полет над кукувиче гнездо" да напишат мнение за тази книга. Какво ви хареса или какво не ви хареса там?
Аз много хвалби съм чела за нея, успях да я прочета до половината. Забавна е, интересна е, има много хумор, но ми омръзна по средата и я оставих. ПРекалено откачена ми се видя, дори за откачен човек като мен. Е, кажете, заслужава ли си да я довърша?
Има книги, които се четат така - от дъжд на вятър, полека - лека.
Мисля, че има и театрална постановка по книгата.
Когато я прочетеш, започни "Пилето". Не съм забелязал нищо смешно и в двете, но то зависи.

# 67
  • София
  • Мнения: 4 245
Удхаус - английски хумор, обожавам го и Михаил Зошченко - руска сатира за познавачи.

# 68
  • Мнения: 12 662
Много искам хора, които са чели "Полет над кукувиче гнездо" да напишат мнение за тази книга. Какво ви хареса или какво не ви хареса там?
Аз много хвалби съм чела за нея, успях да я прочета до половината. Забавна е, интересна е, има много хумор, но ми омръзна по средата и я оставих. ПРекалено откачена ми се видя, дори за откачен човек като мен. Е, кажете, заслужава ли си да я довърша?

След многото хвалби, не ме впечатли.  Не влезе в любимите ми.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Не видях някой да е споменал Ерих Кестнер:
"Трима мъже в снега"
"Задгранично пътуване"
"Изчезналата миниатюра или приключенията на един чувствителен месар"
и "Романи за деца", които също са пълни с хумор.

# 70
  • Мнения: 25 600
Много искам хора, които са чели "Полет над кукувиче гнездо" да напишат мнение за тази книга. Какво ви хареса или какво не ви хареса там?
Аз много хвалби съм чела за нея, успях да я прочета до половината. Забавна е, интересна е, има много хумор, но ми омръзна по средата и я оставих. ПРекалено откачена ми се видя, дори за откачен човек като мен. Е, кажете, заслужава ли си да я довърша?

Не. Щом не те е грабнала от началото, няма смисъл да се мъчиш с нея.
И тя е всичко друго, освен хумористична. Малка си, за да я разбереш. Не като години, а като време, в което живееш. Преди години книгата имаше съвсем друг смисъл. Тя е от книгите, които не губят от актуалността си, но няма обективни обстоятелства, които да им придадат оня смисъл, който имат в едно тоталитарно общество. "1984" е от тях.
И "Пилето" отдавна не е актуално, Вълчо. А и мястото на тези книги не е в тази тема.

# 71
  • Мнения: 1 352
Не е хумористична, Како Сийке, но пасажи като този направо си ме напушват на смях:

Нощем все по-трудно си намирам леглото, трябва бая да пълзя на четири крака под пружините, додето открия къде съм си залепил дъвките. Никой не се оплаква от мъглата. Сега вече знам защо: колкото и да е неприятна, поне можеш да се шмугнеш в нея и да си спокоен, че си в безопасност..

# 72
  • Мнения: 25 600
Не е хумористична, Како Сийке, но пасажи като този направо си ме напушват на смях:

Нощем все по-трудно си намирам леглото, трябва бая да пълзя на четири крака под пружините, додето открия къде съм си залепил дъвките. Никой не се оплаква от мъглата. Сега вече знам защо: колкото и да е неприятна, поне можеш да се шмугнеш в нея и да си спокоен, че си в безопасност..


А ти разбираш ли какво е "мъглата"?  Thinking

# 73
  • Мнения: 4 585
Хуморът е субективно усещане. Префърчуненият английски хумор предизвиква у мен състрадание към напъните на героите и актьорите.

# 74
  • Мнения: 1 533
Дай конкретен пример за префърцунен английски хумор.

Общи условия

Активация на акаунт