Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 5

  • 47 263
  • 602
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 262
Заповядайте в новата тема, и да си пишем как сме се справили с нещата.
За Сандански, Мишо се плацика в детския басейн, който се намира до хотела и шадраваните, в големия, който е в съседство плуваха само плувците. Този е детски до дупето му стига и има пързалка, която обаче поунищожи новия му баснки. Сменят водата в петък вечер, топла е, и от това се цапат бързо стените, но не съм и сигурна, че го мият. Спасителя е непрестанно нанякъде и в прав текст каза, че разчита на родителите. Освен това, ако не си по бански е ад, аз се опържих докато чаках Мишо и нямаше къде да се скрия от това слънце!

Астма, информация за заболяването, странични ефекти от лекарствата - обща тема
Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - ТЕМА 2
Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - ТЕМА 3
Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 4

# 1
  • София,
  • Мнения: 4 267
ПРИвет в новата ни темичка. Аз да отбележа, че ние вече сме добре, дано само цъфтежите не ни върнат пак в изходно положение, Praynig но засега смятам и инхалациите да спра, пък да видим.  Peace
И дано само за хубави неща и здрави деца да пишем в нея! Hug

МАмо Иги, благодаря!  bouquet

# 2
  • Мнения: 5 521
Привет и от нас. Пожелавам само здрави дечица. Семирамида много се радвам че малката вече е добре.
Иги, а твоят Мишо как е, още ли кашля? Моят батко нещо се е поразкашлял, но и при нас е от алергията. Той е пак в ужасни обриви, от това нещо няма спасение Cry

# 3
  • Мнения: 120
  Здравейте момичета.
  Ох, и моят син кашля. Освен това киха непрекъснато и си търка ожесточено очите. Но няма тежки пристъпи. В момента отново е на Вентолин, пие Ксизал и слагаме Алергопревент, но не можем да овладеем алергията. Това състояние влияе на компенсацията на диабета и в момента кръвно- захарните профили са просто ужасни. В понеделник ще го водя отново на преглед при доц. Пачев.

# 4
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Привет и от нас.
Благодарим за новата темичка!
За сега само се записвам, а после ще пиша за обиколките ни по докторите вчера и днес.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 711
Здравейте,
и аз да се запиша в новата темичка.
Искам да кажа че и ние сме отново със спазми и кашлица. Според лекарката е от цъфтежите, сега до 15 юни имало страшно много цъфтежи. Уж пием противоалергично, но не ни се размина. Сега сме на инахалции с Вентолин, но вече сме по-добре Simple Smile
Явно наистина тези цъфтежи провокират алергиите на дечицата ни и се стига до това положение. Дано скоро да отминат и всички да са здрави. Лято идва, морето ги зове  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 3 249
Момичета, много съм притеснена. Вчера пуснахме редовната тримесечна кръвна картина и днес виждам резултатите в интернет - хемоглобинът на Симона е много висок, стойността му е 149!!!  Shocked Преди 3 месеца точно след спазъм беше 129 и д-р Иванова каза, че е ОК. Ще го коментирам с нея веднага, щом и тя получи резултатите, но ми е адски притеснено. Веднага потърсих инфо в нета и вероятните причини за висок хемоглобин са недостиг на кислород (вкл. белодробни заболявания), сърдечна недостатъчност или дехидратация. Последното го изключвам категорично. Много се уплаших... При вашите деца случвала ли се е подобна стойност?

# 7
  • Мнения: 98
Привет и от мен в новата тема, дано повече положителни емоции да споделяме Hug
НИМ, можеш ли да ме "светнеш" за тези кръвни изследвания на три месеца кой ви ги пуска ... диспансеризирани ли сте?
Нас май си ни разиграват както си искат... и като незнаеш какво ти се полага  Close ...
А иначе и моята госпожица е с много гадна суха кашлица особено сутрин, тъкмо овладяхме ринита и започна да кашля до леки спазми Rolling Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 3 249
НИМ, можеш ли да ме "светнеш" за тези кръвни изследвания на три месеца кой ви ги пуска ... диспансеризирани ли сте?

Алерголожката, при която сме диспансеризирани и която ни изписва Сингулара, ни пуска и ПКК на 3 месеца.

# 9
  • Мнения: 646
Айде и аз тук .... Peace

# 10
  • Мнения: 3 146
Мамо Иги, мерси, че се погрижи отново за нас и се надявам, че Мишо е добре Hug

Семерамида, бравос на вас!!!

Да, при смяна на времето, дори само на налягането или силен вятър синът ми правеше спазми... Sad

# 11
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте момичета.  Grinning
Отдавна не съм писала във темата но ви попрочитам  набързичко.  Hug Не смея да кажа но Алекс цяла зима и до сега не ми е правил нито едно просвирване откакто го почна то Фликсотид + Сингулер.  Praynig Сега е останал на едно впръскване сутрин и вечер хапчето. От Вторник го пускам на градина след дълго отсъствие и съм страшно притеснена. Диета си тече добре, похапва вече по малко много неща като не давам да близва прясно мляко и ограничавам, до колкото мога продуктите със сухо мляко.  Whistling Сега в сезона на сладоледите ще ни епроблем но за сега съм му намерила решение. Растителна сметана разбивам с оцветител и ванилия и става на сладолед. Но на вън е опитвал по малко и нормален. Дано успее в градината да се справи с ограниченията.  Praynig Това ми е голям 'дерт". А и дано се задържи здрав, че и Косето да се крепи. Все пак се стопли времето. А Косето и той от 10-ина дни е с едни корички зелени в носа...едвам ги откъртвам. Секнаха му сополите да текат но тия кори голям проблем. Всяка сутрин и вече има и ги чистя много трудно. Защо бактробан за тях??? Едно време на Алекс стафилококи лекувахме с него? Това да не са такива неща с тия корички????? newsm78

Няма да изброявам поименно но нека всички дечица да се оправят от тия кашлици а вие мами да имате сили да се справите с тези трудности.  Hug  Hug  Hug

Аз пък честно да си кажа съм нещо песимистично настроена за Сандански и не мисля да водя децата там. Трявна ми звучи по-добре а и Алекс няколко години вече ходи и е добре. Но тази може и да прескочи.....не знам, може към есента да отидем за малко.  Rolling Eyes

# 12
Здравейте, попаднах на темата и реших да споделя тази информация с вас . Надявам се да ви е от полза

http://www.romanianmonasteries.org/romania/salt-mine-slanic


# 13
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 471
Цвети ходи миналата година в Трявна и и се отрази много добре, тази година обаче е на програма-макс-юни в Сандански с нас, юли или началото на август (според заетостта на бабата) - заедно с майка ми в Трявна(там отсядат в болницата и им хареса миналата година), края на август-началото на септември на море пак с нас. В промеждутъците-на село за по седмица-две.
Вече се чуя какво да и измисля, за да не е в мръсна София поне лятото. Ровя за оферти за селски къщи покрай Сф, ама са едни цени Shocked. Стискайте палци да намеря изгодно нещо и ще си правим форумски уикенди там Hug
На всички дечица-да са здравички newsm10

# 14
  • Мнения: 458
ние от Сингулара имаме страничен лош ефект - става Ивайло доста експанзивен, чак на бой налита.
има други?
Спряхме временно сингулара и детето се кротна, изчезнаха му и дребните пъпки от лицето, сага пак го почнахме и пак Иво е агресивен.
говорихме с алерголожката, тя казва че не е от лекарството. Хмммм

Общи условия

Активация на акаунт