Отговори
  • Мнения: 5 370
Моля временно модераторите да оставят темата ми тук, може ли някой запознат да ми каже къде точно мога да си проверя сама статуса на болничните в сайта на НОИ? ( в смисъл, изплатени, подадени за обработка и т.н.).

Благодаря.

# 1
  • Мнения: 4 585
Влязох само да видя кой е написал правилно НОИ. Поздравления, Жоза!
Темата също ме интересува, защото съм цакан с болнични. Най-добре е човек да е здрав.

# 2
  • Мнения: 194
Да вметна, че има някакъв проблем с изплащането на болничните и майчинството поне във Варненска област. НАП имали нова програма, която се прецакала и регистрите подадени от работодателите не достигали до НОИ #2gunfire

# 3
  • Русе
  • Мнения: 1 155
В сайта на НОИ, на Справки - Справка за представени в НОИ документи за обезщетения и помощи от ДОО, статус на обработка и изплащане

# 4
  • Мнения: 5 370
В сайта на НОИ, на Справки - Справка за представени в НОИ документи за обезщетения и помощи от ДОО, статус на обработка и изплащане
Ти си истинско злато, веднага ще пробвам и споделя.
КАМ-аз чакам болнични от началото на март и се чудя дали до морето ще ги получа. newsm78

# 5
  • Мнения: 662
За да проверяваш нужната ти информация е необходим ПИК /персонален идентификационен код/.Той се взима еднократно и на място, като се попълва една молба и веднага ти го предоставят.След това в сайта им избираш справки, после справка за изплатени парични обезщетения и помощи от ДОО чрез НОИ по ЕГН и след въвеждане на ПИК и ЕГН-то ти виждаш една таблица, в която има цялата информация относно болничните ти.

# 6
  • Мнения: 4 585
Дайте линк към сайта на НОИ и темата ще добие по-полезен вид. Абя компютри, компютри, технологични джаджи, ама в побългарен вариант.
Пак да отидеш, да се помолиш на чиновника, па тогаз ще ти разрешат достъп.
Терминът Молба не отпадна ли от общуването ни със служители всякакви?

# 7
# 8
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
...аз чакам болнични от началото на март и се чудя дали до морето ще ги получа. newsm78

Точно по тая причина ние най-често си кашлюкаме по работните места, а ако някой е съвсем пред умирачка просто се договаря с шефа да си остане него ден ± още 1-2 в къщи без да си пуска болничен, работата така или иначе си я свършва.
И вълка сит, и агнето цяло, и счетитата доволни, че по-малко писане и изчисления им се отварят.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 508
Много поздрави от дядо Ной:

https://socialsecurity.nssi.bg/
https://benefits.nssi.bg/EGN

# 10
  • Мнения: 5 370
За да проверяваш нужната ти информация е необходим ПИК /персонален идентификационен код/.Той се взима еднократно и на място, като се попълва една молба и веднага ти го предоставят.След това в сайта им избираш справки, после справка за изплатени парични обезщетения и помощи от ДОО чрез НОИ по ЕГН и след въвеждане на ПИК и ЕГН-то ти виждаш една таблица, в която има цялата информация относно болничните ти.
Имам си ПИК, проверих току-що и ми излиза, че последният ми болничен бил в нарушение????Че трябвало ЛКК?
Ама тия са луди, бе, за връзване!!! КАкво ЛКК, какви 5 лева??Нито съм надвишила 40 дена за годината, нито този болничен е продължение на предишния, който беше за болното дете.
Ако има проблеми някакви, кой трябва да ме уведоми?

# 11
  • Мнения: 5 370
Такааааа...разбрах какъв ми е проблемът.
Значи, аз съм била 3 дена болничен за детето, издаден от педиатърката му. После, в понеделеника, ходих на невролог поради силни болки в гърба и диагноза радикулит не знам си кво си. Двата болнични са, на практика, от различни лекари, но надхвърляли общ сбор 7 дена, след което болничният се издавал като от комисия. Аз не съм скрила нищо и двата са надлежно отбелязани в картона ми, обаче втората лекарка е трябвало да го пусне с ЛКК.
И ся....разкарване пак. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт