Ще имам близнаци! Тема с продължение....12

  • 22 301
  • 421
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 741
ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА МАМА IVILINA73! ДА РАСТАТ ЗДРАВИ, ПАЛАВИ И ЩАСТЛИВИ!

Феникс, за да се съгласят лекарите на нормално раждане, трябва първият близнак, който е по- близо до шийката на матката, да е задължително главично разположен! За второто бебе е добре също да е главично, но понякога може да започне нормално раждане и при друго положение.

# 46
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 519
Здравейте мили майчета. Чета ви от няколко месеца и все се надявам да се запиша при вас с добри новини, но съм притеснена, искам да споделя с вас моя проблем, но ако не е за тук, модераторите може да го изтрият.
Бременна съм в  16г.с. с близнаци. Бремеността беше изненада за мен, защото не исках други деца засега. После изненадата се оказа двойна и се зарадвах много. При установяването на бременността ми се оказа, че имам и миома. Тя обаче расте много бързо. Досега наблюдаващата ми гинеколожка ме успокояваше, повече да си почивам и да си пия хапчетата и всичко ще е наред.
Реших да отида на преглед във Варна при д-рЯков на 4Д, защото моята лекарка нищо не можеше да измери и дори половете незнаех. Той каза, че най-добре е вече в 20г.с., но аз настоях да ме види на 4-Д, все пак аз плащам. Прегледа беше дългичък. Бебетата с момчета и се развиват добре и едновременно. Дотук с хубавите новини. Оказа се, че миомата е 8-9см и си расте много. Децата са в обща плацента, като долният близнак е захванат някъде ниско долу и е рядък случай. В напрвлението си Яков е написал "Инсерция на долния близнак - веламенторно?" От целият преглед си тръгнахме много объркани и изплашени със съпруга ми. Докторът каза, че миомата е застанала на канала и ако тръгнат да се раждат нормално, тя ще им пречи. При секцио пък можело да я отрежат без да искат, защото минавала точно там, откъдето се прави разреза. И как ще раждам тогава, така и не разбрах. Ако има някакъв риск за мен, предпочитам да прекъсна бремеността. Никакъв съвет не ми даде и сега незнам към кого да се обърна. Трябва да говоря с моята гинекокложка и да споделя, казаното от Яков. След като тя ще ме изражда, трябва да има някакъв план.
Дългичко стана, извинете, но няма с кого да споделя. Не искам да тревожа близките, те още незаят, че бебетата са 2 и че имам и миома към тях.
Благодаря на всички, които изчетоха дългия ми пост. Grinning

# 47
  • София
  • Мнения: 1 022
Здравей, Спинки,

Дано всичко с вас тримата се развие добре! Според мен, единствено ДОБЪР гинеколог може да ка каже какво е добре да се направи. ЗайоБайо обиколи доста такива, че и нея я бяха наплашили - дано да се включи и да даде съвет за човек, към когото да се обърнеш. Ако не - може да й пишеш и да я питаш с лично съобщение. Виждам, че си от Варна. Все пак си мисля, че ако имаш възможност ще е по-добре да дойдеш да се консултираш с някой в София. И аз съм от Варна, ама хич им нямам вяра на тамошните гинеколози. Силно се надявам всечко да е ок за теб.   Hug  Hug  Hug

# 48
  • Мнения: 118
Честита двойна радост на Иви,да са живи,здрави и послушни бебоците! newsm51 newsm04
Спинки,и моят съвет е да се допиташ и до друг доктор!

# 49
  • Мнения: 395
Вили, честити момченца. Дано вече нямаш проблеми и бързо да се възстановите. Но аз така и не разбрах защо бебета са били в Пирогов?

Трябваше да им направят ануси, защото се родиха без такива. От Св.София ги пратиха там. За щастие се оказа че нямат наистина само добре оформени ануси, а всичко навътре си е на място. В първия момент се бях паникьосала, но бързо се съвзех и съм се молила да е само повърхностно. Бях невероятно щастлива като разбрах, че наистина е така. Тъй, че каквото и да се случва и каквото и да ви казват лекарите - вярвайте в добрия изход! Пожелавам безпроблемна бременност и раждане на всички все още бъдещи мами!

# 50
  • Мнения: 849
Здравейте, момичета! Да честитя и тук бебчетата на Ивилина - да са живи и здрави и много да радват мама и тати!!!   bouquet  bouquet
Спинки, аз също мисля, че трябва да се консултираш ПОНЕ с още един специалист, възможно най-опитен в бременностите с близнаци и още повече с еднояйчни близнаци, каквито може да се окажат твоите. Ще ти пиша малко по-късно на лични, че в момента съм в екшън... До скоро!

# 51
  • Мнения: 48
Здр. на всички майки на близнаци и тризнаци.На 12.05.09г. се родиха моите момченца Никола-2790гр./50см и Андрей-3100гр/50см. Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 12 225
  Спинки здравей и тук, стискам палци всичко да се развие колкото се може по-добре. Много поздрави на младежа и чакаме скоро добри новини. Моето мнение е също, че задължително колкото се може по-скоро е хубаво да се консултирате с още поне един добър специалист преди да вземете важно решение дали да продължите бременността. Скоро Зайобайо мина през подобни терзания, а вече гушка две красавици  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 276
Здравейте и от мен!Термина ми е на 20.08.Едното е  мома,а другото упорито се крие засега. Grinning До момента съм качила"само"20 кг. Embarassed

# 54
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 519
juli.di честити момченца.  bouquet

Момичета, благодаря за подкрепата. Като науча нещо по-конкретно, ще споделя. Първо ще говоря с моята гинеколожка.

Зайо, чакам твоето писъмце с нетърпение.

mena805, почивай си и леко бременеене.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 47
ivilina73, juli.di да са ви живи и здрави бебчетата. Да са красиви, нежни и добри! Да са много щастливи и винаги да им спори! Да пълнят къщата ви със смеха си!  newsm04 newsm51

ivilina, чакам те с нетърпение да разказваш подробности от раждането.

spinki, дано всичко при теб е наред. Стискам палци. Praynig Praynig Praynig

Здравей mena 805, леко бременеене и от мен.

# 56
  • София
  • Мнения: 6 130
честити бебета на Ivilina 73,да й носят много радост!
Честито и на juli.di
Mena805,добре дошла Hug
Феникс,за "първи" близнак смятат този,който е слязъл по-ниско в малкия таз  и за нормално раждане искат той да е главично
Spinki,дано нещата се наредят по най-добрия начин Hug

# 57
  • Мнения: 851
Честити бебета на Ivilina и judi di. Да са им живи и здрави, много да ги радват и скорошно прибиране вкъщи. Чакаме ви с нетърпение да разразвате...когато ви остане  малко свободно време Hug
spinki, задължително се консултирай с още един специалист. Отиди при някой, който е допър във феталната морфология, в частност на еднояйчните близнаци - знам че Вили Димитрова от МД София е много добра. За Томова също съм чувала хубави неща, но тя по-скоро е тясно специализирана в оглеждането на сърчицата на бебетата. Аз съм посещавала Марков, но не съм сигурна, че е подходящ в твоя случай, особено методиката му на преглеждане и отношението му към пациентите. Достатъчно си уплашена, за да поемеш и неговите разборания за едноячни близнаци. Зайо ще те посъветва най-добре...аз още не съм стигнала до 2рата и 3-тата морфология. Най-важното е да намериш някой , който (от сърце се надявам) да опровергае притесненията ти, з ада се радваш на това прекрасно събитие. Hug
Мена, добре дошла. Желая ти безпролемни  и прекрасни оставащи месеци от бременността ти.

Момичета , може ли да ми разкажете малко за т.нар. подготвителни контракции. Кога започват? Имам чувството, че вчера получих една. Не ме е боляло, но корема ми зае мого странна  остра и  твърда форма докато си лежах и гледах TV. Нямаше и да усетя ако не се бях отвила, защото ми беше топло, и по-скоро видях от колкото да усетя...

# 58
  • Мнения: 16
ЧЕСТИТО НА IVILINA 73 И JULI.DI. ДА СА ЗДРАВИ И МНОГО СЛЪНЧЕВИ ДЕЧИЦА. НА МАМИТЕ БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ.


spinki мила, първо добре дошла. В отчетната на август има едно момиче от Врна също с миома, ще я помоля да се свърже с теб да сподели или да те насочи към специалист Hug Стискам палци дано всичко е със щастлив край Praynig

# 59
  • Мнения: 118
Честити момченца на мама JULI.DIСкорошно прибиране в къщи и на тримата и бързо възстановяване! newsm05 smile3525 smile3525
Cho_ko,аз бих описала мойте контракции така-втвърдяване на корема,става като топка,болка ниско доло,в областта на яйчниците и болки в кръста. При подготвителните я няма болката!
Добре дошла Мена! welcome

Общи условия

Активация на акаунт