Отговори
  • Мнения: 2 658
Сега ще обясня. Пускам таzи тема, zащото в отчетната тема днес обсъждахме, че доста от бебоците почти не пият вода и иzобщо течности, раzлични от мляко. Пояснявам, чела съм zа пиенето и непиенето на вода от кърмачета и малки бебета, но нашите вече са големички  Wink и ядат кое повече, кое по_малко твърда храна. А и времето вече е топло.Става дума по_конкретно zа приемащите АМ бебоци, дъщеря ми също е от тях..
Та стана дума, че може би е добра идея, АМ да се прави с повече вода, от колкото е написано на кутията. За да приемат повече течна субстанция непиещите друго дечица.
Мислите ли, че е удачно, или по тоzи начин, при евентуално неспаzване на пропорцията, се нарушават по някакъв начин хранителните качества на даденото количество мляко?
Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 15 197
Млякото се приготвя според указанията на производителя, дадени на опаковката.
За мен това е задължително.

Ако бебето не иска да пие други течности, значи няма нужда от тях. Майката предлага-то решава дали да пие или не.  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 11 879
АМ се разтваря изрично според указанията на опаковката. Ако има указана температура на водата също трябва де спази. На самата опаковка пише, че при неспазени указания може да има непредвидими последствия за здравето на бебето. Все пак, това е формула за превръщане на сухо вещество в мляко, което да бъде използвано вместо кърмата. Много майки слагат сухо вещество в пюре или крем, но това е напълно погрешно. Молекулите на сухото вещество не могат да се превърнат в мляко по този начин. При по- голямо количество вода, пък, дори и да се получи нещо подобно на мляко то ще е разредено. Защо е необходимо това? Ако едно бебе с тегло 5 кг изпива по 600- 750 мл АМ на денонощие то приема течности в размер на 10- 15% от теглото си- това е все едно възрастен с тегло 60 кг да изпива по 6-7 литра течности на ден. Малко ли е това, та трябва на всяка цена да се дават още течности?

# 3
  • Мнения: 3 621
На кутията с АМ изрично е написано, че ако прибавите повече или по-малко прах от посоченото, рискувате да дехидратирате или да недохраните вашето дете.
Аз също знам, че ако се прибавя АМ към пюре или крем, трябва първо да се направи млякото и тогава да се сложи в пюрето, а не да се слага само сухото вещество
Според мене е по-добре да се предлага вода на детето, а АМ да се прави в необходимите пропорции

# 4
  • Мнения: X
Млякото се приготвя според указанията на производителя, дадени на опаковката.
За мен това е задължително.

Ако бебето не иска да пие други течности, значи няма нужда от тях. Майката предлага-то решава дали да пие или не.  Peace

Млякото е за хранене, не да се налива просто детето. Ако има нужда от вода, то ще пие.

# 5
  • Мнения: 2 658
Да, благодаря. Така си и мислех. Иначе аz правя както пише, предлагам вода, пък колкото иzпие, толкова.
Ако едно бебе с тегло 5 кг изпива по 600- 750 мл АМ на денонощие то приема течности в размер на 10- 15% от теглото си- това е все едно възрастен с тегло 60 кг да изпива по 6-7 литра течности на ден.
С това съм напълно съгласна, даже преди малко точно си го мислех. Е, при моята дъщеря вече е по_раzлична пропорцията, zащото е към 10кг и пие между 500мл и 600мл на ден(останалото е твърда храна), но това zначи 60килограмов човек да пие около 3л, което пак не е малко.
Иначе определено ми се иска, въпреки тия сметки, да пропие повечко вода отделно, zащото си хапва доста храна вече, респективно количеството мляко намалява(преди пиеше по около литър дневно), но... няма как да стане на сила  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 11 879
Сова И в храната има известен процент течност. Моят син беше на кърма, а не на АМ, но и след захранването не припи много вода. Имаше пик на интереса към водата през летните жеги, а истински пропи вода чак сега. Децата нямат нашите проблеми и както вече си забелязала настойчиво и без да щадят сили настояват за онова, от което имат нужда докато не го получат.  Също така настойчиво отказват някои неща. Не се притеснявай, ще пропие вода детето щом му стане по- необходима. Hug

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Млякото се приготвя според указанията на производителя, дадени на опаковката.
За мен това е задължително.

Ако бебето не иска да пие други течности, значи няма нужда от тях. Майката предлага-то решава дали да пие или не.  Peace
Peace

# 8
  • Мнения: 2 658
Така си е, да. Обаче има и друго. Аz zа това писах, че въпроса е повече zа бебетата на АМ, zащото zная, че кърмата наистина покрива всички нужди на бебето. Както от към хранителни качества, така и като течности. Обаче zа АМ zная, че е.. как да кажа, по_натоварващо бъбреците. Тъй като все пак не е кърма, а иzкуствено мляко. И zаради това не седят нещата, както при поемащите кърма деца.
Така ли е, или няма такова нещо? В същност отдавна искам да питам това..
Ако ми отговорите, че не е така, ще съм доволна, раzбираемо zащо  Wink

# 9
  • Мнения: 262
Здравейте, момичета!
Сова, благодаря ти, че си пуснала питане тук! Става дума за моята дъщеря, която ми отказва вода, а е на АМ и твърда храна в жегите. Исках да ви попитам какво друго да й предложа освен чиста вода? Може ли според вас айрян след като въведа млечните или пък от сокчетата на ХИП, като ги разреждам с повече вода? Чайове също отказва да пие. Моля ви дайте някаква идея!

# 10
  • Мнения: X
Всичко е до дете, не се притеснявайте. И двете ми деца са много малко кърмени, от малки бебета са на АМ. Голямата пиеше и вода, и чай, и много мляко.
Малката пиеше само мляко, а е родена март, т.е през по-топлите месеци е била малко бебе. Пропи вода около годинката и пак не пие много, чак сега в жегите увеличи. Сок и чай също не пие, мноооого рядко, ако е болна я прилъгвам с билков чай. Аз също имах притеснения да не се обезводни миналото лято, но не е имала подобни проблеми. Хубавото на малките деца е, че си знаят какво, по колко и кога......жалко, че с възрастта загубваме това си качество. Tired

# 11
  • вкъщи
  • Мнения: 704
прави каквото пише на кутията а между другото давай повече вода -горещо е

Общи условия

Активация на акаунт