LOST - сезон 5 / тема IV

  • 20 811
  • 452
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 245
~BeLLa~, и аз не знаех, че Джейкъб е играл в първата серия, но го има и в профила на актьора в IMDB.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 17 951

Oх ,пак ще се редактирам че нещо само за тоя филм си мисля тая вечер и се сетих когато Кейт ,Сойър и Джулиет отидоха да спасяват Карл от Стая 23 ,на екрана имаше един надпис "Ние сме причината за собствените си страдания "в който Сойър се загледа,и сега както виждаме Те причиниха Инцидента и всичко което се случва по-нататък е резултат собствените им действия.

И все пак ако се замислим, не те причиниха инцидента. Дори да не бяха на острова, Дарма пак щяха да пробият този джоб с електромагнитна енергия и тогава вече не знам какви последици е щяло да има.
(Както видяхме тази енергия е толкова силна че предизвика падането на "Океаник")
Тоест с взривяването на бомбата те евентуално са спасили острова, а може би и света. Laughing

За друго ми се щеше да поразсъждаваме: защо допускаме , че Джейкъб е добрия, а Х лошия? Ето няколко причини:
1. Х иска да убие Джейкъб
2. Х не харесва или по-скоро е отегчен от хората.
3. Скланя Бен към убийството на Джейкъб
4. Облечен е в черно. Grinning
Честно, за други причини които ни карат да го смятаме за "лош" не се сещам

Така, обаче през сезоните на сериала, като че ли Джейкъб е извършил повече злини от Х. Поне доколкото знаем. Причини да смятам Джейкъб за лош:

1. Джейкъб праща Бен да убие бебето Алекс и Русо.
2. Той нарежда отвличането на Уолт.
3. Той нарежда на Лок да убие баща си.
4. Ако смятаме , че Бен е правил това което Джейкъб е наредил, може да го считаме за виновен за отвличането на оцелелите от опашката на самолета, затварянето в клетки на Сойър и Кейт, отвличането на бременната Клер, планът за отвличането на всички бременни жени от оцелелите на всяка цена, дори да бъдат убити останалите.
5. Негово е нареждането за избиването на всички от инициативата Дарма.
Има още поне 20 примера които ме убеждават, че вероятно Джейкъб не е символът на доброто....Вие сигурно се сещате за още. Wink

О, и за стауята исках да кажа, продуцентите са казали, че това е статуя на Туарет. Склонна съм да го приема въпреки, че статуята не е 1:1 с образа на Тауарет, някъде бях чела дори"египетска статуя с гръцки сандали" Mr. Green
Също така и в паната които тъчеше Джейкъб имаше египетски символи, заедно с гръцки букви, а тайният език на другите е латински, така че явно сценаристите не са искали да се ограничават с една култура.
Мнението ми стана доста дълго дано ви е интересно.
 


# 47
  • Мнения: 2 746
За друго ми се щеше да поразсъждаваме: защо допускаме , че Джейкъб е добрия, а Х лошия? Ето няколко причини:
........

Хексе, добре си систематизирала плюсовете и минусите за Джейкъб и Х  Peace


Освен това,ако ти ми обясниш с какво се връзва Собек да държи два женски знака в ръцете си... Stop

Ех, тази статуя! Grinning 

А къде пише, че кръста Анкх е женски символ? Защото се свързва предимно с богинята Изида? Аз намерих нещо друго интересно :

"АНКХ - древен египетски символ - кръст във формата на гръцката буква "тау", символизиращ вечния живот. Думата често е включена в личните имена на фараоните."

Буква тау - мдаа, връзва се с предполагаемата богиня Таурут. Също така, Анкх се свързва с вечния живот, както и с безкрайните способности - като тези на Джейкъб, Ричард, мъжът в черно и сигурно някои други като тях. Едно е ясно - колкото и да гадаем, трудно ще познаем! Grinning

# 48
  • Мнения: 59
Много  трудно да  Laughing

А представяте ли си и Х или ММ/мистериозният мъж/и той да е Джейкъб ,т.е да има двама Джейкъбци,единият лош ,другият добър  Laughing

# 49
  • Мнения: 2 746
Само да добавя, доколкото си спомням, в едната си ръка статуята държи анкх, а в другата държи дългата тояга/или скиптър/  уас, която е символ на могъщество.

# 50
  • София
  • Мнения: 12 095
Сега прочетох в Монитор интересна статия за последния сезон. Ето я :
"Телевизионният и филмов мегапродуцент Дж. Дж. Ейбрамс отказа да режисира финалния епизод на култовия сериал "Изгубени", който ще бъде заснет през 2010 г. Шестият сезон на поредицата за мистериозния остров ще бъде последният въпреки роптанията на феновете по форумите.

"Би било чест да режисирам финала. Причината да откажа е, че напоследък Джак Бендер усилено работи върху "Изгубени". Смятам, че е негово право да режисира последния епизод", заяви създателят на сериала пред сп. "Тайм".

Дж. Дж. Ейбрамс беше сред най-дейните фигури през първите два сезона на "Изгубени". Освен че е създател на историята, той беше главен сценарист, режисьор и продуцент на повечето от епизодите. Постепенно обаче той се оттегли от активна работа върху сезона. Сюжетът се движеше основно от Деймън Линделоф и Карлтън Кюз, а с продуцентската работа се беше нагърбил Джак Бендер.

В същото време Дж. Дж. Ейбрамс се захвана с няколко суперуспешни кинопроекта като "Мисията: невъзможна 3" и "Стар Трек 11", който в момента е превзел българските и световните киносалони.

Макар и все още да не са известни режисьорите на отделните епизоди, снимките за последния, 6-и сезон на "Изгубени" ще започнат през януари или февруари 2010-а."

# 51
  • Мнения: 201
Интересно, Бояна Ламбер, да бяха и повдигнали мъъъничко поне завесата, че до февруари от догатки по форумите ще нароим идеи за поне 5-6 продължения на сериала.  Simple Smile

Анкх, наистина не е женски символ. Както е писала viva_nova, означава вечен живот (обединява кръг - вечност и тау кръст - живот). Носят го почти всички египетски божества.

Много интересни предположения сте направили, момичета! Удоволствие е да ви чета всички!  Hug
 Почвам да гледам всички сезони отначало вече с друго око.   Sunglasses

# 52
  • София
  • Мнения: 3 979
запис  Embarassed

# 53
  • Мнения: 109
Да се изкажа и аз Simple Smile
Според мен сценаристите имаха своите спадове през различните сезони, понякага си личеше, че са направили даден епизод просто така...но...този сезон беше много силен, започнаха да подреждат някакъв пъзел, който, според мен в началото не е бил в ничия глава Simple Smile
Направи ми впечатление, че Джейкъб доста пъти каза, включително и накрая: Имаш избор....всеки е имал избор, включително и Бен, само че изборът зависи от степента на личното чувство за свобода. Спомних си, че подобни разговори, за оставане или не на острова, имаше между Лок и Джак - Лок беше този, който искаше да остане, а Джак /като може би последовател на Джейкъб/ искаше да намери алтернативата, да намери изход...Дали приемаш прогреса или не, това е също избор. Може би Джак, това е Джейкъб в някакъв смисъл и някакво измерение...
На мен Джейкъб ми прилича на добрия. Нали всеки е имал избор в крайна сметка.
Как ще доживеем до следващия сезон, не знам Simple Smile

# 54
  • Монреал
  • Мнения: 1 469

Макар и все още да не са известни режисьорите на отделните епизоди, снимките за последния, 6-и сезон на "Изгубени" ще започнат през януари или февруари 2010-а."[/i]

Ама как тогава ще почват да снимат, няма ли да ги излъчват тогава  Sad

# 55
  • Мнения: 60
Записче в новата тема.

Аз мисля, че тогава ще ги излъчват сериите. Предполагам, че ще снимат лятото.

# 56
  • София
  • Мнения: 12 095

Макар и все още да не са известни режисьорите на отделните епизоди, снимките за последния, 6-и сезон на "Изгубени" ще започнат през януари или февруари 2010-а."[/i]

Ама как тогава ще почват да снимат, няма ли да ги излъчват тогава  Sad

Може би във вестника са допуснали грешка. newsm78 И аз знам, че тогава ще ги излъчват. На сайта на АВС пише "Очаквайте в началото на 2010-та"

# 57
  • Мнения: 59
Това във вестника е грешка 100%,сбъркали са снимане с излъчване,аз доколкото знам лятото снимат повечето серии и когато започне излъчването януари-февруари почиват, последните 3-4 епизода почват да ги снимат  март-април.Както беше и с Бягството тази година ,последните 6 серии почнаха да ги снимат на 17  април а финала го излъчиха миналата седмица.

# 58
  • Мнения: 260
Само да добавя, доколкото си спомням, в едната си ръка статуята държи анкх, а в другата държи дългата тояга/или скиптър/  уас, която е символ на могъщество.
Аз пък си мисля, че статуята държеше и в двете си ръце по един такъв символ "анкх"  newsm78.
А пък това го копирам от един друг форум, където обсъждат филма: Друго също ми идва на акъл....Джейкъб не е Бог. Това е доказано. Защото когато бяха пуснали едно клипче на ония дет беше гадже на "дъщерята" на Бен, когато го освободиха от оная странна стая. В клипчето пишеше "Господ те обича, както обича Джейкъб!"
http://www.youtube.com/watch?v=lvp2PF8XilY

# 59
  • Мнения: 4 915
... В клипчето пишеше "Господ те обича, както обича Джейкъб!"
http://www.youtube.com/watch?v=lvp2PF8XilY

"God loves you as He loved Jacob" ..."както обичаше"...Това е доста многозначително.

Общи условия

Активация на акаунт