Усложнения от секцио поради много килограми

  • 3 174
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 305
А за какви точно усложнения пита tazi sa6tata ?
И аз доста кила си сложих на мен 24 кг  Rolling Eyes. На изписването бях вече добре, ходех си без никакви проблеми. Според мен си зависи от организма, а може би и от доктора който прави операцията.

# 16
  • Мнения: 925
Аз също не съм имала проблеми със секциото - възстанових се супер бързо, а бях качила 22 кг.
Така, че споко  Hug

# 17
  • Мнения: 46 508
И при мен мина много леко, и секциото, и възстановяването  Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 12 554
В крайна сметка, както в много други теми, можем отново да заключим, че всичко е толкова индивидуално, че никога не може да се прави извод на фона на общата статистика.

# 19
  • Мнения: 645
Аз се въстанових след секциото много трудно,10 дни стоях в родилното на системи инжекции и прочие,потоянно бях с температура,раната ми се беше възпалила,при махането на конците леко се отвори и започна да секретира,после и в къщи промивки  и превръзки докато зарасне ,докторите казаха ,че е от килограмите или алергия към конците.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Навярно има връзка , но не е задължително да има усложнения. Аз не бях много килограми , но имах големи усложнения след секцио. И възпаление получих и ми отваряха наново операцията и после повече от половин година не заздравяваше. Така , че с много или малко килограми , ако ти е писано да имаш усложнения , няма да те разминат. Peace

# 21
  • Мнения: 697
Усложнения не бих казала, но поради голямо наднормено тегло секциото ми мина изключително трудно, както и възтановяването.

# 22
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз лично качих само 6 кг, но забременях с 20 кила над нормалното за възрастта и височината ми. Доки специално ме предупреди, че може да ми създаде проблеми това наднормено тегло. Е, не заради него не можах да родя нормално, а при секциото нямах проблеми.
Моя приятелка тръгна от същите килограми като мен, когато забременя и качи 28 кг. Раждането й беше пълен кошмар. Стигна се до секцио по спешност и при нея, раната зарасна лесно, но се е наложило да й преливат кръв. Не знам доколко наднорменото тегло е виновно, НО крие рискове! Не винаги са преки, но не са никак за пренебрегване.

# 23
  • Мнения: 85
Качих 36 кг. но въпреки това секциото ми мина много леко и без усложнения,но когато ми слагаха упойката анестежиоложката шеговито ми каза че при мен поставянето става по бавно заради многото ми кила.После разбрах че дозирането на упойката е различно.

# 24
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Усложнения не бих казала, но поради голямо наднормено тегло секциото ми мина изключително трудно, както и възтановяването.

Сигурна ли си, че килограмите са виновни? Защото, да се повторя, съм с доста наднормено тегло, но се възстанових много леко и бързо.

# 25
  • София
  • Мнения: 79
Аз бях качила 36 кг., когато ми правеха секциото.Нямах усложнения,но раздвижването ми  първите 4 дена мина кошмарно с много силни болки.Правя сравнение,защото 9мес. след това ме оперираха от перитонит,на 10 час се раздвижих без проблеми,а болките 3 пъти по-слаби,но и бях по-слаба. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт