ЕКО БЕБЕ

  • 49 358
  • 608
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 360
Няма начин и аз да не се цопна тук. Laughing
За мен и малкия ползвам Веледа, включително пастата за зъби. Пера с Алма Вин (имам смесени чувства за това как пере).
Не ползвам препарати, главно оцет и сода. Съдовете мия с нещо, което се прави на био, но се оказва, че е минало покрай биото.
Сега ми се иска да се снабдя с дрешки от био памук, поне бельото, та ще разгледам сайтовете, които сте дали.
Много хубава тема   bouquet

# 61
  • Мнения: 58
В книгата Близо до бебето се разглежда проблематиката на споменатата книга за континуума от Лийдлоф. Отдавна си мисля да я поръчам, но все не стигам дотам.

Аз минах на Фрош прах и 2 препарата за домакинството. Универсалният става за много видове повърхности, но още не съм го изпитала съвсем. Другият за стъклокерамика, с естествени минерали чисти мазнините, но трябва да се остави за известно време. А и миризмата не е силна и натрапчива.

# 62
  • Мнения: 585

***
...Нещо друго, което може да ви се стори интересно - особено за майките като мен, които много пътуват с бебетата си - поръчах на малката sheepskin (овча кожа) за столзето са кола. http://www.cambridgebaby.co.uk/catalog/pure-sheepskin-carseat-stroller-p-210.html Пише, че това е най-добрия начин да го спасиш от жегата през лятото и студа през зимата. Освен това била много подходяща, когато някой иска да отучи детето да спи с майка си, защото като го загрява на гръбчето му създава илюзията, че е гушнато Simple Smile
аз имам такова чувалче за количка. същото като това, което си показала, но има и горна част, която е мобилна(с цип). страхотно е! изкарахме цяла зима с него Peace през топлите дни не съм пробвала, но и аз знам, че регулират Т и ги ползват и през лятото... когато се постопли и бяхме все още с него, детето ми не се е спарвало а хората гледаха така Shocked
имам го от кожухарски завод в Добрич благодарение на Нели : )   Heart Eyes

Такова ли е чувалчето? Ох ще трябва да проучим въпроса по-подробно.
Не че Добрич е близо, но ако са навити да пратят с куриер Simple Smile

# 63
  • Мнения: 3 869
Връщам се леко разстроена от аптеката - голяма, добре заредена, има всичко бебешко или поне по-високия клас и някои био-неща - пълно разочарование... Търсех продукт за измиване (сапун, гел, друго) без парфюм - четох етикето половин час! И нищо - и Бюбхен, и Мустела и още нещо ми дадоха за близо 30 лв. - всичките бяха с парфюм, е доволно количество химия  Sick Сега ще ровя сайтовете за био-козметика.

За слънцезащата има доста смесени чувства - като цяло, това, което защитава от УВ-лъчите пречи и на синтезирането на витамин Д - за бременни, кърмещи, бебета и малки даца, никак не е добре да се лишават от естествено синтезирания вит Д. Да не говорим, че никой не информира за това, когато продава кремове с ф-р 50, 60 и пр...

# 64
  • Мнения: 344
Такова ли е чувалчето? Ох ще трябва да проучим въпроса по-подробно.
Не че Добрич е близо, но ако са навити да пратят с куриер Simple Smile

да, даже и цвета е същия (тъмно син, ако виждам добре) Laughing Peace

# 65
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
Такова ли е чувалчето? Ох ще трябва да проучим въпроса по-подробно.
Не че Добрич е близо, но ако са навити да пратят с куриер Simple Smile

да, даже и цвета е същия (тъмно син, ако виждам добре) Laughing Peace


Даже и Нели наглежда темата  Laughing  Wink

Като гледам, ще има още желаещи. Не е проблем и тези дни да ида за чувалчето, но понеже е (почти извън града) в другия край на града, пращам мъжо с колата, и ми трябва време за организация. Ако искате - пишете ЛС, и ще пратим  Hug

# 66
  • София
  • Мнения: 659
 
Не е проблем и тези дни да ида за чувалчето, но понеже е (почти извън града) в другия край на града, пращам мъжо с колата, и ми трябва време за организация. Ако искате - пишете ЛС, и ще пратим  Hug
А дали в Добрич шият калъфи за столче за кола, че децата като станат от столчетата и гърбовете са им мокри?

# 67
  • Мнения: 585
Да, ако имат калъфи за столчета и са по-евтини и аз бих взела още един за сина. Simple Smile

***

А относно мазането с крем против слънчево изгаряне, аз големия ( на почти 4) още миналата година спрях да го мажа, той си почернява по това време май месеж и после не изгаря. На морето само правим компромис, но там няма как.
А дори и био мазилата съдържат титаниев диоксид, така че общо взето е все едно кое ще се вземе.

# 68
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
Не е проблем и тези дни да ида за чувалчето, но понеже е (почти извън града) в другия край на града, пращам мъжо с колата, и ми трябва време за организация. Ако искате - пишете ЛС, и ще пратим  Hug
А дали в Добрич шият калъфи за столче за кола, че децата като станат от столчетата и гърбовете са им мокри?


Нямам си и на идея, но като отидем, ще питам.
Но, личното ми мнение е, че ще е адски топло с това нещо, направо за открита кола  Laughing

# 69
  • Мнения: 6 713
Значи и ние сме в кюпа! Mr. Green
Сапун ползвам на Себамед, мисля че е ОК?! newsm78 За къпане и мазане ползвам Weleda, също взех и гел за зъбки на Weleda, ама още не съм го ползвала.
Като се роди бебка, купихме одеалце от овча вълна, от един еко-сайт - http://www.bebe-au-naturel.com/index.php
Обаче пуснахме веднъж одеалцето в пералнята, еми да не ви казвам как се сви и стана като носна кърпичка... Още ме е яд! #Cussing out

Памперси ползваме, ходи на ясла и няма начин да сме на пелени. Simple Smile

# 70
  • Мнения: 44
Връщам се леко разстроена от аптеката - голяма, добре заредена, има всичко бебешко или поне по-високия клас и някои био-неща - пълно разочарование... Търсех продукт за измиване (сапун, гел, друго) без парфюм - четох етикето половин час! И нищо - и Бюбхен, и Мустела и още нещо ми дадоха за близо 30 лв. - всичките бяха с парфюм, е доволно количество химия  Sick Сега ще ровя сайтовете за био-козметика.

За слънцезащата има доста смесени чувства - като цяло, това, което защитава от УВ-лъчите пречи и на синтезирането на витамин Д - за бременни, кърмещи, бебета и малки даца, никак не е добре да се лишават от естествено синтезирания вит Д. Да не говорим, че никой не информира за това, когато продава кремове с ф-р 50, 60 и пр...

И аз търся еко слънцезащитен крем за бебо.

рових и намерих  тези: http://www.lioninthesun.com/ProductDetail.asp?ProductID=86

Някой чувал ли е за тях нещо? Стават ли?

# 71
  • София
  • Мнения: 6 674
... Търсех продукт за измиване (сапун, гел, друго) без парфюм - четох етикето половин час! И нищо - и Бюбхен, и Мустела и още нещо ми дадоха за близо 30 лв. - всичките бяха с парфюм, е доволно количество химия  Sick Сега ще ровя сайтовете за био-козметика.
...
Meg!, а Weleda не става ли - аз ползвам шампоана за глава и тяло на Weleda, мисля, че е без парфюм. Но сапун май нямат newsm78.

Относно калъф за стол на кола от овча кожа - и аз се интересувам, но дали наистина ще държи студено лятото? Ние много пътуваме и Анна също се поти отзад в столчето, ако могат в Добрич да изработят подобно нещо - искам да се включа.

# 72
  • Мнения: 3 869
Веледа още не съм ги проверила, бяха им останали самя няколко масла... но ме притеснява, че и там ще има PEG

Eто едйн сайт за стравка, кои продукти са ок и кое трябва да се избягва: http://cosmeticdatabase.com/

За слънцезащита може да се ползва и масло от сусам с няколко капки масло от здравец, но пак има съображения да за приложението точно на тези двете при бебета и малки деца... Иначе разбрах, че някои био-слънчезащитни съдържат цинков оксид наместо титаниев оксид и това е ОК...

# 73
  • Мнения: 11 314
... Търсех продукт за измиване (сапун, гел, друго) без парфюм - четох етикето половин час! И нищо - и Бюбхен, и Мустела и още нещо ми дадоха за близо 30 лв. - всичките бяха с парфюм, е доволно количество химия  Sick Сега ще ровя сайтовете за био-козметика.
...
Meg!, а Weleda не става ли - аз ползвам шампоана за глава и тяло на Weleda, мисля, че е без парфюм. Но сапун май нямат newsm78.


Имат парфюм - ползват аромата на лимонено масло. Много приятно мирише точно заради него. Става дума за бебешката серия с невен. Но пак е еко, защото нямат консерванти

# 74
  • Мнения: 3 869
За мен "парфюм" е много различно от "етерично масло"! Парфюмът си е химия, а маслото си носи естествения аромат. Имам био-крем направен от няколко етерична масла и восък - друго няма -ароматът е много лек - текстурата зависи от температурата именно заради водъка.

Общи условия

Активация на акаунт