Учредяване право на ползване

  • 1 941
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 100
Фъстък, направо иска да си го продава, дори е обявено вече  Twisted Evil И, разбира се, че ни прецаква! Наясно съм с това още от самото начало. И с адвокат съм се посъветвала.
И какво ако има апартамент в същата сграда?  newsm78

# 16
  • Мнения: 455
Фъстък, направо иска да си го продава, дори е обявено вече  Twisted Evil И, разбира се, че ни прецаква! Наясно съм с това още от самото начало. И с адвокат съм се посъветвала.
И какво ако има апартамент в същата сграда?  newsm78
В такъв случай, това което сте подписали не може да е документ с който да му се учреди право на ползване а нещо друго - може само да гадаем.
А относно апартамента в сградата - може да е предвидено още в самото начало това парко място да облсужва този апартамент - има нотариуси които продават паркоместа като прилежаща площ към апартамента.

# 17
  • Мнения: 970
Скоро минавахме т.н.Акт16-но вече не се нарича така а Акт за ползване всички апартаменти минахме и се разписахме че фирмата е довършила кооперацията по Суперфикцията и нямаме претенции към нея.
А що се отнася до това парко място в задния двор-нещо не се връзва newsm78 Парко местата могат да се продадат само ако двора е разделен на парцели/паркоместа/ и всеки си има нотариален акт за него,ако е общ парцела/задния двор/ никой не може да каже къде точно е неговото парко место тогава трябва сами да се разберете.Например на даден парцел от 500 кв.м е построена сграда от 300 кв.м. ,а другото остава двор-200 кв.м.Щом двора не е само на собствениците на дадената земя/които ги обезщитяват с апартаменти/ то тогава е на всички др.И всички купувачи на апартаментите плащат за земя която е не 200 кв.м./в случая задния двор / а и за земята под сградата-общо 500 кв.м.
Дано си ме разбрала...,но така си мисля аз че строителя не може да продаде нещо което не е обосновано като самостоятелен парцел или нещо което е 1/10 от целият парцел и няма нотариален акт за тази 1/10.Но наистина най добре се се обърни към нотариус. Hug

# 18
  • Мнения: 2 100
Фъстък, искаха да подпишем пълномощно, с което да учредим право на ползване на строителя, а той оттам нататък да го "продава" това паркомясто. Как ще се казва сделката при прехвърляне на правата от продавача на купувача не е от значение. А самото паркомясто не е свързано с никой от апартаментите.  Peace
kalinikol, така е - собствениците имат идеални части от целия парцел, независимо вътрешен двор ли е, или застроена част.
Има и случаи обаче, в които строителя си запазва част от идеалните части за себе си.
Благодаря на всички включили се по темата  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 4 398
Нали ще напишеш като мине всичко как е станало....заинтригува ни.

# 20
  • Мнения: 2 100
Нали ще напишеш като мине всичко как е станало....заинтригува ни.

Ще пиша, разбира се.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт