Глисти

  • 6 966
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 593
Имам съмнения, че момиченцето ми има глисти. Няколко нощи спа при нас и я чувах да скърца със зъбки.  Sad
Чувала съм за един тест (детето се изаква в гърне, акото се полива с вряла вода и ако има нещо - ще излезе). Направих го, нищо не излезе, но снощи пак я чух да скърца със зъби.
Нашият лекар при такива ситуации направо изписва хапчето за глисти (вече му забравих името).

Имам два въпроса:
1. Възможно ли е скърцането със зъби да се дължи на нещо друго?
2. Как постъвате вие при подобни съмнения и как процедират вашите лични лекари?

Благодаря предварително за отговорите.    bouquet

Последна редакция: пн, 18 май 2009, 11:04 от cybercat

# 1
  • Мнения: 2 110
Синът ми също много скърцаше и все още скърца със зъби !
когато го чух за първи път веднага го заведох на изследваня ,оказа се ,че няма глисти. Повторих ,потретих....все едно и също. Мнението на лекарите беше ,че е по-емоционален и преживява нещо на сън !

http://www.predainatatak.bg/news/about127.html

# 2
  • София
  • Мнения: 5 074
Аз самата скърцам със зъби.
Нямам и никога не съм имала глисти.

# 3
  • Мнения: 7 723
За първи път чувам, че глистите скърцат със зъби  Thinking

Виж, не е нужно да заливаш акото с вода, че да излязат глистите.
Те се виждат и с просто око...виждала съм... Confused

А що за доктор е този, който лекува скърцането на зъби с хапчета за глисти? newsm78

# 4
  • Мнения: 1 437
и синът ми скърца със зъби ,но няма глисти

# 5
  • Мнения: 593
За първи път чувам, че глистите скърцат със зъби  Thinking

Руске  Joy
Развесели ме, всяка тема ли обръщаш на петъчна?  Joy

А що за доктор е този, който лекува скърцането на зъби с хапчета за глисти? newsm78

Ами... педиатъра ни в България. Но в момента нямам достъп до него и се чудя какво да правя.

Сега сериозно - щом не съм открила глисти в акото, мога да смятам, че няма, така ли?

# 6
  • Мнения: 165
 Joy и моят син скрца със зъбки, но няма глисти.
Това са глупости..

# 7
  • Мнения: 5 140
мъж ми също скърца със зъби, пък няма глисти

# 8
  • Мнения: 7 723
...Сега сериозно - щом не съм открила глисти в акото, мога да смятам, че няма, така ли?
Ми...поразрови го с клечка за всеки случай  Whistling Joy

Не, не мога да приема темата ти насериозно...
колкото и усилия да се опитвам да вложа Joy Hug

# 9
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
Пусни фекална проба(част от акото на детето в стерилен контейнер) и лепенката (скоч-лепенка на дупето на детето рано сутрин преди тоалета се залепя на предметно стъкло), дава се в лаборатория и след 3 дни ще имаш резултат дали има някакви проблеми. Това с изписването на хапче за глисти е просто несериозно без да е правено изследване.

# 10
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Аз съща скърцам със зъби , а нямам глисти.
Заведи все пак детето на изследвания за да си си спокойна.

# 11
  • Мнения: 165
Пусни фекална проба(част от акото на детето в стерилен контейнер) и лепенката (скоч-лепенка на дупето на детето рано сутрин преди тоалета се залепя на предметно стъкло), дава се в лаборатория и след 3 дни ще имаш резултат дали има някакви проблеми. Това с изписването на хапче за глисти е просто несериозно без да е правено изследване.
newsm10

# 12
  • Мнения: 593
Благодаря на всички!  Hug

Всъщност, пообразовах се още малко и разбрах, че ако има глисти, дупето на детето се зачервява и го сърби. Моето момиче няма такива оплаквания, така че по-скоро съмненията ми вече отпадат.

Общи условия

Активация на акаунт