"Ангели и Демони" - кино прочит на "Шестото клеймо"

  • 10 807
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 491
Вчера посетих кино Арена, за да гледам филма “Ангели и демони”   ooooh!  - http://www.kinoarena.com/movie/319   - има и трейлър

Голяма грешка от моя страна. След като съм изчела  книгата няколко пъти, останах толкова разочарована от американският “прочит”, че на няколко пъти едвам се сдържах да не стана и да напусна кино-салона  Rolling Eyes

Тези от вас, които вече са го изгледали, как го намират? Само на мен ли ми се струва, че е по-добре да си четем “Шестото клеймо” или има и такива, които са възхитени от филма?
Споделете мнения....

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 201
Гледах го, чела съм и книгата малко по-отдавна.

Лично на мен филмът ми хареса. Музиката беше много впечатляващо допъление. Не съжалявам, че го гледах!

# 2
  • Мнения: 4 841
Още като започнаха да правят филма обявиха официално, че дават друго заглавие именно, за да няма после коментари, че филмът се различава от книгата. Един вид, това са два различни продукта. Точно с такава нагласа изгледах филма, и много ми хареса. Особено музиката, както са казали и преди мен. Нормално е да има разлика между книга и филм - в единия случай говорим за индивидуално възприятие, в другия - имаме режисьор за посредник... Така че това е просто една гледна точка. На мен ми хареса. Което далеч не означава, че Том Хенкс има нещо общо с "моя" Лангдън ... Хич нищо общо няма, ама какво от това  Crazy

# 3
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Отдавна съм се убедила, че не трябва да очаквам екранизацията да съвпада с книгата, която и да е книгата. Затова, когато гледам екранизация по книга, се опитвам да забравя, че съм чела книгата. Иначе в повечето случаи се разочаровам - все пак книгата оставя голямо пространство за собственото ти въображение, а във филма виждаш по-скоро полета на фантазията на режисьора.  Simple Smile

А за този филм специално - ами нищо особено, макар и да не успя да ме издразни  Mr. Green Става...

# 4
  • Мнения: 251
Супер темичка!
Ще се разпиша и аз след някой ден ,като му пуснат субтитри в замундата[smilie=smile3503.gif]

# 5
  • Мнения: 122
Каня се утре вечер да го гледам  Grinning
Ама не съм и с особено големи очаквания.
То няма според мен филм направен по книга, който да е добър  Peace

# 6
  • Мнения: 1 491
Аааа, музиката и на мен ми хареса  Mr. Green

BirdsFlu, нямах си и понятие, че така са анонсирали нещата, но в такъв случай не трябва да се рекламира като "по бестселъра Шестото клеймо" (аз така го разбирам с леки изменения).  Може би по скоро "взаимствано от Шестото клеймо" (базата ни е такава, но сме включили нови идеи) newsm78  Вярно е, че никога не може да се предаде една книга достоверно на екран и "виждането" на нещата във филма ще бъдат само и единствено на режисьора. Но залагайки на всякъде името на книгата, води до едно неминуемо сравняване между двете. И пренаписването на съществени моменти, води до коренни различия в двата продукта.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
Филмът не е лош, както по-нагоре пише, "става".
Понеже си знам, че е филм, който ще гледам по предварително прочетена книга, не очаквах и нещо повече.

Пп: единствено се разочаровах от избора за Ханкс в ролята на професора. По-симпатичен си го представях...

# 8
  • София
  • Мнения: 5 828
И аз го гледах  Simple Smile
Опитах се напълно да се абстрахирам от книгата и ми хареса  Peace
Единствено ме беше яд, че вече знаех кой е лошия, но няма как  Tired

# 9
  • Berlin
  • Мнения: 11 257
аз ще го гледам довечера и ако  ми хареса, ще прочета и книгата после. Simple Smile))
но аз защо си мисля, че книгата си се казва "ангели и демони", но тук така са я кръстили - "шестото клеймо" ?

# 10
  • Мнения: 1
филма е страхотен и не разбирам защо ви трябва всичко да е по книгата след като и без да отговаря 1 към 1 с нея ,филма си е супер. все пак филма трябва да се хареса и на тези които не са чели книгата. аз лично съм я чела и много ми хареса  , но намирам филма за по-добър и от книгата . Все пак между книгите и филмите трябва да има някаква разлика ,иначе щеше да има филм по всяка книга  ooooh! . Филма е само за ценители  Sunglasses Sunglasses Sunglasses

# 11
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Филма е само за ценители  Sunglasses Sunglasses Sunglasses

Въх!  Shocked

# 12
  • Мнения: 422
Оригиналното заглавие на книгата си е "Ангели и демони", тука са си я кръстили "Шестото клеймо".
А ина4е не съм особено въодушевена да го гледам, книгата "Шифърът..." е мн по-хубава от филма според мене, предполагам, 4е и сега ще е така....
Нещо актьорите ми се видяха не съвсем добре подбрани....

# 13
  • Мнения: 7 837
Предвид, колко е бозава книгата, представям си, как ще е филма. Това е вторият слаб филм на Том Хенкс, учудва ме, че дори се е съгласил да участва отново в екранизация по Дан Браун.
А, на есен излиза и продължението на "Шифъра", значи, ще има сигурно и трета слаба роля.

# 14
  • Мнения: 133
дайте линк да си го дръпнем

# 15
  • Мнения: 2 257
Докато четях Angels & Demons - така се казва книгата на английски, а не Шестото клеймо, не знам защо така са прeвели книгата на БГ, та докато я четях, се чудех защо въобще си е правил труда да я пише Дан Браун, като тя е същата, само дето действието се развива в Италия и Том Ханкс скача с парашут и оживява по най-идиотския начин. Казвам Том Ханкс, а не Лангдън, защото ми е смешно - това е най-анти актьора, който можеха да изберат и за първата част и съответно сега заради него не мога да възприема Лангдън насериозно. Виж, Одри Тоту ми е любимка.
Ще го гледам филма, как няма да го гледам, искам да имам представа и от двете книги/екранизации.
Шифърът ми е скъп по съвсем лични причини нямащи нищо общо с каквото и да било от историята (просто усещах, че съм бременна и точно като се прибрахме след киното си направих теста Heart Eyes), та имам много хубави спомени от първия филм, киносалона и емоциите ми по време на прожекцията.

# 16
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
То няма според мен филм направен по книга, който да е добър  Peace

С две ръце и два крака поддържам това!!!  Peace

# 17
  • Мнения: 1 491
Филма е само за ценители  Sunglasses Sunglasses Sunglasses


Ауч ... нИдеИЙ молА ти сЪ ... Явно със съпругът ми сме прости и ограничени, щом аз не съм харесала филма, а той дори беше заспал на прожекцията ... това сериозно го казвам. Имаше два реда пред нас двама младежи, които си включиха gsm-ите, за да си играят на игрички ... Въобще, дори на излизане група младежи (за моите разбирания) си коментираха, че не било нищо особенно ..... Но какво ли разбирам аз? Не съм ценител  hahaha  Joy Joy

Джи, не се надявай много да видиш Том Ханкс да скача от хеликоптера ...

В крайна сметка филма е американски и е задължително да има "хепи енд"

# 18
  • Мнения: 2
Ако филмът е на нивото на книгата - не, мерси.

# 19
  • Мнения: 66
Какви са разликите с книгата във фактологическо отношение?
Като изключим кой как би трябвало да изглежда според нас.
Не си спомням много добре книгата, ама си мисля, че главния злодей се сещам кой беше Simple Smile

Какво против имате хепиенд-а, те всичките му книги завършват с хепиенд.

# 20
  • Мнения: 66
Ако филмът е на нивото на книгата - не, мерси.

Ако досега си гледал филм, който да е на по-високо ниво от книгата, по която е сниман, моля те да споделиш с нас  Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 17 281
Ако филмът е на нивото на книгата - не, мерси.

Ако досега си гледал филм, който да е на по-високо ниво от книгата, по която е сниман, моля те да споделиш с нас  Grinning

Изкуплението Шоушенк  Peace Но само и единствено той.

# 22
  • Мнения: 6
Още като започнаха да правят филма обявиха официално, че дават друго заглавие именно, за да няма после коментари, че филмът се различава от книгата. Един вид, това са два различни продукта. Точно с такава нагласа изгледах филма, и много ми хареса. Особено музиката, както са казали и преди мен. Нормално е да има разлика между книга и филм - в единия случай говорим за индивидуално възприятие, в другия - имаме режисьор за посредник... Така че това е просто една гледна точка. На мен ми хареса. Което далеч не означава, че Том Хенкс има нещо общо с "моя" Лангдън ... Хич нищо общо няма, ама какво от това  Crazy
Ще се наложи да те поправя, защото заглавията не са еднакви само на български език. Доколкото ми е известно в оригинал книгата на Дан Браун се казва "Ангели и демони"


Аз много искам да ходя да гледам филма, но след тези противоречиви мнения май ентусиазма ми не е толкова голям. Винаги отивам с нагласата, че книгата е класи нагоре от филма и винаги се разочаровам като видя зеещите пропасти между двата уж еднакви продукта... Като гледам филма ще споделя мнение Simple Smile

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
Във всеки случай определено съжалявам, че се замъкнах да го гледам на кино, вместо да се изтегна вкъщи и да подремвам на моменти (това не защото ми беше скучно, а защото прожекцията беше от 22,30  Laughing). Мисълта ми е, че няма ефекти, заради които си заслужава да се гледа на кино.

А един от коментарите на младежите в залата беше, че друг път нямало да оставя приятелката си да избира филм  Joy Лапета, кво да ги правиш...

# 24
  • Мнения: 1 209
Изтеглих го. Ще чакам, обаче, добри субтитри, за да не си наруша удоволстието с личен превод. Въпреки това вярвам , че не би достигнал качеството на романа, който за мен е най-завладяващия на Д. Браун. Не поставя някакви особени философски въпроси и дилеми, но е забавен и приключенски.

.....Лапета, кво да ги правиш...
Не мисля, че и книгата, и филмът биха впечатлили някой съвсем незапознат с историята на църквата и теорията на конспирацията , тъй че на младежта е простено Simple Smile

Уважавам старанието на автора да съчетае факти и търсения в една забавна история. Книгата направи пътуването ми до Рим много по-приятно и ме накара да я препрочета. Но и аз предпочитам да гледам филма и после да чета книгата, защото обикновео в обратния случай се разочаровам.

Моето изключение - добра книга и добър филм -е "Полет над кукувиче гнезно"

Последна редакция: вт, 19 май 2009, 21:06 от harmony_broken

# 25
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Има ли чернокож във филма?

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
Единият от 4-те кардинали - претенденти за папа, беше чернокож.

# 27
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Единият от 4-те кардинали - претенденти за папа, беше чернокож.

Стига бе. Наистина ли? Стига бееее.

# 28
  • Мнения: 1 491
Единият от 4-те кардинали - претенденти за папа, беше чернокож.

Стига бе. Наистина ли? Стига бееее.

Е, сега, не вярваш ли? Дръпни си филма и виж  hahaha  И нали все пак не са расисти, задължително трябва да има чернокож  Joy

# 29
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Ааааа, как няма да повярвам. То щеше да си е направо прецедент. Защо ли обратното не важи, но това е друга тема. Май трябваше да напиша, че въпроса ми е реторичен Simple Smile

# 30
  • Мнения: 2 897
Аз ще се включа с маааалък офф топик, по повод чернокожите кардинали...
Май всъщност не е толкова странно, че са "заложили" на тях във филма.




Will the Catholic Church Ever Have a Black Pope?


Цитати:

Тhere was the papal "candidacy" of Francis Arinze. The Nigerian Cardinal had been billed as the man who could become the first black Pope (in the picture).

Catholicism is expanding across much of the developing world, with the highest growth rate in Africa, now a source of ever more priests sent out to work in European and North American countries facing clergy shortage.

Превод:

Франсис Аринце е бил кандидат за папа. Нигерският кардинал се е смятал за човека, който може да стане първият чернокож Папа (на снимката).

Католицизмът се разраства в голяма част от развиващия се свят, с най-бързи темпове в Африка, която е източник на все повече и повече свещеници, изпращани да работят в Европа и Северна Америка, където има недостиг на такива.


Сега по темата - днес се надявам да гледам филма, дано е динамичен като книгата, чела съм я отдавна, но си спомнян, че не можех да оставя за дълго, беше много увлекателна Peace

# 31
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Не ме разбирайте погрешно, нищо лично. Просто ме е яд как постоянно променят нещо за да вкарат чернокож във всеки един филм, дори и такъв да няма или да не е съществувал в епохата, за която става въпрос.

# 32
  • Мнения: 2 897
Е да де, ама този филм е от нашата епоха и в нея очевидно има чернокожи кардинали Grinning

# 33
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
А в книгата няма нали?

# 34
  • Мнения: 2 897
Не си спомням в книгата да са коментирали расовата принадлежност на всеки един от кардиналите, но все пак съм я чела отдавна.
А и в предишните постове не ставаше дума а книгата, а за "по принцип".
След като установихме, че по принцип е възможно, минахме конкретно на книгата Wink
Както и да е..
Темата въобще не е толкова важна.
Мен например много повече ме подразни момент от предишния филм - в книгата се развива в почти в цяла глава, или поне мн страници, в една библиотека, във филма се развива на телефон, на който е отворен сайта на библиотеката и то за секунди ooooh!

# 35
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Коментирах филма, който е базиран на книгата.

# 36
  • Мнения: 2 897
Коментирах филма, който е базиран на книгата.

На мен не ми звучеше така, но много се отплеснахме вече.

Дълъг ли е филмът? Има ли 2 часа?

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
Май беше повече от 2 ч., здравата се схванах в салона  Laughing

# 38
  • София
  • Мнения: 67
И аз да се включа книгата се казва"Ангели и Демони-Шестото клеймо" Laughing

# 39
  • Berlin
  • Мнения: 11 257
ох, да питам аз защо се казва шестото клеймо, а във филма казаха само пет клейма..? аз не съм чела книгата обаче.

# 40
  • Мнения: 27 524
То няма според мен филм направен по книга, който да е добър  Peace

Има, има, но е рядкост - Изкуплението Шоушенк например. Полет над кукувиче гнездо с Джак Никълсън също.

На мен и Шифърът на Леонардо не ме впечатли кой знае колко. Том Ханкс е невероятен актьор, но екранизациите по Дан Браун са трудни  Rolling Eyes

Хари Потър също не е лошо направен, макар че много копира неща от Властелинът на пръстените като идеи и имена, а самият Властелин също е направен страхотно  Peace

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
И аз се сещам за хубав филм, правен по книга - "Зеленият път".

# 42
  • Мнения: 27 524
И аз се сещам за хубав филм, правен по книга - "Зеленият път".

О, да, невероятен  Simple Smile

# 43
  • София
  • Мнения: 233
Откровенно казано, очаквах филма да е по-лош, защото съм чела книгата и то няколко пъти.
Не останах, обаче, много разочарована Simple Smile
Леко ме подразни факта, че 40% от книгата я няма...
Книгата, разбира се, е по-добра  newsm10

# 44
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
ох, да питам аз защо се казва шестото клеймо, а във филма казаха само пет клейма..? аз не съм чела книгата обаче.

Клеймата са - въздух, огън, вода, земя, илюминати, диаманта на илюминатите

# 45
  • Мнения: 1 491
ох, да питам аз защо се казва шестото клеймо, а във филма казаха само пет клейма..? аз не съм чела книгата обаче.

Клеймата са - въздух, огън, вода, земя, илюминати, диаманта на илюминатите

Peace Само че във филма, няма "диамант на илюминатите", а нещо коренно по-различно  ooooh! А щом не си чела книгата, въпросният "диамант" представлява амбиграма на четирите елемента въздух, огън, вода и земя, изписани заедно.

# 46
  • Berlin
  • Мнения: 11 257
благодаря!
във филма бяха 4те елемента + пети, който не го знаеха, а се оказа 2 ключа, образуващи кръст.

# 47
  • Мнения: 58

Снощи гледах филма и много ми хареса. Музиката беше много добре подбрана.
Аз също ще се повторя, като кажа, защо трябва да бъде направен филма точно по книгата.
Който е чел книгата, добре, поне знае края, но който все още не я е прочел, ще хареса филма и
ще го следи с интерес. Доста динамичен и напълно екшън. Twisted Evil

# 48
  • Мнения: 2 786
Не ме разбирайте погрешно, нищо лично. Просто ме е яд как постоянно променят нещо за да вкарат чернокож във всеки един филм, дори и такъв да няма или да не е съществувал в епохата, за която става въпрос.

Това малко ми напомня на чернокожия Орфей в един филм  ooooh!
Иначе на мен лично филма не ми хареса особено, книгата е много по-вълнуваща.
Но пък не е лесно да се филмира такава книга и определено щеше да стане прекалено дълъг филм.

# 49
  • UK
  • Мнения: 3 959
Филма не беше лош, снощи го гледах, не харесвам особено Том Ханкс и мацката в главната роля беше малко нещо дърво, но музиката беше много хубава. Не обичам да гледам филми по книги, но на този не съм му чела книгата така или иначе. Повече ми хареса от Шифъра, въпреки че може да се дължи на присъствието на Юън МакГрегър. Иначе и за нечел книгата беше ясно кой е главния лош (то в случая трудно се говори за лош, де), последните 10 минути малко провалиха целия филм, бих предпочела да ги нямаше, един стандартен хепи енд би ми харесал повече от гледна точка на това че просто не беше логичен края му така представен, ама така са си решили сега, какво да правим. Поне се насладих на Юън МакГрегър, който за мен е един от най блестящите актьори в момента, жалко че играе малко, а и е тооолкова хубав...

# 50
  • Мнения: 572
Гледах филма и останах леко разочарована, очаквах сякаш малко повече... защото съм чела книгата.
Приятелят ми не я е чел, но каза, че не му е харесал филма!

# 51
  • Мнения: 431
Като ви чета мненията - мисля тази чалга да я пропусна. Simple Smile

Има добри екранизации на книги, разбира се. Дори и филми, по-добри от книжния си материал.

# 52
  • Мнения: 179
На мен филма не ми харесва,дори не можах да го изгледам.Може би защото първо прочетох книгата,от която останах впечатлена макар да не се интересувам от религии и прочие

# 53
  • София
  • Мнения: 104
На мен много ми хареса. И като сюжет и като музика и като цяло и най-вече неочаквания край(не съм чела книгата).

# 54
  • Варна
  • Мнения: 472
 Laughing  виждам, че и други са били разочаровани от избора на Том Ханкс за главната роля. И аз си представях главния герой по по-различен начин   Crossing Arms  / Иначе Том Ханкс е страхотен актьор. /

Чела съм "Шестото клеймо" и сега се чудя дали да гледам филма. Шифърът на Леонардо също го бях чела предварително, но филмът беше ужасен. Половината неща ги нямаше, трябваше постоянно да обяснявам на околните /не чели книгата/ отделни моменти от филма  ooooh!

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
За мен Шестото клеймо е по-сполучливо направен от Шифъра.

# 56
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Изтеглих го. Няма да го чакам с по-добро качество. Мъжът ми не иска да го гледа така че сядам и го пускам. Макгрегър е любим актьор и ще му се наслаждавам Heart Eyes

# 57
  • UK
  • Мнения: 3 959
Определено си е за наслаждаване. Simple Smile

# 58
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Почнах го. Стигнах до 10 мин. и се чудя - аз изобщо коя книга съм чела и дали съм пуснала верния филм Laughing

# 59
  • UK
  • Мнения: 3 959
Обикновено е така с филмите по книга, но чест му прави поне, че за един съвсем незапознат с книгата зрител (аз) филма беше учудващо разбираем - не се наложи да ми обясняват това защо е така и защо не е. Единственото, което не ми стана ясно е защо е "шестото" клеймо, като те никъде не споменаха петото, доколкото разбрах в книгата това са го обяснили. Споменаха че никога нищо не се е знаело за петото и може би се очакваше като намерят ново ние да решим, че то е шестото, но няма логика, по скоро е логично да си е точно петото. Simple Smile

# 60
  • Мнения: 1 343
ох, да питам аз защо се казва шестото клеймо, а във филма казаха само пет клейма..? аз не съм чела книгата обаче.

Клеймата са - въздух, огън, вода, земя, илюминати, диаманта на илюминатите

Peace Само че във филма, няма "диамант на илюминатите", а нещо коренно по-различно  ooooh! А щом не си чела книгата, въпросният "диамант" представлява амбиграма на четирите елемента въздух, огън, вода и земя, изписани заедно.

Във книгата клеймата са 5 с 5-те елемента основни - вода, въздух, земя , огън и дух Simple Smile
а 6-тото клеймо е фактически диаманта който представлява ромб от написани и 5-те елемента .

# 61
  • UK
  • Мнения: 3 959
Мда, това го разбрах, но ставаше дума, че във филма не се споменава. Simple Smile Във филма никъде не е споменат петия, а направо шестия, с ключовете. Simple Smile И е логично човек да реши че това е петия. Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 5 828
Клеймата са - илюминати, земя, огън, въздух, вода и диамантът на илюминатите.
Няма никакъв дух  Grinning
В книгата с първото клеймо - илюминати, е жигосан ученият Ветра /първия убит/.
А диамантът представлява съвкупност от земята, въздуха, огъня и водата.

Във филма сега се сещам, че показаха снимка на първото клеймо на Лангдън в началото, като излизаше от басейна.

# 63
  • Мнения: 1 343
Клеймата са - илюминати, земя, огън, въздух, вода и диамантът на илюминатите.
Няма никакъв дух  Grinning
В книгата с пъвото клеймо - илюминати, е жигосан ученият Ветра /първия убит/.
А диамантът представлява съвкупност от земята, въздуха, огъня и водата.

Хмм като се прибера ще проверя Simple Smile Немога да споря сега като не е пред мен книгата Simple Smile

# 64
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790

# 65
  • UK
  • Мнения: 3 959
И аз го видях знака в началото като го дадоха на Лангдън, но чак после запознаха да обясняват за клеймата и общо взето можеха да обяснят по добре че това именно е петото, те изрично си казаха че нямат представа какво е петото. Като цяло - изключваме това, може да се каже и че аз не съм разбрала (въпреки че и други попитаха, та не съм само аз) - филма беше много разбираем за човек, който не е е чел книгата. Шифъра не беше изобщо толкова разбираем - тогава ми се наложиха обяснения. Simple Smile

# 66
  • Berlin
  • Мнения: 11 257
аз точно това разбрах от филма - че 4те елемента са 4те клейма и 5тото не се знае какво е. после се оказа 2та ключа. нищо не обясниха за знака, който показаха на лангдън, когато беше в басейна, в началото на филма. оттук разбирам, че е бил клеймо. Simple Smile но като цяло други недоразумения май нямаше.

# 67
  • Мнения: 1 343
Изтеглих я онлайн прави сте няма ДУХ Simple Smile ИЛЮМИНАТИ е.
От някоя друга подобна книга ще е Simple Smile Или прекалено много гледам рейнджърите с малкия  Whistling Joy Joy Joy

# 68
  • Мнения: 7 914
честно казано не  си спомням детайли от прочита на книгата...та тази вечер гледах филма все едно,ч е нищо не съм чела... клеймата са ясни Mr. Green

но като цяло други недоразумения май нямаше.
най голямото недорузомение  беше как Убиецът ги не застреля Лангдън и мадамата... евентуално обяснението беше, че нямат да имат време да спрат това, което е на път да става, но си е плоско отвсякъде Rolling Eyes

иначе като цяло филма не беше лош Whistling



# 69
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Убиеца не искаше да ги застреля защото нямал заповед за тях Shocked

Вчера изгледах филма и не ми хареса. Книгата ми е ясна, защото я прочетох миналата седмица точно заради филма. Има доста разминаване и пренаписване. С голямо нетърпение очаквах слизането в катакомбите и намирането на гроба на Петър. Най-хубавия момент за мен беше избухването на антиматерията. Незавършено беше и сцената между шамбелан и останалите духовници - само се гледаха, а самата сцена е толкова наситена с действие и разкрития.

# 70
  • Мнения: 1 491
Е, да, в книгата Ветра беше жигосан с клеймото "Илюминати", във филма се оказа, че само окото са му извадили, а въпросният знак е пуснат по факса ей така като картинка.
В книгата шамбеланът (извинявам се, ако не го пиша правилно) се подпали на открито пред вярващите, а във филма реши, че трябва да го прави в "Св.Петър"...
В книгата и четиримата фаворити умират, а във филма единият бива избран за папа.
В книгата ти става ясно защо папата е бил отровен от довереният си шамбелан и защо той прави всичко това, а във филма някакси хич не ми стана ясно защо така  newsm78
Много неща в книгата са представени по един начин, а във филма по коренно различен, без да отчитам липсата на сцени и "леките" промени

# 71
  • Мнения: 344
Чаках филмът с нетърпение, беше ми интересно как са го направили.Честно казано очаквах много повече, но уви.Даже не успях да го изгледам до края.Абе разочаровах се.С "Шифърът" беше същата история.

# 72
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Още не съм го гледала, но честно казано очаквам разочарование, както беше и със "Шифъра"!Иначе книгата е трашно увлеателна и те кара да я попиеш!

# 73
Гледах го, ми не ми хареса!!! Дан Браун не залага на екшъна, книгите му според мен са повече упражнения за ума. Шифърът на Леонардо беше добре според мен, хареса ми много, но "Ангели и демони" беше чиста холивудска простотия. За два часа се нахледах на екшъни, кървища, взривове и т.н. Това ли беше целта? Ако е било така, явно аз не съм схванала смисъла на цялото нещо. Мислех, че отново ще видя нещо, което ще те накара да се замислиш, което ще те грабне само и само заради "Ами ако...". Сега какво- гърмят се, трепят се, еми браво на вас, ако целта ви беше да разочаровате хората- усояхте.
НЕ ме разбирайте погрешно, с филма можеш да си убиеш два часа от времето, но не може да те грабне. Много са подценили и изопачили автора според мен. Не са схванали явно основната теза в литературата му.

# 74
  • Мнения: 47 981
Не можах да го изгледам, заспах
А го чаках с нетърпение Sad

# 75
  • Мнения: 1 666
Някой може ли да ми даде линк да си дръпна от някъде "Ангели и Демони"?
Преди го имаше в замунда, но докато се наканя и май са го свалили.... или поне аз не го намирам...

# 76
  • Мнения: 1 209
Много разочароващ за прочелите книгата.

# 77
  • Мнения: 139
Не съм чела книгата ,но и на мен филмът не ми хареса Mr. Green Още от самото начало познах кой е лошият  Cry В сравнение с Шифърът на Леонардо,определено първият ми хареса повече Peace

# 78
  • Мнения: 2 336
Здравейте!
Момичета знаете ли от къде мога да го дръпна Flutter, в замундата го няма  Thinking

# 79
  • Мнения: 139
Изтрили са го Sad Вчера го гледах в замундата Cry Но вярвам,че до няколко дни пак ще го качат Peace

# 80
  • Мнения: 139
http://bananabg.com/details.php?id=12881

Ето линк за филма Grinning Само не знам как е качеството Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт