"Ангели и Демони" - кино прочит на "Шестото клеймо"

  • 10 802
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 343
ох, да питам аз защо се казва шестото клеймо, а във филма казаха само пет клейма..? аз не съм чела книгата обаче.

Клеймата са - въздух, огън, вода, земя, илюминати, диаманта на илюминатите

Peace Само че във филма, няма "диамант на илюминатите", а нещо коренно по-различно  ooooh! А щом не си чела книгата, въпросният "диамант" представлява амбиграма на четирите елемента въздух, огън, вода и земя, изписани заедно.

Във книгата клеймата са 5 с 5-те елемента основни - вода, въздух, земя , огън и дух Simple Smile
а 6-тото клеймо е фактически диаманта който представлява ромб от написани и 5-те елемента .

# 61
  • UK
  • Мнения: 3 959
Мда, това го разбрах, но ставаше дума, че във филма не се споменава. Simple Smile Във филма никъде не е споменат петия, а направо шестия, с ключовете. Simple Smile И е логично човек да реши че това е петия. Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 5 828
Клеймата са - илюминати, земя, огън, въздух, вода и диамантът на илюминатите.
Няма никакъв дух  Grinning
В книгата с първото клеймо - илюминати, е жигосан ученият Ветра /първия убит/.
А диамантът представлява съвкупност от земята, въздуха, огъня и водата.

Във филма сега се сещам, че показаха снимка на първото клеймо на Лангдън в началото, като излизаше от басейна.

# 63
  • Мнения: 1 343
Клеймата са - илюминати, земя, огън, въздух, вода и диамантът на илюминатите.
Няма никакъв дух  Grinning
В книгата с пъвото клеймо - илюминати, е жигосан ученият Ветра /първия убит/.
А диамантът представлява съвкупност от земята, въздуха, огъня и водата.

Хмм като се прибера ще проверя Simple Smile Немога да споря сега като не е пред мен книгата Simple Smile

# 64
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 694

# 65
  • UK
  • Мнения: 3 959
И аз го видях знака в началото като го дадоха на Лангдън, но чак после запознаха да обясняват за клеймата и общо взето можеха да обяснят по добре че това именно е петото, те изрично си казаха че нямат представа какво е петото. Като цяло - изключваме това, може да се каже и че аз не съм разбрала (въпреки че и други попитаха, та не съм само аз) - филма беше много разбираем за човек, който не е е чел книгата. Шифъра не беше изобщо толкова разбираем - тогава ми се наложиха обяснения. Simple Smile

# 66
  • Berlin
  • Мнения: 11 230
аз точно това разбрах от филма - че 4те елемента са 4те клейма и 5тото не се знае какво е. после се оказа 2та ключа. нищо не обясниха за знака, който показаха на лангдън, когато беше в басейна, в началото на филма. оттук разбирам, че е бил клеймо. Simple Smile но като цяло други недоразумения май нямаше.

# 67
  • Мнения: 1 343
Изтеглих я онлайн прави сте няма ДУХ Simple Smile ИЛЮМИНАТИ е.
От някоя друга подобна книга ще е Simple Smile Или прекалено много гледам рейнджърите с малкия  Whistling Joy Joy Joy

# 68
  • Мнения: 7 914
честно казано не  си спомням детайли от прочита на книгата...та тази вечер гледах филма все едно,ч е нищо не съм чела... клеймата са ясни Mr. Green

но като цяло други недоразумения май нямаше.
най голямото недорузомение  беше как Убиецът ги не застреля Лангдън и мадамата... евентуално обяснението беше, че нямат да имат време да спрат това, което е на път да става, но си е плоско отвсякъде Rolling Eyes

иначе като цяло филма не беше лош Whistling



# 69
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 694
Убиеца не искаше да ги застреля защото нямал заповед за тях Shocked

Вчера изгледах филма и не ми хареса. Книгата ми е ясна, защото я прочетох миналата седмица точно заради филма. Има доста разминаване и пренаписване. С голямо нетърпение очаквах слизането в катакомбите и намирането на гроба на Петър. Най-хубавия момент за мен беше избухването на антиматерията. Незавършено беше и сцената между шамбелан и останалите духовници - само се гледаха, а самата сцена е толкова наситена с действие и разкрития.

# 70
  • Мнения: 1 491
Е, да, в книгата Ветра беше жигосан с клеймото "Илюминати", във филма се оказа, че само окото са му извадили, а въпросният знак е пуснат по факса ей така като картинка.
В книгата шамбеланът (извинявам се, ако не го пиша правилно) се подпали на открито пред вярващите, а във филма реши, че трябва да го прави в "Св.Петър"...
В книгата и четиримата фаворити умират, а във филма единият бива избран за папа.
В книгата ти става ясно защо папата е бил отровен от довереният си шамбелан и защо той прави всичко това, а във филма някакси хич не ми стана ясно защо така  newsm78
Много неща в книгата са представени по един начин, а във филма по коренно различен, без да отчитам липсата на сцени и "леките" промени

# 71
  • Мнения: 344
Чаках филмът с нетърпение, беше ми интересно как са го направили.Честно казано очаквах много повече, но уви.Даже не успях да го изгледам до края.Абе разочаровах се.С "Шифърът" беше същата история.

# 72
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Още не съм го гледала, но честно казано очаквам разочарование, както беше и със "Шифъра"!Иначе книгата е трашно увлеателна и те кара да я попиеш!

# 73
Гледах го, ми не ми хареса!!! Дан Браун не залага на екшъна, книгите му според мен са повече упражнения за ума. Шифърът на Леонардо беше добре според мен, хареса ми много, но "Ангели и демони" беше чиста холивудска простотия. За два часа се нахледах на екшъни, кървища, взривове и т.н. Това ли беше целта? Ако е било така, явно аз не съм схванала смисъла на цялото нещо. Мислех, че отново ще видя нещо, което ще те накара да се замислиш, което ще те грабне само и само заради "Ами ако...". Сега какво- гърмят се, трепят се, еми браво на вас, ако целта ви беше да разочаровате хората- усояхте.
НЕ ме разбирайте погрешно, с филма можеш да си убиеш два часа от времето, но не може да те грабне. Много са подценили и изопачили автора според мен. Не са схванали явно основната теза в литературата му.

# 74
  • Мнения: 47 956
Не можах да го изгледам, заспах
А го чаках с нетърпение Sad

Общи условия

Активация на акаунт