Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Финанси
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-299 от 299 отговора

Здравейте,

Имам един въпрос - коя, според Вас, е най-добрата/сигурната банка за краткосрочен депозит на сума до 2-3000 евро (в рамките на една година максимум)? Пробвах сравнителния анализ на сайтове като moitepari и moneymatters, но в условията на кризата и очакваните фалити на банки не съм сигурна коя е най-подходящата банка, на която да се доверя.

Благодаря Ви предварително за съветите! Smile
Цитирай

близо до Кресненското дефиле

и аз ще следя
Цитирай

на Зеления път към Стария Светльо

Запис да следя темата.
Цитирай

София

Излишно е да казвам,че до 50000 евро всички банки са сигурни.
Няма да казвам, в коя банка е най-изгодно да си направиш депозит,
защото работя във въпросната банка и няма да е коректно.
Направи сравнение къде се предлагат най-високите % за лихва
върху депозит и прецени сама.
Трябва да се има предвид,че всички банки обявяват лихвите
на годишна база. Другият момент е,че депозитите с висок
лихвен % са само за обявеният период-например ако се
спреш на тримесечен депозит с лихва 9.75%, тя ще бъде само
за първите три месеца, след което ще трябва да го преструктурираш
след падежа, но това си го пише и в договорът.
Цитирай

София

...та значи ПИБ Very Happy
Цитирай

При гларусите

Доста  банки дават лихва около 8-9%. В момента лихва под 6-7 % е ниска.
Моите пари с мъжо / не са много/ ги сложихме при сестра ми в Общинска банка на лихва 7.5%.
Според сестричката банката е много надежна и сме спокойни. Peace
Цитирай

Аз си направих срочен депозит на 9% за 4 месеца и след изтичането му ще гледам как ще го преподпиша и на каква лихва...
Цитирай

Вече депозити до 100 000 лв са обезпечени от държавата. Аз съм клиента на ПИБ и не се притеснявам да им направя реклама. На мен точно ми изтече супер депозита и смятам да депозирам парите в новата им оферта свободен депозит за 2 години с нарастваща лихва до 11 %. На фона на падащите лихви по депозитите, макар и бавно, това ще ми осигури добра доходност дори и през 2011. Хубавото е че депозита е свободен и мога да тегля ако имам нижда през целия период без да ми наруши лихвата. Освен това няма такси по откриване и обслужване.
Цитирай

Аз използвах Банка ДСК за едногодишен депозит. Лихвата е 2,8 %. (чужда валута)
Проучвах и Уникредит банк, но не ме зантригува.

Тези пари не могат да се теглят, че иначе плащам неустойки. И лихвата е за цялата година. Не е много, но все пак е нещо, вместо да ги държа вкъщи. Smile
Цитирай

София

Аз съм се загледала по депозити с овърдрафт. Ако някой ги ползва, моля да разкаже.....
Цитирай

Спокойна, би ли обяснила какво е това депозит с овърдрафт.Мерси. Hug
Цитирай

София

Спокойна, би ли обяснила какво е това депозит с овърдрафт.Мерси. Hug
Внасяш си парите в депозитна сметка, като в същото време получаваш карта с овърдрафт - стойността на депозита. Те.е хем са ти на депозит, хем, ако се наложи може да ги ползваш. Естествено, не е желателно да ползваш овърдрафта, защото има лихва...Ще проуча. При нас преди имаше, в Алианц, но скоро не съм мяркала реклами. Ще питам утре колежки от банката.
Цитирай

София

Виж това сравнение на депозити;
http://www.moitepari.bg/Depoziti/Depoziti.aspx
ЮНИОН БАНК дават 9.31%.
Цитирай

Що пък депозит? Има и други начини да инвестираш парите си.
Цитирай

Пловдив

Насочи се към тримесечните депозити,офертите и лихвите са доста променливи,така,че най-добре е да се практикува "банков туризъм"  Mr. Green
Цитирай

И аз се загледах в този депозит на Първа Инвестиционна. Каквото и да се случи винаги може да си изтеглиш парите без загуби. Но като цяло лихвите трябва да паднат. И ако се случи следващите 2 години същата доходност както и тази. А шансовете да падат лихвите са големи,при целия обществен натиск и от страна на правителството също.
Цитирай

Пловдив

И аз се загледах в този депозит на Първа Инвестиционна. Каквото и да се случи винаги може да си изтеглиш парите без загуби. Но като цяло лихвите трябва да паднат. И ако се случи следващите 2 години същата доходност както и тази. А шансовете да падат лихвите са големи,при целия обществен натиск и от страна на правителството също.
За съжаление наистина ще паднат в скоро време,нека авторката на поста с предложението за друг вид инвестиция да се произнесе  bowuu
Цитирай

За съжаление наистина ще паднат в скоро време,нека авторката на поста с предложението за друг вид инвестиция да се произнесе  bowuu
инвестиционен фонд.
Цитирай

София

Свободен депозит в ПИБ. Лихвата е револвираща, но средноаритметично се връзва 9%годишно, в евро. Можеш да теглиш.
Цитирай

София

Или Топ 3+3 в Райфайзен.Верно,че е голям "банков туризъм"   Mr. Green,ама лихвата е средно 8%.Първото тримесечие 6%,второто 10 %.
Цитирай

София

Разбира се, много е условно да се сравняват депозити, без да се знае срочността им. Аз съм доволна от Алфа и прогресивния им депозит.
Цитирай

до морето

да ви следя
Цитирай

При гларусите

Аз съм доволна от Мулти + на Общинска банка - много е изгоден! Peace
Цитирай

Сравнение на офертите може да направите тук
Цитирай

В другиден ни свършва супер депозита в ПИБ. Ще го сменя пак с някой друг отново в ПИБ-доволна съм от тях.
Цитирай

Само че, в ПИБ лихвата не е фиксирана, а е променяема, т.е. възможно е едностранно банката да промени лихвата по депозита по време на срока на депозита. Другото, което се сещам е, че ако нарушиш срока  на депозита, сумата не се олихвява. В повечето банки, в този случай се начислява лихва като на разпл. сметка, което все пак е нещо, макар и малко.
Цитирай

градът на СВЕТА БОГОРОДИЦА

може да видиш депозитите в  Asset Bank  Peace
Цитирай

Срочен влог "Възход" в Общинска банка.
Цитирай

Стара Загора

То е ясно, че всеки ще препоръча неговия си депозит, неговата си банка или неговия си опит...
Депозита не е техника или кола, да има сто аспекта и да се чудиш кой първо да огледаш....
Има едно число и толкова...
А сравняването на числа е чисто аритметично действие...
виждаш най-високото число и се хвърляш... Няма какво толкова да му мислиш...
И нека никой не ме убеждава, че депозита не е само числа...
Други филми няма...
Wink
Цитирай

То е така, ама веднага идва въпроса в условията на тази фин. криза доколко стабилна е банката. И доводът, че влоговете да 100 х.лв. са гарантирани изобщо не успокояват. Защото хубаво, че ги гарантира държавата, ама и тя май няма пари. И независимо от това, че са длъжни в някакъв супер кратък срок да започнат да връщат парите, казано е да започнат, но не и кога ще свършат с изплащането на цялата сума? Да не говорим, че ще се изплащат в BGN. Така че, не е само лихвата важна, големите лихви си имат своето оправдание. Важно е и доколко е стабилна банката.
Цитирай

Стара Загора

И как ти, аз и 99,9 % от целокупното народонаселение да разберем коя точно банка е стабилна...?
Цитирай

Ами като четем. На няколко пъти се споменава един сайт, в който освен, че можеш да си сравниш доходноста на различните видове депозити в различните банки има и още много информация. Няма да споменавам името, за да не ме обявят за рекламен агент.
По същество - показателите, които са определящи при анализ на финансово състояние на дадена банка са капиталова адекватност и ликвидност. Минимално изискуемият коефициент на обща капиталова адекватност за всички банкови институции е 12%. Можете да откриете стойностите му, в годишните отчети, които се публикуват обикновено на интернет страниците на банките и да си направите съответните изводи.
Цитирай

София

Аз имам депозити в ДСК и в ПИБ.
Този в ДСК е смеееешка, в сравнение с ПИБ.

Отвори един екселски файл и си направи табличка с депозити на няколко банки, само не забравяй да делиш процента на 12.
И хайде най-сетне да паднат лихвите по кредитите, че се уляха да ги вдигат, а да ги свалят се ослушват.
Цитирай

Стара Загора

По същество - показателите, които са определящи при анализ на финансово състояние на дадена банка са капиталова адекватност и ликвидност. Минимално изискуемият коефициент на обща капиталова адекватност за всички банкови институции е 12%. Можете да откриете стойностите му, в годишните отчети, които се публикуват обикновено на интернет страниците на банките и да си направите съответните изводи.

По същество, тези две числа, извадени от контекста на отчетите, са си две сухи цифри... Нищо повече... Very Happy

Лихвата по депозита е също сухо число, но като пряко следствие от него ти влизат сухи пари в джоба... Mr. Green

Всичко останало е търсене на теле под вол... Peace
Цитирай

За каква гаранция може да става въпрос? За мене е достатъчно, че държавата гарантира до 100 000 лв.( не че ги имам), като си давам сметка, че и това не е на 100%. Но кое ти дава 100% гаранция за спестяванията ни.
Не съм съгласен със мнението на azira, че лихвата по депозита не е фиксирана. Напротив, именно при депозитите лихвата е фиксирана, т.е. не може едностранно да се променя от банката. Освен това, точно такива депозити, като този на ПИБ ( и на други банки разбира се, тука просто се спомена няколко пъти в последните постове ) позволяват да не спазваш сроковете на депозита.
Цитирай

Абсолютно съм убедена, че лихвата на ПИБ е променлива, изчети си договора. Аз моят го изчетох преди да го подпиша и знам много добре какво пише в него.  Peace
Друг е въпросът, че рядко се случва банката наистина да промени лихвата по време на срока на  договора. Аз лично съм имала такива и винаги са ми плащали договорената лихва. Това е вратичка при есктремни ситуации.
Цитирай

Има депозити с растяща т.е. променлива лихва, има депозити с фиксирана лихва.Така,че говорите за различни депозити с различни условия.
Цитирай

Депозит с растяща лихва и депозит с променлива лихва са различни неща, но както и да е, да не разводняваме темата.
Цитирай

Променяемата лихва е когато банката може да променя % едностранно. Казват, че промяната може да бъде в различна посока – нагоре или надолу, но честно казано, аз движение нагоре (за депозит) не съм виждала Laughing

А фиксираните лихви наистина ли са фиксирани? Май само са обявени такива. На практика и за тях банките си оставя вратички и възможност за едностранна промяна, което се вижда в договора.
Цитирай

Аз използвах Банка ДСК за едногодишен депозит. Лихвата е 2,8 %.
дск е най-смотаната банка за мен.За долари Пощенска ми дадоха 6,6%
За левове верно Юнион с 9,3% е най-добрата оферта само дето след
3 месеца трябва да ходиш до банката да предоговаряш.
Цитирай

Стара Загора

Не съществува депозит, при който банката може да може да променя едностранно лихвеният процент надолу без ваше съгласие...

Който има желание да ме обори... Да си извади договора и да цитира точно...
Защото, съжалявам, но всичко останало е голословие...
Цитирай

До Нова Година ПИБ ми бяха любимци с 9.75. Но вече не дават толкова.
Цитирай

Цитат
Който има желание да ме обори... Да си извади договора и да цитира точно...

Извадих си договора и те оборвам Smile: точка 8 от договора - при промяна на пазарните условия, банката има право едностранно да промени лихвата, без да ни пита или уведомява, за което сме си дали съгласието с подписването на този договор.

Обяснението (в Моите Пари) е, че това е вратичка за евентуална кризисна ситуация, в момента уж не го прилагали.

До Нова Година ПИБ ми бяха любимци с 9.75. Но вече не дават толкова.

И как ще олихвят депозит, сключен преди НГ, с падеж през тази, щом от НГ има промяна - по договорената лихва, по новата, или и по двете?
« Последна редакция: пт, 29 яну 2010, 11:47 от птица »
Цитирай

...И как ще олихвят депозит, сключен преди НГ, с падеж през тази, щом от НГ има промяна - по договорената лихва, по новата, или и по двете?
                               Споменатият е тримесечен, съответно на падежа по договорената. Не гарантирам, но мисля че е така.
Цитирай

Стара Загора

Извадих си договора и те оборвам Smile: точка 8 от договора - при промяна на пазарните условия, банката има право едностранно да промени лихвата, без да ни пита или уведомява, за което сме си дали съгласието с подписването на този договор.

И ти подписа договор с ТАКАВА точка...???
Не мога да повярвам...!
С коя банка...?
Цитирай

Миииии Embarassed
Честно казано, нито съм се замисляла, нито съм проучвала, нито съм предполагала, че има банки без такава клауза. Мислех, че всички се застраховат срещу евентуални резки промени, както преди 10-на години.

Цитирай

Миииии...
                                Ако Експрес е прав по-добре кажи коя е. Да не се подлъгваме  Crazy.
Цитирай

В Инвестбанк има депозит ЕКСТРА ПЛЮС- 7% за 3 месеца и 8,75% за 6 месеца, но трябва да има 5000 лв или 2500 евро. Дава възможност за издаване на дебитна карта с възможност за овърдрафт с преференциални лихви.
Цитирай

Аде сега, коя Laughing няма си фалирам банката, та Mr. Green Не стига, че могат да ми резнат лихвичката, ами и съвсем да не ми я дадат Naughty

Ето как изглеждат лихвите с един примерен 3-мес. депозит в различните банки - ЦЪК. Четете!
Много банки работят с променливи лихви.
« Последна редакция: пт, 29 яну 2010, 15:13 от птица »
Цитирай

...Ето как изглеждат лихвите с един примерен 3-мес. депозит в различните банки...
                                 Филтрирала си само левовите  Twisted Evil.
Цитирай

Цитат
Депозит - къде е най-изгодно да си направя депозит?

В собствената си банка..... Laughing Laughing Laughing Hug Praynig
Цитирай

Стара Загора

Няма да споря с вас... Слагайте където решите... Very Happy
Цитирай

Избираш си от сайта "Моите пари".  Вече и в долари е изгодно.
Цитирай

Здравейте. В последно време и аз все по-често се замислям за депозити - не толкова, че ще забогатея от лихвата, а за сигурността на малкото пари, които имам и си спестявам.

Искам да си сложа парите на депозит и да имам възможност да внасям постоянно други малки суми по 300-400 лева месечно.

Освен това говорите за несигурността на банките, че имало възможност да фалират и да ни потънат парите в небитието... Има ли въобще такава вероятност (принципно да, де), но аз си мисля, че банковата система в България е фалирала, от доста време не съм чувал за фалит на българска банка! newsm78

аз лично гледах в интернет и се спрях на тези два депозита

http://www.fibank.bg/bg/page/266/%D0%94%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D0%B7% … D0%B0%D1%82%D0%B0

http://www.fibank.bg/bg/page/1987

при първия пише, че няма суми и такси за обслужване, което не го пише при втория, което за него  ме притеснява.
Цитирай

Стара Загора

И по двата няма такси за обслужване...
Цитирай

В евро или лева е по-добрия вариянт за депозит? newsm78
Цитирай

...
                                 ПИБ нямат такси за депозитите, скоро им четох таксите. Довнасянето можеш да го правиш през виртуалното им банкиране, а също и през ипей  Crazy. Мисля, че няма ограничение за сумите, които ще довнасяш. Ако депозита ти е в евро може да пратиш лева, те ще ти ги обърнат и добавят. Дано съм била полезна  bouquet.
Цитирай

В евро или лева е по-добрия вариянт за депозит? newsm78
Според мен по-добрия вариант е в евро да е депозита.
Цитирай

Вярно е, че ПИБ дават най-високи лихви по депозити, и то за всички валути! Но също така е вярно и, че нямат нито един депозит с фиксирана лихва, т.е. във всеки един момент, ако решат, могат да ви изненадат неприятно! Mr. Green Но засега си плащат хората като попове, дано да продължат в този дух!
Има и банки, чийто депозити са само с фиксирана лихва, т.е. каквото и да стане, дължат ти договорената лихва!Някой ако се интересува, мога да го светна! Very Happy
Има тенденция за падане на лихви по депозити, респективно и на лихви по крадити, което е първата индикация за излизане от кризата! Party
Цитирай

Навсякъде и никъде.

...Някой ако се интересува, мога да го светна!...
Светкай.
Цитирай

Монтана

А какво ще кажете за ОББ?
Цитирай

След всичко казано и прочетено, при мен ето какво би могло да наведе везните. Банка дава 50 гр. злато за милионния си клиент. Жалко че няма да имам шанса, тъй като вече съм клиент, но пък има много томболи със също толкова изкусителни награди за клиенти със кредитни карти.
Цитирай

След всичко казано и прочетено, при мен ето какво би могло да наведе везните. Банка дава 50 гр. злато за милионния си клиент. Жалко че няма да имам шанса, тъй като вече съм клиент, но пък има много томболи със също толкова изкусителни награди за клиенти със кредитни карти.
                                    И как върза депозитите с кредитни карти - не разбрах.
Цитирай

Стара Загора

Като предлагани от една и съща банка и като зависеща кредитна карта от същия този депозит... Wink
А и не само...
Цитирай

Като предлагани от една и съща банка и като зависеща кредитна карта от същия този депозит... Wink
А и не само...
                                Всъщност да. Понякога изключвам, че хората депозират и взимат кредит едновременно  Crazy.
Цитирай

София

Аз имам в Първа Инвестиционна банка и съм доволна...
Доходите са добри, понеже след като изтече промоционалния период, си подновявам депозита с нов промоционален. Най-важното за мен е, че работят някои клонове до късно, че нали все работим по много, за ад има да довнасяме в депозита...
Цитирай

Аз бих избрала доброволните пенсионни фондове - лихвите им са по-високи от на банките, само на повечето можеш да изтеглиш сумата на 5 години или нещо такова.
Цитирай

А и не само...
                                Всъщност да. Понякога изключвам, че хората депозират и взимат кредит едновременно  Crazy.

Депозитът си е депозит, кредитната карта - съвсем различно.
Цитирай

Аз имам в Първа Инвестиционна банка и съм доволна... Най-важното за мен е, че работят някои клонове до късно, че нали все работим по много, за ад има да довнасяме в депозита...
                                Да напомня, че можеш да довнасяш в депозита и през нета, ако са ти в друга сметка. Например от картата със заплатата трансферираш в депозита без да пипаш кеш и да търчиш из града. И през нета можеш да наблюдаваш. Ако депозита ти е във валута прехвърляш левове, те ти ги обръщат. Нормален курс, при по-големи суми може да договориш по-изгоден по телефона. Но не запомних какво имат предвид под 'по-големи суми'.
Цитирай

Стара Загора

Депозитът си е депозит, кредитната карта - съвсем различно.

Можем и да спорим...! Wink
Цитирай

Хайде Laughing

От практична гледна точка Peace
Ако пътуваш, купуваш билети, резервираш хотел и т.н., или изведнъж срещнеш дългочакания хладилник Wink, каква полза, че имаш депозит в банка Х. Друго си е картичката в джоба.
Цитирай

Стара Загора

Ааа, от практична изобщо не говоря...
Говоря за кредитната карта, която ти извадат ПИБ, ако си направиш депозит... Условностите настрана...!
Цитирай

Ааа, от практична изобщо не говоря...
Говоря за кредитната карта, която ти извадат ПИБ, ако си направиш депозит... Условностите настрана...!

Хм, а на мен даже и не ми предложиха да ми издадат.  newsm78
Цитирай

София

Аз бих избрала доброволните пенсионни фондове - лихвите им са по-високи от на банките, само на повечето можеш да изтеглиш сумата на 5 години или нещо такова.

Можеш да теглиш във всеки момент, лошото е, ако хванеш да теглиш, когато дяловете са се сринали.

Говоря за кредитната карта, ...ако си направиш депозит...

Много банки предлагат овърдрафт, обвързан с депозит.
Цитирай

Стара Загора

Много банки предлагат овърдрафт, обвързан с депозит.

Ама разбира се... Всеки е свободен да прави това, което реши за добре...

Аз лично говоря за ПИБ и нейните продукти... Wink
Цитирай

Имам въпрос за свободния депозит в ПИБ. Ако изтегля част от сумата на депозита, примерно половината, за времето през което е стояла изтеглената сума в депозита олихвява ли се, или на края се изчислява само лихва върху остатъка.
Цитирай

Стара Загора

Лихвата върху средствата по депозитната сметка се начислява в края на всеки един ден...
Лихва се начислява върху сумата по сметката...
Цитирай

Незнаех че всеки ден се начилява т.е. при депозитите как е мислех в края на годината или на падежа. Благодаря за отговора  bouquet
Цитирай

Стара Загора

"Начислява", не означава, че лихвата се превежда по сметката...
Лихвите се начисляват по "специална" сметка, често тя се нарича сметка за потенциални лихви...
И като дойде падежа, натрупаната сума се "прехвърля" в реалната сметка на депозита...
Дали ще ме разбереш...?
newsm78

С кредитите е по същия начин... Лихви се начисляват всеки един ден... И се натрупват... Когато дойде денят на падежа на съответна вноска, тогава се задължава реално и смеката на кредита...
Цитирай

София

Само че, в ПИБ лихвата не е фиксирана, а е променяема, т.е. възможно е едностранно банката да промени лихвата по депозита по време на срока на депозита.

Повечето банки вписват такава клауза в договора. Наскоро писах до Комисията за защита на потребителите, защото мисля, че не е редно банката да променя едностранно лихвата преди първоначалния падеж на съответния срочен депозит.

Хубавото на ПИБ е, аз съм само клиент, че лихвата в евро е колкото лихвата в лева, т.е. не е по-ниска, както в повечето други банки.
Цитирай

София

Не съм съгласен със мнението на azira, че лихвата по депозита не е фиксирана. Напротив, именно при депозитите лихвата е фиксирана, т.е. не може едностранно да се променя от банката.

Грешите! Прочетете договор за срочен депозит в ПИБ, СИ Банк, Токуда Банк, Централна Кооперативна Банка и ще видите, че всяка от тях изрично си запазва правото да променя едностранно лихвата по време на срока на депозита. Реакцията им на коментар на клаузата е "Банката никога не го е правила." Да, но пък си запазва правото да го направи по всяко време едностранно. Разбирам след изтичането на даден срочен депозит, той да бъде автоматично подновен при текущите лихви към датата на падежа, но да се променя лихвата по време на срока на депозита е недопустимо!
Цитирай

София

Доста изгодно е в ПИБ свободния едногодишен депозит и сега са пуснали супер депозит. В Пиреос също има с добра лихва
Цитирай

Да попитам и тук: депозит с падеж в неделя в понеделник ли трябва да си прибера? И при падеж на депозит има ли наказание за изтегляне на цялата сума, ако е над дневно определената от банката? Или се подразбира, че мога да я взема цялата, без да ме наказват?
Цитирай

Да попитам и тук: депозит с падеж в неделя в понеделник ли трябва да си прибера? И при падеж на депозит има ли наказание за изтегляне на цялата сума, ако е над дневно определената от банката? Или се подразбира, че мога да я взема цялата, без да ме наказ

Аз мисля че когато падежът на депозита е в почивен ден за падеж се смята първия работен ден след почивния т.е ако падежът е примерно в събота ,то реално депозитът падежира в понеделник и клиентът може да си изтегли сумата без комисион именно защото е на падеж.ако отиде през следващите дни   ще плати комисион за теглене защото вече не е на падеж .Добре е ако сумата е по-голяма да заявите предварително че ще теглите парите независимо че депозита е на падеж.
Цитирай

Когато падежът на депозита е в почивен ден за падеж се смята първия работен ден след почивния т.е ако падежът е примерно в събота ,то реално депозитът падежира в понеделник и клиентът може да си изтегли сумата без комисон именно защото е на падеж.ако отиде през следващите дни   ще плати комисион за теглене защото вече не е на падеж.В пове4ето случаи когато изтича промоционален депозит и клиентът не го предоговори на падеж ,депозитът или се подновява за същото време ,но на стандартни лихвени проценти или парите падат в сметката на клиента( това принципно се договаря при създаването на депозита) .Добре е ако сумата е по-голяма да заявите предварително че ще теглите парите независимо че депозита е на падеж.
                                 Супер, много благодаря  bouquet!!!
Цитирай

Одил,не претендирам за абсолютна достоверност,затова си промених началото на поста с "аз мисля..."
Това са неща,които съм разбрала от познати,приятели и нета.На всичко отгоре всяка банка си има различни условия с които клиентът трябва да се запознае при създаването на депозита.
Цитирай

Одил,не претендирам за абсолютна достоверност,затова си промених началото на поста с "аз мисля..."
Това са неща,които съм разбрала от познати,приятели и нета.На всичко отгоре всяка банка си има различни условия с които клиентът трябва да се запознае при създаването на депозита.
                                Там е работата, че като правих депозита питах за тези неща, и на договора помолих да ми запишат - и сега виждам, че са ми записали датата, която се пада неделя + че не помня нищо от обясненията  Crazy. Иначе питам по много, просто никога не помня. Доверявам ти се напълно, тъй като надали ще ми го олихвят преди падежа. Хитри са те, хитрииии  Twisted Evil.
Цитирай

Одил, падежът е първият работен ден в твоя случай. Задължително се обади в банката (може и по телефона) ден-два преди това -  да си заявиш тегленето, за да не ти правят въртели в понеделник и да ти искат такси за теглене без заявка. Казвам го от собствен опит, как ли не ме въртяха, за да не ми дадат парите на падежа на депозита ми. Първо проверяваха дали имат пари, после се заядоха, че нямам заявка, а при срочните договори е повече от ясно, че на падежа клиента ще се разпорежда със сумата както намери за добре, т. е. трябва да имат налични в касата. По мое мнение явно нямаха сумата или по някакви техни си причини не искаха да я изплатят. Но и аз не се давах лесно и тъкмо преди ситуацията да прерастне в скандал, колкото и невероятно да звучи, ми предложиха преференциален лихвен процент, за да оставя депозита за още един месец. С подписването на новия договор подписах и заявка за теглене на датата на новия падеж. Става въпрос за една от големите банки!
Цитирай

Одил, падежът е първият работен ден в твоя случай. Задължително се обади в банката (може и по телефона) ден-два преди това -  да си заявиш тегленето, за да не ти правят въртели в понеделник и да ти искат такси за теглене без заявка. Казвам го от собствен опит, как ли не ме въртяха, за да не ми дадат парите на падежа на депозита ми. Първо проверяваха дали имат пари, после се заядоха, че нямам заявка, а при срочните договори е повече от ясно, че на падежа клиента ще се разпорежда със сумата както намери за добре, т. е. трябва да имат налични в касата. По мое мнение явно нямаха сумата или по някакви техни си причини не искаха да я изплатят. Но и аз не се давах лесно и тъкмо преди ситуацията да прерастне в скандал, колкото и невероятно да звучи, ми предложиха преференциален лихвен процент, за да оставя депозита за още един месец. С подписването на новия договор подписах и заявка за теглене на датата на новия падеж. Става въпрос за една от големите банки!
                               На теб ти е коствало сигурно известни нерви, но мен много ще ми хареса, ако решат да ми предложат добър лп за едномесечен депозит при тях  Twisted Evil. Искаше ми се за още месец да оставя парите някъде, но нещо не ми харесват едномесечните лп. Няма да направя предварителна заявка, така или иначе ще видя какво ще ми предложат на момента и ще реша какво да правя. Но теглих наскоро след датата на падежа (т.е. година или половина след падежа) едни пари и решиха да ме наказват, та исках да се убедя, че на датата на падежа няма такива неща. Много благодаря на всички  Hug!
Цитирай

Какво значи "наказват" ако теглиш след падежа? Според мен единствено не начисляват лихвата за този период - ден, два, седмица, месец и т.н. след автоматичното подновяване на депозита и преди падежа. Напр., при едномесечен депозит и теглене 5 дни след падежа, просто не ти начисляват лихва за тези 5 дни.

Възможността за изтегляне на целия депозит зависи от размера му. Всяка банка си има максимална сума, която може да се тегли без предварителна заявка. За по-висока се иска предупреждение. Провери в сайта на банката ти какъв е техният максимум.
« Последна редакция: нд, 11 апр 2010, 18:41 от птица »
Цитирай

Какво значи "наказват" ако теглиш след падежа?...
                               Мда, не се изразявам точно. След падежа и без заявка. Ставаше дума за една друга банка тогава, и по телефона ме увериха, че не е нужно да правя заявка. На място се оказа, че трябва да ходя още веднъж, защото съм без заявка.
Цитирай

Райфайзен:

"От срочни депозити на падежа - Без разноски (за суми над 5,000 лв. се изисква предварителна заявка)   

От срочни депозити, прекратени преди падежа, с цел частично теглене на сумата или окончателното им прекратяване   - Без комисиона при теглене до 2,000 лв (дневен лимит); - За суми над 2,000 лв.- 0.4% върху горницата, макс. 800 лв."
Цитирай

За ПИБ ми трябва, доколкото разбрах от сайта им в деня на падеж е без комисионна. Но нямаше уточнение на сумите. Ще видим.
                               Ако някой намери твърде добри едномесечни да свирка  Crazy.
Цитирай

София

За ПИБ сумата без заявка е 5000 лв. Обаче, ако имаш изисквания да ти изплатят в по-едър копюр (например по 100-чки) трябва да се заяви предварително, че мен така ме бяха изработили веднъж - уж няма нужда от заявка и ми броиха посред лято 3000 лв 10-левови банкноти(да се чудя къде да ги слагам). На искането ми за по-едри пари - нямала съм заявка.
Заявката става до 15 часа за следващия раб. ден и може да се направи и по телефон.

Ейй, ако още малко поработя с ПИБ, май спокойно могат да ме назначат без обучение, вече им научих процедурите  Laughing
Цитирай

WinkПолзвам ПИБ и техния свободен депозит и съм доволен.Лихвата в евро е равна на левовата, а аз предпочитам еврото.Освен това ако се наложи да тегля не губя от лихвата,а и тя е доста добра за сега.
Цитирай

WinkПолзвам ПИБ и техния свободен депозит и съм доволен.Лихвата в евро е равна на левовата, а аз предпочитам еврото.Освен това ако се наложи да тегля не губя от лихвата,а и тя е доста добра за сега.
                                В крайна сметка и аз се ориентирах към него  Peace. 5% ми се виждаше твърде малко, докато не видях, че лихвата е нарастваща. На мен не ми трябва да тегля, само довнасям  Crazy.
Цитирай

София

Ползвал ли е някой БАКБ?
Цитирай

Стара Загора

На мен не ми трябва да тегля, само довнасям  Crazy.

Прочети внимателно условията на свободния депозит на ПИБ и да видиш, че в този вариант - довнасяне - той няма да те устройва напълно... Wink
Цитирай

Прочети внимателно условията на свободния депозит на ПИБ и да видиш, че в този вариант - довнасяне - той няма да те устройва напълно... Wink
                               Това, което споменаваш го видях, не ми пречи да го прекратявам на 6 месеца  Whistling. По-неприятното е, че съм се заблудила, че се олихвява с посочената растяща лихва всеки месец. Не било така, реално това си е 24-месечен депозит.
                              ПИБ ме изкараха извън равновесие преди малко - не са обявили никъде, че днес няма да работи централния клон на 'България'. А трафика беше лудост. Добре че обслужването им е на ниво и компенсира малко липсата на тоалет за клиенти  Tired. Много ми харесва консерватизма на тази банка, иначе днес щяхме да се видим за последно. Амаха!
Цитирай

Стара Загора

Това, което споменаваш го видях, не ми пречи да го прекратявам на 6 месеца  Whistling. По-неприятното е, че съм се заблудила, че се олихвява с посочената растяща лихва всеки месец. Не било така, реално това си е 24-месечен депозит.
                              ПИБ ме изкараха извън равновесие преди малко - не са обявили никъде, че днес няма да работи централния клон на 'България'. А трафика беше лудост. Добре че обслужването им е на ниво и компенсира малко липсата на тоалет за клиенти  Tired. Много ми харесва консерватизма на тази банка, иначе днес щяхме да се видим за последно. Амаха!

Дванадесет месечен е, не е двадесет и четири... И както бях обяснил в едно мнение по-назад в темата... Олихвяването се прави всеки ден... Ама парите от лихвата се "дават" накрая на периода... Wink

Централния клон на ПИБ е в Дървеница, Драган Цанков 37... Старият "централен" е на Стефан Караджа 10... Този на България си е един "най-обикновен" офис... И всички други на бул. България... Laughing
Цитирай

Дванадесет месечен е, не е двадесет и четири... И както бях обяснил в едно мнение по-назад в темата... Олихвяването се прави всеки ден... Ама парите от лихвата се "дават" накрая на периода... Wink

Централния клон на ПИБ е в Дървеница, Драган Цанков 37... Старият "централен" е на Стефан Караджа 10... Този на България си е един "най-обикновен" офис... И всички други на бул. България... Laughing
                                Така е, прав си  Peace. Но е 24-месечен все пак Wink. За същия пише, че може да теглиш по всяко време, но в договора са вметнали, че за това дължиш комисионни според бла-бла. Какви са те, и какъв размер  bouquet?
Цитирай

Стара Загора

Тарифа на Първа Инвестиционна Банка АД...

Раздел ІІІ., член 1., точка 4., буква г)...
Цитирай

Тарифа на Първа Инвестиционна Банка АД...

Раздел ІІІ., член 1., точка 4., буква г)...
                                 Много благодаря  bouquet!!! Същото ми принтираха и в банката преди минути, но сега вече съм сигурна  Blush.
Цитирай

между другото ПИБ са намалили лихвените проценти на свободния депозит, сега го видях в сайта им...
Цитирай

A, ако се довнася се губи лихва ли  Thinking
Цитирай

Допълнително внесените суми до шестия месец се олихвяват с посочената растяща лихва, след шестия месец ако внесеш сума се олихвява с 0.5% годишна лихва. Това което мен ме притеснява е, че лихвите ги променят когато си искат, това е така и при други банки, има го като клауза в договора и са си прави, само че не е коректно според мен да не те уведомят. Преди един месец сключих договор с едни лихви сега вече са други и това го видях от сайта им. Клауза от договора:
"При промяна на пазарните условия БАНКАТА има право по свое усмотрение еднотранно да промени размера на лихвата, начислявана по настоящия договор, за което ВЛОЖИТЕЛЯТ с подписването на настоящия договор дава своето изрично съгласие."
Цитирай

...Това което мен ме притеснява е, че лихвите ги променят когато си искат, това е така и при други банки, има го като клауза в договора и са си прави, само че не е коректно според мен да не те уведомят. Преди един месец сключих договор с едни лихви сега вече са други и това го видях от сайта им. Клауза от договора:
"При промяна на пазарните условия БАНКАТА има право по свое усмотрение еднотранно да промени размера на лихвата, начислявана по настоящия договор, за което ВЛОЖИТЕЛЯТ с подписването на настоящия договор дава своето изрично съгласие."...
                            Така е, трябва да се следи. Обаче може да си отвориш нов, по-изгоден депозит и да си прехвърлиш всичко в новия.
Цитирай

Точно така, просто трябва да се следят нещата.
Цитирай

Но като цяло е доста тъпо де, понеже ако ти променят лихвата в неизгодна за теб ти не можеш да си развалиш депозита, защото тогава няма да получиш съвсем никаква лихва. За съжаление аз не получавам достатъчно адекватна информация - уж следя в моите пари, но инфото се различава доста от инфото на страниците на конкретните банки. Има неудоточнени неща, и калкулаторът на моите пари ми показва една хубава лихва от 8.5 за ЕУ, която после се оказва 6.70  Tired.
Цитирай

Досега не ми се е случвало банка да промени  лихвата по депозита, винаги спазва записаната в договора. Дори сега лихвите по депозитите  са много паднали, но ми изплатиха такава, каквато съм сключила преди 6 месеца. /6,3% в евро/
Цитирай

Досега не ми се е случвало банка да промени  лихвата по депозита, винаги спазва записаната в договора. Дори сега лихвите по депозитите  са много паднали, но ми изплатиха такава, каквато съм сключила преди 6 месеца. /6,3% в евро/
Ако не е тайна,коя е тази банка?
Цитирай

София

azsa, бих искала да ти изпратя ЛС, но кутията ти е запълнена! Дали е възможно да освободиш малко място за моя въпрос?
Цитирай

Има ли в момента някъде 8 или над 8% за краткосрочен депозит? Изобщо над 7 от първия месец?
Цитирай

софия

Насочи се към тримесечните депозити,офертите и лихвите са доста променливи,така,че най-добре е да се практикува "банков туризъм"  Mr. Green
Това е добра идея
Цитирай

Има ли в момента някъде 8 или над 8% за краткосрочен депозит? Изобщо над 7 от първия месец?
newsm78 лихвите по депозитите супер много паднаха 1,5-2% годишна,  веЧе и 5-6% са висока лихва, която не знам дали някоя банка дава
Цитирай

Бургас/София

ПИБ все още държат нива около 7% за краткосрочните депозити -  7% за 3 месечния в лева и евро и 7.1% за 6 мес.
Цитирай

ПИБ все още държат нива около 7% за краткосрочните депозити -  7% за 3 месечния в лева и евро и 7.1% за 6 мес.
                           Peace . Гледах вчера 'Инвестбанк - Срочен депозит "Екстра плюс" - EUR' и уж пише 8.68 ефективна годишна лихва, 8.50% за шест месеца. Но когато разглеждах сайта им видях, че е само за лева, ЕУ е с доста по-ниска лихва. И все пак 8.5% е доста прилично, та се чудя дали да не стана турист... Но съм отворена за всякакви добри предложения.
Цитирай

Sofia

идеята за банков туризъм много ми допадна  Hug
Цитирай

Какво ще кажете за Пиреус Банк? Някой работил ли е с тази банка?
Цитирай

Какво ще кажете за Пиреус Банк? Някой работил ли е с тази банка?
                             Аз не, но по-скоро бих внимавала с гръцките банки в момента... предвид положението на Гърция... Може излишно да се притеснявам, де.
Цитирай

Да и аз затова се притесняам, но нали влоговете са гарантирани, а пък дават хубава лихва за тримесечен депозит... Rolling Eyes
Цитирай

в страната на чудесата

Peace . Гледах вчера 'Инвестбанк - Срочен депозит "Екстра плюс" - EUR' и уж пише 8.68 ефективна годишна лихва, 8.50% за шест месеца...
Това звучи интересно.

Аз отдавна съм банков турист.  Mr. Green
Цитирай

Интересно, и как точно "пътешествата". С преводи или с кеш? Защото с кеша, само е да ви пресрещне някой по трасето...
Цитирай

В условия на фин. криза парите се разпределят в различни портфейли , за да се диверсифицира риска . Колкото е по- висок % лихва , толкова и риска е по-висок и има краткотраен ефект . По- практично е дългосрочно капиталово спестяване !
Цитирай

В условия на фин. криза парите се разпределят в различни портфейли , за да се диверсифицира риска . Колкото е по- висок % лихва , толкова и риска е по-висок и има краткотраен ефект . По- практично е дългосрочно капиталово спестяване !
                             Съгласна съм. Аз лично очаквах парите да ми потрябват много скоро, затова се ориентирах към нещо краткосрочно. Но все повече ми се струва, че цялостната икономическа обстановка предразполага към нещо дългосрочно.
Цитирай

Аз съм много доволно от Общинска банка.
Всичкити ми сметки са там.
В момента парите ми са на депозит Сюрприз с лихва от 8%. Peace
Цитирай

Аз съм много доволно от Общинска банка.
Всичкити ми сметки са там.
В момента парите ми са на депозит Сюрприз с лихва от 8%. Peace
                           Как така? Пише 6% за ЕУ и 7% за лв. И са тримесечни. http://www.municipalbank.bg/displaybg.aspx?page=individ_22_8
Цитирай

Днес и аз се загледах в темичката. Понеже имаме свободни някакви средства и аз съм се заела точно с формулирания от вас като" банков туризъм". От около 2г все следя изгодни лихви и сменям средствата от банка в банка. Слава богу до сега не е имало гаф. Наистина банките си изплащат лихвите, но честно казано винаги със спотаен дъх извършвам всички манипулации по подписване на договори и тем подобни. През заветната 199- и не помня точно коя година всичките ни парички потънаха в една от банките, и затова като патил си човек със страх подхождам към всички тези процедури. Но смятам, че там са ни по сигурни, защото и вкъщи да се държат пари не е работа. И вкъщи са влизали с взлом и са ни обирали всичките парички.
Основно искам и аз да споделя наблюдения, че банките наистина започнаха да целят удължаване на срока на вложенията на хората. И аз до сега използвах все 3 до 6 месечни депозити с цел в скоро време ако се наложи да мога да разчитам на паричките ни. Тия дни мой познат работещ в банка ме насочи към по-дългосрочни депозити, на които хубавата лихва е едва към края на периода. Та той ми подхвърли, че мога да открия първоначално сметка с мин.вноска и към края на периода да натоварвам депозита вече с по-високата лихва. ДА-а , но банките и това са предвидили като са споменали, че може да се довнася само до 2хил. за месец. Е българинът нали е изобретателен - ами тогава ще се открият няколко сметки. Е малко повече хамалогия, но всяко нещо с грижата си! За добър резултат се полагат повече грижи. А за сигурността на вложенията аз знам най- добре: в живота само едно нещо е сигурно - смъртта.
Цитирай

Така... имам въпрос - загубих си всички документи и договори които имам....
Заедно с тях ми изчезна и договор за депозит .... та въпросът ми е какво мога да направя сега, мога ли да си изкарам дубликат или?

Цитирай

София - Варна

Заедно с тях ми изчезна и договор за депозит .... та въпросът ми е какво мога да направя сега, мога ли да си изкарам дубликат или?

Според мен веднага трябва да уведомиш банката. Би трябвало по ЕГН да ти се изплати, разбира се с новата лична карта.
Цитирай

Според мен веднага трябва да уведомиш банката. Би трябвало по ЕГН да ти се изплати, разбира се с новата лична карта.

Лична карта имам. Загубени са договорите само.  Mad
Цитирай

Лична карта имам. Загубени са договорите само.  Mad
                            Уведоми банката. Според мен няма никакъв проблем да ти дадат копие. Само я уведоми по-бързо, защото ако някой реши да злоупотребява има всичките ти данни.
Цитирай

Какво ще кажете за депозитите в ПИБ?
Цитирай

Към момента съм доволна, надявах се някой да е открил нещо по-изгодно. Че 1-2 месеца не съм се оглеждала какво излиза на пазара...
Цитирай

И аз се интересувам от изгоден срочен депозит - препоръки и съвети за настоящия момент?
Цитирай

И аз се интересувам от изгоден срочен депозит - препоръки и съвети за настоящия момент?

Погледни този:

http://fibank.bg/bg/page/2072

Мисля,че е доста изгоден,пък и ПИБ е добра банка.
Цитирай

Дами,

Защо не видите лихвите в Корпоративна банка. Те са най-високи, ама дали банката е надеждна ?
Цитирай

София

Дами,

Защо не видите лихвите в Корпоративна банка. Те са най-високи, ама дали банката е надеждна ?
Кой вид депозит имаш предвид? Thinking
Фондът за гарантиране на влоговете гарантира влогове в размер до 100 000 евро.
Цитирай

Имат два вида изгодни депозити - за суми над 100 000 лева
4х4 - дава лихва 8,85% за 4 -месечен срочен депозит. Лихвата е на годишна база
и също - другият им срочен депозит - пак за суми над 100 000 - 8,25% - на годишна база
Цитирай

София

Мери, пусни офертата в друг форум. Тука едва ли има мамки със сметки  от над  сто хилки.
Или викаш, да кажат на мъжовете?  Wink
Цитирай

Не исках да звуча надменно, но продадох най-накрая един имот и сега се чудя къде да сложа парите на депозит или да ги инвестирам някъде. Засега са в банка, но алчността нали все ни заслепява, та рекох да попитам хората за тези работи.
Цитирай

София

Таквиз сумички - само на депозит.   Smile Е, може някаква част да шибнеш в нечий бизес, но ако нямаш опита, заложи на сигурното.  Wink
Цитирай

Да,  и аз така мисля. Ама нали все търсим максимума, та си мислех дали някой не е наясно с тези депозити в Корпоративна Търговска банка. Т.е. дали наистина ги изплащат тези високи лихви или е само за рибки като мен. Защото при тези депозити лихвата е променянема, това аз го тълкувам като много йезуитски номер.
Цитирай

Разгледайте и преференциалните им безсрочни депозити-те сега са само за евро и долари. Лихвите са изключително прилични и за доста по-ниски от 100 000 лева-процента се определя от сумата, а не от срок-теглиш и внасяш когато си искаш, няма такси за обслужване при теглене или внасяне. Много е удобно-направо като разплащателна сметка с висока, висока лихва.
Мери, плащат ги, не бой се. Аз съм им клиент на такъв депозит (на преференциалния, де, не на този който е за над 100 000, за съжаление) и то от поне 6-7 години-за този период няма нито една промяна на лихвите -нито нагоре, нито надолу, което лично на мен ми създава спокойствие и не се поддадох изобщо на депозитния туризъм, когато беше модерно.
Цитирай

Да, мерси много за инфото. Ще го видя и него. Аз засега съм в  Алфа банк- на прогресивен депозит. Но там средно годишно излиза - 7,5 %. Ама все си мисля да не съм се минала нещо  - нали алчността ни води в делата ни . Но нали пък в Корпоративна са над 50% от държавните фирми. Други викат - че били червени офшорки.
И нали знаете като питаш някой познат в банка - той почва да плюе всички други банки. Уж се консултираш със приятел - той си гледа него си
Цитирай

Мери, това е божа работа, братче. То за коя банка не се чува от време на време, че била зле. Да чукаме на дръво да не гризне някой някъде дръвцето, айде едно чук.чук от мен за всички банки. А на мен в тези депозити ми харесва точно тава, че като ми се наложи да изтегля напр. 500 евро нищо не си нарушавам, нито срок-щото няма такъв просто, само ако паднеш под определените нива ти се намалява процента-напр. над 13000 олихвяването е 6,5, а под 13000 е 5,5 процента, ама те са доста широки-напр. от 13000 до 24 000 единици (евро или долари) и няма разни простотии от сорта-банкова комисона за теглене, пак такава за внясяне, няма изобщо предварително уведомяване (щото те по дифолт нямат падеж....) ако искаш да теглиш голяма сума или да закриеш влог при тези точно депозити дори да става въпрос за 30 000 евро напр.-пробвано е, няма лъжа. иначе и тук процента е 7,5 за суми за и над 25 000 евро. Обаче ако ти се наложи в някакъв момент-напр. след 6 месеца да си прекратиш влога си ти изплащат този процент на годишна база, а ако си на прогресивен депозит и въобще на срочен за 1 година напр.-не става-не само, че няма да получиш процента за който си се договорил, но  ще те праснат на процента за разплащателна сметка-1,5. Затова трябва много внимателно да се чете всичко в договора и да се пита какво става при различни ситуации.
Цитирай

Интересувам се от срочните депозити за около година. Харесах си 12 - месечния депозит на ПИБ.

http://fibank.bg/bg/page/969/%D0%95%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%B … D0%B7%D0%B8%D1%82

Виждали ли сте нещо с аналогични или по-добри условия? Засега съм в ДСК, но за тази година условията им не са върха, и мисля да се преориентирам, да "потуристунгерствам" малко по други банки.
Цитирай

И аз да попитам във връзка с горния депозит - каква е разликата между 1-годишния и 2-годишния свободен депозит, освен лихвата, ако приемем че депозита ще бъде закрит предсрочно и лихвата ще бъде изплатена на датата на закриването, да кажем на 6-ия месец?
Цитирай

Имате ли депозити за вашите деца и в коя банка е най-изгодно за момента?
« Последна редакция: ср, 13 юни 2012, 16:03 от ябълка »
Цитирай

София

ябълка,
за мен е безсмислено да се правят депозити на деца, защото за да ги изтеглиш (ако внезапно ти потрябват пари) се иска разрешение на съда.
Предпочитам депозитът да е на мое име или на мъжа ми, за да можем да го изтеглим или преместим в друга банка, която дава по-изгодни лихви.
Цитирай

Хубаво. Кои са най-изгодните лихви на депозити в момента?
Цитирай

София

Алианц - лихвата е 6.33% за едногодишен депозит при сума от 2 000лв. За по-голяма конкретика трябва да посочиш размер на депозита и срок. Има сайтове, които правят сравнение на депозити.
Цитирай

София

Виж това е най доброто.
http://www.tbibank.bg/bg/%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%BE-%D0%B1%D … 0%B3%D0%B8%D1%8F/
Цитирай

София

И се регистрира, за да го препоръчаш? Колко ти платиха?
Цитирай

И аз да попитам във връзка с горния депозит - каква е разликата между 1-годишния и 2-годишния свободен депозит, освен лихвата, ако приемем че депозита ще бъде закрит предсрочно и лихвата ще бъде изплатена на датата на закриването, да кажем на 6-ия месец?

Разликата е единствено в това, че при едногодишния свободен можеш да довнасяш до 6тия месец (лв, Е, $), а при двугодишния довнасянето е до 3тия месец (лв и е) и до 6тия за $
Цитирай

София

Здравейте. Не можах да прочета цялата тема, и предварително се извинявам, ако повтарям някой друг пост
Моят депозит се казва " Три напред" и е в банка Алианц. Станах клиент на банката преди около три години, когато си продадох апартамента и новите собственици им беше по-удобно да ми преведат парите в тази банка. За съжаление до сега банката свали рязко процентите лихва, но пак съм доволна. Депозитът се сключва за срок от девет месеца, които са разделени на три периода от три месеца, като през първото тримесечие лихвата е най-ниска, второто-по-висока, и третото тримесечие е най-висока. След като изтече срокът на договорът от девет месеца, ако не се обадите предварително, договорът се подновява автоматично за още девет месеца. Имате право да теглите без санкции, само на падеж, който е съответно в края на първото, второто и третото тримесечие.
Цитирай

София

Има ли актуални мнения към 2012г кои са банките, които дават изгодни лихви?
В интернет не мога да нацеля информация, в ДСК, общинска, ЦКБ не бяха високи лихвите.
Не ми се обикаля в жегите, ако някой има свеж опит, моля да сподели.
Цитирай

Tук има сравнени депозити.
Цитирай

София

Вижте депозита 4х4 в КТБ. Не мисля, че има по-изгодни лихви в страната.
Цитирай

Пловдив

да, така е, но има уловка.... ако не теглиш в деня на падежа, а в някой друг ден има доста голяма комисионна.
Цитирай

Варна/София

отворен депозит на ОББ е също доста изгоден, яко искаш да разполагаш с парите си почти по всяко време. Можеш да теглиш 2 пъти месечно без комисионна.

http://ubb.bg/bg-BG/FCK/417
Цитирай

София

да, така е, но има уловка.... ако не теглиш в деня на падежа, а в някой друг ден има доста голяма комисионна.

Права си, но това е СРОЧЕН депозит. Таксата за теглене не на падеж е 30 лева. Но пък имаш възможност да теглиш без комисионна три пъти годишно. При всички останали срочни депозити, ако теглиш не на падеж, губиш лихвата.
Цитирай

Ползвал ли е някой БАКБ?
Аз имам депозити там и съм доволна от лихвените им проценти. Те са една от малкото банки, които ти изплащат договорената при сключването на договора лихва, независимо от това дали са се променили лихвените им условия през този период.
Цитирай

Отварям темата. Днес теглих пари от ДСК и мисля да се разделям с тях. Лихвата постоянно пада, днес също открих, че са я свалили. В коя банка е най-изгодно да направя депозит като искам да е за 1 или 3 месеца?
 Редактирам се. Току що погледнах едногодишен депозит с нарастваща лихва в ПИБ. Мога да тегля пари по всяко време без да нарушавам депозита. Мога и да довнасям до 6 месец.

« Последна редакция: пн, 20 май 2013, 18:22 от veselotof »
Цитирай

free :)

Зависи с каква сума разполагаш , но ето :

И няма данък лихва ! Peace
Цитирай

София

Вече изгоден депозит НЯМА!
Цитирай

А ти как определяш "изгоден" ?
Цитирай

Парите ми в момента са на едномесечен депозит в ДСК, като преди бяха на 2%лихва, стигнаха до 1,75%, а сега са на 1,45%. На едномесечен поради простата причина, че ми се налага от време на време да тегла и довнасям от тях. Разгледах предложенията и на други банки, като ПИБ при едногодишен влог, при който мога да тегля пари без да губя лихвата ме устройва много повече от ДСК. Лихвата им е 3-на в сравнение с тази на ДСК
Цитирай

На този , който ти предложих лихвата е 5,50 , за суми до 10 000 .
Далеч повече от 1,45 ! Peace И можеш да теглиш и внасяш по всяко време . На ПИБ е по-ниска лихвата и имаш ограничение за довнасяне .
Чудя се защо хората избират ДСК , като там изобщо няма изгодни предложения ? Thinking
Цитирай

Благодаря! Ще помисля и ще реша къде да ги внеса. Преди 3 години ДСК ми се видя изгодна и не съм се замисляла за смяна, но вчера ме ядосаха с намалената лихва.
Цитирай

Стаpа Загоpа

Аз съм за ПИБ - вече 4-год си имам сметка там за депозит и съм мн доволна
Цитирай

Аз бих помолила майки, които са наясно с тези неща-работят в банка, или са завършили такова образование да напишат специално за нас-непросветените къде е най-добре да направим влог. За момента съм в ДСК, но се оказа, че лихвата е минимална. Основанието ми беше, че ми е близо до къщи и мога да тегля и да внасям без да се притеснявам.
Цитирай

София

http://www.moitepari.bg/Depoziti/Depoziti.aspx

Цитирай

Понеже скоро ми се наложи да проверявам процентите, които различните банки дават за депозити мога да споделя, че КТБ предоставят най-добри условия. Мои приятели -банкери в друга банка също потвърдиха, че е така  Peace
Редактирам се понеже намерих по-точна информация:
http://www.corpbank.bg/individual_customers_41.html
Цитирай

Здравейте! Моля за повече инфо за Безсрочен депозит+ на КТБ. Могат ли да се внасят и теглят свободно суми без да се наруши лихвата, къде е уловката? Има ли клиенти на банката и какво им е мнението коректни ли са? Защото по-високия лихвен процент винаги ми се струва съмнителен...
Цитирай

Здравейте! Моля за повече инфо за Безсрочен депозит+ на КТБ. Могат ли да се внасят и теглят свободно суми без да се наруши лихвата, къде е уловката? Има ли клиенти на банката и какво им е мнението коректни ли са? Защото по-високия лихвен процент винаги ми се струва съмнителен...

Точно такъв депозит имам .
Каква уловка търсиш ?
Всичко е точно . Peace
Цитирай

Например какви са таксите за закриване и теглене, внасяне и какво става ако паднеш под минималното салдо. Има ли други наказателни такси? Може предполагам да теглиш и да внасяш по всяко време без да се наруши лихвата.
Цитирай

Препоръчвам Първа инвестиционна банка. Просто идете и вижте какви възможности има там. Аз съм доста доволна!  Wink
Цитирай

Стаpа Загоpа

Препоръчвам Първа инвестиционна банка. Просто идете и вижте какви възможности има там. Аз съм доста доволна!  Wink

+1 Peace
Цитирай

Например какви са таксите за закриване и теглене, внасяне и какво става ако паднеш под минималното салдо. Има ли други наказателни такси? Може предполагам да теглиш и да внасяш по всяко време без да се наруши лихвата.

Ако си закриете сметката преди да е изтекла 1 година , таксата е 30 лв. След това за закриване няма такса . Ако паднеш под 1500 лв.лихвата няма да е същата . Теглиш и внасяш по всяко време .

Лихвите са доста по-ниски . Но все пак има значение сумата .
Цитирай

Ако си закриете сметката преди да е изтекла 1 година , таксата е 30 лв. След това за закриване няма такса . Ако паднеш под 1500 лв.лихвата няма да е същата . Теглиш и внасяш по всяко време .

Лихвите са доста по-ниски . Но все пак има значение сумата .

Не знам лихвите за по-малка сума,но за по-големи  е много добре-особено ако сумата е в лева,не евро. Мисля че има доста нови и изгодни лихви при тях.  Peace
Цитирай

happy mama, благодаря за отговора, но сега видях че КТБ нямат офис в нашия град. И все пак ми е чудно каква е тази огромна разлика в процентите. Няма логика. Ще препоръчате ли друга банка, в която лихвите са изгодни. В момента съм в ПИБ, но лихвите много паднаха и търся алтернатива. Какво ви е мнението за ИАсет Банк?
Цитирай

Тя е гръцка банка и аз лично не бих рискувала .
Цитирай

София

Депозити до 196000лв са гарантирани и каквото и да стане с банката, риск при тях няма.
Цитирай

Принципно е така .
Но не е изключено да се появи нещо по-особено , като например в Кипър - ограничение в сумите , които може да теглиш .
Цитирай

София

Ох, ще ме уморите!
Гръцките банки били нестабилни, а тези на "спорни" БГ бизнесмени са ви ОК.
Депозитите са гарантирани до 100 000 евро и ще бъдат изплатени, но въпросът е кога.  Wink
Лихвите ще падат още.
Цитирай

София

Аз също не вярвам, че във фонда за гарантиране на депозитите има достатъчно пари.
В БГ банка не бих си държала парите.
Цитирай

Аз също не вярвам, че във фонда за гарантиране на депозитите има достатъчно пари.
В БГ банка не бих си държала парите.
А в каква или коя банка трябва българите да си държат парите, ако имат изобщо пари за депозит?
Цитирай

София

в швейцарска  hahaha
шегувам се, всеки сам решава, тук просто си споделяме мнения  Peace
Цитирай

София

Аз обаче не на шега питам за депозит в банка в чужбина:
- изисквания - има ли условие да имам съответното гражданство
-изисквания за минимална сума
-какви са таксите, комисионните и т.н

Ако някой може да сподели, ще съм благодарна!
Цитирай

Аз обаче не на шега питам за депозит в банка в чужбина:

Заповядай: http://europe.deposits.org/.
По принцип в държавите от ЕС, където рискът и инфлацията са ниски, лихвите са много по-ниски отколкото тук.
Цитирай

София

Благодаря за полезната информация и тема. Ще следя, имам депозити в ПИБ и Пиреос, но се оглеждам и за по-добри варианти.
Цитирай

Благодаря за отговорите. bouquet Значи доколкото разбрах няма значение дали банката е гръцка, българска и т.н. депозитите са гарантирани от Фонда. Въпроса е къде са най-изгодните лихви в момента, за срочен депозит и за депозит тип влог, където да можеш да теглиш и да внасяш, без да се губи лихвата. Предполагам тук има мами, а и не само в банковия сектор, които са запознати.
Цитирай

Да , така е . Peace
Имай предвид и 10% данък лихва за депозитите , който все още си е в сила .
Много банки преструктурираха депозитите си в безсрочни сметки , които пак са с характеристика на депозит , за да избегната данъка .
Но пък на тях има такса за обслужване .
Хубаво трябва да се огледат нещата , така , че да отговарят на твоите критерии . Peace
Дали търсиш максимална доходност , дали искаш да теглиш по всяко време , дали да внасяш по всяко време . Ти си решаваш .
Цитирай

happy mama, а по този Депозит + не удържат данък върху лихвата, така ли? писах на банката и от там ви отговориха, че мога да си контролирам сметката, по която е депозита, чрез онлайн-банкирането, защото ме интересуваше дали мога да довнасям и тегля чрез преводи от/към други банки, вместо да ходя на гише в брой - та можело... и почвам да се питам чак - малко ми е прекалено хубаво по сметка с характеристиките на нормална разплащателна някой да ми дава 6,5% лихва, че и данък ако няма...?
Цитирай

antea , няма данък . Peace
Защото не е срочен депозит .
Цитирай

София

Здравейте, относно КТБ - http://www.corpbank.bg/individual_customers_32.html , не схващам, на какъв период се олихвява сумата? Има ли смисъл да си открия депозит там, ако искам да е за шест месеца, защото някъде четох, че лихвите се изплащат ежегодно?
Цитирай

Здравейте, относно КТБ - http://www.corpbank.bg/individual_customers_32.html , не схващам, на какъв период се олихвява сумата? Има ли смисъл да си открия депозит там, ако искам да е за шест месеца, защото някъде четох, че лихвите се изплащат ежегодно?
Точно този депозит е безсрочен и се олихвява всяка година на 1 януари.
 Има и месечни депозити, зависи каква е сумата и в каква валута са парите.
Цитирай

София

Много благодаря за отговора! Т.е. например ако открия депозит на 1 януари и вложа сума от над 25 000 евро за 180 дни, на следващия 1 януари ще получа лихвата от 7.5 % върху тази сума, за 180 дни, стига дотогава сумата по депозита да не е падала под  1 500 евро? А ако ли пък човек иска да си закрие депозита предсрочно, т.е. преди 1 януари, пак ще си получи лихвата, но с наказателна такса от 30 лева?
Цитирай

Много благодаря за отговора! Т.е. например ако открия депозит на 1 януари и вложа сума от над 25 000 евро за 180 дни, на следващия 1 януари ще получа лихвата от 7.5 % върху тази сума, за 180 дни, стига дотогава сумата по депозита да не е падала под  1 500 евро? А ако ли пък човек иска да си закрие депозита предсрочно, т.е. преди 1 януари, пак ще си получи лихвата, но с наказателна такса от 30 лева?

Защо за 180 дни ?
Цитирай

София

Ами продължаваме да пестим, за да си вземем нов апартамент, и предполагам след 180 дни ще имаме необходимата сума.... затова се чудя, дали може парите да се оставят в тази банка за 180 дни, после да се закрие сметката (срещу 30 лева) и да се получи лихвата за тези 6 месеца?
Цитирай

София

Коментира се, че Депозит + на КТБ няма да се предлага след 1 ноември 2013 г.

Не знам обаче как стои въпросът с депозитите, сключени преди тази дата - дали ще останат заварено положение при същите условия или банката едностранно ще промени условията.

Цитирай

Ами продължаваме да пестим, за да си вземем нов апартамент, и предполагам след 180 дни ще имаме необходимата сума.... затова се чудя, дали може парите да се оставят в тази банка за 180 дни, после да се закрие сметката (срещу 30 лева) и да се получи лихвата за тези 6 месеца?

Сега разбрах . Peace
Може да . Той си е безсрочен по принцип и ще ти изплатят лихва за колкото дни е престоял .

*Rozali* , къде е този коментар ?
Цитирай

София

Happy mama,  коментарът е от тук http://www.investor.bg/forum/showthread.php?p=1059507682#post1059507682

Но аз го дочух от познат, който работи в банковия сектор.

Цитирай

Може би за нови депозити става дума .
Ще проверя , скоро ще внасям .
Цитирай

София

Ами да, черно на бяло са го написали от банката - http://corpbank.bg/news_528.html ... "Съгласно направените изменения, считано от 01.11.2013 г. се прекратява предлагането на продуктите Безсрочен депозит „Плюс” за физически лица и Срочен депозит „4х4” за физически лица.". Съответно http://corpbank.bg/individual_customers_41.html и http://corpbank.bg/individual_customers_40.html . Или с други думи, отпадат настоящите изгодни депозити В ЛЕВА. Това, което мен ме интересува обаче, е депозит в евро - http://corpbank.bg/individual_customers_32.html - той май остава актуален, нали? Дори четох във форума на Investor, че при по-големи суми си струва да закриваш депозита на месец - два срещу 30 лева, взимаш лихвата и наново откриваш същия депозит... щом е възможно.  Rolling Eyes

А който иска да си направи депозит в лева, обезателно трябва да се разходи до банката през идващата седмица, не че съм им рекламен агент  Laughing Но след четвъртък вече няма възможност за изгодни депозити в лева... не че аз бих си държал парите в тази по-несигурна валута.
Цитирай

Значи за настоящи не се отнася . Peace
Не и депозит + , който е безсрочен .
Цитирай

София

Опасявам се, че именно защото е безсрочен банката може да промени едностранно условията по безсрочните депозити. Като под промяна имам предвид промяна на лихвения процент.

Не успявам да намеря общите условия по договора за безсрочен депозит на КТБ, за да проверя какво пише точно. Но както и на повечето банки при промяна на пазарните условия Банката може да променя едностранно условията по депозитния продукт.
Цитирай

Принципно винаги може .
Но в този анонс пише , че се прекратява предлагането на двата депозита .
Цитирай

Но ако е при заварено положение, остава в сила, така ли?
Най-добре да се отиде до някой клон на банката и да се попита.
Цитирай

В нито една банка досега не ми се е случвало да  ми променят условията на вече съществуващ депозит .
Цитирай

София

Депозитите в "заварено" положение ще се променят на датата на падеж. За безсрочния това е 31.12.2013г. /неслучайно съобщението за промяна излиза точно сега/, а за 4х4 при изтичане на текущия 4-месечен период.
Цитирай

София

Депозитите в "заварено" положение ще се променят на датата на падеж. За безсрочния това е 31.12.2013г. /неслучайно съобщението за промяна излиза точно сега/, а за 4х4 при изтичане на текущия 4-месечен период.

Безсрочният депозит НЯМА падеж. Няма да се предлага на нови клиенти, но не могат да накарат съществуващите клиенти да си закрият депозитите. Имам депозит при тях в лева, който спряха да предлагат на нови клиенти преди доста години, но за мен и до ден днешен си важат старите условия.
Цитирай

Точно Депозит + няма падеж . Лихвата се начислява след 1 година от датата на откриването или при предсрочно закриване . Не на 31.12 .
За другия - ако не го прекратиш на падежа , се подновява автоматично . Нямам такъв , но така мисля , че е условието .

Имала съм депозити в други банки . Намалявани са лихвите на същите депозити , но на мен не , преди падежа . Но там са били срочни . Peace
Цитирай

София

Опасявам се, че именно защото е безсрочен банката може да промени едностранно условията по безсрочните депозити. Като под промяна имам предвид промяна на лихвения процент.

Не успявам да намеря общите условия по договора за безсрочен депозит на КТБ, за да проверя какво пише точно. Но както и на повечето банки при промяна на пазарните условия Банката може да променя едностранно условията по депозитния продукт.
http://www.corpbank.bg/individual_customers_42.html
6. и 7. глава.
Цитирай

София

да следя темата
Цитирай

6. и 7. глава.

Права си за лихвата - в края на календарната година е . Peace
Цитирай

София

6. и 7. глава.

Права си за лихвата - в края на календарната година е . Peace

И при прекратяване на депозита.  Peace
Цитирай

София

На Депозит+ таксата от 30 лева за закриване се начислява само, ако не е минала поне една година от откриването на депозита.
Цитирай

София

Да напиша и аз това, което разбрах днес - за "Преференциален безсрочен депозит" (евро/долари) няма такса за откриване, за теглене, внасяне, дори за ЗАКРИВАНЕ. Олихвява се ежемесечно, т.е., ако човек не изчака поне 1 месец, след като го е открил, просто няма да получи никаква лихва.
Цитирай

София

Не се олихвява ежемесечно. Лихвата се изчислява на дневна база, но се изплаща веднъж годишно в края на календарната година или при закриване. Такси наистина няма. Единствената уловка е, че ако стои по-малко от месец, лихва не се получава.
Цитирай

Ходих вчера в банката .
Настоящите депозити се запазват докато не решиш да ги прекратиш . Во веки веков . Wink
Просто повече няма да се предлагат споменатите .
Цитирай

Ходих вчера в банката .
Настоящите депозити се запазват докато не решиш да ги прекратиш . Во веки веков . Wink
Без промяна на лихвените проценти ли се запазват настоящите депозити?
Срочните депозити сигурно до изтичане на срока, а безсрочните?
Цитирай

Депозит + е безсрочен .
Мен той ме е интересува и за него попитах .
За 4*4 не знам как е .
Цитирай

Хайде да побутна темата. Лихвените проценти е ясно, че падат и ще падат, защото така е в световен мащаб. Мен по-скоро ме интересува сигурност на депозита. Най-изгодни лихви са в КТБ, но дали са и така сигурни. Моля , за споделяне и насока!
Цитирай

Била съм клиент на много банки , никога и никъде не са ми променяли лихвения процент преди падежа . Peace
Цитирай

happy mama, сподели коя банка препоръчваш за депозит към момента.
Цитирай

В момента съм в КТБ .
Но моя депозит вече не се предлага . Депозит + .
Хубавото е , че понеже е безсрочен , за мен се запазва , при същите условия . Peace
Иначе Евролев е добър .
Особено ако се присъединим към Еврозоната . Peace
Цитирай

Ходих вчера в банката .

Депозит + е безсрочен .
Мен той ме е интересува и за него попитах .
За 4*4 не знам как е .

И за 4 по 4 ли е така  Rolling Eyes Някой има ли актуална информация? Мен следното изречение ме пообърка малко "Действието на сключените до обявената дата договори за депозит с настоящи клиенти остава в сила до настъпване на предвидените в тях прекратителни основания."
Аз го тълкувам, че до изтичане на 4-месечния период, който е след 01.11.2013 (когато се падне там). Или, ако не го буташ си остава така докато не решиш да теглиш  Rolling Eyes Rolling Eyes
И тази такса за 30-те лева къде я пише  Shocked
Цитирай

Ако може някой, който е по запознат да ми обясни кое е по-изгодно "Мулти+"  или "Успех"  на Общинска банка?
http://www.municipalbank.bg/?page=individ_22
Цитирай

София

Можете ли да ми препоръчате дългосрочен депозит в лева, с възможност за довнасяне през целия период и (*незадължително, но би било удобно*) с възможност за теглене при нужда, без да се нарушава лихвата. Има ли такова животно  Laughing Досега съм ползвала услугите на ПИБ и Пиреос, но се оглеждам за нещо по-различно.

Не всички банки имат подробни условия на сайтовете си, което доста ме учуди. Shocked А калкулаторът "Моите пари" пък не изкара почти никакви предложения. Rolling Eyes Shocked
Цитирай

Ето, заповядай,
Цитирай

happy mama® , търся същото, което и Меичка е писала, възползвам се да те попитам: има ли къде онлайн да се видят условията на препоръчания от теб депозит Евролев? И още: погледнах в няколко други банки, процентите ми се видяха много по-ниски... знам, че ще прозвуча идиотски  Rolling Eyes , но - реално ли е това? Ти към момента само КТБ ли би препоръчала?

Предварително благодаря  Hug
Цитирай

Как онлайн?
Това им е  сайта.

http://www.corpbank.bg/

За други банки, с по-изгодни условия, не знам.
Навсякъде са по-ниски лихвите.
Цитирай

happy mama®, на сайта на банката откривам съвсем общо описание на депозита - реално дори не е посочено, че има възможност за довнасяне и теглене. Затова питах дали някъде могат да се видят пълните условия - с такси, лихви и т.н. Аз поне не намерих на сайта такова нещо  Rolling Eyes а в повечето сайтове на други банки ги има налични тези документи...
Цитирай

Здравейте! Имам въпрос относно срочен депозит в ДСК- при изтичане на падежа и теглене на целия депозит, банката удържа ли някакви такси? / ако тегленето не е точно на деня, в който изтича падежа, а малко по- късно/
Цитирай

Доколкото зная, след падеж, при незакрит/непредоговорен нов депозит, договорът се преподписва автоматично. В този смисъл, ако съм права, вече тече нов срок и всяко теглене преди новия падеж се счита за предсрочно и съответно се таксува според тарифата  Peace
Цитирай

София

Здравейте! Имам въпрос относно срочен депозит в ДСК- при изтичане на падежа и теглене на целия депозит, банката удържа ли някакви такси? / ако тегленето не е точно на деня, в който изтича падежа, а малко по- късно/

ДСК въведоха от скоро такса при теглене на каса. След падежа депоситът ти ще се поднови автоматично и ако ти го закриеш примерно 2 седмици след неговото подновяване няма да ти изплатят лихва за тези 2 седмици. За таксите виж тук на стр. 13: https://dskbank.bg/repository/documents/DSK%20Bank%20tariff%20individuals.pdf?

Джинджи, Меичка
, вижте вариант и за срочен 12 месечен депозит с възможност за довнасяне, напр. :
http://www.tokudabank.bg/?lang=bg&p=tokuda-standart

На безсточните са доста ниски лихвите...
Цитирай

Тук може да се видят различните депозитиhttp://www.moitepari.bg/Depoziti/Depoziti.aspx
Цитирай

happy mama®, на сайта на банката откривам съвсем общо описание на депозита - реално дори не е посочено, че има възможност за довнасяне и теглене. Затова питах дали някъде могат да се видят пълните условия - с такси, лихви и т.н. Аз поне не намерих на сайта такова нещо  Rolling Eyes а в повечето сайтове на други банки ги има налични тези документи...

Джинджи, това е безсрочен депозит.
Всички безсрочни са с опция за теглене и внасяне по всяко време.
Олихвяването е на края на календарната година - 31.12.

Всъщност това е с цел да се избегне данък-лихва.
Думата депозит би могла да се замени с влог. Peace
Цитирай

Преди време една професорка,  която ми преподаваше по банкови дисциплини казваше "Никога не си слагайте парите на депозит при много високи лихви"...едва ли не, че нещо не е наред с банката...
но пък кой предпочита да си сложи парите на 3-4%, когато може и при 5-6%. Преди няколко години беше добре, в почти всяка банка имаше поне по 1 депозит със сравнителни примамлив лихвен %, имаше масово промоционални депозити с изгодни условия, сега май остана само КТБ.
Цитирай

Не е добре и всички яйца да са в една кошница.  Wink
Цитирай

София

Да, преди време и аз съм имала промоционални депозити с по-висок лихвен процент от стандартните им. Все пак ми се струва, че те все още държат добри проценти. За двугодишен свободен предложението е 5.30%, за тригодишен -- 6%.

Другото ми впечатление е, че преди Пиреос имаха един тригодишен с 22-24 (!) процента лихва, споменаван е тук във форума, но явно с времето са го преструктурирали и сега процентът е наполовина. Е, там май не може да се довнася, а и някои хора са с резерви към гръцки банки, но все пак се откроява сред другите Laughing

Сиси, не знам аз ли правя нещо грешно, но "Моите Пари" ми изкарва точно 2 предложения, а ако сменя критериите, пак ми върти едни и същи банки. Камо ли пък да прави сравнение. Отново ми се струва, че преди обхващаше повече информация.  newsm78

Нина, това пък е направо задължително Laughing
Цитирай

Меичка , след данък лихва много банки си преструктурираха продуктите, вече не се водят депозити, затова ги няма в Моите пари.
Цитирай

Благодаря за отговорите  Hug

Безсрочния на КТБ Моите пари го изкарва към влоговете, т.е. проверете и тази подкатегория  Peace
Цитирай

Преди време една професорка,  която ми преподаваше по банкови дисциплини казваше "Никога не си слагайте парите на депозит при много високи лихви"...едва ли не, че нещо не е наред с банката...
но пък кой предпочита да си сложи парите на 3-4%, когато може и при 5-6%. Преди няколко години беше добре, в почти всяка банка имаше поне по 1 депозит със сравнителни примамлив лихвен %, имаше масово промоционални депозити с изгодни условия, сега май остана само КТБ.

Права е била професорката. Laughing

Високата лихва означава огромна нужда от ресурс.  Макар че в случая с КТБ е малко по-различно. Дават ви високи лихви, за да ви приберат парите и с вашите пари изкупуват България. Никога не бих била съучастник в това, но всеки сам си преценява. Не всичко е пари и аз лично не искам  да им помагам да си разпростират пипалата навсякъде.
Цитирай

София

И каква е разликата между влог и депозит?
Цитирай

Влогът е безсрочен. Можеш да теглиш и внасяш по всяко време.
Депозитът е за срок и обикновено тегленето е само на падеж.
Срочните депозити имат данък лихва.
Безсрочните нямат.
Цитирай

София

Уфффф, май се прецаках. Малко след последното си включване в темата, реших да подновя депозит за още 6 месеца, в моята си банка. (С надеждата след 6 месеца да имам по-ясна представа какво да правя). Не че не клонях, вероятно още тогава, към безсрочен влог, но от толкова четене на оферти се обърках, не посмях да действам, и реших да си дам малко време (6 месеца Laughing) да си помисля.

Иии какво стана сегаааааа, реших, че искам да изтегля част от депозита, от който не може да се тегли. Rolling Eyes (Патка с патка!) ooooh!

Вариантите са: или да мисля друг начин, или да разтрогвам депозита. Искам да попитам дали някой има опит с последното? На сайта на банката няма инфо. Ясно е, че ще се загуби всякаква натрупана лихва, но дали да очаквам и други (наказателни?) такси?  newsm78

Благодаря ви Hug
Цитирай

Ще изгубиш лихвата за периода от подновяването на депозита до приключването.
Освен това, ако теглиш на каса може да имаш комисионна.
Направи си банков превод, по-евтино може да е.
Попитай! Peace
Цитирай

Уфффф, май се прецаках. Малко след последното си включване в темата, реших да подновя депозит за още 6 месеца, в моята си банка. (С надеждата след 6 месеца да имам по-ясна представа какво да правя). Не че не клонях, вероятно още тогава, към безсрочен влог, но от толкова четене на оферти се обърках, не посмях да действам, и реших да си дам малко време (6 месеца Laughing) да си помисля.

Иии какво стана сегаааааа, реших, че искам да изтегля част от депозита, от който не може да се тегли. Rolling Eyes (Патка с патка!) ooooh!

Вариантите са: или да мисля друг начин, или да разтрогвам депозита. Искам да попитам дали някой има опит с последното? На сайта на банката няма инфо. Ясно е, че ще се загуби всякаква натрупана лихва, но дали да очаквам и други (наказателни?) такси?  newsm78

Благодаря ви Hug
За коя банка става въпрос и за кой вид депозит?
Цитирай

Меичка, че колко пък лихва да се е натрупала за няма и месец и да я загубиш? Освен ако не е някоя колосална сума, де.
Само не знам ако теглиш от депозит не на датата на падежа, колко ще ти вземат. Можеш да се обадиш в кол- центъра им и да питаш.
Цитирай

София

Да, най-добре да се консултирам Peace ще споделя и тук, ако още някой е заблуден като мен Laughing
Чудно ми е колко по-малка ще е сумата при предсрочно изтегляне Peace
Цитирай

Да, най-добре да се консултирам Peace ще споделя и тук, ако още някой е заблуден като мен Laughing
Чудно ми е колко по-малка ще е сумата при предсрочно изтегляне Peace

Колкото е била при подновяване на депозита.Няма да се мамали,просто няма да имаш лихва.
Колко време мина?
Цитирай

София

Йеййй, проверих -- няма нищо Laughing Не знам защо се бях наплашила толкова, че ще ме санкционират. Пресен е иначе, няма и месец.
Цитирай

София

Добре, че попаднах на тази тема.
От известно време се каня да внеса едни пари за 6 месеца да се умножат малко.
Обаче като клиент на ПИБ все си гледам техните оферти, които са никакви. И днес, подмамена от Вас, надникнах в калкулатора и..опаа, Инвестбанк с 5,25% годишна лихва за 6 месеца. Ами защо да не взема по 20-тина лв. на месец

Та наистина ли ПИБ нямат сравними оферти или аз не съм търсила където трябва?
Цитирай

Нямат.
Цитирай

Ще изгубиш лихвата за периода от подновяването на депозита до приключването.
Освен това, ако теглиш на каса може да имаш комисионна.
Направи си банков превод, по-евтино може да е.
Попитай! Peace

Ако се изтегли предсрочно депозит, сумата ще я олихвят, само че не с процента на депозита, а като безсрочен влог. Така че разликата няма да е много голяма.
Цитирай

Добре, че попаднах на тази тема.
От известно време се каня да внеса едни пари за 6 месеца да се умножат малко.
Обаче като клиент на ПИБ все си гледам техните оферти, които са никакви. И днес, подмамена от Вас, надникнах в калкулатора и..опаа, Инвестбанк с 5,25% годишна лихва за 6 месеца. Ами защо да не взема по 20-тина лв. на месец

Та наистина ли ПИБ нямат сравними оферти или аз не съм търсила където трябва?

На мен не ми се занимаваше да си прехвърлям в друга банка парите от ПИБ и си ги оставих на депозит там 6х6...
Лихвата не е много висока, може да се теглят на всеки 6 месеца, следващия път ще проуча повече..
Цитирай

София

Същата история и при мен. Embarassed

Между другото, когато ходих онзи ден там ми казаха, че от няколко дни са въвели нови, по-ниски лихвени предложения. А те и преди не бяха сред най-високите...  Laughing
Цитирай

Скоро не бях гледала, но всички банки са намалили лихвите! Twisted Evil
Цитирай

Cuckoo, ами защо не идеш в Булбанк или в ДС - техните лихви са по-ниски и на тези от ПИБ. Аз банката си я избирам по това къде ме обслужват най-добре и колко е голяма - като ходя в страната да има офиси навсякъде. Мисля, че Инвестбанк нямат много офиси.
Цитирай

София

Внимайвай с Инвест - нали скоро даваха, че точили пари от сметките на хората....
Цитирай

Корпоративна търговска банка предлага по-висока лихва по депозитите. Можеш да внасяш по всяко време но теглиш без такса и без да губиш лихвата само на падежа.
Цитирай

Момичета, направете сравнение. Ето какво ми излиза на мен като се разтърсих. Уникредит е най-зле. Те дават лихва по депозитите за 1 година - 3.65%, за 2 години - 4.20%. При КТБ лихвата за 1 година е 5%, за 2 години е 5.5%, а за 3 години - 6%. При ПИБ лихвата за 1 година - 4.40%, за 2 години - 5.10%. Вече за 3 години е 5.80% аз съм си в ПИБ, не са лихвите най-високи като в КТБ, но са добри лихвите,  и обслужването ме кефи.. Не бих си правила експеримент с Ивестбанк.
Цитирай

София

Момичета, направете сравнение. Ето какво ми излиза на мен като се разтърсих. Уникредит е най-зле. Те дават лихва по депозитите за 1 година - 3.65%, за 2 години - 4.20%. При КТБ лихвата за 1 година е 5%, за 2 години е 5.5%, а за 3 години - 6%. При ПИБ лихвата за 1 година - 4.40%, за 2 години - 5.10%. Вече за 3 години е 5.80% аз съм си в ПИБ, не са лихвите най-високи като в КТБ, но са добри лихвите,  и обслужването ме кефи.. Не бих си правила експеримент с Ивестбанк.

Това лихви за левови депозити ли е?

ПИБ преди поддържаха доста изгодни лихви (имах по едно време 8 % за 1 година за евров депосит). Уникредит винаги са държали ниски лихви според мен. Погледнете също и Токуда банк и Прокредит.
Но като цяло ливените нива за депозитите доста са спаднали.
« Последна редакция: чт, 10 апр 2014, 14:29 от catty m »
Цитирай

Не ви ли е страх с такива дългосрочни депозити?
Ако ви се наложи да теглите, тогава?

КТБ има доста високи изисквания за минимални суми, обърнете внимание.
Цитирай

София

Не ви ли е страх с такива дългосрочни депозити?
Ако ви се наложи да теглите, тогава?

КТБ има доста високи изисквания за минимални суми, обърнете внимание.

Аз лично поддържам едногодишни до макс 2-годишни депозити. И до сега не ми се е налагало да тегля преждевременно. Но за мен депозитите са си чисто спестовен продукт. Аз лично търся варианти за свободно довнасяне.
Цитирай

Човече, хората си теглят парите от Инвестбанк, ти искаш да ходиш доброволно там?!? Не четеш ли новини? Даже бях създал тема за Инвестбанк. Има доста по-читави банки. Ако искаш да е малка: пробвай с Ти Би Ай. Там ще ти дадат и към 4.5 лихва.
Цитирай

cattym, да, това са лихвите при депозитите в лева - най добрите предложения на 3 те банки.
happy mama, Точно за тази банка не се притеснявам в дългосрочен план. Дори съм си направила 3- годишен депозит. Лихвите падат навсякъде, така си гарантирам доходност в бъдеще, когато се очаква да са още по ниски.
Бях в Германия и там са под 1 % годишно. Като развалиш депозита не само губиш лихвата, ами ти взимат и от депозита - не знам колко, но взимат.
Между другото  в ПИБ имат и спестовна сметка - не съм сигурна за името, но е сметка, по която не се плаща данъка върху лихвата и беше малко по нисък % от депозитите, но може да се тегли като лихвата  се запазва.
Цитирай

ПИБ предлагат едногодишен депозит с нарастваща лшхва, която на 12-тия месец ти е 5 процента. Всичко е описано на техния сайт, не знам какво и къде гледаш
Цитирай

12-тия месец е 5%, но първите е по един-два. Годишна средно около 3% сигурно.

Ето тук можете да сравнявате - http://www.moitepari.bg/Depoziti/Depoziti.aspx. Сравнително актуална е информацията.
Цитирай

някъде там...

Цоп и аз да следя темата, че скоро ми изтича депозита. Колебая се между КТБ, ПИБ и срочните влогове в Общинска. А някой чувал ли е нещо за "Популярна каса"? Свекър ми ми се похвали че неговите пари са там, спомена за 11% лихва, това изобщо банка ли е?
Цитирай

Цоп и аз да следя темата, че скоро ми изтича депозита. Колебая се между КТБ, ПИБ и срочните влогове в Общинска. А някой чувал ли е нещо за "Популярна каса"? Свекър ми ми се похвали че неговите пари са там, спомена за 11% лихва, това изобщо банка ли е?

Аз не, но ми стана интересно? Thinking
Цитирай

София

Аз не, но ми стана интересно? Thinking

И на мен ми стана интересно. Като видя такива лихви и ставам много мнителна.
Цитирай

Има ли случаи при депозитите, в които се иска да се декларира "произхода" на парите? Някъде бях чела и сега ми изникна като въпрос... newsm78
Цитирай

В "Популярна каса" съм имала депозит преди 15 години. И тогава им бяха високи лихвите.
Иначе те са инвестиционен посредник, финансова къща.
Цитирай

Има ли случаи при депозитите, в които се иска да се декларира "произхода" на парите? Някъде бях чела и сега ми изникна като въпрос... newsm78

При внасяне над 10000 наведнъж.
Цитирай

Ясно. Значи, ако са толкова, но са на вноски няма да има нужда. Това има ли го някъде регламентирано, къде може да се прочете?
Мерси
Цитирай

Не знам къде и какъв е регламента, но на мен са ми искали при банков трансфер на сума 20 000+.
Казаха ми, че до 20 000 не се изисква.
След време,  пак при такъв трансфер, но от друга банка, не ми искаха. newsm78
Цитирай

Ще питам на място следващия път пък да видим  Peace
Цитирай

А бихте ли дали интернет адрес на тази популярна каса?
Цитирай

А някой ползва ли техни продукти, мен ме интресува мнение от първа ръка.
Цитирай

около Варна

Какъв е проблемът с Инвестбанк? Нищо не открих в нета.
Цитирай

Имаше някакъв скандал с един техен клиент, че му присвоили 1 млн. Уж било доказано от БНБ... Кой прав, кой крив обаче?
Цитирай

София

http://e-vestnik.bg/18712 - малко подробности по случая.

Цитирай

И аз тук.
Имам проблеми с Пощенска банка и сега се колебая между ОББ, ДСК и Райфайзен. Моля да не ми предлагате други, защото гледам да имат офиси и в родния ми град Smile
Цитирай

И аз тук.
Имам проблеми с Пощенска банка и сега се колебая между ОББ, ДСК и Райфайзен. Моля да не ми предлагате други, защото гледам да имат офиси и в родния ми град Smile
За ДСК мнението ми е категорично НЕ, за другите две не мога да кажа- не съм им била клиент.
Цитирай

Здравейте, докато търсих подходящ депозит попаднах на взаимните фондове на уникредит-pioneer. Някой запознат ли с тях, не открих тема, в която да си задам въпроса, благодаря!
Цитирай Публикувано от: моб. устройство

И аз тук.
За Райфайзен какво ще кажете?
Цитирай Публикувано от: компютър

Какво предлага тя?

о не е така

София

Високодоходните депозити в КТБ са история

За 4х4 знаех, че е 6,9...явно преди е достигал и 8.85 Rolling Eyes
Хубаво е, че вече има яснота с колко точно са намалени  Peace

София

Разгледах преди малко новите лихви в КТБ, обявени в сайта на банката от квесторите. Забелязах, че 36-месечният депозит в лева е с годишна лихва от 6%. Не знам дали която и да е друга банка предлага толкова висока лихва за дългосрочен депозит.

Да, но реално е по-малко.
Защото лихвата след първата и втората година не се капитализира.

София

Да, така е. Доколкото виждам лихвата не се изплаща годишно. И все пак най-високата лихва за същия депозит в друга банка е 5,25%, която също не се капитализира.

Във връзка с данъка върху лихвите имам едно питане. Моля, който е в час, да се включи.

За 2014 намалиха данъка върху лихвите от 10% на 8%. Обещаваха да го намаляват с 2% годишно докато изчезне напълно. Въпросът ми е приеха ли това последното в закона или само първата стъпка от намалението.

Запис, ще следя темата, тъй като ме интересува.
Цитирай Публикувано от: моб. устройство

Някой има ли мнения относно депозитите в Societe Generale Експресбанк?
Изобщо нещо да кажете за тази банка?

Някой има ли мнения относно депозитите в Societe Generale Експресбанк?
Изобщо нещо да кажете за тази банка?
Предлагат доста добри условия за сигурността, която предлагат.
Предполагам с тези депозти си финансират лизинга, който доста се разраства.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-299 от 299 отговора