Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
105-119 от 280 отговора
Допълнително внесените суми до шестия месец се олихвяват с посочената растяща лихва, след шестия месец ако внесеш сума се олихвява с 0.5% годишна лихва. Това което мен ме притеснява е, че лихвите ги променят когато си искат, това е така и при други банки, има го като клауза в договора и са си прави, само че не е коректно според мен да не те уведомят. Преди един месец сключих договор с едни лихви сега вече са други и това го видях от сайта им. Клауза от договора:
"При промяна на пазарните условия БАНКАТА има право по свое усмотрение еднотранно да промени размера на лихвата, начислявана по настоящия договор, за което ВЛОЖИТЕЛЯТ с подписването на настоящия договор дава своето изрично съгласие."
Цитирай

...Това което мен ме притеснява е, че лихвите ги променят когато си искат, това е така и при други банки, има го като клауза в договора и са си прави, само че не е коректно според мен да не те уведомят. Преди един месец сключих договор с едни лихви сега вече са други и това го видях от сайта им. Клауза от договора:
"При промяна на пазарните условия БАНКАТА има право по свое усмотрение еднотранно да промени размера на лихвата, начислявана по настоящия договор, за което ВЛОЖИТЕЛЯТ с подписването на настоящия договор дава своето изрично съгласие."...
                            Така е, трябва да се следи. Обаче може да си отвориш нов, по-изгоден депозит и да си прехвърлиш всичко в новия.
Цитирай

Точно така, просто трябва да се следят нещата.
Цитирай

Но като цяло е доста тъпо де, понеже ако ти променят лихвата в неизгодна за теб ти не можеш да си развалиш депозита, защото тогава няма да получиш съвсем никаква лихва. За съжаление аз не получавам достатъчно адекватна информация - уж следя в моите пари, но инфото се различава доста от инфото на страниците на конкретните банки. Има неудоточнени неща, и калкулаторът на моите пари ми показва една хубава лихва от 8.5 за ЕУ, която после се оказва 6.70  Tired.
Цитирай

Досега не ми се е случвало банка да промени  лихвата по депозита, винаги спазва записаната в договора. Дори сега лихвите по депозитите  са много паднали, но ми изплатиха такава, каквато съм сключила преди 6 месеца. /6,3% в евро/
Цитирай

Досега не ми се е случвало банка да промени  лихвата по депозита, винаги спазва записаната в договора. Дори сега лихвите по депозитите  са много паднали, но ми изплатиха такава, каквато съм сключила преди 6 месеца. /6,3% в евро/
Ако не е тайна,коя е тази банка?
Цитирай

azsa, бих искала да ти изпратя ЛС, но кутията ти е запълнена! Дали е възможно да освободиш малко място за моя въпрос?
Цитирай

Има ли в момента някъде 8 или над 8% за краткосрочен депозит? Изобщо над 7 от първия месец?
Цитирай

Насочи се към тримесечните депозити,офертите и лихвите са доста променливи,така,че най-добре е да се практикува "банков туризъм"  Mr. Green
Това е добра идея
Цитирай

Има ли в момента някъде 8 или над 8% за краткосрочен депозит? Изобщо над 7 от първия месец?
newsm78 лихвите по депозитите супер много паднаха 1,5-2% годишна,  веЧе и 5-6% са висока лихва, която не знам дали някоя банка дава
Цитирай

ПИБ все още държат нива около 7% за краткосрочните депозити -  7% за 3 месечния в лева и евро и 7.1% за 6 мес.
Цитирай

ПИБ все още държат нива около 7% за краткосрочните депозити -  7% за 3 месечния в лева и евро и 7.1% за 6 мес.
                           Peace . Гледах вчера 'Инвестбанк - Срочен депозит "Екстра плюс" - EUR' и уж пише 8.68 ефективна годишна лихва, 8.50% за шест месеца. Но когато разглеждах сайта им видях, че е само за лева, ЕУ е с доста по-ниска лихва. И все пак 8.5% е доста прилично, та се чудя дали да не стана турист... Но съм отворена за всякакви добри предложения.
Цитирай

идеята за банков туризъм много ми допадна  Hug
Цитирай

Какво ще кажете за Пиреус Банк? Някой работил ли е с тази банка?
Цитирай

Какво ще кажете за Пиреус Банк? Някой работил ли е с тази банка?
                             Аз не, но по-скоро бих внимавала с гръцките банки в момента... предвид положението на Гърция... Може излишно да се притеснявам, де.
Цитирай

105-119 от 280 отговора