Депозит - къде е най-изгодно да си направя депозит?

  • 77 470
  • 304
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 759
Какво значи "наказват" ако теглиш след падежа?...
                               Мда, не се изразявам точно. След падежа и без заявка. Ставаше дума за една друга банка тогава, и по телефона ме увериха, че не е нужно да правя заявка. На място се оказа, че трябва да ходя още веднъж, защото съм без заявка.

# 91
  • Мнения: 13 752
Райфайзен:

"От срочни депозити на падежа - Без разноски (за суми над 5,000 лв. се изисква предварителна заявка)   
         
От срочни депозити, прекратени преди падежа, с цел частично теглене на сумата или окончателното им прекратяване   - Без комисиона при теглене до 2,000 лв (дневен лимит); - За суми над 2,000 лв.- 0.4% върху горницата, макс. 800 лв."

# 92
  • Мнения: 2 759
                               За ПИБ ми трябва, доколкото разбрах от сайта им в деня на падеж е без комисионна. Но нямаше уточнение на сумите. Ще видим.
                               Ако някой намери твърде добри едномесечни да свирка  Crazy.

# 93
  • София
  • Мнения: 814
За ПИБ сумата без заявка е 5000 лв. Обаче, ако имаш изисквания да ти изплатят в по-едър копюр (например по 100-чки) трябва да се заяви предварително, че мен така ме бяха изработили веднъж - уж няма нужда от заявка и ми броиха посред лято 3000 лв 10-левови банкноти(да се чудя къде да ги слагам). На искането ми за по-едри пари - нямала съм заявка.
Заявката става до 15 часа за следващия раб. ден и може да се направи и по телефон.

Ейй, ако още малко поработя с ПИБ, май спокойно могат да ме назначат без обучение, вече им научих процедурите  Laughing

# 94
  • Мнения: 2
 WinkПолзвам ПИБ и техния свободен депозит и съм доволен.Лихвата в евро е равна на левовата, а аз предпочитам еврото.Освен това ако се наложи да тегля не губя от лихвата,а и тя е доста добра за сега.

# 95
  • Мнения: 2 759
WinkПолзвам ПИБ и техния свободен депозит и съм доволен.Лихвата в евро е равна на левовата, а аз предпочитам еврото.Освен това ако се наложи да тегля не губя от лихвата,а и тя е доста добра за сега.
                                В крайна сметка и аз се ориентирах към него  Peace. 5% ми се виждаше твърде малко, докато не видях, че лихвата е нарастваща. На мен не ми трябва да тегля, само довнасям  Crazy.

# 96
  • Мнения: 2 401
Ползвал ли е някой БАКБ?

# 97
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
На мен не ми трябва да тегля, само довнасям  Crazy.

Прочети внимателно условията на свободния депозит на ПИБ и да видиш, че в този вариант - довнасяне - той няма да те устройва напълно... Wink

# 98
  • Мнения: 2 759
На мен не ми трябва да тегля, само довнасям  Crazy.

Прочети внимателно условията на свободния депозит на ПИБ и да видиш, че в този вариант - довнасяне - той няма да те устройва напълно... Wink
                               Това, което споменаваш го видях, не ми пречи да го прекратявам на 6 месеца  Whistling. По-неприятното е, че съм се заблудила, че се олихвява с посочената растяща лихва всеки месец. Не било така, реално това си е 24-месечен депозит.
                              ПИБ ме изкараха извън равновесие преди малко - не са обявили никъде, че днес няма да работи централния клон на 'България'. А трафика беше лудост. Добре че обслужването им е на ниво и компенсира малко липсата на тоалет за клиенти  Tired. Много ми харесва консерватизма на тази банка, иначе днес щяхме да се видим за последно. Амаха!

# 99
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Това, което споменаваш го видях, не ми пречи да го прекратявам на 6 месеца  Whistling. По-неприятното е, че съм се заблудила, че се олихвява с посочената растяща лихва всеки месец. Не било така, реално това си е 24-месечен депозит.
                              ПИБ ме изкараха извън равновесие преди малко - не са обявили никъде, че днес няма да работи централния клон на 'България'. А трафика беше лудост. Добре че обслужването им е на ниво и компенсира малко липсата на тоалет за клиенти  Tired. Много ми харесва консерватизма на тази банка, иначе днес щяхме да се видим за последно. Амаха!

Дванадесет месечен е, не е двадесет и четири... И както бях обяснил в едно мнение по-назад в темата... Олихвяването се прави всеки ден... Ама парите от лихвата се "дават" накрая на периода... Wink

Централния клон на ПИБ е в Дървеница, Драган Цанков 37... Старият "централен" е на Стефан Караджа 10... Този на България си е един "най-обикновен" офис... И всички други на бул. България... Laughing

# 100
  • Мнения: 2 759
Това, което споменаваш го видях, не ми пречи да го прекратявам на 6 месеца  Whistling. По-неприятното е, че съм се заблудила, че се олихвява с посочената растяща лихва всеки месец. Не било така, реално това си е 24-месечен депозит.
                              ПИБ ме изкараха извън равновесие преди малко - не са обявили никъде, че днес няма да работи централния клон на 'България'. А трафика беше лудост. Добре че обслужването им е на ниво и компенсира малко липсата на тоалет за клиенти  Tired. Много ми харесва консерватизма на тази банка, иначе днес щяхме да се видим за последно. Амаха!

Дванадесет месечен е, не е двадесет и четири... И както бях обяснил в едно мнение по-назад в темата... Олихвяването се прави всеки ден... Ама парите от лихвата се "дават" накрая на периода... Wink

Централния клон на ПИБ е в Дървеница, Драган Цанков 37... Старият "централен" е на Стефан Караджа 10... Този на България си е един "най-обикновен" офис... И всички други на бул. България... Laughing
                                Така е, прав си  Peace. Но е 24-месечен все пак Wink. За същия пише, че може да теглиш по всяко време, но в договора са вметнали, че за това дължиш комисионни според бла-бла. Какви са те, и какъв размер   bouquet?

# 101
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Тарифа на Първа Инвестиционна Банка АД...

Раздел ІІІ., член 1., точка 4., буква г)...

# 102
  • Мнения: 2 759
                                 Много благодаря   bouquet!!! Същото ми принтираха и в банката преди минути, но сега вече съм сигурна  Blush.

# 103
  • Мнения: 59
между другото ПИБ са намалили лихвените проценти на свободния депозит, сега го видях в сайта им...

# 104
  • Мнения: 2 199
На мен не ми трябва да тегля, само довнасям  Crazy.

Прочети внимателно условията на свободния депозит на ПИБ и да видиш, че в този вариант - довнасяне - той няма да те устройва напълно... Wink
                               Това, което споменаваш го видях, не ми пречи да го прекратявам на 6 месеца  Whistling. По-неприятното е, че съм се заблудила, че се олихвява с посочената растяща лихва всеки месец. Не било така, реално това си е 24-месечен депозит.
                              ПИБ ме изкараха извън равновесие преди малко - не са обявили никъде, че днес няма да работи централния клон на 'България'. А трафика беше лудост. Добре че обслужването им е на ниво и компенсира малко липсата на тоалет за клиенти  Tired. Много ми харесва консерватизма на тази банка, иначе днес щяхме да се видим за последно. Амаха!

A, ако се довнася се губи лихва ли  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт