Депозит - къде е най-изгодно да си направя депозит?

  • 77 484
  • 304
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 54 404
В нито една банка досега не ми се е случвало да  ми променят условията на вече съществуващ депозит .

# 211
  • София
  • Мнения: 4 244
Депозитите в "заварено" положение ще се променят на датата на падеж. За безсрочния това е 31.12.2013г. /неслучайно съобщението за промяна излиза точно сега/, а за 4х4 при изтичане на текущия 4-месечен период.

# 212
  • Мнения: 731
Депозитите в "заварено" положение ще се променят на датата на падеж. За безсрочния това е 31.12.2013г. /неслучайно съобщението за промяна излиза точно сега/, а за 4х4 при изтичане на текущия 4-месечен период.


Безсрочният депозит НЯМА падеж. Няма да се предлага на нови клиенти, но не могат да накарат съществуващите клиенти да си закрият депозитите. Имам депозит при тях в лева, който спряха да предлагат на нови клиенти преди доста години, но за мен и до ден днешен си важат старите условия.

# 213
  • Мнения: 54 404
Точно Депозит + няма падеж . Лихвата се начислява след 1 година от датата на откриването или при предсрочно закриване . Не на 31.12 .
За другия - ако не го прекратиш на падежа , се подновява автоматично . Нямам такъв , но така мисля , че е условието .

Имала съм депозити в други банки . Намалявани са лихвите на същите депозити , но на мен не , преди падежа . Но там са били срочни . Peace

# 214
  • София
  • Мнения: 4 244
Опасявам се, че именно защото е безсрочен банката може да промени едностранно условията по безсрочните депозити. Като под промяна имам предвид промяна на лихвения процент.

Не успявам да намеря общите условия по договора за безсрочен депозит на КТБ, за да проверя какво пише точно. Но както и на повечето банки при промяна на пазарните условия Банката може да променя едностранно условията по депозитния продукт.
http://www.corpbank.bg/individual_customers_42.html
6. и 7. глава.

# 215
  • Мнения: 3 181
да следя темата

# 216
  • Мнения: 54 404
Опасявам се, че именно защото е безсрочен банката може да промени едностранно условията по безсрочните депозити. Като под промяна имам предвид промяна на лихвения процент.

Не успявам да намеря общите условия по договора за безсрочен депозит на КТБ, за да проверя какво пише точно. Но както и на повечето банки при промяна на пазарните условия Банката може да променя едностранно условията по депозитния продукт.
http://www.corpbank.bg/individual_customers_42.html
6. и 7. глава.

Права си за лихвата - в края на календарната година е . Peace

# 217
  • Мнения: 778
Опасявам се, че именно защото е безсрочен банката може да промени едностранно условията по безсрочните депозити. Като под промяна имам предвид промяна на лихвения процент.

Не успявам да намеря общите условия по договора за безсрочен депозит на КТБ, за да проверя какво пише точно. Но както и на повечето банки при промяна на пазарните условия Банката може да променя едностранно условията по депозитния продукт.
http://www.corpbank.bg/individual_customers_42.html
6. и 7. глава.

Права си за лихвата - в края на календарната година е . Peace

И при прекратяване на депозита.  Peace

# 218
  • Мнения: 731
На Депозит+ таксата от 30 лева за закриване се начислява само, ако не е минала поне една година от откриването на депозита.

# 219
  • Мнения: 10
Да напиша и аз това, което разбрах днес - за "Преференциален безсрочен депозит" (евро/долари) няма такса за откриване, за теглене, внасяне, дори за ЗАКРИВАНЕ. Олихвява се ежемесечно, т.е., ако човек не изчака поне 1 месец, след като го е открил, просто няма да получи никаква лихва.

# 220
  • Мнения: 731
Не се олихвява ежемесечно. Лихвата се изчислява на дневна база, но се изплаща веднъж годишно в края на календарната година или при закриване. Такси наистина няма. Единствената уловка е, че ако стои по-малко от месец, лихва не се получава.

# 221
  • Мнения: 54 404
Ходих вчера в банката .
Настоящите депозити се запазват докато не решиш да ги прекратиш . Во веки веков . Wink
Просто повече няма да се предлагат споменатите .

# 222
  • Мнения: 5 678
Ходих вчера в банката .
Настоящите депозити се запазват докато не решиш да ги прекратиш . Во веки веков . Wink
Просто повече няма да се предлагат споменатите .
Без промяна на лихвените проценти ли се запазват настоящите депозити?
Срочните депозити сигурно до изтичане на срока, а безсрочните?

# 223
  • Мнения: 54 404
Депозит + е безсрочен .
Мен той ме е интересува и за него попитах .
За 4*4 не знам как е .

# 224
  • София
  • Мнения: 1 554
Хайде да побутна темата. Лихвените проценти е ясно, че падат и ще падат, защото така е в световен мащаб. Мен по-скоро ме интересува сигурност на депозита. Най-изгодни лихви са в КТБ, но дали са и така сигурни. Моля , за споделяне и насока!

Общи условия

Активация на акаунт