Депозит - къде е най-изгодно да си направя депозит?

  • 77 488
  • 304
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 54 408
Била съм клиент на много банки , никога и никъде не са ми променяли лихвения процент преди падежа . Peace

# 226
  • София
  • Мнения: 1 554
happy mama, сподели коя банка препоръчваш за депозит към момента.

# 227
  • Мнения: 54 408
В момента съм в КТБ .
Но моя депозит вече не се предлага . Депозит + .
Хубавото е , че понеже е безсрочен , за мен се запазва , при същите условия . Peace
Иначе Евролев е добър .
Особено ако се присъединим към Еврозоната . Peace

# 228
  • Мнения: 6 549
Ходих вчера в банката .
Настоящите депозити се запазват докато не решиш да ги прекратиш . Во веки веков . Wink
Просто повече няма да се предлагат споменатите .

Депозит + е безсрочен .
Мен той ме е интересува и за него попитах .
За 4*4 не знам как е .

И за 4 по 4 ли е така  Rolling Eyes Някой има ли актуална информация? Мен следното изречение ме пообърка малко "Действието на сключените до обявената дата договори за депозит с настоящи клиенти остава в сила до настъпване на предвидените в тях прекратителни основания."
Аз го тълкувам, че до изтичане на 4-месечния период, който е след 01.11.2013 (когато се падне там). Или, ако не го буташ си остава така докато не решиш да теглиш  Rolling Eyes Rolling Eyes
И тази такса за 30-те лева къде я пише  Shocked

# 229
  • Мнения: 1 124
Ако може някой, който е по запознат да ми обясни кое е по-изгодно "Мулти+"  или "Успех"  на Общинска банка?
http://www.municipalbank.bg/?page=individ_22

# 230
  • Мнения: 431
Можете ли да ми препоръчате дългосрочен депозит в лева, с възможност за довнасяне през целия период и (*незадължително, но би било удобно*) с възможност за теглене при нужда, без да се нарушава лихвата. Има ли такова животно  Laughing Досега съм ползвала услугите на ПИБ и Пиреос, но се оглеждам за нещо по-различно.

Не всички банки имат подробни условия на сайтовете си, което доста ме учуди. Shocked А калкулаторът "Моите пари" пък не изкара почти никакви предложения. Rolling Eyes Shocked

# 231
  • Мнения: 54 408
Ето, заповядай,
Скрит текст:

# 232
  • Мнения: 963
happy mama® , търся същото, което и Меичка е писала, възползвам се да те попитам: има ли къде онлайн да се видят условията на препоръчания от теб депозит Евролев? И още: погледнах в няколко други банки, процентите ми се видяха много по-ниски... знам, че ще прозвуча идиотски  Rolling Eyes , но - реално ли е това? Ти към момента само КТБ ли би препоръчала?

Предварително благодаря  Hug

# 233
  • Мнения: 54 408
Как онлайн?
Това им е  сайта.

http://www.corpbank.bg/

За други банки, с по-изгодни условия, не знам.
Навсякъде са по-ниски лихвите.

# 234
  • Мнения: 963
happy mama®, на сайта на банката откривам съвсем общо описание на депозита - реално дори не е посочено, че има възможност за довнасяне и теглене. Затова питах дали някъде могат да се видят пълните условия - с такси, лихви и т.н. Аз поне не намерих на сайта такова нещо  Rolling Eyes а в повечето сайтове на други банки ги има налични тези документи...

# 235
  • Мнения: 1 309
Здравейте! Имам въпрос относно срочен депозит в ДСК- при изтичане на падежа и теглене на целия депозит, банката удържа ли някакви такси? / ако тегленето не е точно на деня, в който изтича падежа, а малко по- късно/

# 236
  • Мнения: 83
Доколкото зная, след падеж, при незакрит/непредоговорен нов депозит, договорът се преподписва автоматично. В този смисъл, ако съм права, вече тече нов срок и всяко теглене преди новия падеж се счита за предсрочно и съответно се таксува според тарифата  Peace

# 237
  • София
  • Мнения: 6 268
Здравейте! Имам въпрос относно срочен депозит в ДСК- при изтичане на падежа и теглене на целия депозит, банката удържа ли някакви такси? / ако тегленето не е точно на деня, в който изтича падежа, а малко по- късно/

ДСК въведоха от скоро такса при теглене на каса. След падежа депоситът ти ще се поднови автоматично и ако ти го закриеш примерно 2 седмици след неговото подновяване няма да ти изплатят лихва за тези 2 седмици. За таксите виж тук на стр. 13: https://dskbank.bg/repository/documents/DSK%20Bank%20tariff%20individuals.pdf?


Джинджи, Меичка
, вижте вариант и за срочен 12 месечен депозит с възможност за довнасяне, напр. :
http://www.tokudabank.bg/?lang=bg&p=tokuda-standart

На безсточните са доста ниски лихвите...

# 238
  • Мнения: 2 957
Тук може да се видят различните депозитиhttp://www.moitepari.bg/Depoziti/Depoziti.aspx

# 239
  • Мнения: 54 408
happy mama®, на сайта на банката откривам съвсем общо описание на депозита - реално дори не е посочено, че има възможност за довнасяне и теглене. Затова питах дали някъде могат да се видят пълните условия - с такси, лихви и т.н. Аз поне не намерих на сайта такова нещо  Rolling Eyes а в повечето сайтове на други банки ги има налични тези документи...

Джинджи, това е безсрочен депозит.
Всички безсрочни са с опция за теглене и внасяне по всяко време.
Олихвяването е на края на календарната година - 31.12.

Всъщност това е с цел да се избегне данък-лихва.
Думата депозит би могла да се замени с влог. Peace

Общи условия

Активация на акаунт