Депозит - къде е най-изгодно да си направя депозит?

  • 77 474
  • 304
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 19 221
Добре, че попаднах на тази тема.
От известно време се каня да внеса едни пари за 6 месеца да се умножат малко.
Обаче като клиент на ПИБ все си гледам техните оферти, които са никакви. И днес, подмамена от Вас, надникнах в калкулатора и..опаа, Инвестбанк с 5,25% годишна лихва за 6 месеца. Ами защо да не взема по 20-тина лв. на месец

Та наистина ли ПИБ нямат сравними оферти или аз не съм търсила където трябва?

# 256
# 257
  • Мнения: 3 922
Ще изгубиш лихвата за периода от подновяването на депозита до приключването.
Освен това, ако теглиш на каса може да имаш комисионна.
Направи си банков превод, по-евтино може да е.
Попитай! Peace

Ако се изтегли предсрочно депозит, сумата ще я олихвят, само че не с процента на депозита, а като безсрочен влог. Така че разликата няма да е много голяма.

# 258
  • Мнения: 2 229
Добре, че попаднах на тази тема.
От известно време се каня да внеса едни пари за 6 месеца да се умножат малко.
Обаче като клиент на ПИБ все си гледам техните оферти, които са никакви. И днес, подмамена от Вас, надникнах в калкулатора и..опаа, Инвестбанк с 5,25% годишна лихва за 6 месеца. Ами защо да не взема по 20-тина лв. на месец

Та наистина ли ПИБ нямат сравними оферти или аз не съм търсила където трябва?


На мен не ми се занимаваше да си прехвърлям в друга банка парите от ПИБ и си ги оставих на депозит там 6х6...
Лихвата не е много висока, може да се теглят на всеки 6 месеца, следващия път ще проуча повече..

# 259
  • Мнения: 431
Същата история и при мен. Embarassed

Между другото, когато ходих онзи ден там ми казаха, че от няколко дни са въвели нови, по-ниски лихвени предложения. А те и преди не бяха сред най-високите...  Laughing

# 260
  • Мнения: 54 347
Скоро не бях гледала, но всички банки са намалили лихвите! Twisted Evil

# 261
  • Мнения: 194
Cuckoo, ами защо не идеш в Булбанк или в ДС - техните лихви са по-ниски и на тези от ПИБ. Аз банката си я избирам по това къде ме обслужват най-добре и колко е голяма - като ходя в страната да има офиси навсякъде. Мисля, че Инвестбанк нямат много офиси.

# 262
  • София
  • Мнения: 178
Внимайвай с Инвест - нали скоро даваха, че точили пари от сметките на хората....

# 263
  • Мнения: 3
Корпоративна търговска банка предлага по-висока лихва по депозитите. Можеш да внасяш по всяко време но теглиш без такса и без да губиш лихвата само на падежа.

# 264
  • Мнения: 194
Момичета, направете сравнение. Ето какво ми излиза на мен като се разтърсих. Уникредит е най-зле. Те дават лихва по депозитите за 1 година - 3.65%, за 2 години - 4.20%. При КТБ лихвата за 1 година е 5%, за 2 години е 5.5%, а за 3 години - 6%. При ПИБ лихвата за 1 година - 4.40%, за 2 години - 5.10%. Вече за 3 години е 5.80% аз съм си в ПИБ, не са лихвите най-високи като в КТБ, но са добри лихвите,  и обслужването ме кефи.. Не бих си правила експеримент с Ивестбанк.

# 265
  • София
  • Мнения: 6 265
Момичета, направете сравнение. Ето какво ми излиза на мен като се разтърсих. Уникредит е най-зле. Те дават лихва по депозитите за 1 година - 3.65%, за 2 години - 4.20%. При КТБ лихвата за 1 година е 5%, за 2 години е 5.5%, а за 3 години - 6%. При ПИБ лихвата за 1 година - 4.40%, за 2 години - 5.10%. Вече за 3 години е 5.80% аз съм си в ПИБ, не са лихвите най-високи като в КТБ, но са добри лихвите,  и обслужването ме кефи.. Не бих си правила експеримент с Ивестбанк.


Това лихви за левови депозити ли е?

ПИБ преди поддържаха доста изгодни лихви (имах по едно време 8 % за 1 година за евров депосит). Уникредит винаги са държали ниски лихви според мен. Погледнете също и Токуда банк и Прокредит.
Но като цяло ливените нива за депозитите доста са спаднали.

Последна редакция: чт, 10 апр 2014, 14:29 от catty m

# 266
  • Мнения: 54 347
Не ви ли е страх с такива дългосрочни депозити?
Ако ви се наложи да теглите, тогава?

КТБ има доста високи изисквания за минимални суми, обърнете внимание.

# 267
  • София
  • Мнения: 6 265
Не ви ли е страх с такива дългосрочни депозити?
Ако ви се наложи да теглите, тогава?

КТБ има доста високи изисквания за минимални суми, обърнете внимание.

Аз лично поддържам едногодишни до макс 2-годишни депозити. И до сега не ми се е налагало да тегля преждевременно. Но за мен депозитите са си чисто спестовен продукт. Аз лично търся варианти за свободно довнасяне.

# 268
  • Мнения: 99
Човече, хората си теглят парите от Инвестбанк, ти искаш да ходиш доброволно там?!? Не четеш ли новини? Даже бях създал тема за Инвестбанк. Има доста по-читави банки. Ако искаш да е малка: пробвай с Ти Би Ай. Там ще ти дадат и към 4.5 лихва.

# 269
  • Мнения: 194
cattym, да, това са лихвите при депозитите в лева - най добрите предложения на 3 те банки.
happy mama, Точно за тази банка не се притеснявам в дългосрочен план. Дори съм си направила 3- годишен депозит. Лихвите падат навсякъде, така си гарантирам доходност в бъдеще, когато се очаква да са още по ниски.
Бях в Германия и там са под 1 % годишно. Като развалиш депозита не само губиш лихвата, ами ти взимат и от депозита - не знам колко, но взимат.
Между другото  в ПИБ имат и спестовна сметка - не съм сигурна за името, но е сметка, по която не се плаща данъка върху лихвата и беше малко по нисък % от депозитите, но може да се тегли като лихвата  се запазва.

Общи условия

Активация на акаунт