Емоционални последствия от секциото, когато НЕ е по желание

  • 17 484
  • 340
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 506
Хайде, като сме на вълна анкети, една и от мен. Питането ми е към жените, родили с НЕОЧАКВАНО секцио. Тук включвам:

1. Спешните секциа, наложили се в хода на нормално (вагинално) раждане

2. Секциа, за които майките са научили внезапно, дни преди раждането, без да са имали подготовка за това. Т.е. отишли са на доктор дни преди раждането и, както се случва нерядко, докторът казва "Бебето е голямо, ти си малка и т.н. и т.н., идвай да те режа", въпреки че до този момент се е обсъждало вагинално раждане.

Не говоря за случаи, при които е имало ясни медицински индикации, за които майките са били наясно и напълно уверени - например седалищно бебе, недобре разположена плацента и т.н.

Не говоря за случаи, в които майките са имали ясни предпочитания към секцио и са се договорили с доктора за такова раждане по един или друг начин.

Бих предпочела да не е анкета, но знам, че на много жени не им се говори по темата и затова реших да я пусна така.

# 1
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 297
брей, имало значи нужда да говорим за тези неща, без да се караме кое е по-добре Simple Smile поздравления!
аз няма да участвам, защото не отговарям на условията, но резултатите определено биха представлявали интерес.

# 2
  • Мнения: 820
Още не съм гласувала - чудя се  Rolling Eyes

При мен чувствата бяха много смесени - незнаех на кой свят съм. Не успях да се зарадвам, чувствах се виновна до някаква степен, въпреки че не бях ....

Признавам, беше страшно! Много по-страшно от нормалното раждане - вече го бях преживяла веднъж.

Докторите бяха доста стреснати!

В крайна сметка, това че направиха секцио - дори и толкова сложно и тежко спаси бебето ми.
Той беше огромен 4,550 и нямаше да излезе жив и здрав от мен по нормалния начин!

# 3
  • Мнения: 31
Нямам никакви емоционални последствия от секциото, което се наложи в хода на раждането. Така е трябвало да стане и не се чувствам по-малко майка на детето си заради начина, по който в крайна сметка се роди.

# 4
  • Мнения: 1 045
Аз и в предната тема се опитвах да обясня че такова секцио не по желание няма,защото никой не се вкарва в операционната на сила.
Но отговорих с по-скоро положителни защото спаси бебето и мен.
Едва ли емоциите когато е било животоспсяващо ще са отрицателни.Но всеки има право да си задава въпроси каквито пожелае все пак,а и разни хора разни идеали,така че ще следя и тази тема.

# 5
  • Мнения: 1 227
Не съм разсъждавала по темата, отдадох се на майчинството и бях щастлива, че и двете сме добре.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Последиците бяха и все още са много, много отрицателни!Особено като предишното ми раждане беше нормално и без никакви упойки.

 Не мога да гласувам.Не чувствам, че нещо ми е отнето, но наистина секциото спаси бебето ми!

Последна редакция: вт, 19 май 2009, 10:39 от Биляна

# 7
  • Мнения: 1 354
Гласувах с втора и трета опция.Изобщо не съжалявам,че родих секцио,защото така се наложи и благодарение на това имам моето слънчице Praynig Hug

# 8
  • Мнения: 3 506
Всъщност оставих възможност за гласуване с две опции за жените, родили два пъти с неочаквано секцио.

# 9
  • Мнения: 260
Гласувах с втора и трета опция.Изобщо не съжалявам,че родих секцио,защото така се наложи и благодарение на това имам моето слънчице Praynig Hug
И аз така, въпреки, че много ме беше страх да не се наложи секцио  Peace.
Упс  Blush, Maria.St, публикувала си докато пишех. Извинявам се, че гласувах с две опции, за едно и също раждане.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 215
Никакви емоционални последствия нямаше секциото върху мен.
Исках да родя нормално, опитах-не стана. Наложи се секцио. Лекарят ми го направи напълно професионално.
Бебето ми беше здраво, аз се възстанових много бързо.
Бях щастлива, че всичко с нас е наред.
Какво повече има да се терзая.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
А трябва ли да има емоционални последствия...?!? newsm78

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
А трябва ли да има емоционални последствия...?!? newsm78

 Ако искаш опитай да родиш за да разбереш.Въпрост ти е много "на място".Може да трябва, може да не трябва.При някои няма, при някои има......Ако искаш да се опитаме да обясняваме още Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 506
Последиците бяха и все още са много, много отрицателни!Особено като предишното ми раждане беше нормално и без никакви упойки.
Не мога да гласувам.Не чувствам, че нещо ми е отнето, но наистина секциото спаси бебето ми!

Права си. Промених опцията просто на "По-скоро отрицателни, въпреки че съм уверена, че секциото спаси мен и/или бебето."

# 14
  • София
  • Мнения: 1 103
 Изцяло положителни! При мен това беше единствения начин да родя без усложнения за мен или бебетата. Изтекоха ми водите в 7-мия месец, нямах почти никакво разкритие, а и двата близнака бяха разположени седалищно. След операцията се възстанових доста бързо, което надали щеше да стане след нормално раждане при тези обстоятелства. Но най-важното е, че децата ми макар и недоносени са добре и се развиват отлично.
 И още нещо, когато лекарят ми още в началото на бременността ми каза да си избия от главата мисълта за нормално раждане и че рискът за мен и бебетата би бил десетократно по-голям това ми прозвуча малко пресилено, но в последствие се убедих, че е било вярно.

Последна редакция: вт, 19 май 2009, 11:47 от miramar

Общи условия

Активация на акаунт