Любимият ми туризъм - ЕКОПЪТЕКИТЕ!

  • 94 248
  • 723
  •   1
Отговори
# 60
# 61
  • Хасково
  • Мнения: 995
А има ли някъде списък с екопътеките с подходящи карти като за начинаещи? Тази година сме решили да наблегнем на планинските екскурзии.
В началото на всяка пътека има карта и описание на пътеката.
Стигнеш ли до началото на пътеката обикновено се стига с кола и следваш ли табелите  - няма къде да се загубиш!Карта не е необходима!

# 62
  • Мнения: 2 037


За подробностите - еко-пътеката се казва "Пътят на слънцето", започва от село Лесидрен и свършва в Рибарица. ...... атракциите били общодостъпни и не е необходимо да има чак гид.

Тъй като тази пътека не е включена до сега си позволих да копирам написаното за нея от BirdsFlu.   bouquet

# 63
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Посетете Овчарчански водопад - с.Овчарци.
На 3-4 км. от Сепарева баня. \Ей съсипаха хубавата гледка на  бликващия гейзер - каптираха го за хотелите и вече не блика а плюе!\
 От училището на селото намира се в ляво на пътя идвайки от Сепарева баня нагоре.Има мижава табелка на самото училище.
Но като питате хората ще ви насочат.
Стига се до помпена станция и бара от там около 15 минути до водопада.Сега напролет има много вода и е красиво.

това ме заинтригува. Виждам, че не се върви много, нали правилно съм разбрала?

# 64
  • София
  • Мнения: 586
Посетете Овчарчански водопад - с.Овчарци.
На 3-4 км. от Сепарева баня. \Ей съсипаха хубавата гледка на  бликващия гейзер - каптираха го за хотелите и вече не блика а плюе!\
 От училището на селото намира се в ляво на пътя идвайки от Сепарева баня нагоре.Има мижава табелка на самото училище.
Но като питате хората ще ви насочат.
Стига се до помпена станция и бара от там около 15 минути до водопада.Сега напролет има много вода и е красиво.

това ме заинтригува. Виждам, че не се върви много, нали правилно съм разбрала?

Да, и ние сме ходили - съвсем близо е и е хубаво Peace

# 65
  • Мнения: 239
А коя е най-близко до Пловдив?

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Моля, да ме извините за един съвсем, съвсем отвлечен въпрос...... дали има карти на GPS с с еко пътеките !?

# 67
  • Мнения: 2 096
И ние сме почитатели на еко пътеките..
Хотнишката еко пътека до Търново обаче не е съвсем лека.. има много посетители и е леко като на селски сбор.. стълбите са много стръмни, а някой от съоръженията са доста нестабилни.. някой мостове бяха порутени.. все пак ако сте само големи хора, не мисля че ще е проблем минаването и, дори и да нямате добра подготовка.. но с малко дете - не става.. аз лично не бях впечатлена..
Крушунските водопади - чудесни са, маршрута е лек, на места стълбите също са стръмни, но не е е тежко.. малко са.. гледките там са страхотни.. пролет или зима има по малко хора, но рискувате да попаднете в кал и да се пързаляте по скалите..
Еко пътека до водопад Скока край Тетевен - препоръчвам чудесна, поддържана, красива .. удобна е за малко дете..
На Емен не сме ходили още, но след прочетеното за там определено ще търся кой да гледа малкия да идем.. на места се минавало по ръба на скала и било опасно...
Еко пътеката до Христоския водопад е лека и приятна.. също подходяща за малки деца..
Край Провадия има много приятна пътека по билото на платото от крепост Овеч към шашкъните.. отново лесна за малко дете, само трябва да внимавате да не тръгне към ръба, но пътеката и без това не е до самия ръб ..
Еко пътеки има и в местността Аладжа манастир и Екопарк Зл. Пясъци.. удобни за малки деца
за сега други не се сещам.. ще допълвам после

# 68
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Моля, да ме извините за един съвсем, съвсем отвлечен въпрос...... дали има карти на GPS с с еко пътеките !?
няма обща карта или поне не съм намирала. поразрови във форума на офроуд България, може и да намериш разни тракове.

# 69
  • Мнения: 228
А дали има карта или пътеводител на екопътеките?

# 70
  • Мнения: 2 096
Е стига де - четете... Само на последната страница един исъщ въпрос е задаван 3 пъти...
НЯМА КАРТА НА ЕКО ПЪТЕКИТЕ.. В НЯКОЙ GPS КАРТИ СА СПОМЕНАТИ НЯКОЙ ПЪТЕКИ И ТОЛКОВА..
ние като си харесаме район за разходка го проучваме в интернет.. все някой някъде е казал някоя пътека... и така.. има и сайт с някой по големи еко пътеки, но определено трябва да се поразровиш и да попроучиш.. на готово няма кой да ти го даде

# 71
# 72
  • Sofia
  • Мнения: 576
Ауууу те са ми любимите!
Миналата година се разходихме към историческата местност Оборище, екопътеката беше страхотна, покрай една рекичка с жълтеникава вода, голяма красота
....
Тук пък сме на еко пътека Тетевен
....

Много красиви снимки! newsm10

# 73
  • Мнения: 1 846
И ние сме почитатели на еко пътеките..
Хотнишката еко пътека до Търново обаче не е съвсем лека.. има много посетители и е леко като на селски сбор.. стълбите са много стръмни, а някой от съоръженията са доста нестабилни.. някой мостове бяха порутени.. все пак ако сте само големи хора, не мисля че ще е проблем минаването и, дори и да нямате добра подготовка.. но с малко дете - не става.. аз лично не бях впечатлена..
Крушунските водопади - чудесни са, маршрута е лек, на места стълбите също са стръмни, но не е е тежко.. малко са.. гледките там са страхотни.. пролет или зима има по малко хора, но рискувате да попаднете в кал и да се пързаляте по скалите..
Еко пътека до водопад Скока край Тетевен - препоръчвам чудесна, поддържана, красива .. удобна е за малко дете..
На Емен не сме ходили още, но след прочетеното за там определено ще търся кой да гледа малкия да идем.. на места се минавало по ръба на скала и било опасно...
Еко пътеката до Христоския водопад е лека и приятна.. също подходяща за малки деца..
Край Провадия има много приятна пътека по билото на платото от крепост Овеч към шашкъните.. отново лесна за малко дете, само трябва да внимавате да не тръгне към ръба, но пътеката и без това не е до самия ръб ..
Еко пътеки има и в местността Аладжа манастир и Екопарк Зл. Пясъци.. удобни за малки деца
за сега други не се сещам.. ще допълвам после



Къде до Аладжа манастир има екопътека и имаш ли снимки от там?

# 74
  • Мнения: 2 037
И аз се присъединявам към питането, че сме много близо в момента. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт