Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Мнения: 27
Здравейте моимчета,
пиша ви тъй като вече съм на дъното на отачянието. Януари месец правих лапароскоипя в Майчин дом. Имам поликистоза, придружена с оксмяване по брадичка, гъди , отзад на опашката , на корема, бакенбаде, почти по цялото тяло и акне, което се появи на 23 години и което отшумя с течение на времето, сега съм на 30г. След лапарото изчакахме 3 месеца, но нямах спонтанна овулация , напарвих хормонални изследвания и се оказа , че LH  и FSH продължават да поддържат високите си стойности&
LH: 18.33 , реф. ст/сти 1.9-12.5
FSH- 12.73 , реф. ст-сти 2.5-10.2
Тестостерон - 1.62, реф. ст-сти 0.49- 2.64
Prolactin:480.2(59.3-619)
DHEA S 5.57(2.68-9.
Имам и умерена инсулинова резистеннтност, дактор Тодорова предписа глюхофаж. Сега на 4 ме сец започнах стимулация с по 1 таблетка клостилбегит и на 12 ден имаше 13 мм фоликул , и 5мм ендометриум, а на 15 ден беше нарастнал само с 1 мм и се появиха нови кисти, които подтискат овулаицята. Това го установи доктора в Бургас. Веднага се обадих на омя доктор в Майчин домо, кой то прами лапарото и той ми каза , че това не били кисти. Общо взето вече не зная на какво да вярвам. Сега доктора от Бургас, кааз, че положението ми е много сериозно, и минавам на клостилбегит по 2 таблетки дневно от 3 до 9 ден, от 1 ден на цикъла естроферм до 14 ден , а от 15 до 25 ден 2х1 дуфастон. Не зная дали увеличената доза на клостила, ще адде резултат , вече не вярвам, продължавам да нямам овулаиця и аде се появявят нови кисит и вече съм на ръба на отчаянието. Моля , ако някоя от вас е имала подобни проблеми, хормонални , с окосмяването и с появата на онви кисти да ми пише, имам чувството , че вече ще полудея. Благодаря ви предварително.


Цитирай


Мнения: 172
аз съм с поликистозни яйчници с наднормено тегло а пък за окосмяването да не ти приказвам,преди почти 2 г ми направиха лапаро заради поликистозата и само след 2 месеца пак си ги имах,сега пия клостил вече трети цикъл(пия ги три месеца почивам 2-3 и пак ги пия 3 месеца и така,2 по 1 от 3 ден на цикъла)но резултат няма,да не ти говоря пък как се чуствам като знам че прекалената употреба на клостила може да доведе до изчерпване на яйчниковия резерв и че също така изтънява лигавицата на матката,разбира се има лекарства които оправят този проблем,но всичко това така ме отчайва,лекаря не ми прави и фоликуметрия за да следи дали има ефект лекарството,просто да съм си го пила пък кат се почивало нямало проблеми,абе кво да ти кажа,то теглилото на жената никъде го няма.
Цитирай


Мнения: 172
мила кутията ти е пълна и не мога да ти отговоря,изтрий съобщенията си за да мога да ти пиша на лични
Цитирай


Мнения: 27
eй сега ги  изтривам
Цитирай


Мнения: 32
здравейте,пих дуфастон 10 дена и сега би трябвало да ми дойде,но дали ще е изкуствено предизвикване от него или си е нормално, може ли да съм бременна и пак да ми дойде от него или ако има бременност въпреки дуфастона няма д имам цикъл?
Цитирай

София

Мнения: 2 868
monika ако има бременност естесвено няма да ти дойде,ако няма до десетина дни след спиране на Дуфастона ще се появи цикъла.
Цитирай


Мнения: 32
мерси за бързия отговор, а дали може от дуфастона да ме болят зърната на гърдите или от пмс ,или това се случва само при бременност
« Последна редакция: вт, 23 юни 2009, 10:48 от monika7 »
Цитирай


Мнения: 32
на никой ли не се е случвало:(
Цитирай

София

Мнения: 2 868
Моника аз не съм имала такива странични ефекти от Дуфастона но това не означава че при теб няма да ги има,това е хормон-прогестерон все пак,мисля че няма нищо обезпокоително но ако все пак много ти е притеснено,звънни на твоят доктор и го попитай.
Цитирай


Мнения: 32
ами не знам от какво е,но и зърната са ми потъмнели, от какво може да се получи? някой от вас видял ли е в себе си такава промяна?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.