Тайната на дългата и здрава коса - 67

  • 29 477
  • 295
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 110
Здравей nadq  ! Аз съм на линя в момента и ще ти отговоря какво мисля.
Масажа на главата е много полезен за оросяването и стимулирането на корена на косъма. Мисля, че по-скоро тези косми които са щели да паднат във кратко време са паднали по-рано заради него, не ,че ти предизвиква косопад ,а по-скоро ускорява така или иначе падането им.
Уцели ме мен, а аз съм страхотен привърженик на къната. Когато съм се къносвала косъма ми винаги е бил дебел, лъскав и не ми е цъфтял. Ако избереш боядисване с къна обаче трябва да имаш в предвид ,че къната и боята са различни като оцветители. Къната попива в косъма и прониква в него , тя би трябвало да е растителен оцветител,няма махане на цвета докато отрежеш къносаната част/особено ако е черна/ и след къна  пигментния резултата с боя е непредвидим.Къната е добра за хора които не променят често желанията си за цвят. Ако си купуваш къна избирай със светлозелен състав !

# 46
  • Мнения: 0
хоп и аз тук...купените маски и балсамите слагам по дължината на косата а домашните слагам и в корените.....а относно къната как я отмивате от косата на мен ми седеше като пясък

# 47
  • Мнения: 1 220
Сиси, благодаря ти. И аз имам такива спомени за къната, но не съм ползвала от доста време и сега се чудех кое да избера.
За масажа да ти призная притеснявам се и затова попитах, доста косми падат, ако ще е трябвало да паднат и масажа просто е подпомогнал..хм май ще трябва да направя мониторинг и ако се налага да се консултирам с лекар. Ама как да прецени човек колко косми е нормално да падат и кога излиза от нормата!?

# 48
  • Мнения: 2 110
Пропускам възможността да има силов масаж на главата ?!
 Confused
Чела съм много информация за това колко косми е нормално да падат,навсякъде пише 50-100 косъма на ден. Аз за себе си знам ,колко ми падат нормално и кога се увеличава. Например в голяма част от времето ми падат около 20-30 косъма,но когато видимо без да ги броя  се увиличат знам ,че трябва нещо да предприема. Най-често започвам в маските да слагам сос от картофи. Има и много други неща ,но повечето миришат или ми изсушават кожата на главата !

Ето малко инфо за къната ,доста по-добре обяснено от моето разказче !
http://krasota.rozali.com/kosa/p7163.html
http://kaprizi.org/forum/index.php?showtopic=24
http://www.jenite.net/2008/08/blog-post_875.html

Последна редакция: чт, 21 май 2009, 12:16 от Сиси♥

# 49
  • Мнения: X
Много бързо пишете Simple Smile, и аз наскоро се замислих за маските, какво подхранват по дължините Simple Smile но пък ако сложа маска в корените става ужасно мазна след това.

# 50
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Момичета, как успявате да си броите падналите косми?  Shocked

Аз и да искам не бих могла - къде ще ги търся из леглото примерно  Joy

# 51
  • Мнения: X
Ох, аз пък много лошо си късам косата, това ми е някакъв отвратителен навик. Ръцете ми вечно са там и не знам как да се отърва от него.  Tired

# 52
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 382
Облаче - връзвай я  Grinning

# 53
  • Мнения: X
Искам я пусната!  Flutter Ама е чудно как съм останала с нещо на главата досега.

# 54
  • Мнения: 99
Къде от Бургас да си купя Тривитаминола?
Ще се подкарвам пак, 4е от миналата година не съм..заради бременността...реших да не си правя маски..

# 55
  • Мнения: 776
Ох, аз пък много лошо си късам косата, това ми е някакъв отвратителен навик. Ръцете ми вечно са там и не знам как да се отърва от него.  Tired

Облаче, това е някакъв вид невроза, допитай се до специалист, ако трябва да ти даде съвет или да ти изпише леки успокоителни  Peace

Момичета, след като три месеца пих Мерц, косата ми изцяло беше спряла да капе, а сега отново виждам увеличен косопад. Просто не знам вече какво да правя. Сигурна съм, че е хормонално, защото пия лекарства, но смятате ли, че трябва пак да пия Мерц и въобще колко месеца мога да го пия? Sad

# 56
  • Мнения: 1 416
Момичета, как успявате да си броите падналите косми?  Shocked

Аз и да искам не бих могла - къде ще ги търся из леглото примерно  Joy
Може да ги преброиш след като се срешеш като ги махнеш от четката Wink                         

# 57
  • Мнения: X
Mlyna, знам, аз пия антидепресанти.  Hug

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Къде от Бургас да си купя Тривитаминола?
Ще се подкарвам пак, 4е от миналата година не съм..заради бременността...реших да не си правя маски..

Навсякъде ,където има ветеринарни кабинети или зоомагазини.Виждам,че си от Лазур и затова конкретно немога да те ориентирам,но иначе продават на ул.Васил Левски до магазина на Вела има зоомагаин аз от там съм купувала преди.Сега го купувам от зоомагазина до нас,но аз живея във Възраждане. Peace

# 59
  • Мнения: 591
Само запис....за сега Wink

Общи условия

Активация на акаунт