Цял ден се чудя...

  • 398
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 220
Цял ден се чудя, но все пак реших да ви попитам. Нали знаете как е, като млада майка всяка промяна ме шашка... Значи моето бебче по принци си яде на 3 часа. Не съм го мъчила, не съм имала амбицията да се храни на режим, но така ставаше. Само че горе-долу като стана на 1 месец, той започна да прави нощни паузи по доста часове. И тази нощ паузата беше 9 часа... До тук добре. Но откакто се е събудил, иска да яде през 2 часа... Даже и толкова едва изчаква. Казах на хазяйката, а тя ми вика - а ти как разбра, че е гладен? Ами по това, че плаче (иначе е кротък) и е неспокоен и нервен. Не мога да го успокоя по друг начин освен като му дам да суче. Та - въпросите ми са - дали наистина е гладен? Може ли това да е следствие от часовете през нощта без храна? Има ли вероятност да ми е намаляла кърмата? (това всъщност ми е най-големия страх, а също и да не го храня, без той да има наистина потребност от това).

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Ще те успокоя с думите, че напразно се притесняваш. Бебето ти се държи абсолютно нормално за възрастта ти. Дори притеснението ти, че кърмата ти може да намалее е напълно неоснователно, ако просто се вслушваш в бебето и се водиш по неговото желание да суче когато и колкото иска.
Няма опасност да го храниш "без той да има наистина потребност от това", просто защото ако той не иска няма да суче. Бебтата имат нужда да бъдат слагани на гърдата не само за да задоволят нуждата си от храна, но и за да усетят сигурност, топлина и близост.
Не го лишавай от това!
За нощните паузи ще ти кажа, че ако нямате проблеми с ниско тегло и бавно качване, също няма място за притеснения, наслаждавай се на съня сега, защото вероятно това спокойствие намя да трае дълго. Wink

# 2
  • Мнения: 2 220
Благодаря, Jade, всъщност за потребността го казах заради това, че например той е свикнал след като му сменя памперса, да се храни - и ако реша да го сменя по-рано, той веднага започва да плаче и вече е много гладен (преди това не е имало признаци). Същото е и с къпането, след банята задължително трябва да яде и то веднага след обличането му. Дори и да е ял скоро. Та се питам - дали наистина е гладен в тези моменти или просто така е свикнал? Наистина много благодаря за успокоенията, а за нощните паузи - оценявам ги горещо, определено Simple Smile

# 3
  • Мнения: 980
Ние от Пловдив трябва да се подкрепяме.
Супер, нощна пауза! И ние имахме такова нещо, но сега бебата става поне веднъж, може би вече я дразнят венците. Към края на1-я месец аз имах лактационна криза на растежа, по-добре давай когато прояви нервност и ще знаеш, че кърмата ти е точно толкова колкото му трябва. Режим през 2.5-3 часа можеш да му изградиш 2-3-я месец когато си видяла, че наддава добре. Това е най-важното в началото.
Кажи на хазяйката да те посреща с топла кифла, с каничка кафе, а не да ти дава съвети. Wink

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Да, нормално е да е свикнал след определено действие да бъде нахранен.
Няма обаче никакъв проблем, ако това се случва не в определения му час.
Абе, като цяло при такова малко бебе е редно да не се мисли изобщо за часове и времена. Всичко е нормално, щом бебето изглежда сито и доволно и щом кантара в детската консултация сочи нагоре.

# 5
  • Мнения: 2 220

Кажи на хазяйката да те посреща с топла кифла, с каничка кафе, а не да ти дава съвети. Wink
Това ме разсмя... Аз определено не й позволявам да ми дава акъл, но не мога да се спася. Просто не й обръщам внимание. Това, обаче, не я обезкуражава...  Laughing

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
В добавка да кажа,че сте съвсем навреме и за скок в растежа и ще е съвсем нормално няколко дни да си иска на всеки 2 часа,че и по-честичко Grinning

Общи условия

Активация на акаунт