Правилно хранене или разходка и игра навън?

  • 5 013
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 800
Откакто се затопли времето, а и преди това съм в чуденка как трябва да постъпвам. Като взема децата от градината към 16.30-17. ч. отиваме в градинката и играта продължава докато има деца, което е до към 19, а понякога и до към 20 ч. Като се приберем не успявам да приготвя нещо повече от салата и сандвичи. Пробвах да готвя като си легнат, но аз също се изморявам и ми се спи вечер. Та въпросът ми е вие кое избирате - децата ви да ядат сготвено или да играят навън до по-късно и да ядат сухоежбини вечерта? и как се справяте с готвенето въобще?

# 1
  • Мнения: 1 181
суха храна много рядко вечеряме. Като го взема от градина отиваме на площадката, но не стоим до по-късно от 19 ч.  Връщаме се, аз започвам да готвя - до към 20 ч съм готова с вечерята. Ако е нещо което изисква по-дълго варене или печене го слагам от предната вечер. Примерно след като заспи малкия слагам свинското или пилешкото месо да ври. Преди да легнем го прибирам. На другия ден го доготвям на каквато манджа съм решила. Така ми отнема много по малко време.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 064
На нас това ни се случва на обед. Ставаме късно, излизаме късно и редовно ядем нещо навън - я пица, я пържени картофи. По-добре да поседят на въздух, мисля аз.

# 3
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Стоянова, аз лично не бих се притеснявала толкова. Нали в градината все пак ядат готвена храна и супа. Няма да им навреди да пощуреят на воля, а като се приберат да хапнат салатка, таратор и някаква принцеска или аламинут. Лично мнение.

# 4
  • Мнения: 4 841
През лятото менюто ни е максимално опростено, включва неща, които се приготвят максимум за двайсетина минути. Ако все пак реша да сготвя нещо по-сложно, правя го вечерта късно за следващия ден.
Така че според мен едното не пречи на другото.

# 5
  • Мнения: 2 331
Гледам да ядат достатъчно прясна салата и сурови плодове. Като няма време, пека смляно месо с различни подправки, че да не им омръзва.Предпочитам да са навън.

# 6
  • Мнения: 2 110
Или готвя нещо бързо, или ако ястието ще ми отнеме повече време готвя за другият ден/аз така или иначе си лягам късно/,може да хапнат и суха храна,може да взема нещо от близко заведение само за децата или да хапнем с тях ! С две думи разнообразявам и не се притеснявам толкова ,ако се наложи да хапнат суха храна ,защото в ДГ има със сигурност готвено през деня!

# 7
  • Мнения: 764
По принцип съм привърженик на по-леката вечеря. До този момент нямам подобен проблем, защото все още сме на ДК и вечер давам супата. Готвя обаче за нас с таткото и обикновено не ми стига много времето, защото предпочитам детето да е навън до по-късно (докъм 20 ч.). Като се приберем, почвам да шетам и моля таткото да се заеме с храненето и къпането.
От есента обаче синът ми тръгва на детска градина и си мисля, че ще се опитам да спазя навика с леката вечеря (супа или кисело мляко със сухарче). Предпочитам детето ми повечко да потичва, защото и без това си хапва добре през деня, та нека изразходва повече енергия.

# 8
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Не виждам никакъв проблем, моето дете тъй или иначе лятото не си пада по тежки манджи (то и аз съм така), тогава сме на пиле и пресни плодове и зеленчуци. Напоследък се прибираме към 8 (а като се стопли съвсем и по-късно) и хапваме доматки със сирене, скара (пиле, риба или мляно месо) и салата или таратор, намирам го за напълно достатъчно и достатъчно здравословно.

# 9
  • Мнения: 9
Цитат
zdraveite mnogo mi e priqtno da se zapoznaq sas vsi4ki dnes se registrirah i se nadqvam tuk da namerq priqteli s koito da si pi6a a za6to ne i da se vidim dtenceto mi e na 1god i dva meseca po4ti hodi na qsla az i ba6ta mu sme na rebota no kogato go vzema predpo4itame pove4ko vreme navan otkolkoto vednaga da se zatvarqme vka6ti.a asko iskat ne6to po-specialno za ve4erq saprugat mi go izvejda dokato az go prigotvq  Simple Smile

здравейте много ми е приятно да се запозная със вси4ки днес се регистрирах и се надявам тук да намеря приятели с които да си пи6а а за6то не и да се видим детенцето ми е на 1год и два месеца по4ти ходи на ясла аз и ба6та му сме на работа но когато го взема предпо4итаме пове4ко време навън отколкото веднага да се затваряме вка6ти.а ако искат не6то по-специално за ве4еря съпруга ми го извежда докато аз го приготвя

---
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: чт, 21 май 2009, 13:35 от .Ели.

# 10
  • Мнения: 5 393
През лятото избирам играта навън пред готвенето, защото в градината така или иначе яде готвено на обяд.

# 11
  • Мнения: 800
Дайте да разменим идеи за бързи вечери. Не съм фенка на готвенето вечер след като заспат децата - това е обикновено към 22.30.

# 12
  • Мнения: 46 488
И двете. Единият от нас остава с нея на площадката пред блока, другият се качва да готви.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Аз държа децата да се хранят здравословно,което според моите представи е да ядат готвена храна.Така,че готвя.Намирам време понякога късно вечер.Не си мислете,че се размотавам цял ден.Освен грижите и разходките с децата ,работя и почасово навън не вкъщи.Всичко е въпрос на организация не е невъзможно,а въпрос на личен избор! Peace

# 14
  • Мнения: 8 222
И аз съм от тези, които предпочитат играта навън. През лятото караме предимно на салати, таратори, плодове. Ако е готвено, то е нещо, което става по-бързо: гювечета, спагети, някоя супа, ориз. Доста неща могат да се измислят.
Синът ми обаче и без това вечер много рядко хапва нещо готвено. Обикновено е само на плодове и кисело или прясно мляко - друго не иска. Не се притеснявам, така или иначе през деня в яслата хапва и готвено.

Общи условия

Активация на акаунт