Тънка лигавица на матката и нисък прогестерон

  • 32 361
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 226
На последния ми преглед при специалист на 11-12 ден от овулация, трети ден от "новия цикъл", лигавицата ми беше осем милиметра. Тридесет дни по-късно се оказа че съм в 8 г.с.  Grinning
 

# 31
  • Мнения: 27
Здравейте! Тъй като съм нова, може да не пиша в правилната тема, но виждам че става дума за лигавицата на матката.
Много съм притеснена, защото вчера бях на преглед в една известна клиника по стерилитет (пробваме една година без успех) и там ми казаха, че проблемът ми е тънка  лигавица (6.5 мм на 12 ден). Обясниха ми, че това не се оправя и че ако няколко последователни месеци е така, никога няма да мога да имам деца и да си търся сурогатна майка Sad((( Изчетох сума ти неща и виждам че май това не е така. Да спомена, че имам един аборт (кухо яйце) и тази лекарка в клиниката казва, че е от аборта и че тази лигавица няма оправяне. Че лекарствата не помагали.
Моля Ви пишете ми ако сте се сблъсквали с това!!! Не мога да опиша как се чувствам, а съм на 27 години.
Ще съм ви много благодарна

# 32
  • Мнения: 1 862
Може би, трябва да потърсиш мнение в друга клиника.  Нещо тази категоричност на лекарката ти не ми допада  Hug

# 33
  • Мнения: 27
всички ми казват това, а и чета, че лигавицата може да се удебели с лекарства и чайове! Но тази лекарка (не искам да споменавам имена) така ме притесни, че от вчера незнам къде се намирам!!!

# 34
# 35
  • Мнения: 1 862
всички ми казват това, а и чета, че лигавицата може да се удебели с лекарства и чайове! Но тази лекарка (не искам да споменавам имена) така ме притесни, че от вчера незнам къде се намирам!!!

 Thinking аз бих я споменала  Whistling
Каквото и да решиш, желая ти успех  Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 23 162
всички ми казват това, а и чета, че лигавицата може да се удебели с лекарства и чайове! Но тази лекарка (не искам да споменавам имена) така ме притесни, че от вчера незнам къде се намирам!!!

 Thinking аз бих я споменала  Whistling

И аз бих.
За да не се притеснят и други от подобни коментари.
Чак сурогатна майка  Shocked
Пък и 6.5 мм не е съвсем малко, и изводи от един преглед  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 27
 Laughing от вчера, чак сега се размях, благодаря ти Simple Smile Hug Hug Hug

# 38
  • Мнения: 27
от клиника Щерев е, но не искам да правя коментари, защото съм бла само веднъж, а има доста доволни. Благодаря ви много , малко се поуспокоих  Hug

# 39
  • Мнения: 27
измери я 6.5 мм, вчера ми беше 12 ден и каза че до овулация (след 2-3 дни - имам доминантен фоликул) няма да стане повече, а това е малко за  12 ден  Sad

# 40
  • Мнения: 1 862
Това направо не звучи сериозно  #Crazy
Смени доктора, в тази клиника има и други  Hug 
Не мога да повярвам  #Crazy
Дано се окаже, че не си разбрала правилно  Hug
Късмет   bouquet

# 41
  • Мнения: 27
Дано  Cry, но едва ли, защото доста пъти ми го повтори и подробно ми го обясни.  Sad
Но така или иначе не смятам да се отказвам и ще търся и други мнения, а и изчетох доста неща за удебеляване на лигавицата
 Hug Hug Hug

# 42
  • Мнения: 27
а и друго, като се замислих от вчера и си гледам целия куп изследвания, виждам на всички фоликуметрии, че един път ми е 8, един път девет, един път 6.5 ( даже миналия месец се усъмних, че не е както трябва, защото цикълът ми продължи доста кратко). Тоест логично, ако има нещо от аборта (преди 3 години) лигавицата нямаше да се променя  Thinking, а щеше все да е тънка, нали? Confused
Иначе за това, че я измери тънка, не оспорвам, защото моята си лекарка в моя град ми е казвала за лигавицата, но не е била така категорична  Cry, а сме я следяли. 

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 384
Обясниха ми, че това не се оправя и че ако няколко последователни месеци е така, никога няма да мога да имам деца и да си търся сурогатна майка Sad(((

след усложнения от аборт в 19г.с преди 5год бях с тънка лигавица и точно в тази клиника преди 1,5год при лигавица 3-4 мм и дълго 6мес.лечение ми заявиха и на мен за сурогатна майка или вариант осиновяване,но...след 7мес се оказах бременна по естествен път - друг е факта,че беше извънматочна и понеже от кадърността на някои доктори в момента съм без тръби и един яйчник-единствения шанс да имам дете е инвитро:(
сега на 10.11.2010 посетих друга клиника и се оказа,че лигавицата е 6-7мм Shocked и след нова година ще поема отново тежкия път за собствено детенце Praynig

П.П.за лигавицата  не съм пила никакви лекарства от миналата година,въпреки,че 02.2010 отново имах кюртаж заради извънматочната бременност

# 44
  • Мнения: 226
melsy, не се отчайвай  Hug , а смени лекарката си. Има лекакарства, които подпомагат да се удебели тънка лигавица.И кадърни лекари, които да назначат лечение.
В предния си пост съм писала колко ми е била лигавицата в 3-4 г.с., макар че тогава още не знаех че съм бременна. Когато разбрах, ми изписаха утрогестан и резултата се вижда в подписа ми  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт