Претопляне и обрив!!!

  • 3 513
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Молба към по-опитните мами!
Бебка е на месец и половина от около седмица има обрив по лицето и вратлето. Педиатърката каза, че е от претопляне. Каза ми, че сама ще усетя как да я обличам, ама мен ме е страх да не настина, защото още е много мъничка и не мога да преценя колко да я обличам. Та значи слагам й долно боди с къс ръкав, горно боди и чорапки и я завивам с тънко одеяло или пелена, а вкъщи е между 23 - 25 градуса. Навън като излизам и махам пелената ако е много топло. Както днес например. Моля ви дайте съвет как да я обличам и дали прекалявам! Страх ме е да не се разболее. А и нали трябва да я пазя от слънцето.

# 1
  • Мнения: 9 814
И вкъщи и махни едното боди.

# 2
  • Мнения: 83
И още нещо. Толкова малко бебе облича ли се с по тънки неща лятото. Да е с къси панталонки и с потниче например. И трябва ли да има чорапки.

# 3
  • Мнения: 2 960
Ами как да не се облича.Ако не е с тънки неща може пак да се претопли.И чорапките се свалят ..да маха с голи краченца и да "събира"слънце.Естествено  да не забравиш и слънцезащитен крем за всички открити места.

# 4
  • Мнения: 9 814
И още нещо. Толкова малко бебе облича ли се с по тънки неща лятото. Да е с къси панталонки и с потниче например. И трябва ли да има чорапки.

Ами ако навън е зверска жега /над 30-на градуса/ и голо може да е.

# 5
  • Мнения: 83
А добре, как така да събира "слънце" като педи ми каза да не я излагам на слънце до 6 м. Тя сега е на месец и половина, а и доколкото ми е продукти със слънцезащитен фактор мога да й слагам чак след 6 м.

# 6
  • Мнения: 33
Мъничко е още, според мен нека си е с чорапките, но при повече от 25-26 градуса навън трябва да е с 1 блузка само. По тила и вратлето най-много се потят. А най-добре я крий от слънцето под чадърче. Аз избягвах козметика, когато моето бебе беше толкова малко.

# 7
  • Мнения: 9 814
soffia_s , ето доно тази тема ти е полезна:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=383659.0

А и наче бебето "събира слънце" и на т.нар. шарена сянка. Няма нужда да се излага на преките слънчеви лъчи, които не се полезни и за доста по-големи деца.

# 8
  • Мнения: 2 960
А добре, как така да събира "слънце" като педи ми каза да не я излагам на слънце до 6 м. Тя сега е на месец и половина, а и доколкото ми е продукти със слънцезащитен фактор мога да й слагам чак след 6 м.
Ами затова съм го сложила в кавички ,никъде не става дума за пряко излагане на слънце.Просто детето се разхожда в паркове/градини на въздух ..тук ще е на шарена сянка ,там ще го "види"за малко слънцето.И е повече от ясно ,че трябва да се маже по малко ,за всеки случай по откирите местенца.
А иначе и аз не съм водила синът ми на плаж  миналата година/въпреки че съм на крачка от морето/-тогава беше на 1 годинка няколко месеца......но пък по разходките също се "събира"витамин Д. Peace

# 9
  • Мнения: 1 740
И още нещо. Толкова малко бебе облича ли се с по тънки неща лятото. Да е с къси панталонки и с потниче например. И трябва ли да има чорапки.

Може ,аз миналото лято обличах синът ми само с боди с късо ръкавче или боди потник.

# 10
  • Мнения: 4 335
И синьт ми миналото лято изкара само по едно боди,обикновенно потниче.

# 11
  • Мнения: 83
Благодаря ви за споделеното, а според вас дали да й слагам само едно боди ( и какво да е ) и една пелена например като днешния ден. Аз й махнах вече едното боди (долното) явно и беше топло защото сега се успокои и веднага заспа. Много съжалявам, че Ви заливам с такива въпроси, но ми е първо дете и предполагам ме разбирате.

# 12
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Не знам къде живееш- ако съдя по подписа ти си в София.
Във Варна, днес моето бебе на 4 месеца е облечено с боди- потник, блузка с къс ръкав, къси панталонки. Не е завит в къщи, само като заспи го намятам с лека пелена. Но тук почти винаги има вятър.
Според мен, все още не е чак толкова топло, за да я оставиш само по боди- потник.  Peace ( но пак казвам, че имам наблюдения само върху температурите във Варна)

# 13
  • Мнения: 240
Ако е много топло можеш да я оставиш с тънко боди с къс ръкав и да я завиеш с чаршафче- аз така правя. А често, когато сме навън не я завивам с нищо. Ако ебебето и потно, явно му е топло- в такива случай аз махам и чаршафчето.

# 14
  • Мнения: 27 524
Бебето се облича като нас, само с една дрешка в повече  Peace Гледай ти как си облечена и се води по това. Освен това нещо важно - бебетата държат и се чувстват по-добре на студено, отколкото на горещо, претоплянето е по-неприятно и трудно поносимо от тях, отколкото студа.
Не мажи обривът с нищо, само изплаквай с хладка вода. Ползвай памучни дрешки, проветриви и наистина не я навличай, нищо, че е мъничка, не се притеснявай  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт