MORAXELLA CATARRHALIS

  • 52 826
  • 26
  •   2
Отговори
  • Мнения: 1 167
От два месеца Дани е с лека хрема и досега педито ни изписваше противоалергични илачи. Поисках да му вземе секрет от носа и се оказа, че има бактерията MORAXELLA CATARRHALIS. Моля майките, които са преборили тази гад да кажат как. Трябва ли антибиотик или нещо локално? Естествено ще питам и педито, но искам да се подготвя, за да няма изненади.  Confused

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
на моя син му пуснаха антибиограма-беше чувствителна към Сумамед.
купихме го,но детето започна да се оправя.изчаках и се оправи сам,с имуномодулатори,витамини,хомеопатия.
при нас беше от носа-имаше бистра задна хрема.
не дадох АБ и се оправи без него.после лекари ми казаха,че имало вариант организмът да се справи сам,явно при нас така е станало.или да е само носител временно.аз не съм лекар,не знам така ли е точно.
но-знаеш предполагам,всичко е много индивидуално.иди при читав лекар.

# 2
  • Мнения: 1 167
И на мен не ми се дава АБ ( само в краен случай локален ) . mon4i вие какви имуностимулатори пихте?

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
в конкретния случай,то беше през зимата-клеева тинктура,Есберитокс Н,Мултивитамол на д-р Тайс,после ампули втамин С,Виброцил капки,после Еуфорбиум пак за носа и така доколкото си спомням.а,и Лимфомиозот ,за да се свие по -лесно третата сливица.при нас задната хрема е от проблемна трета сливица и затова.за сега няма да я вадят.
и моят син нямаше Т и други оплаквания освен бистра като вода хрема.
твоето дете има ли други оплаквания и Т?

# 4
  • Мнения: 1 167
Има бистри сополки от 2 месеца и то не постоянно. Т. вдигна в неделя, защото му беше червено гърлото и в понеделник вече си беше ок. От тогава нито се е засилвала хремата нито е вдигал Т.      Сега на обяд ще ходя при педи да видя тя какво ще каже. До сега не се е налагало да пием АБ и се надявам и този път да пропуснем  Praynig

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
аз знам,че ако няма Т и сериозни дурги оплаквания,може да пропуснете АБ.ние така направихме.
но ти и лекарката ще решите как ще е най-добре във вашия случай.
успех!

# 6
  • Мнения: 1 167
Размина ни се  Wink Изписа ни капки за нос с гентамицин, които се приготвят обаче. Така че с тях и повечко плодове, зеленчуци и отделно витамини мисля да погубим гадовете  newsm66

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
браво!тези капки и на нас са ни ги изписвали. Peace

# 8
  • Мнения: 7
Здравейте, мойто дете е на 1г. и 5мес. Току що взех резултатите от изследването на носния секрет и се оказа, че и ние сме с тази бактерия. Някой на ясно ли е как се лекува??? newsm78 Вече ми дойде до гуша. Какви ли капки и сиропи не изпи, и нищо. Два месеца си го водя на лекар по два пъти в седмицата и все му няма нищо. Как може такова безобразие не знам.

# 9
  • Мнения: 1 167
Оказва се, че детето може и да няма сополи и пак да има мораксела. На нас ни изписаха капки, в които има гентамицин. На база резултата от вашето изследване доки трябва да ви изпише някакъв антибиотик- било той на хапове или както в нашия случай, локален на капки.

# 10
  • Мнения: 1 984
Оказва се, че детето може и да няма сополи и пак да има мораксела. На нас ни изписаха капки, в които има гентамицин. На база резултата от вашето изследване доки трябва да ви изпише някакъв антибиотик- било той на хапове или както в нашия случай, локален на капки.
а контрола направихте ли?

# 11
  • Мнения: 1 167
Оказва се, че детето може и да няма сополи и пак да има мораксела. На нас ни изписаха капки, в които има гентамицин. На база резултата от вашето изследване доки трябва да ви изпише някакъв антибиотик- било той на хапове или както в нашия случай, локален на капки.
а контрола направихте ли?

Не, но идващата седмица ще направим.

# 12
  • Мнения: 1 984
Оказва се, че детето може и да няма сополи и пак да има мораксела. На нас ни изписаха капки, в които има гентамицин. На база резултата от вашето изследване доки трябва да ви изпише някакъв антибиотик- било той на хапове или както в нашия случай, локален на капки.
а контрола направихте ли?

Не, но идващата седмица ще направим.
пишете...

# 13
  • в джунглата
  • Мнения: 916
И ние сме с тази бактерия пи сумамед и слагахме в носа гаразон. Уви сополите продължават вече трети месец, незнам какво да правя нон стоп сме с някакви капки в моментая е с кузихром (противоалергични).

# 14
  • Мнения: 1 984
И ние сме с тази бактерия пи сумамед и слагахме в носа гаразон. Уви сополите продължават вече трети месец, незнам какво да правя нон стоп сме с някакви капки в моментая е с кузихром (противоалергични).
изчистена ли е бактерията? или си е там? изборът на АБ е странен...

Общи условия

Активация на акаунт