Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
45-53 от 53 отговора
Сладурки имам въпрос - възможно ли е при стимулацията да се образуват кисти? Питам, защото аз съм с поликистоза и се притеснявам (доста често ми се случва да съм с фоликулярни кисти и заради тях отлагаме)..........предтои ми този месец стимулация с Клостилбелгит (извинете, ако има грешка в правописа). Лошото е , че точно когато лекарката трябва да ми проследи овуто, няма да съм в Бг и ще го караме малко на сляпо, но все пак да се надявам, че ще се получи  Praynig ..............
Успех на всички  bouquet
Цитирай

Не изчетох всичко, признавам си. Имаше едно мнение, мисля на Лола... (без да коментирам това, че сте се изпокарали, постът беше в първите страници) и аз мисля, че в някои клиники (визирам една конкретна) се изписва Клостилбегит от вратата, преди дори да си си отворил устата да кажеш каквото и да е.
Ще споделя собствения си опит - първи прием на Клостилбегит - 2 месеца, без следене на овулацията, по съвет на квартална гинеколожка, защото можело да опитам, особено ако искам да имам близнаци - резултат нямаше. Вторият път беше за 3 месеца, като на третия направихме и инсеминация; Приемът беше след направени всички необходими изследвания, внимателно проследяване на овулацията в клиника по стерилитет, но отново, резултат нямаше. Може би в случая ефект няма, защото реално проблем с овулацията никой от лекарите (повече от 2ма са лекарите, които са ме следили в различни периоди) така и не установи.
Всичкото това нещо го изписах, за да кажа на момичетата, които смятат да пият Клостилбегит без доказан проблем с овулацията - не го правете. Не казвам, че при мен се е получил някакъв неприятен страничен ефект (освен изнервянето по време на приема не съм имала други проблеми), просто не смятам, че е редно да се приема нещо за лечение на проблем, какъвто в действителност няма.
Цитирай

Сладурки имам въпрос - възможно ли е при стимулацията да се образуват кисти? Питам, защото аз съм с поликистоза и се притеснявам (доста често ми се случва да съм с фоликулярни кисти и заради тях отлагаме)..........предтои ми този месец стимулация с Клостилбелгит (извинете, ако има грешка в правописа). Лошото е , че точно когато лекарката трябва да ми проследи овуто, няма да съм в Бг и ще го караме малко на сляпо, но все пак да се надявам, че ще се получи  Praynig ..............
Успех на всички   :bouquet:
По принцип да
Но пък стимулацията е добър вариянт при ПКЯ.
Добре е да се прави под лекарско наблюдение /при налична спермограма/, и по преценка на лекаря с инсеминация и таймиране на О./за по-сигурно с Прегнил, напр./
Цитирай

здравейте,да разкажа накратко и за моята стимулация,аз съм с ПКЯ,наистина когато док разбра ми изписа клостил без никакви изследвания,пиех си  ги спокойно докато започнах да се ровя във форума и разбрах че продължителния му прием може да доведе до сериозни проблеми,цветна снимка не ми е искал,но аз имах една направена от преди 2 години,която показваше че лявата ми тръба не пропуска в последствие по мое искане ми направи продухване,което знам че е стар метод който на запад се отричал и имало опасност от спукване на тръбите,но се чувствах в безизходица и се бях отчаяла толкова много защото не знам за кой път пиех вече клостила,след продухването ме прати на нагревки,(това беше януари месец)защото трудно пропускала тръбата ми(коя тръба и защо няма пълна информация за двете така и не разбрах)е след нагревките всичко беше добре,продължавах клостила вече 3 курс(пия 3 месеца почивам 3-това е 1 курс)а резултата нямаше мерих и БТ,живеех в притеснение че може да ми стане нещо от това лекарство и вместо да ме приближи към мечтата ми да ме отдалечи от нея,но пък без него нямах овулация,четях тук че фоликуметрията е била задължителна при тази стимулация а док нищо не предлагаше,не ходех в специализирана клиника и спермограмата ни не беше правена в такава и това още повече ме отчайваше,тогава си поисках сама фоликуметрия и така започнахме да следим цикъла ми.Първи месец се установи че имам късна овулация,на втория месец имах ову на 18 ден,след което ми закъсня,продължавах да меря и БТ и след закъснението тя остана висока,започнах да се съмнявам но си мислех,че е поредната заблуда,спокойно изчаках 10 дни и на годишнината ни си направих тест,не мога да опиша какво почуствах като видях EFPчаках го цели 4 години,4 години борба в която се предавах,падах пак ставах и продължавах,губех надежда и пак я намирах,имала съм такива моменти на отчаяние че не ми се е живеело,само жена която е преживяла всичко това може да ме разбере,аз се борих и победих момичета пожелавам от сърце на всички които се борите тук да успеете и вие да усетите радоста на победата,няма да ви казвам не се отчайвайте,защото това е етап през който май е задължително да премине всяака жена която се бори за дете,но ви казвам и за миг не спирайте да вярвате, че там на края на пътя ви чака вашето бебе и за да стигнете по бързо до там трябва да сте силни,не забравяйте,че БОГ е велик и чува молитвите на всички,аз успях сега молитвите ми са за вас Praynig Praynig Praynig
« Последна редакция: Пет., 28 Авг. 2009, 21:56 от schani »
Цитирай

http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1
Здравей Шоко,това е моята графика,и лекарката ми каза ,че ако 3 месеца ми е по- ниска температурата,следва стимулация,но не съм сагласна,защото имаме само:изследване за хламидия-отр.,микробиологично-отр.,спермограма-добра,но нямаме хормонални изследвания и ЦС.
Един месец ходия на фоликулометрия,сега ми каза да ходя и втори месец.
Мисля ако ми предложи пак стимулация без тези изследвания или да я сменя или да настоявам да ми ги пусне.Все пак сме чакали 3 години и не трябва да бързаме и да правиме грашки.
Цитирай

ZDRAVEITE MOMI4ETA ISKAM DA SPODELQ I MOQTA ISTORIQ NA 14 AVGOST 2009 MI NAPRAVIXA
ABORT PO MEDICINSKI PRI4INI DETETO BE6E SPRQLO DA SE RAZVIVA.GINEKOLOJKATA MI PRAVI CITROMASKA
I TQ 1E IDEALNA MATKATA E DOBRE VSI4KO E NARED I KAZA 4E MOJEME DA DEISTVAME ZA BEBEPRAVENE VEDNAGA LEED P1RVIQ NORMALEN CIKAL.PREDI DNI XODIX OTNOVA NA PREGLED I TQ MI KAZA DA IZ4AKAME O6TE VREME ZA DA MI PRAVI ISLEDVANIQ ZA6TOTO NIE S SAPRUGA MI SME 3 BRATOV4EDII TRQBVA DA NI PRAVI ISLEDVANE MOLQ AKO ZNAETE NE6TO PO TEMATA DA MI KAJETE
SEGA BQX PRI DRUGA GINEKOLOJKA I TQ MI KAZA DA PRAVIM BEBE 4E NQMA PROBLEMI NEZNAM KAKVO DA PRAVIM MOLQ KAJETE MI [/pre] [/pre] [/pre] [/pre] [/pre] NE6TO PO VAPROSA MERSI :

Цитирай

Daniela, това,че сте 3 братовчеди не е проблем! Аз лично познавам мои близки,които са 3 братовчеди имат две здрави и красиви дечица!  Hug
Относно лекарите, не знам какво да кажа, винаги си противоречат.
По принцип след аборт поне 3 месеца казват лекарите да се пазиш, защото трябва да се възстановиш малко, за да можеш да заченеш и да задържиш плода. Все пак манипулацията уврежда малко или много...
Желая ти успех!  Hug  bouquet
Цитирай

Az s1m s polikistozni qi4nici. Ot p1rvata stimulaciq s Gonal zabremenqh . Trqbva da se sledi postoqnno narastvaneto i broq na folikolite, a osven tova i s1stoqnieto na matkata za6toto v mnogo slu4ai ima oplojdane no sled tova matkata ne e podgotvena za bremenosta i sledva po- lo6oto ot tova da nemoje6 da zebremenee6, abort ili izv1nmato4na. Pri men vsi4ko be6e ok pone do 6estiq mesec ,no tova e ve4e druga istoriq . tova koeto iskah da kaa e 4e trqbva prez 2-3 dni da se pravi vidiozon za sledene na narastvaneto na folikolite i razbirase za tehniq broi za6toto mnogo 4esto se polu4ava superstimulaciq . Az zabremenqh s 3 v1preki 4e imah samo 2 folikula koito bqha godni predniqt den . no sigurno v posledniq moment e ozrql o6te edin i  se e otdelil za6toto bqha raznoqi4ni .
K1smet i se pazete
Цитирай

Два пъти ми е правена стимулация с клостилбегит, първия път забременях на втория месец след като го пих, но за съжаление бременноста беше неуспешна. При втория прием забременях от първия път.
Цитирай

45-53 от 53 отговора