Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Основно и средно образование
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

здравейте, излязоха резултатите от кенгуруто по английски, но не ми е ясно кой ще ходи на националното състезание. моето дете е в 4-ти клас, на второ място, но на първо има 4 други деца с еднакви точки. нейният резултат е 2-ри. никой нищо не им е казал в училище, само й дадоха някакъв тефтер за награда за второто място. детето се притесни, не знае дали ще ходи в софия на националния кръг или не. в писмото за провеждане на състезанието пише, че се класират първите 5 деца от възрастова група и език. аз се опитвам да издиря отнякъде инфо, на сайта на сдружението, провеждащо състезанието, няма нищо написано, а в регионалния инспекторат все не успявам да намеря експерта по чужди езици. дали някъде вече не са разяснили кой и кога ще ходи на национално кенгуру? ако някой има инфо, моля да я сподели.
Цитирай

Всъщност пише петте най-високи резултата... Вероятно става дума за резултатите от цялата страна. Ако детето се е класирало, сигурно ще бъде официално поканено да се яви на национален кръг, така че не се притеснявай. Успех! Peace
Цитирай

класирането излезе, оказа се, че не спазват регламента. абе, само да вземат на децата парите- затова се правят тези състезания. от нашата област има само едно дете на националния кръг. не се вземат предвид нито най-високите 5 резултата, нито 5-тте класирани на първите места деца от област.....откъдето и да го погледна, регламентът е тотално сбъркан. не ме е яд, че детето не отива в софия на ннационалното състезание, защото нямам никакво време и дотам да пътувам сега, но се ядосвам, че казват нещо, което след това не спазват. писах им и писмо, но отговор- никакъв. опитвах се да откажа детето си да ходи и да плаща на измислени състезания, но не чува. после се чуди какво и защо се случва.... следващата година ще е същата история със състезанията, организирани от разни неучилищни институции, но пак ще има много желаещи деца, които да наливат пари за организаторите. 
Цитирай
класирането излезе, оказа се, че не спазват регламента. абе, само да вземат на децата парите- затова се правят тези състезания. от нашата област има само едно дете на националния кръг. не се вземат предвид нито най-високите 5 резултата, нито 5-тте класирани на първите места деца от област.....откъдето и да го погледна, регламентът е тотално сбъркан. не ме е яд, че детето не отива в софия на ннационалното състезание, защото нямам никакво време и дотам да пътувам сега, но се ядосвам, че казват нещо, което след това не спазват. писах им и писмо, но отговор- никакъв. опитвах се да откажа детето си да ходи и да плаща на измислени състезания, но не чува. после се чуди какво и защо се случва.... следващата година ще е същата история със състезанията, организирани от разни неучилищни институции, но пак ще има много желаещи деца, които да наливат пари за организаторите. 

Не съм запознат с лингвистичното кенгуру, но в математическото регламентът се спазва перфектно и нещата са съвсем ясни. Би трябвало по аналогия и в лингвистичното да е така. По-скоро училището на дъщеря ти не се интересува от резултатите и затова не знаят какво става.
Цитирай
Поразтърсих се малко - ето тук има всичко, което ти трябва:

http://www.mladabg.org/lists.php?ListTypeID=7&MenuID=0&P … geNum=1&ID=47

Няма начин да не намериш резултата на детето си на национално ниво и да видиш дали е класирано. Успех.
Цитирай

аз намерих класацията в сайта, но пред себе си имам и въпросното писмо от организацията, изпратено до директорите на училищата. в него ясно е посочн един начин на класиране, а сега правят друг. вярно, голямо облекчение за мен е, че няма да трябва да ходя до софия за националното, защото работата така ме е притиснала, че се чудех как ще отделя време и за пътуване. винаги обаче се ядосвам от явни несъответствия между думи и дела. а детето получи някакъв тефтер за подарък за класирането си и вече май забрави за състезанието. аз съм човекът, който отказва да се примири с нещата по организацията на състезанието....
Цитирай
Поразтърсих се малко - ето тук има всичко, което ти трябва:

http://www.mladabg.org/lists.php?ListTypeID=7&MenuID=0&P … geNum=1&ID=47

Няма начин да не намериш резултата на детето си на национално ниво и да видиш дали е класирано. Успех.

Благодаря много за страничката!Детето ми е класирано по френски!НА 2 място е в България.Но информацията трудно се открива.Желая успех на всички Very Happy Very Happy
Цитирай
така...и аз да изкажа мнение...първо за това кой се класира на национален кръг и кой не....класират се първите 5 човека от всяка възрастова група и от всеки език като цяло от страната...а не първите 5 от всяка община...явно това не е доразбрано...
и  имам друг въпрос...понеже някой по-нагоре е написал, че се е класирал на националното по френски.аз също съм се класирала...но някой знае ли какво ще представлява нещото там...същото както този тест, който правихме първоначално или ще има нещо по-различни...с време ли ще бъде ( бързината да се взема под внимание)...никой няма никаква информация...дори в училище не знаеха учителите, та добре бях аз да им съобщя....та ако някой има някаква информация относно националния кръг да казва...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.