Мами имам нужда от съвет

  • 1 210
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 432
Привет на всички!Преди 4 години износих нормална бременност и всичко мина чудесно, а сега имам прекрасна дъщеря.Решихме че е време за второ и започнахме с опитите.Но уви не завърши благополучно-прокървих в 6 г.с  и изгубих бебето.Това беше преди 6 месеца.Сега отново имам положителен тест и според калкулатора трябва да съм в 5 г.с .Днес ходих на вагинален ехограф, защото притеснението си казва думата, но доктора каза  -Виждам ето тук нещо което прилича на бременност, но не е сигурно.Лигавицата на матката била много дебела и можело да не прониква през нея.Препоръча ми другата седмица, ако искам разбра се да отида на 3D, той бил по надежден.Чудя се какво да правя-то е ясно, че цяла седмица няма да имам спокойствие.Втората бременност в 6 г.с се видя на вагинален ,а на обикновен не.Първата вече бях в 8 г.с така че от вагинален нямаше и нужда.Тогава и пулс чухме.Та питането ми е дали си струва да ходя на 3D или да изчакам за обикновен.

# 1
  • Мнения: 191
Според мен изчакай за вагинален,няма защо да си даваш парите за 3Д,но ми е странно че не са видяли нищо като казваш че си в 5г.с,може би не си изчислила правилно.Успех

# 2
  • Мнения: 148
 И моят съвет е да изчакаш или да потърсиш и друго мнение защо не. В такъв ранен етап е безмислено да ходиш на 3Д. Стискам палци всичко да е наред   bouquet

# 3
  • Мнения: 180
Потърси друг лекар, понякога не зависи от модела на видеозона,а от доктора.Аз изчаках 14 от закъснението за да отида и ми потвърдиха бременността.

# 4
  • Мнения: 288
Моята бременност също я видяха в 5 г.с. , но от приятелки знам , че вероятността да се види толкова рано е малка . Според мен е добре да изчакаш 1 седмица и да идеш пак на обикновен  Peace

# 5
  • Мнения: 432
Благодаря, момичета! Hug Някой ходил ли е при доктор Сашо Георгиев (Майчин дом има също и частен кабинет с 3D )за да ми каже отзиви?Лекарката ,която следеше първата ми бременност няма вагинален ехограф и не знам колко още ще чакам ,за да се види на обикновен.И да питам също ако избера лекар от майчин дом да следи бременноста ми това означава ли ,че трябва да родя там- в смисъл дали ще ми откаже направление за друг родилен дом?

# 6
  • Мнения: 111
Потърси и друго мнение  Peace

# 7
  • Мнения: 519
  Не разбрах защо искаш да ходиш на 3D.Ако е само за да потвърдиш бременността,направи си кръвен тест още утре,за да се поуспокоиш.А към края на седмицата иди и на обикновен ехограф.Мисля,че няма нужда от по-специален видеозон в момента.

# 8
  • Мнения: 432
  Не разбрах защо искаш да ходиш на 3D.Ако е само за да потвърдиш бременността,направи си кръвен тест още утре,за да се поуспокоиш.А към края на седмицата иди и на обикновен ехограф.Мисля,че няма нужда от по-специален видеозон в момента.
Първоначално доктора при който бях на вагинален   ,каза че не вижда вътрематочна бременност.Което честно казано доста ме изплаши ,защото при два положителни теста и 51 дена от последния МЦ...После каза че май вижда нещо, но не е сигурен и на 3D най-добре щяло да се види, защото бил по-надежден.А кръвния тест потвърждава бременност, но не и къде е.Иначе щях да съм си направила вече.Проблемът е ,че след спонтания аборт миналата година цикъла ми е на 44 дена средно и не знам кога би трябвало да се види нещо.

# 9
  • Мнения: 2 617
  Не разбрах защо искаш да ходиш на 3D.Ако е само за да потвърдиш бременността,направи си кръвен тест още утре,за да се поуспокоиш.А към края на седмицата иди и на обикновен ехограф.Мисля,че няма нужда от по-специален видеозон в момента.
Първоначално доктора при който бях на вагинален   ,каза че не вижда вътрематочна бременност.Което честно казано доста ме изплаши ,защото при два положителни теста и 51 дена от последния МЦ...После каза че май вижда нещо, но не е сигурен и на 3D най-добре щяло да се види, защото бил по-надежден.А кръвния тест потвърждава бременност, но не и къде е.Иначе щях да съм си направила вече.Проблемът е ,че след спонтания аборт миналата година цикъла ми е на 44 дена средно и не знам кога би трябвало да се види нещо.
Напротив. Ако нивата на ЧХГ се удвояват на 48 или най-много на 72 часа, е вътрематочна. Ако се качват, но с по-малки темпове, не е добре и вероятно е извънматочна. Направи си кръвен тест, повтори го след 48 часа в същата лаборатория и дано всичко да е наред! Praynig

И още нещо - ако цикълът ти  е нередовен, не си следила овулация и нямаш идея кога си забременяла, може да е станало по-късно и да е нормално нищо да не се види още. На този етап само кръвният тест ще ти даде надеждна информация.

# 10
  • Мнения: 3 453
Напротив. Ако нивата на ЧХГ се удвояват на 48 или най-много на 72 часа, е вътрематочна. Ако се качват, но с по-малки темпове, не е добре и вероятно е извънматочна. Направи си кръвен тест, повтори го след 48 часа в същата лаборатория и дано всичко да е наред! Praynig

.... На този етап само кръвният тест ще ти даде надеждна информация.
Подкрепям! Стойностите трябва да нарастват с най-малко 75%! Дано е късна овулация! Praynig

# 11
  • Мнения: 718
Добре са те посъветвали момичетата. Не бързай да се тревожиш излишно и пиши как е минало. Стискам палци  Praynig

# 12
  • Мнения: 432
Благодаря сърдечно за подкрепата, момичета Hug.Във вторник съм на преглед ,дано всичко мине добре  PraynigАко тогава нищо не се види ,ще настоявам за изследване на ЧГХ.Дано тази година донесе много късмет на всички, лека бременност и здрави бебчета!

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 09:01 от renxy

Общи условия

Активация на акаунт