Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 21 май 2009, 21:20 ч.

Ехей, какво можем да направим?

• 4 306
  • 26
  •   1
Отговори
здарвейте.майка съм на две момченца.едното е само на една седмица и е с диагноза тумор на мозъка.в момента се намира в детска педиатрия и се лекува и от вродена инфекция на белите дробчета.другата седмица ще го местят в св. иван рилски за операция че трябва да е възможно най-скоро.има ли смисъл да избирам екип за операцията при полойение че не познавам лекарите.пишете моля ви какво ми трябва за престоя ми там.също какво ще кажете за доц.Цеков той е разчел всъщност ехографията и скенера.ЯМР не му е правен дали трябва незнам. пошете каквото се сетите моля ви нямяам време
Получих това на ЛС, авторката няма постинги във форума, съответно няма пощенска кутия и не знам как да й отговоря, нито какво да й отговоря. Нямам идея защо се е обърнала точно към мен. Може да се е обърнала на ЛС и към други. Знам, че не е добре да публикувам ЛС, но нямам друга идея.
 Аха, има Пощенска кутия, ще й дам линк към тук.

# 1
  • под голямата лоза
Вълчо, хубаво си направил, че си пуснал Лс-то на паникьосаната майка в тема,
но според мен не е зле да я пуснеш И в клюкарника. Там четат повече хора.

Иначе на въпроса...

Не мисля, че болница Св. Иван Рилски е най- благонадеждна.
(не искам да обидя докторите там).
Според мен  е добре детето да постъпи в Пирогов.
Там са най- добрите специалисти.
А що се отнася до избор на екип...
Ако ще избираш някой, съветвам те това да е доцент Бранков,
Детска гръдна хирургия, Пирогов.

# 2
За тумор на мозъка в Пирогов ,може да се обърна към проф. Габровски той е неврохирург!
Мога да й пусна тел за записване на час за консулт!

# 3
  • София
А според мен bim bam ще даде най-добра информация ,защото и аз знам че Георгиев е най-добрия неврохирург Peace
Дано тя да пише

# 4
  • гр.Гоце Делчев
Моето мнение за д-р Цеков също не е добро ,той оперира свекърва ми от тумор в главата и даваше надежди ,че ще живее дълги години ,а тя живя само два или три месеца след операцията и почина.Туморът се беше възобновил напълно.Гледа само да вземе парите на хората ,но не и да им каже истината в очите.Аз също мисля ,че в Пирогов специалистите са по-добри ,но все пак майката сама трябва да реши.

# 5
Да внимава майчето ,да не попълва документ за избор на екип ,защото така ще ги вържат да заплащат!
Така са постъпили с Филип -детето от подписа ми!

# 6
Мисля имах някъде списък с неща за в болницата с дете. Ще потърся сега.

Намерих го:
Публикувам го, както съм го записала миналото лято- става въпрос за Пирогов. Вече може да е по-различно, но ме съмнява...Не съм записала кого цитирам- имам го на файл.

"Преди около 9 тодини когато лежах аз, плюс задължителните дрешки на детенце се носеше походно легло със одеало легенче за пране защото неможе в мръсните мивки да си переш дрехите,прибори за хранене чиния ,купа,чаша ,дори някой си носеха бързоварче.Задължително минерална вода се купува и храната беше много зле затова излизахме навън да си я купуваме.Може и щипки за пране да си вземеш.Ако си от София няма какво да се притесняваш каквото ти трябва ще ти го донесат .Кофтито е ако си от провинцията.Може даже да минеш през аптеката и да си набавиш най елементарни неща като теч.аналгин парацетамол нещо успокоително за майки ,противотемпературни за детенце.Абе изобщо каквото ти дойде на ума слагай в багажа.И термометър."

и още:
"- зарядно и GSM
- обезболяващи за детето и др лекарства - Нурофен и някои др ако си от провинцията /против дрисък, против запек/ ако си от Сф - лесно ще ти донесат, но Нурофен и Ефералган на свещички - задължитнелно
- любима играчка на детето ( в случая е малко бебето, няма нужда)
- одеалце, ако е малко детето - за да е по-удобно и по-меко
- прибори за ядене - ако е бебе това са шишета + уред за изваряване, освен ако не искаш да храниш с болнични биби с които можеш и морски бозайник да удавиш, камо ли пеленаче
- памперси, тоалетна хартия, кърпички - сухи и мокри
- дрехи за теб/ дрехи за детето, като и бельо за теб
- удобни чехли или пантофи или най-добре джапанки за теб, както и за детето ако е голямо
- хавлия за детето и някаква по-голяма кърпа за теб, както и кърпа за лице
- с какво ще миеш детето - шампоан, сапун - и сапун и шампоан и за теб
- гребен, четка за зъби, паста, парфюм/дезодорант
- документи - твои и на детето /вкл. аз нося и копие от акт за раждане/ - и др документи ако се водиш самотна майка и можеш да ползваш намаление
- храната на бебето и детето - сухо мляко, бурканчета, любима лъжичка
- чай ако пие такъв
- от вън си купи задължително минерална вода /преварена вода за бебето ще ти дават/
- плодове за детето

Това е на прима виста ако се сетя още нещо ще пиша
- питай какви превързочни  и др лекарствени форми ти трябват - щото не всичко ти дават в болницата - но това договори с ДОКТОРА, да не пропуснеш нещо важно после да се чудиш къде да го намираш
-термокана"

Като гледам, тя днес се е регистрирала и вероятно и е трудно да се оправя с форума.. Дано утре влезе...Това за сега мога да направя. Ако се сетя още, ще пиша утре. Стискам палци за детенцето. Praynig

Последна редакция: чт, 21 май 2009, 23:05 от Abi (abigale)

# 7
Майчето пита дали трябва ЯМР,ами зависи ,какво са засякли на скенера.
ЯМР то е по точно изследване!
Добре да имаш всички изследвания правени преди и след операцията.
Ако влезеш ,мила ,пиши ,къде е това чудо Sad и колко е голямо! Cry
И на всяка цена дръж да получиш хистологията след операцията ,тя става за 5-6 дни!

# 8
  • София, "Младост 3"
има тема за тумор в мозъка някъде тук
ще я търся да им пишем

# 9
  • София / Пловдив
Майката пише, че детето е в Педиатрията и предстои да го преместят в "Св.Иван Рилски".
Това е най - добрият вариант за бебето  Peace Там работят детски неврохирурзи, което е изключително важно за толкова мъничко бебче. Не ме разбирайте погрешно, не искам да обидя специалистите в Пирогов, но конкретно при неврохирургичните случаи за дете, "Св.Иван Рилски" е най - добрият вариант.
Както вече съм писала много пъти, с чиста съвест мога да препоръчам само доц.Кирил Георгиев!
Добри доктори там са и Сурчев, доц.Маринов.
При възможност доц.Цеков нека не е лекуващ лекар на детето, а самият той рядко оперира бебчета, така че едва ли би се заел с рисков случай.
Ако изберат екип ще плащат допълнително и то не малка сума! Но ако не изберат екип обаче, донякъде рискуват и нека семейството само прецени ситуацията.
При финансова възможност, бих ги посъветвала да изберат екип.

П.П.Списъкът на Abi (abigale) с неща за болницата е доста изчерпателен!
Превързочни материали обаче не са нужни, в болницата дават всичко.

# 10
  • София
Напълно съм съгласна с бим бам: Св. Иван Рилски е за предпочитане. За там трябва да кажа, че не дават преварена вода за бебето: добре е майката да си носи термокана.
Аби, списъкът ти е много изчерпателен, само едно нещо си забравила: носете си и много търпение, трябват здрави нерви Rolling Eyes

# 11
Ами то за тази точка бяха изписани сума страници и вече ми е под кожата- един вид разбира се от самосебе си... Rolling Eyes
И да не се забравя- доктора, доктор, но много зависи от сестрите, че и санитарките....

bim_bam- то ставаше дума за Пирогов. Уточнявам- ние не лежахме, но се бях подготвила и за това. Изчетох сума теми и си събирах от опита на изстрадалите майки.

# 12
Дано малкото смело бебче се справи с всички трудности ,поднесла му съдбата! Praynig Praynig Praynig

# 13
Много е тъжно, това което прочетох. Незная с какво да помогна, но зная чее добре да се оперира, за да се види хистологията. Много ще е трудно, ако кажем на майката за Антималигноцит, да вземе решение. Незнам, дано излезне доброкачествен. ако е злокачествен и го отстрянят /дано да не е/, едва ли ще направят лъчетерапия....
трудно, много трудно и тежко. Бог да е с тях, моля се, нали преживях същото с детето си... newsm17

# 14
  • София
Най -доброто място е Св Иван Рилски,Сурчев и Георгиев са лекарите,на които аз доверих и  продължавам да доверявам живота на детето си вече осем години.Лично не съм имала допир до Цеков ,но доста съфорумки имаха горчив такъв.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт