Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 22 авг. 2005, 18:57 ч.

Кърмене и антибиотици

• 667
  • 9
  •   1
Отговори
  • Узунджово
Здравейте майчета!
Страдам от хроничен цистит и днес пак ме хвана криза. В такива случаи само Ципрофлоксацин ми помага. Звъннах на лекарката и тя ми предписа нещо билково, обаче в листовката пише "Не се препоръчва при кърмене.". Май ще се наложи да вземам антибиотик, да се цедя и да хвърлям Twisted Evil, а бебчо 10 дена да е на адаптирано мляко.
Страх ме е обаче, че така кърмата ми ще намалее, а човечето ще се отбие. Какво да правя, че да не се стигне дотам?

# 1
  • Бургас
Аз точно преди месец пих някакъв лек антибиотик за цистит. Забравих му името, но в листовката пишеше, че е подходящ за кърмачки. Нито съм се цедила, нито съм давала адаптирано мляко.
В момента пак имам криза  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 2
  • София, Младост 2
Нормален антибиотик не ти ли върши работа?За цистит изписват нерядко и цефалоспорини,които са съвместими с кърменето - пробвай с тях (това са примерно Дурацеф и т.н.).Просто настоявай да ти изпишат препарат,който е съвместим с кърменето - има такива неща,защо трябва да се подлагаш на тормоз с цедене и притеснения!
А какво е билковото?Мечо грозде не е препоръчително по време на кърмене - но дай да го проверим,ако е нещо друго (касисови таблетки също изписват и също са с добър ефект,а те са съвместими).

# 3
  • Бургас
А какво е билковото?Мечо грозде не е препоръчително по време на кърмене - но дай да го проверим,ако е нещо друго (касисови таблетки също изписват и също са с добър ефект,а те са съвместими).
Да, проверете го и ако годен за кърмачки - свиркайте, моля, че не се трае!!!

# 4
  • Узунджово
Препаратът е Леспенефрил, обаче пише, че не се препоръчва за кърмачки. Този цистит сега ли намери да ме хване...

# 5
  • София, Младост 2
Хайде споко - става Grinning Предупреждението,че е неподходящ,е заради това,че е алкохолен извлек и съдържа 70% спирт - но няма да навреди на бебето,пък и не го приемаш в такава доза,че да се напие бебе Laughing Браво на докторката ти - избрала ти е правилно лекарство и е съобразила защо не се препоръчва,но че е възможно да се взема,когато се налага Grinning

# 6
  • Бургас
Може ли и аз да си го взема, без рецепта?
Как се пие? Скъп ли е?
Помогнете и на мен, please!  Praynig

# 7
Както каза Хедра, подходящи са антибиотици от групата на цефалоспорините и тези на пеницилинова основа. Непосредствено след раждането бях на такъв от групата на цефалоспорините, но не зная име, защото ми го вливаха в абоката в родилния дом. Наскоро пък заради бактерии пих Аугментин, който е пеницилинов препарат. Попаднах на свестен педиатър в случая, който ми го изписа още преди да настоявам да е съвместим с кърменето - пита ме дали кърмя и каза, че този е съвместим. И според мен настоявай за такъв, иначе ще си навлечеш само притеснения с това изцеждане.
А на този сайт можеш да провериш съвместим ли е препаратът, който ползваш, с кърменето

http://www.e-lactancia.org/asp/consulta_producto2.asp

В една друга тема момичетата бяха дали и други, но аз съм си запазила само този, тогава пуснах търсачката, пробвай и ти.

# 8
  • София, Младост 2
Може ли и аз да си го взема, без рецепта?
Как се пие? Скъп ли е?
Помогнете и на мен, please!  Praynig
В България всичко можеш да си вземеш без рецепта (само с твърдата дрога е по-трудничко Laughing). Но нямам идея как се пие,нито пък е препоръчително така на сляпо да ползваш препарат,изписан на друг - най-добре се свържи с лекаря си и го питай за този препарат и как точно да го ползваш,а също дали е подходящ за твоя случай конкретно.Макар че като знам как ги изписват по телефона...без даже да са те видели... Rolling Eyes

# 9
  • Бургас
Макар че като знам как ги изписват по телефона...без даже да са те видели... Rolling Eyes
Антибиотика ми го изписаха миналия месец с преглед "на око".  Crazy
Не виждах смисъл да повтарям процедурата. Затова си позволих да "заема" чужда рецепта.
Благодаря все пак!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт