Обрязване на момченце, кога, къде...?

  • 24 827
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 654
Вече са ти казали, че трябва да се консултираш с уролог. Тук във форума, можеш да си зададеш въпросите към д-р. Оги, той консултира в здравния.
Знам, че не искаш мнения, обаче ще си кажа моето. Не разбирам защо трябва да причинявате такива травми на момченцата си, за мен това е злодейство спрямо детето, а и ми се струва редно всеки сам да реши иска ли да се обреже или не. Някои примитивни плема обрязват и момичетата, помислете си ако го бяха приложили на вас, дали щяхте да се чувствате ощетени.

# 16
  • Мнения: 6 274
Независимо от причините, не мога да повярвам, че някой е в състояние да причини подобно нещо на детето си с местна упойка!  Sad
За тези без упойка, изобщо пък няма да споменавам!
  #2gunfire

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
٠•● Dega ●•٠ да процедурата е наложителна, няма да изпадам в подробности.

# 18
  • Мнения: 1 484
И  аз  се  питах  защо  така  сте  решили  да  подлагате  детето  на  такава  манипулация.И  аз  имам  син  на  2.6  месеца  ,но  даже не  съм  се  и  замисляла  за  такова  нещо.Ще  остава  избора  на  него,като  порасне  да прави  каквото  си  ще  с   мъжествеността  си.

# 19
  • Мнения: 1 484
Извинявам  се  изпреварила си  ме  и  съм  писала  след  твоя  отговор.Щом  е  наложителна   действайте  по  на  време.Успех  и  стискам  палци  всичко  да  мине  наред.Пиши  кво  е  станало  после и  как  е  минало всичко.

# 20
  • Разград
  • Мнения: 3 110
И педиатърката ни говори нещо за местна упойка Thinking, но това ще решим след като говорим с този който ще извърши маниполацията, ако е пълна не трябва ли да има и анестезиолог, кой иначе ще я направи?

В повечето случаи правят обрязването с местна упойка и тогава не усещат нищо децата,но им стига и това,че знаят и виждат какво се случва.От вече порастналите мъже никой не си признава,но съм сигурна,че помнят много добре какво се е случило тогава и какво са изпитали,още повече едно време беше и без упойка.
За пълната упойка при всички случаи е нужно присъствието на анестизиолог,всъщност той слага упойката.
И друго не по-малко важно,гледай да е детски уролог,както и анестизиолога да се занимава с деца,много е важно.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 190
Към авторката - извинявай, не бих искала да се бъркам.
Само е добре честно да си отговориш: за теб ли е наложителна тази процедура, и ти самата като майка искаш ли го.
Ако отговорът е "да" - действай, но ако е "не", помисли си добре!

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
За мен като майка е важно да направя най-доброто за детето ми когато е необходимо и касае неговото здраве, моите желания и предпочитания в случея са без значение.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 320
В една тема не се въздържахте да давате съвети, които не са ви искани, ей!  Mr. Green

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Аз се опасявах от това, че темата ще се превърне в - за и против обрязването, а не това исках Sad

# 25
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз се опасявах от това, че темата ще се превърне в - за и против обрязването, а не това исках Sad

Винаги ще има ЗА и ПРОТИВ,стане ли въпрос за това.
Щом сте решили,не се притеснявай за различните мнения.
Намерете детски уролог,говорете,той най-добре ще ви обясни всичко.Приготви си стерилни марлички,Оксикорт,Дефламол,смрадлика и това е.

# 26
  • Мнения: 4 555
Според мен лично щом е още с памперс, има голяма вероятност да го боли при търкане.
Освен това не е вярно, че когато детето е по-малко, не го боли, не помни и не се стресира. Правени са изследвания с бебета, сравнявани са мозъчните вълни при болка на бебета и възрастни хора и е доказано, че бебетата усещат болката по абсолютно същия начин. Даже ги боли повече, защото нямат възможност да се настроят психически и да подтиснат болката.

Ако медицинската причина, която налага тази манипулация, не е спешна, изчакайте поне да махнете памперса и после сложете сериозна упойка.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 364
Много нетактично от страна на тези, които обръщат темата в дискусия "за и против". Жената просто иска информация и нямаме право, нито е наша работа да се ровим с разни въпроси "защо', "ама как".
Моментът с упойките е много важен - гледай анестезиологът да е опитен и добър професионалист, да се направят всички необходими проби за свръхчувствителност на детето. И аз мисля, че процедурата се прави от хирург-уролог. Особено ако има някакъв проблем мисля, че е излишно да чакаш и да бавиш.
Успех и дано мине възможно най-леко и безболезнено за момченцето!

# 28
  • Мнения: 718
Брат ми трябваше да се подложи на такава процедура по медицински причини като беше на 20г. Посъветва се с уролог и обрязването мина под пълна упойка. Това с местната и особено при малко дете - акъла не ми го побира  Shocked Щом детето още носи памперс, по-добре изчакайте, това си е жива рана след операцията, а триене неминуемо ще има.

# 29
  • Мнения: 9 776
Аз пък не останах с впечатление, че проблема е медицински, а по-скоро става въпрос за така наречените малцинства / това не е обида, просто не знаех как точно да се изразя /, при които обрязване се прави задължително. Такава е традицията. Моля авторката да ме поправи ако желае, не се включих с цел да нападам избора ти. Ако интервенцията се налага по мед. причини, вече си си изяснила нещата от постовете преди моя предполагам. Исках само да споделя, че мъжа ми като малък е претърпял такава процедура, защото се е наложило наистина, но определено не съжалява нито той, нито пък аз Laughing. Не съм против. Не че някой ме пита де, извинете Wink.
Към авторката - успех Hug!

Общи условия

Активация на акаунт