Варицела 3

  • 211 921
  • 797
  •   3
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 561
Жожи, направо онемях от снимките, ужасна варицела.
Стискам палци детенцето бързо да се оправи  и скоро да забравите за този кошмар.

Ние имахме контакт на 14 юни, до 5 юли ни беше уж инкубациония пероид, вероятно се разминахме.
И като чета, се надявам да не стигаме до нея,  много се стреснах.


Кураж на всички болни, бързо оздравяване.

# 391
  • София
  • Мнения: 2 840
Алексова, толкова тежка варицела наистина много рядко се случва.
Не се шокирай, защото от личен опит ти казвам - спасение няма от тая пущина. Аз моето дете даже от градина го спрях, като разбрах, че има варицела. Три пъти в контакт, и то близък, не хвана, а се зарази от едното нищо - съвсем бегъл контакт еднократен.

Ама мина.
И той.
И аз. Mr. Green

# 392
  • София
  • Мнения: 9 517
Жожи, при вас нещата наистина са ужасни, дано абцеса скоро спадне и най-накрая забравите за тази гадост.

Момичета, търся някой с бебе на година и половина - на нас ни се появиха 4 пъпки по гръбчето и гърдичките, но не са като на баткото мехури, а са малки, червени с бели връхчета. В същото време цяла нощ ситната не спа, но и не рева - меткаше се в леглото и мрънкаше. Няма температура, като стана беше весела. Интересува ме, дали може при малко бебе пъпките да са различни  newsm78

# 393
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Фоксче, пъпките при варицела могат да се променят значително в следващите 24 часа.
При мен започнаха като петна повечето. Но на следващия ден се появиха и мехурите на много от тях. Но имах и такива, които приличаха на ухапано от комар само.

Ако сте с варицела - леко да я минете  Peace

# 394
  • Мнения: 4 017
Фоксче, моята дъщеря изкара варицелата на същата възраст: при нас всичко започна само с една пъпка, която аз се чудех от какво е, защото ми се видя странна, с нещо бяло. С тази единствена пъпка си беше близо два дни. След това се явиха пъпки по гръбчето и вече стана ясно, че е варицела. Днес ни е първи ден без карантина, а пъпките съвсем не са изчезнали, не знам колко време ще им трябва.
При моето дете най-тежко беше между третото и петото денонощие: температура, рев, загуба на апетит, беше много тъжно, но след това вече детето се съвзе и надявам се да се възстанови скоро.

# 395
  • София
  • Мнения: 9 517
Благодаря ви, вече не знам да се моля ли да е варицела или да се надявам да не е.

# 396
  • София
  • Мнения: 790
И моята щерка е с варицела  ooooh! Засега има 5-6 пъпки, основно по врата и гърдите и Т 38..
От една седмица не е на градина, трябва ли обаче да информирам там че е болна?
Понеже аз не съм карала нито една шарка, задължително ли е да се опъпча или може и да ме  прескочи  Tired

# 397
  • София
  • Мнения: 9 517
Нашето педи каза, че трябва задължително да информирам в градината, въпреки че ние не бяхме ходили от 12 дена. Другото, което искаше са данните на детето да пуснела нещо в ХЕИ.
За теб не знам, дали е задължително, ама май е доста често срещано явление.

# 398
  • Пловдив
  • Мнения: 48
И аз съм за тук, сега трябваше да правя тен на плажа ама всичко пропадна с тая гадна варицела. Първата пъпка ми изби миналия четвъртък, но чак в събота разбрах, че съм с варицела, понеже въобще нямам представа кога и от кого съм се заразила, най-тежко беше третия-4етвъртия ден когато зверски ме сърбеше, бях сама с детето и нямаше кой да ми донесе ментолов спирт, температура не съм вдигала висока, но пъпки колкото щеш, почнаха да завяхват вече, но като гледам скоро няма да мога да изляза на разходка. Аз съм на 26 и имам бебче на 1г. още кърмаче и всеки момент чакам и то да се обрине.  Има две много ситни пъпчици на челото, но не ми приличат да са варицелени за сега, но има време могат да се променят. Моля се само ако и той се е заразил да я кара леко, щото като чета на Жожи как са се мъчили дечицата направо настръхвам, дано се оправи скоро малкото й, стискам палци всичко да е наред  Praynig

# 399
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...
От една седмица не е на градина, трябва ли обаче да информирам там че е болна?
Понеже аз не съм карала нито една шарка, задължително ли е да се опъпча или може и да ме  прескочи  Tired

Да, задължително трябва да кажеш и в градината, че детето е болно.
Колкото до това дали ще прихванеш - не е задължително. Дъщеря ми например не се зарази от мен. А спяхме в едно легло и непрекъснато бяхме заедно.


# 400
  • Мнения: 420
Нашият абцес се пукна днес след като го наложих с Алое.Утре сме на хирург.Коричките му почти се излющиха,нали не е заразен вече?

# 401
  • София
  • Мнения: 9 517
Хайде, честито и на нас - от днес вече имаме пъпки с мехурчета. Дано изкараме леко само  Praynig
Жожи, според мен като хване коричка вече не сте заразни.

# 402
  • София
  • Мнения: 790
Благодаря за отговорите. Взех си болничен и ще си я гледам. И ние сме в едно легло, каквото има да става, ще стане  Rolling Eyes
Информирах градината, а лекарката каза че е нейна грижа да информира ХЕИ..
За сега детето е добре, появяват се тук-таме пъпки, има висока температура - около 39, но не се усеща, тича, вика  Simple Smile
Радвам се за тези, които вече са по-добре и дано другите да я изкараме леко  Praynig

# 403
  • София
  • Мнения: 2 356
кажете има ли смисъл ваксина против варицела на възрастен човек?
Не съм карала като малка и детето не е, чакам с ужас кога ще ми дойде реда  Confused
За нея се надявам да е по леко

# 404
  • София
  • Мнения: 2 840
Смисъл от ваксина има, но в България я няма и не я поставят.
И аз бях ужасена, но така или иначе я изкарах след сина си.
Пих Изопринозин и Ацикловир и минах по-леко от сина си. Никакви проблеми засега.8-и ден мие, а все едно не било. Само няколко пъпки останаха с корички. Лицето ми е съхранено, макар точно там да остана една дупчица, но и тя ще изчезне. Бях активна през цялото време и изобщо, изкарах я по-леко от традиционна настинка.

Сигурна съм, че се дължи на лекарствата. Но всеки да си се консултира с лекаря, преди да ги пие.

Общи условия

Активация на акаунт