Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Алтернативна медицина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 33 отговора

BE, 2260

Отварям тази тема, понеже въпросът с лечебните кризи /ЛК/ при хомеопатичното лечение е един от онези, които най-много тревожат хората, избрали нежната медицина за себе си и за децата си.
Споделете как протичат при вас ЛК, всеки път ли ги има, колко време след приема на лекарството се появяват и колко време продължават.
Нашата хомеопатичка отказва да отговаря категорично на тези въпроси, което ме навежда на мисълта, че нещата са мн индивидуални. Но все пак искам да видя каква е тенденцията, за което ми е нужно вашето съдействие.

На практика се получава така, че всяко заболяване на децата ми в рамките на месец-месец и нещо от приема на ХЛ, се приемат от нашата лекарка като ЛК и съветът е да изчакаме. Дали се касае за хрема, кашлица, Т или нещо друго - все е ЛК.
При синът ми пък последното лекарство, което взе в началото на април, около 20-ия ден предизвика ЛК, състояща се във висока Т, до 39,5 и продължи 3-4 дни. За да тушираме това влошаване, хомеопатичката каза да вземем пак от същото лекарство. И сега пак около 20-ия ден иот втория прием синът ми е със същата реакция - Т около 40 градуса вече три дни Confused
Получи се така, че лекувайки някаква безобидна настинка в началото на април, като резултат получихме 2х3 дни изгарящо от Т детенце. Ако сега потретим лекарството, сигурно след 20 дни ще сме на същия хал.

Очаквам да споделите как е при вас.
Цитирай

Аз съм лекувала само едно заболяване на детето ми при хомеопат, атопичен дерматит (слава богу, той и не се е разболявал от друго). Няма да съм ти от полза, но може да е за някой друг. Подобрение забелязах около 24 часа след приема, но не смеех да се зарадвам, беше в лицето и врата. На третия ден подмишниците на бебето бяха силно зачервени, такива не ги бях виждала, и това беше единственото влошаване, не знам колко точно трая, но на следващата вечер го нямаше. След това се поизчисти гърба, продължително време гърдичките. В третата- четвърта седмица след приема имаше проблеми само по сгъвките на лактите и коленете и малко зачервяване по китките. Те изчезнаха последни. Изобщо, получи се точно толкова магически и леко, както бях чела, че трябва да бъде.
Цитирай

леле, ама звучи ужасно това. аз лекувам децата с хомеопатия буквално от по-малко от месец и в момента точно имам същия проблем като теб. От една хрема и един конюктивит днес, втори ден от приема на капките е с 39 градуса цял ден, направо е побъркващо! Ако ще се влачи с Т 2-3 месеца периодично, не знам дали ще издържа....Още повече при мен са двама...

А сега чета малко и като чета какви бели може да направи неправилното хомеопатично лечение - да победи едно и да избие зловещо в друго. Много важно нещо се оказва лекаря. Ауф, дано някой напише нещо по-смислено за ЛК.
И как можем да разберем дали лекарят е професионалист?
Цитирай

nizza

Цитат
...А сега чета малко и като чета какви бели може да направи неправилното хомеопатично лечение - да победи едно и да избие зловещо в друго...

Да, за майката обрива е зловещ, особено силно сърбящия, но за хомеопата означава излизане на болеста отвътре - навън и ... излекуване.
  Peace

Цитирай

Пловдив

Aleksander, а при лекуване на АД, засилване на обрива и ужасни сърбежи пак ли значат "излизане на болестта отвътре - навън и ... излекуване" ?
И за колко време се приема, че е нормално да премине, ако е лечебна криза? Или просто няма ефект лечението? 
Цитирай

Aleksander, а при лекуване на АД, засилване на обрива и ужасни сърбежи пак ли значат "излизане на болестта отвътре - навън и ... излекуване" ?
И за колко време се приема, че е нормално да премине, ако е лечебна криза? Или просто няма ефект лечението? 

Да, при добре подбрано хо л-во, може да означава лечебна криза, с първоначално усилване на симптомите.
Щом има първоначално усилване на симптомите, след хо л-во, в 99% следва лечебен ефект.  Peace
Цитирай

BE, 2260

ето това намерих като описание на ЛК от д-р П. Найденов:
Цитат
Правилното хомеопатично лечение води до усещане за общ
прилив на енергия, душевен комфорт и облекчаване на физи-
ческите оплаквания. Такова подобрение може да настъпи
веднага или да бъде предшествано от лечебна криза, изразя-
ваща се в някои от следните симптоми:
- преходно общо влошаване на всички оплаквания.
- грипоподобно състояние, много често с по-висока от оби-
чайното температура (поради повишена жизненост).
- поява на предишни оплаквания, които не са били излеку-
вани, а само подтиснати с неподходящо лечение.
- обрив по кожата или лигавиците, изпотяване, хрема,
повръщане, диария, течение от влагалището и други секреции,
в някои случаи с неприятен мирис (чистене на токсини).
- преместване на оплакванията отгоре надолу, от по-важни
към по-маловажни органи и системи на тялото или от центъра
към периферията му.
- необичайна сънливост и увеличен апетит.
- кратък и оскъден мензис (пестене на жизнена сила).
- поява на симптоми, характерни за взетото лекарство (при
някои много чувствителни пациенти).
- промяна в настроението, необясними изблици на гняв,
плач и пр. (освобождаване на подтиснати негативни емоции).
- символични ярки съновидения, които се помнят и правят
силно впечатление на пациента (осъзнаване на проблеми).
Цитирай

Да де, ама ако тази лечебна криза ми продължи повече от 3 дни и трябва да гледам как детето се съсипва с Т 39,6, зарязвам и хомеопатия и всичко. Понеже за първи път лекувам по този начин и ми е страшно напрегнато.
Цитирай

Tам през Атлантическия океан

nizza миличка почуствай нещата и направи това което ти казва сърцето  Smile

Каквото и да решиш това е било най-доброто решение  Hug

Не се разкъсвай прецени си ако трябва спри хомеопатичното лечение просто за момента .  Rolling Eyes Прецени добре ти си майката  Hug

Прегръщам те стискам палци детенце да се възтанови   Hug
Цитирай

От днес сме и с гнойна ангина /това ЛК ли ни го докара?/, мисля си да поддържам ХЛечение ден два още и ако няма резултат -АБ и край на експеримента. Ама хич не ми се иска....наистина напрежението е голямо и то, защото става въпрос за децата ми. За себе си всякак бих поела отговорност. Ей, сложна работа. Предполагам, че повечето от вас са минали през тази емоционална въртележка.
Цитирай

BE, 2260

При една от последните ни ЛК наобяд личната лекарка видя гной по сливиците и изписа АБ, а надвечер хомеопатичката каза, че сливиците са чисти и беше права, на другия ден детето вече беше без Т и оплаквания.
Понякога картините се сменят мн бързо, дано да е така и при вас.
Но ти се обади на вашия хомеопат да му кажеш за гнойната ангина, сигурно ще иска да прегледа детето и може да прецени да даде лекарство.
Емоционалната въртележка съм я преживявала толкова пъти... Даже 2 пъти съм се отричала и отказвала от хомеопатията, давала съм АБ и после съм съжалявала.
Цитирай

Да де, ама ако тази лечебна криза ми продължи повече от 3 дни и трябва да гледам как детето се съсипва с Т 39,6, зарязвам и хомеопатия и всичко. Понеже за първи път лекувам по този начин и ми е страшно напрегнато.

Има ли 39.5С продължила 3 дни - това е лимита и от хомеопатична гледна точка, защото организма вече е изтощен и има опасност от вторична бактериална инфекция!
Цитирай

София

След прием на конституционално лекарство съм имала две лечебни кризи - направо страшни. От тогава на детето си давам хом. лекарства, ако наистина положението е сериозно. Вирусните инфекции ги преборваме с бабини лекове, коластра, зелена енергия и фрешове.
Цитирай

Какво значи "страшни" и колко време продължи всяка?
Цитирай

София

Какво значи "страшни" и колко време продължи всяка?

За 24 часа буквално се сривах - повръщане над 10 пъти, разстройство, обезводняване, виене на свят и главоболие. В деня на прием на лекарството, всичко беше ОК и на другият ден - ела да видиш...И двата пъти така. От година не съм посещавала хомеопата си, защото ме е страх от кризите.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 33 отговора