Лечебната криза при хомеопатично лечение - да споделим опит!

  • 17 298
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 5 539
Отварям тази тема, понеже въпросът с лечебните кризи /ЛК/ при хомеопатичното лечение е един от онези, които най-много тревожат хората, избрали нежната медицина за себе си и за децата си.
Споделете как протичат при вас ЛК, всеки път ли ги има, колко време след приема на лекарството се появяват и колко време продължават.
Нашата хомеопатичка отказва да отговаря категорично на тези въпроси, което ме навежда на мисълта, че нещата са мн индивидуални. Но все пак искам да видя каква е тенденцията, за което ми е нужно вашето съдействие.


На практика се получава така, че всяко заболяване на децата ми в рамките на месец-месец и нещо от приема на ХЛ, се приемат от нашата лекарка като ЛК и съветът е да изчакаме. Дали се касае за хрема, кашлица, Т или нещо друго - все е ЛК.
При синът ми пък последното лекарство, което взе в началото на април, около 20-ия ден предизвика ЛК, състояща се във висока Т, до 39,5 и продължи 3-4 дни. За да тушираме това влошаване, хомеопатичката каза да вземем пак от същото лекарство. И сега пак около 20-ия ден иот втория прием синът ми е със същата реакция - Т около 40 градуса вече три дни Confused
Получи се така, че лекувайки някаква безобидна настинка в началото на април, като резултат получихме 2х3 дни изгарящо от Т детенце. Ако сега потретим лекарството, сигурно след 20 дни ще сме на същия хал.

Очаквам да споделите как е при вас.

# 1
  • Мнения: 184
Аз съм лекувала само едно заболяване на детето ми при хомеопат, атопичен дерматит (слава богу, той и не се е разболявал от друго). Няма да съм ти от полза, но може да е за някой друг. Подобрение забелязах около 24 часа след приема, но не смеех да се зарадвам, беше в лицето и врата. На третия ден подмишниците на бебето бяха силно зачервени, такива не ги бях виждала, и това беше единственото влошаване, не знам колко точно трая, но на следващата вечер го нямаше. След това се поизчисти гърба, продължително време гърдичките. В третата- четвърта седмица след приема имаше проблеми само по сгъвките на лактите и коленете и малко зачервяване по китките. Те изчезнаха последни. Изобщо, получи се точно толкова магически и леко, както бях чела, че трябва да бъде.

# 2
  • Мнения: 390
леле, ама звучи ужасно това. аз лекувам децата с хомеопатия буквално от по-малко от месец и в момента точно имам същия проблем като теб. От една хрема и един конюктивит днес, втори ден от приема на капките е с 39 градуса цял ден, направо е побъркващо! Ако ще се влачи с Т 2-3 месеца периодично, не знам дали ще издържа....Още повече при мен са двама...

А сега чета малко и като чета какви бели може да направи неправилното хомеопатично лечение - да победи едно и да избие зловещо в друго. Много важно нещо се оказва лекаря. Ауф, дано някой напише нещо по-смислено за ЛК.
И как можем да разберем дали лекарят е професионалист?

# 3
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
nizza
 
Цитат
...А сега чета малко и като чета какви бели може да направи неправилното хомеопатично лечение - да победи едно и да избие зловещо в друго...

  Да, за майката обрива е зловещ, особено силно сърбящия, но за хомеопата означава излизане на болеста отвътре - навън и ... излекуване.
  Peace
 
 

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Aleksander, а при лекуване на АД, засилване на обрива и ужасни сърбежи пак ли значат "излизане на болестта отвътре - навън и ... излекуване" ?
И за колко време се приема, че е нормално да премине, ако е лечебна криза? Или просто няма ефект лечението? 

# 5
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Aleksander, а при лекуване на АД, засилване на обрива и ужасни сърбежи пак ли значат "излизане на болестта отвътре - навън и ... излекуване" ?
И за колко време се приема, че е нормално да премине, ако е лечебна криза? Или просто няма ефект лечението? 

Да, при добре подбрано хо л-во, може да означава лечебна криза, с първоначално усилване на симптомите.
Щом има първоначално усилване на симптомите, след хо л-во, в 99% следва лечебен ефект.  Peace

# 6
  • Мнения: 5 539
ето това намерих като описание на ЛК от д-р П. Найденов:
Цитат
Правилното хомеопатично лечение води до усещане за общ
прилив на енергия, душевен комфорт и облекчаване на физи-
ческите оплаквания. Такова подобрение може да настъпи
веднага или да бъде предшествано от лечебна криза, изразя-
ваща се в някои от следните симптоми:
- преходно общо влошаване на всички оплаквания.
- грипоподобно състояние, много често с по-висока от оби-
чайното температура (поради повишена жизненост).
- поява на предишни оплаквания, които не са били излеку-
вани, а само подтиснати с неподходящо лечение.
- обрив по кожата или лигавиците, изпотяване, хрема,
повръщане, диария, течение от влагалището и други секреции,
в някои случаи с неприятен мирис (чистене на токсини).
- преместване на оплакванията отгоре надолу, от по-важни
към по-маловажни органи и системи на тялото или от центъра
към периферията му.
- необичайна сънливост и увеличен апетит.
- кратък и оскъден мензис (пестене на жизнена сила).
- поява на симптоми, характерни за взетото лекарство (при
някои много чувствителни пациенти).
- промяна в настроението, необясними изблици на гняв,
плач и пр. (освобождаване на подтиснати негативни емоции).
- символични ярки съновидения, които се помнят и правят
силно впечатление на пациента (осъзнаване на проблеми).

# 7
  • Мнения: 390
Да де, ама ако тази лечебна криза ми продължи повече от 3 дни и трябва да гледам как детето се съсипва с Т 39,6, зарязвам и хомеопатия и всичко. Понеже за първи път лекувам по този начин и ми е страшно напрегнато.

# 8
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
nizza миличка почуствай нещата и направи това което ти казва сърцето  Simple Smile

Каквото и да решиш това е било най-доброто решение  Hug

Не се разкъсвай прецени си ако трябва спри хомеопатичното лечение просто за момента .  Rolling Eyes Прецени добре ти си майката  Hug

Прегръщам те стискам палци детенце да се възтанови   Hug

# 9
  • Мнения: 390
От днес сме и с гнойна ангина /това ЛК ли ни го докара?/, мисля си да поддържам ХЛечение ден два още и ако няма резултат -АБ и край на експеримента. Ама хич не ми се иска....наистина напрежението е голямо и то, защото става въпрос за децата ми. За себе си всякак бих поела отговорност. Ей, сложна работа. Предполагам, че повечето от вас са минали през тази емоционална въртележка.

# 10
  • Мнения: 5 539
При една от последните ни ЛК наобяд личната лекарка видя гной по сливиците и изписа АБ, а надвечер хомеопатичката каза, че сливиците са чисти и беше права, на другия ден детето вече беше без Т и оплаквания.
Понякога картините се сменят мн бързо, дано да е така и при вас.
Но ти се обади на вашия хомеопат да му кажеш за гнойната ангина, сигурно ще иска да прегледа детето и може да прецени да даде лекарство.
Емоционалната въртележка съм я преживявала толкова пъти... Даже 2 пъти съм се отричала и отказвала от хомеопатията, давала съм АБ и после съм съжалявала.

# 11
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Да де, ама ако тази лечебна криза ми продължи повече от 3 дни и трябва да гледам как детето се съсипва с Т 39,6, зарязвам и хомеопатия и всичко. Понеже за първи път лекувам по този начин и ми е страшно напрегнато.

Има ли 39.5С продължила 3 дни - това е лимита и от хомеопатична гледна точка, защото организма вече е изтощен и има опасност от вторична бактериална инфекция!

# 12
  • Мнения: 1 085
След прием на конституционално лекарство съм имала две лечебни кризи - направо страшни. От тогава на детето си давам хом. лекарства, ако наистина положението е сериозно. Вирусните инфекции ги преборваме с бабини лекове, коластра, зелена енергия и фрешове.

# 13
  • Мнения: 390
Какво значи "страшни" и колко време продължи всяка?

# 14
  • Мнения: 1 085
Какво значи "страшни" и колко време продължи всяка?

За 24 часа буквално се сривах - повръщане над 10 пъти, разстройство, обезводняване, виене на свят и главоболие. В деня на прием на лекарството, всичко беше ОК и на другият ден - ела да видиш...И двата пъти така. От година не съм посещавала хомеопата си, защото ме е страх от кризите.

# 15
  • Мнения: 1 866
И аз, и децата ми сме имали лечебни кризи. Аз лично се радвам, когато ги има, защото това ми показва, че лекарството действа. Когато децата ми боледуваха често, аз изчаквах 3 дни и ако няма подобрение, ги водех при хомеопата, който им даваше нещо за остро състояние. След това обаче, между болестите, ги водех пак при него, вече здрави, за да им даде лаишки казано нещо за подобряване на общото състояние (мисля че тогава им даваше конституционални). Обаче ако между болестите хомеопатът ми е давал гранулка с потенция 200 СН, след това ако се разболееха до 20-30 дни след приема, ми казваше, че трябва да направя всичко възможно детето да се оправи без никакви други лекарства, даже и хомеопатични и тогава прибягвах до бабини рецепти. Въпреки моите притеснения, нещата наистина се получаваха точно както хомеопатът ми е казал. Що се отнася до лечебните кризи, специално при децата ми, те се изразяват най-често в моментно повишаване на температурата, но наистина за кратко (в рамките на няколко часа и до около 1, най-много 2 дни от приема на хомеопатичното) и в същите срокове до 1-2-3 обилни повръщания на храчки (при нас основният проблем са упоритите кашлици). След тези кризи, децата се оправят скорострелно. За малкото ми дете имам едно лекарство, което винаги давам, когато започна да кашля и да се сополиви, на другия ден повръща, на 3-ия ден кашлицата и хремата намаляват постепенно и на 4-ия ден няма помен от нищо. Това всеки път, едно и също. Не съм го водила от преди Коледа на лекар, просто с това лекарство в потенция 30 си решавам проблема. Всъщност истината е, че е по-добре да го заведа, но в здраво състояние, за да му се даде нещо, което да направи така, че да не се разболява, но все отлагам, защото съм се настанила в конфорта с това лекарство. Голямата си дъщеря гледам да водя на 2 месеца, при нея нещата са по-сложни, работим в няколко насоки, но вече сме елиминирали някои проблеми, така че изобщо не се притеснявам и следя внимателно евентуалните кризи. СТрува ми се, че например направи криза след едно лекарство, което трябваше да й помогне за нощното напишкване. След 2-3 дни започва да се напишква всяка вечер и след около седмица се напишка и през деня, което не се беше случвало от около година. Каза ми, че просто не можела да се сдържи. След тази случка, спря да се напишква и през нощта. Сега се случва много рядко, ккоето е нормално вече за мен за дете на няма и 5 години. Според мен този проблем просто го отметнахме, защото преди това перях почти всеки ден чаршафи и то в продължение на повече от година (когато махнахме памперса, тя не се напишкваше в продължение на 6 месеца и след това започна). 

Аз съм имала лечебни кризи и беше ужас. При мен лечебната криза от едното лекарство продължи 1 седмица и тъкмо си мислех, че няма да мога да издържа и свърши. Какво ли не ми се случи - имах чувството, че всичките ми болести от целия ми живот се появиха. И всяка трая от по няколко часа, най-впечатляващото бяха обриви за няколко часа, след което изчезваха (в миналото имах уртикарии в продължение на месеци), болки в зъби пак за около 1-2 часа, емоционални състояния (например първата нощ се събудих с плач и изобщо не можех да си обясня защо плача, не бях сънувала нищо). Хомеопатът ме беше предупредил, че ще ми се случат странни неща и че може да започна да плача без видима причина. Естествено, аз нали съм инат и си казах, че ще стискам зъби и няма да плача за нищо (то от толкова отдавна не ми се беше случвало да го правя, че сега ли?). Обаче ето че тази криза ме изненада през нощта и не можех по никакъв начин да контролирам това. АКо трябва да бъда честна дни наред повтарях "Тоз човек ще ме умори, направи ми магия!" Joy В крайна сметка, след тези мъки се отървах от гъбички и спасих един зъб, на който му се пишеше умъртвяване на нерва. Почувствах и страхотен прилив на енергия, бях като след допинг, страшно дейна станах за ужас на мъжа ми.  Grinning

Всички тези неща са ми се случвали само при последния хомеопат, при който съм от повече от година и половина. С предните хомеопати имаше някои такива моменти, които приличаха на лечебни кризи и понякога нещата се получваха, но в повечето пъти децата ми просто си се влошаваха с подобрение след доста по-дълго време, което ме караше да си мисля, че с или без хомеопатия, все тая.

# 16
  • Мнения: 390
Звучи наистина страшно. Най-страшното обаче е, когато трябва да взимаш решения за друг, дете под 3 г., което не може да си каже всичко...

# 17
  • Мнения: 1 085
... Най-страшното обаче е, когато трябва да взимаш решения за друг, дете под 3 г., което не може да си каже всичко...

Да, затова избягвам хомеопатичните лекарства, а алопатични изобщо не давам.

# 18
  • Мнения: 390
А как лекуваш децата тогава?

# 19
  • Мнения: 1 085
А как лекуваш децата тогава?

С компреси, разтривки, промивки, Колактив и Зелена енергия.

# 20
  • Мнения: 753
Аз пък все чакам лечебна криза,а така и нищо не се случва,поне не видимо.Все чакам датето или аз да се обринем или да получим разстройство,но не или поне много деликатна реакция и изобщо не мога да я класифицирам като криза.Но съм много,много доволна от нашата лекарка,наистина мисля,че този път уцелих точния човек.
Nizza,децата обикновено се повлияват чудесно от хомеопатичното лечение,но наистина съм на мнение,че е безкрайно важно на какъв хомеопат ще попаднеш.Аз без малко да се откажа от хомеопатията преди да попадна на сегашната ни лекарка.

# 21
  • България
  • Мнения: 3 621
А как лекуваш децата тогава?

С компреси, разтривки, промивки, Колактив и Зелена енергия.
какво е зелена енергия ?

# 22
  • Мнения: 1 085
Reny27, Зелена енергия /водорасли и др. съставки/ и Колактив /коластра/ са продукти на Аквасорс.

# 23
  • България
  • Мнения: 3 621
Reny27, Зелена енергия /водорасли и др. съставки/ и Колактив /коластра/ са продукти на Аквасорс.
  bouquet

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Да върна малко темата за лечебната криза  Mr. Green
На дъшеря ми общо взето не съм ги забелязала.
Накарах, обаче и таткото да се подложи на хомеопатично лечение, защото от много години страда от себореен дерматит. Съответно в периодите на обостряне е подтискан с какви ли не дерматологични чудеса като кортикостероиди и Аб....
При него резултата от "кризата" е...  Shocked
Хомеопата му даде кортизон в потенция 30 за да изчисти насложеното подтискане.
Още след първия прием се изприщи целия. Думите на мъжа ми бяха - където някога ми е излизала пъпка сега ми се върна. За мен беше супер, защото това значи, че организма реагира.
След няколко дни започнаха да се появяват огромни петна по лицето със себоричните струпчета отгоре. Това продължава вече повече от 10 дни - нито се увеличават, нито намаляват като размер. Само интензивността на струпчетата и люспичките се променя.
За него е ужасно подтискащо. Не смее да излезне от нас, настроението му е ужасно... А на всичкото отгоре и не беше поне в части запознат какво представлява хомеопатята.
Представете си изведнъж какво му се изсипа на главата.
Дано Александър да хвърли едно око и тук... и да си каже мнението колко време може да пордължи това изчистване?
Сега вече му е дадено и друго ХЛ. Според мен има някакво минимално изсветляване на петната, но не съм убедена, че съм видяла правилно.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Аз мислех да пускам отделна тема за температурата при лечебната криза, или просто при лечението с хомеопатия, но мисля, че и тук може да го изкоментираме.
Според нашата хомеопатичка мога да ползвам билкови отвари ако ме притеснява ТТ.
Аз по принцип не прибягвам лесно към Панадоли и Нурофени... но все пак я попитах ако ТТ вземе, че се покачи до по-високи стойности и започна да се притеснявам мога ли да ползвам такива методи за понижаване. Не ми даде конкретни насоки какви точно отвари мога да ползвам, но из нета срещах няколко варианта, които не свалят драстично ТТ, а само я помижават до по-нормални стойности:
- чай от сминдух
- чай от леста от люляк - брани малко след прецъфтяането
- чай от липа
Отделно ако много се повиши ТТ и започне да създава дискомфорт слагам оцетени чорапки, чести душчета с хладка вода....

Ще ми е интересно ако има коментари по тези варианнти или допълване на списъка...  Peace

# 26
  • Мнения: 753
Моята хомеопатичка ме съветва да разтривам тялото със спирт, в който съм капнала 20-тина капки лавандула,но да си призная не го правя често...обикновено използвам вода с оцет.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Копирам една статия за температурата от друг форум:

                          Температурата при детето и как да се справяме с нея



Детето ви се събужда през нощта, плачейки неутешимо. Усеща се горещо на пипане и вие бързо измервате температурата. 39,5 ! Разбираемо е, че сте притеснени! Трябва ли да се обадите на доктора? Трябва ли да се втурнете към спешното отделение?
УСПОКОЙТЕ СЕ И НЕ ИЗПАДАЙТЕ В ПАНИКА!
Ето няколко полезни съвета, които ще ви помогнат безопасно и по-спокойно да изкарате нощта.
ОПАСНА ЛИ Е ТЕМПЕРАТУРАТА?
НЕ. Родителите често имат погрешното разбиране, че температурата е нещо лошо и признак за сериозна болест. Това просто не е вярно. Температурата е нормален и здравословен отклик на тялото към болестта. Имунната система отделя вещества, които повишават телесната температура. Това е нормален процес за борба с инфекцията.
КОЯ ТЕМПЕРАТУРА Е ВИСОКА?
•   Нормална температура - 36 до 37.2
•   Леко повишена температура - 37.3 дo 38.3
•   Повишена температура - 38.4 дo 39.7
•   Висока температура – над 39.8
Трябва ли да давам лекарства при леко повишена температура?
Не. Леко повишената температура е полезна за справяне с инфекциите. Лекарства за температура се дават само ако тя кара детето ви да се чувства истински зле. Лекувайте детето си, а не температурата.
Трите най-чести причини за температура
•   Вирусна инфекция – това е най-честата причина за повишена температура при децата. Случва се при инфекции като робеола, варицела, заушка и много други. Повечето вируси не са опасни. Те просто трябва да бъдат преодолени и това става в рамките на няколко дни. Не се лекуват с антибиотици.
•   Бактериална инфекция – някои примери са отит, синузит, пневмония, цистит (възпаление на пикочните пътища) и ангина. Те се лекуват с антибиотици, макар че лечението обикновено може да изчака 12 часа и да се свържете с лекаря си на другата сутрин.
•   Пробиването на зъбките – то също може да предизвика температура, но обикновено не по-висока от 38,5 градуса.
Как да измеря температурата на детето?
•   Обикновен термометър за подмишницата – този “старомоден” метод все още е най-точният, макар че е труден за осъществяване при ревящо и мятащо се дете. Опитайте се да го задържите на място за 3 минути и се уверете, че върхът му е дълбоко в ямката под мишницата.
•   Термометър за измерване в ухото – този бърз и лесен метод е все по-популярен. Но точността на тези термометри варира. На едното ухо може да даде 37, а на другото 39,5 – на кое да вярвате? Ако двете стойности са близки, тогава може би е вярно. Ако отчита 39,5 или повече, може да опитате да го потвърдите с обикновен термометър! Стойности между 37.2 дo 38.9 са по-вероятни.
•   Анален термометър – трябва да бъде използван само при новордени до 3-месечна възраст, тъй като точността на измерване е критично важна при тази възраст. Нежно вкарайте термометъра около 2 сантиметра в дупето и го задръжте 3 минути.
•   Дигитален термометър – те са орални, за подмишницата или анални. Много по-бързи са от обикновения термометър, макар че точността им варира както при термометъра за измерване в ухото.
Как да се справим през нощта?
•   Първа стъпка – преценете температурата изисква ли вземане на мерки според горните препоръки.
Лекарства:
•   Ацетаминофен (Тиленол)
(бел прев. – в България ацетаминофенът e известен със синонимното си име Парацетамол и съществуват множество лекарства за деца, които го съдържат като активна съставка – например Ефералган, Калпол и т.н.)
Tова болкоуспокояващо и свалящо температурата средство е известно от дълго време и е ефективно в повечето случаи. Може да бъде давано през 4 часа. Нови изследвания от 2001 година показват, че даването на начална двойна доза ацетаминофен при висока температура е едновременно и безопасно, и по-ефективно в бързото смъкване на висока температура. Давайте двойна доза само ако температурата е висока! Двойна доза може да се дава само веднъж на няколко дни, ако има нужда. Всички други дози трябва да са стандартните.
•   Ибупрофен (бел.прев. - в България е известен като Нурофен) – това по-ново лекарство също е ефективно при болки и температура. Често е по-ефикасно при висока температура и има по-дълготраен ефект. Може да се дава през 6 часа. Преди се препоръчваше за деца над 6-месечна възраст, но наскоро беше одобрено за безопасно и ефективно и при деца над 2-месечна възраст.
•   Използване на комбинация от двете лекарства – най-добре е да се използва само едното. Но все пак, ако едното не е достатъчно или действието му е твърде краткотрайно, е безопасно да дадете и другото в прибавка без да чакате. Друг вариант е да ги редувате през 3 часа – например ацетаминофен в 8, ибупрофен в 11, ацетаминофен в 2 и т.н.
•   ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ – НЕ давайте АСПИРИН на деца под 12-годишна възраст!
•   Повръщане – ако детето ви повръща и не може да задържи лекарството, можете да използвате свещички.
•   Хладка вана и хладък компрес – могат да помогнат да се свали по-бързо температурата, особено ако е много висока, но се използват само в комбинация с температуропонижаващо лекарство, а не вместо него!
•   Студени течности – помагат да се охлади тялото и да не се обезводни детето.
 
 Кога да не се притесняваме?
•   Запомнете – температурата е естественият отговор на тялото към инфекцията и не е непременно знак, че се случва нещо сериозно.
•   Леко повишената температура обикновено не е сериозна, лекува се лесно и може да чака до сутринта, преди да се свържете с лекаря.
•   Температура в рамките на 38.4 дo 39.5 също обикновено не е сериозна и може да чака, освен ако няма някой от признаците, описани по-долу.
•   Висока температура над 40 градуса или по-висока, която обаче бързо се сваля до 37.8 - 38.3 с гореизброените мерки, също не е сериозна и може да чака до сутринта, освен ако няма някой от признаците, описани по-долу.
Кога да се притесняваме?
•   Ако бебето ви е под 6-седмична възраст и има температура около и над 38.4, това е спешно състояние. Детето трябва да бъде видяно от лекар веднага или закарано в спешно отделение. Не давайте никакви температуропонижаващи лекарства в този случай (нали не искате докторът да не може да установи каква е температурата при прегледа). Уверете се, че сте потвърдили стойностите на температурата с ректален термометър (а не само с ушния) преди да се свържете с лекаря си.
•   Бебета на възраст 7 седмици до 3 месеца с температура над 38,4 изискват незабавно свързване с лекаря. Той ще ви помогне да определите как да действате в конкретната ситуация. Потвърждавайте всяка измерена стойност с ректалния термометър, преди да се свържете с доктора.
 
 Ако детето ви има един или повече от следните симптоми, трябва незабавно да се обадите на лекаря:
•   Висока температура над 40 градуса, която не се смъква до  38.3 - 38.9 с мерките, описани по-горe
•   Летаргия – означава не просто детето ви да е отпуснато и да иска да лежи в ръцете ви, а да е безжизнено и да не задържа погледа си във вашия.
•   Раздразнителност – има се предвид нещо повече от нормалното хленчене. Истински раздразнителното дете ще плаче с часове, няма да говори и е почти невъзможно да го успокоите.
•   Менингит – симптомите са висока температура над 40 градуса, схванат врат и/ли болки в тила, които правят навеждането на главата към гърдите болезнено и невъзможно, повръщане, силно главоболие, очите са болезнени при ярка светлина.


Независимо от всичко, ако имате вътрешното усещане, че детето ви е сериозно болно, трябва незабавно да се свържете с лекар!
 
http://www.biberonbg.com/info/temperatura.htm

# 28
  • Мнения: 1 404
Моята хомеопатичка ме съветва да разтривам тялото със спирт, в който съм капнала 20-тина капки лавандула,но да си призная не го правя често...обикновено използвам вода с оцет.
Това е изключително опасно при малки деца,тъй като абсорбират алкохола през кожата!

# 29
  • Мнения: 753
Моята хомеопатичка ме съветва да разтривам тялото със спирт, в който съм капнала 20-тина капки лавандула,но да си призная не го правя често...обикновено използвам вода с оцет.
Това е изключително опасно при малки деца,тъй като абсорбират алкохола през кожата!

Всъщност сега си проверих какво точно ми е казала,защото както споменах рядко го правя - ВОДА+ една третина спирт + капки лавандула.Обяснението е,че лавандулата действа на центъра в мозъка, отговарящ за терморегулацията.Предполагам,че и без спирт ще действа, но аз лично за себе си не подлагам на съмнение препоръките на хомеопатичката си.Ако съм подвела някого се извинявам!

# 30
  • Мнения: 2 176

Всъщност сега си проверих какво точно ми е казала,защото както споменах рядко го правя - ВОДА+ една третина спирт + капки лавандула.Обяснението е,че лавандулата действа на центъра в мозъка, отговарящ за терморегулацията.Предполагам,че и без спирт ще действа, но аз лично за себе си не подлагам на съмнение препоръките на хомеопатичката си.Ако съм подвела някого се извинявам!
Лавандулата е етерично-маслено растение и може да антидотира, затова е добре да се обсъди с хомеопата, преди да се ползва заедно с хл.

# 31
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Вода, вода с малко спирт, оцет всичко това има една цел: физическият закон, че повърхноста от която се изпаряват се охлажда.
  По-летливите оцет и алкохол по-бързо се изпаряват, следователно и по-бързо охлаждат кожата върху която са нанесени.

  По ценно е обаче, когато организма сам бие отбой, сам прецени, че високата Т. си е свършила полезната защитна роля, а това става, когато опасноста намалее.
 Сиреч сваляне на Т отвътре, когато Хипоталамус/Хипофиза вземат решение, а не на всяка цена отвън - насилствено.

# 32
  • Мнения: 1 404
Камбанка,написах предупреждение за спирта просто защото има много нещастни случай от подобни спиртни разтривки.Моят педиатър също ме е съветвал да разтривам със спирт..никога не съм го правила.Според мен сляпо доверие на никого не би следвало да имаме,поне що се отнася до здравето на децата ни,но всеки сам си преценява.
Разрови из нета,сама ще прецениш опасно ли е или не.

# 33
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Хомеопатията никога не препоръчва разтриване със спирт или оцет! Хеле пък на крайниците, краката и ръцете - това са т.н. "бабини методи"
  Обратното, понякога при вис. Т но студени крака, хомеопатията препоръчва загряване на краката.
  Препоръчва се при продължила повече от 3 денонощия Т. 39 - 39.5С бързо сменящи се студени компреси на главата и гърдите, а най-добре цялостен топло, постепенно отиващ към хладен душ или вана.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт